A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Köszönöm! Emlékeztem rá, de nem találtam.

Végülis akkor ez elég pozitív, hogy így, tudatosan felépítették és tesztelték, meg, hogy figyelembe vették a felhasználói igényeket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Igen, a gyakorló nem lesz rossz, a kiegészítő felszerelésekről nincs még semmi infó.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Véletlenek összjátéka. Valószínűleg arról volt szó, hogy ez a sok apró részlet önmagában elkerülte a döntéshozók figyelmét és így nem tudták időben megfékezni a fejlesztést, amikor az kész egésszé állt össze, megintcsak véletlenül.
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
Ki mit hallott az új "Huncam" egyenruhákról? Nagy róluk a kuss, ezért bennem már egyből a mutyi-gyanú merült fel :D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A Hurka HunCamról elég anyag van a neten, szerintem a 2015M-re gondol, bár nem értem, mit akar, mikor előtte volt téma ez. A szokásos titkolózás ellenére magyar viszonylatban nagyon gyorsan jönnek a fejlemények. Alig hogy kiszivárgott a minta rajza, megjelent az első fotó, majd pedig bejekentik, hogy nyáron kikerülnek az első darabok a csapatokhoz. Ez idehaza nagyon szép, mást szoktunk meg.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A Hurka HunCamról elég anyag van a neten, szerintem a 2015M-re gondol, bár nem értem, mit akar, mikor előtte volt téma ez. A szokásos titkolózás ellenére magyar viszonylatban nagyon gyorsan jönnek a fejlemények. Alig hogy kiszivárgott a minta rajza, megjelent az első fotó, majd pedig bejekentik, hogy nyáron kikerülnek az első darabok a csapatokhoz. Ez idehaza nagyon szép, mást szoktunk meg.

Jól nézd meg, többet ilyet nem látsz! :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113

Ez az? Nem valami bizalomgerjesztő. De afgánban a világ túloldalán lehet bejön... Azért majd kullancsok ellen ne felejtsd el betűrni ha magasabb fűben jársz, meg a zoknit is húzd rá ha már nem gumis. Gallérja sincs... A tépőzáras zsebek meg gondolom hangosan sercegnek és szépen bolyhosodnak ahogy szoktak. Esetleg olyan extrák hogy hajlatokban szellőzőlyukak,vagy a zubbony nadrághoz való gombolásának lehetősége?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Abból amit itt leírtál feléről kiderült már hogy nem jó megoldás. Nem véletlen hogy az NDK óta nem gyártanak összegombolós zubbony. A zsebekből én is a gombosra esküszöm. A mandarin galéria mi a baj? A kötőszövet megoldás nagyon elterjedt minden újabb és régebbi egyenruhán is. Szellőzőjukak vannak a hónaljban (ahogy, a mostani nyári egyenruhán is)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A zsebekből én is a gombosra esküszöm.

Ezt a tépőzár-erőltetést én sem értem, már úgy globálisan sem. Persze a gombokat is érdemes egy gyakorlón nem a leggyengébb módszerrel rögzíteni, ugye...
Hanem mondjuk így:
http://m.cdn.blog.hu/co/combatgear/image/ruh%C3%A1k/MTP%20Parka/KL_CGB-dec-9993.jpg

A mandarin galéria mi a baj?

Ez engem is érdekelne. Hisz sokkal praktikusabb a hagyományos gallérnál.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="krisss">combatgear.blog.hu/2015/04/22/2010m_gyakorlo_ruhazat

Ez az? Nem valami bizalomgerjesztő. Azért majd kullancsok ellen ne felejtsd el betűrni ha magasabb fűben jársz, meg a zoknit is húzd rá ha már nem gumis.
</blockquote>

Idézet a cikkből:

"A bevarrt címkék szerint az egyenruhát rovarriasztó-szerrel kezelték."</blockquote>

Nem hiszek az ilyesmiben. Hány mosás után veszik el a hatása?

Abból amit itt leírtál feléről kiderült már hogy nem jó megoldás. Nem véletlen hogy az NDK óta nem gyártanak összegombolós zubbony. A zsebekből én is a gombosra esküszöm. A mandarin galéria mi a baj? A kötőszövet megoldás nagyon elterjedt minden újabb és régebbi egyenruhán is. Szellőzőjukak vannak a hónaljban (ahogy, a mostani nyári egyenruhán is)

Miért előnyösebb ha nincs gallér? Kevesebb a súly?
Huzatos vagy bokros területen (pláne ha havas), felhajthatod gyakorlatilag az álladig és sokkal kevesebb szemét megy a nyakadba, melegben (tavasz-őszi napszaki időváltozások) pedig lazábbra vehető a dolog. Az összegombolt lehetőséget teremt hogy gyorsabban felvedd ha netán össze van gombolva, de ha nem tetszik úgy a használónak hát arra is van lehetőség hogy ne gombolja össze.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Miért előnyösebb ha nincs gallér? Kevesebb a súly?
Huzatos vagy bokros területen (pláne ha havas), felhajthatod gyakorlatilag az álladig és sokkal kevesebb szemét megy a nyakadba, melegben (tavasz-őszi napszaki időváltozások) pedig lazábbra vehető a dolog.

Itten némi zavar támadt az erőben szerintem.
Van gallér, csak nem a "hagyományos", ami pont semmire nem való volt, mert elölről nem fedte a nyakat, még, ha felhajtottad sem.

"Hagyományos":

mil-tec_bdu_shirt_woodland_1.jpg


"Mandarin felhajtva":

APRFSE02LGR.png


"Mandarin" lehajtva:

58192-500-1.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
Ahha hát volt is zavar az erőben de neked hála megoldódott. Eddig ugyanis csak felhajtott állapotban láttam és nem tűnt elég magasnak. Ezek szerint ez egy normál gallér csak elöl zárható.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ahha hát volt is zavar az erőben de neked hála megoldódott. Eddig ugyanis csak felhajtott állapotban láttam és nem tűnt elég magasnak. Ezek szerint ez egy normál gallér csak elöl zárható.

Azért az sajnos még nem biztos, hogy pont olyan lesz az új magyar is, mint pl. a Crye-é. Mert, amennyire tudom, normális kép még nem volt róla. De