• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A tank hússzor, az IFV tízszer, a 4x4-es APC másfélszer ennyi, a magyar vér meg megfizethetetlen.

Ez gazdasági kérdés, de ha a magyar vér megfizethetetlen, akkor első sorban a dróntechnológiát (személyzet nélküli harcjármű) kellene erőltetni, illetve a nagy hatótávolságú csapásmérő eszközöket (pl. izraeli Spike-NLOS) és nem pedig a személyzettel ellátott harckocsik vásárlását...
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
6.rész

A verseny programja egy körkörös "futamot" jelentett a természetes és mesterséges akadályok egymás utáni leküzdésével, valamint 500-2200 m távolságra lévő célpontokra történő tüzeléssel a tüzelés háromszituációs formában zajlott (egyenesen a menetirányból, a széltől mozgásban, valamint mozgásból hátulról érkező támadást tükrözve) és egy koaxiális gépfegyverből (helyből és mozgásban ) történő lövés . Minden versenyt kétszer rendeztek meg- nappal és éjszaka. A legénységeket a sebesség, a szakaszok áthaladásának ideje, a lövések pontossága, valamint a különféle bevezetések szerinti cselekvések alapján értékelték. A gyakorlat során elkövetett hibákért büntetőpontokat osztottak ki. A "Sever" dandár "Telemark" zászlóaljának harcjárműveinek legénysége mindkét kategóriában első helyezést ért el, amire a norvégok méltán lehetnek büszkék.






Iron Spear és Iron Cup díjak

Csak referenciaként - a gyalogsági harcjárművek közül Norvégia az első és az ötödik helyet foglalja el, a másodikat egy holland legénység, a harmadikat pedig Spanyolország szerezte meg.

A tankok esetében- az első öt helyet csak a leopárdok foglalták el, jelentősen megelőzve az angol Challengers, a lengyel PT-91 és a francia Leclercs legénységét. A második helyen a spanyol legénység, mindössze négy másodperccel maradt el a győztestől. Az olaszokat és a szlovákokat egyáltalán nem említik a végleges leírások. Ugyanakkor a Leopard 2 tankok összes verziójának legénysége ugyanazzal a problémával szembesült, amikor a hátrafelé történő tüzelési gyakorlatot végrehajtotta.





Békeidőben az MBT Leopard 2 fejlesztői nem javasolják a 120 mm-s lövegek elsütését a hátsó szögben, attól tartva, hogy az alváz sérül az első görgők miatt. A Vas Lándzsa 2020/2 versenyen ez a körülmény jelentősen korlátozta a Leopard 2 mobilitását minden nemzetnél, és megkövetelte, hogy 180 fokos fordulást hajtsanak végre, mielőtt ágyúval lőnek, majd vissza kellett mozogniuk. Ennek ellenére, még egy ilyen korlátozás mellett is, a Leopard 2 MBT legénységei mutatta be a legjobb teljesítményt.


Általánosságban elmondható, hogy bár a K2 Black Panther projektnek van néhány előnye, a norvég hadsereg számára a Leopard 2A7V megvásárlása lesz a legvalószínűbb.

Azt tudja valaki a lengyelek miert nem leoval vettek reszt? Van valami szabaly, hogy a legnagyobb szamban rendszeresitett eszkozt kell vinni vagy ilyesmi? Gondolom nem promozni vittek :D
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Azt tudja valaki a lengyelek miert nem leoval vettek reszt? Van valami szabaly, hogy a legnagyobb szamban rendszeresitett eszkozt kell vinni vagy ilyesmi? Gondolom nem promozni vittek :D

Semmi ilyesmi nem volt, szvsz mindegyik katonai egységnek meg kell adni a lehetőséget, hogy nemzetközi gyakorlatokon vegyenek részt. Nem küldhetik folyamatosan ugyanazt a két egységet (amelyek Leo-val vannak felszerelve) csak azért, mert ők kaptak új(abb) harckocsikat.

Vagy te talán PT-91 és T-72M1 harckocsizókat büntetnéd amiatt, mert nekik (még) nem jutott modern(ebb) harceszköz?
 
W

Wilson

Guest
Azt tudja valaki a lengyelek miert nem leoval vettek reszt? Van valami szabaly, hogy a legnagyobb szamban rendszeresitett eszkozt kell vinni vagy ilyesmi? Gondolom nem promozni vittek :D

Szerintem egyszerűen most ők voltak soron a Tardy még mindig a lengyel arzenál része így aztán a lengyel hadvezetés szerint az azokon szolgáló állománynak is szüksége van arra,hogy ilyen nemzetközi gyakorlaton,versenyeken vegyenek részt.
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Semmi ilyesmi nem volt, szvsz mindegyik katonai egységnek meg kell adni a lehetőséget, hogy nemzetközi gyakorlatokon vegyenek részt. Nem küldhetik folyamatosan ugyanazt a két egységet (amelyek Leo-val vannak felszerelve) csak azért, mert ők kaptak új(abb) harckocsikat.

Vagy te talán PT-91 és T-72M1 harckocsizókat büntetnéd amiatt, mert nekik (még) nem jutott modern(ebb) harceszköz?

Buntetni? Csak nem volt vilagos milyen jellegu az esemeny. Inkabb gyakorlat vagy presztizs-verseny. Ezek szerint az elozo, amivel egyaltalan nincs gond, sot. Lehet, hogy a tankbiatlonnal keverem. Ott talan az oroszoknal vannak belso futamok es azoknak a gyoztesei mennek a biatlonra. De nem vagyok kepben ezert kerdeztem.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem egyszerűen most ők voltak soron a Tardy még mindig a lengyel arzenál része így aztán a lengyel hadvezetés szerint az azokon szolgáló állománynak is szüksége van arra,hogy ilyen nemzetközi gyakorlaton,versenyeken vegyenek részt.

Helyesen Twardy:).
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Ahogy Kriss is írja, az APS rendszerek ára elég horror. Leginkább a radarérzékelők és a vezérlőrendszer drága.
A Trophy Heavy, ami az Abrams-okra került kb. 600 ezer dollár dettó, és ezzel az olcsóbb rendszerek közé tartozik...


Hát, ha csaj lenne, ennyiért be is költozhetne...
Akkor egy T-72B-re, amink nincs, 2-2.5 misit alsó hangon el lehetne locsolni, hogy egy koporsónán többet érjen.
Ehhez képest 4 körül új T-90 est lehet venni.
Humm, Humm.....
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát, ha csaj lenne, ennyiért be is költozhetne...
Akkor egy T-72B-re, amink nincs, 2-2.5 misit alsó hangon el lehetne locsolni, hogy egy koporsónán többet érjen.
Ehhez képest 4 körül új T-90 est lehet venni.
Humm, Humm.....

Egy T-72 "használhatóvá tétele" pár nagyságrenddel többe kerülne, kezdve a lövegcserétől és új lőszer beszerzéstől kezdve a hőkamerán át a modern adatkapcsolatig. Ezért is nem érdemes a felújítására költeni...
 
K

kamm

Guest
Hát, ha csaj lenne, ennyiért be is költozhetne...
Akkor egy T-72B-re, amink nincs, 2-2.5 misit alsó hangon el lehetne locsolni, hogy egy koporsónán többet érjen.
Ehhez képest 4 körül új T-90 est lehet venni.
Humm, Humm.....

... ami megint nem lenne sehol az érkező nemetekhez kepest, tovább lehetne hekkelni, költeni rá, de kevesebb ideig szolgalhatna... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
Még én posztoltam be a német nyelvű Leo2A4 (?) tűzvezetést, de nem találom. Nem tette el valaki esetleg a linket? Néztem itt és a harckocsik harctéri topikban is.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Merkavát lomhácskának nevezni? Epic,

Nos, én azt olvasgattam róla (mivel sajna nem volt szerencsém élőben menet közben látni, avagy horribile dictu, használni), hogy az újabb tankok között nem éppen a sebességbajnok. És így ránézésre a lánctalpa sem a nagy sebességű (utakon történő) száguldozásra lett kialakítva (mivel engem inkább emlékeztet egy dózer lánctalpára, mintsem a többi modern tankéra).

De természetesen meggyőzhető vagyok, akár olyan videókkal is, amiken szemmel láthatóan 60+ km/h-s sebességgel dönget. :)

Lehet ennyit fejlodott a csapágy technológia, az utóbbi 40 évben, az is lehet, hogy azért van több manapság ami csak belul támaszt, hogy Kevésbé akad bele bármi ha áthajt egy falon, tuskón, bármilyen akadályon, mert beljebb van, 200 oka lehet pro, és kontra, biztos letesztelték keresztbe, hosszába, és úgy ítélték a legjobbnak, ahogy gyártásba kuldték Végül.

Lehet (bár ugye jellemzően kétfajta megoldás van manapság, a vegyesen kívül és belül, meg a csak belül támasztós). Én tényleg nem tudom, hogy miért így csinálják újabban, maximum tippelni tudok. Viszont, mivel én eléggé kedvelem a minél tartósabb (persze adott esetekben az észszerűség határain belül) megoldásokat, ezért érdekelnének azon előnyei ezeknek az új megközelítéseknek, amik miatt ezeket alkalmazták.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nos, én azt olvasgattam róla (mivel sajna nem volt szerencsém élőben menet közben látni, avagy horribile dictu, használni), hogy az újabb tankok között nem éppen a sebességbajnok. És így ránézésre a lánctalpa sem a nagy sebességű (utakon történő) száguldozásra lett kialakítva (mivel engem inkább emlékeztet egy dózer lánctalpára, mintsem a többi modern tankéra).

De természetesen meggyőzhető vagyok, akár olyan videókkal is, amiken szemmel láthatóan 60+ km/h-s sebességgel dönget. :)



Lehet (bár ugye jellemzően kétfajta megoldás van manapság, a vegyesen kívül és belül, meg a csak belül támasztós). Én tényleg nem tudom, hogy miért így csinálják újabban, maximum tippelni tudok. Viszont, mivel én eléggé kedvelem a minél tartósabb (persze adott esetekben az észszerűség határain belül) megoldásokat, ezért érdekelnének azon előnyei ezeknek az új megközelítéseknek, amik miatt ezeket alkalmazták.

Gyorsan zanzásítva:(ezerrel nyomtatjuk a dolgozóknak munkábjaráshoz (covid) s dolgozóknak a lakcímes igazolásokat, de ha kéred előkeresem a részletes adatokat

Végsebesség egy dolog, Forma 1 autó piszok gyors, de csak a pályán:)

A lomhaság megvolt az 1nél,. 2nél jobb, 3 nál nem 4él nagyon nem, (hála a meghajtásnak és a váltónak) Egy lóerőre jutó tömeg minimálisan marad alatta a beérkező A7nek, Futómű, lánctalp kialakítása nem véletlen, - olyan kellett ami a sziklás talajon is elmegy - és nem csak lépésben Ezért ilyen a felfüggesztés Fél perc környékén látod a videon, előtte csapat egy M. a homokban. (Írtam múltkor ez boulderes táj orák alatt képes volt odavágni az Abrams lánctalpnak, futóműnek)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 067
113
KuO73j7.jpg

QEdWeVQ.jpg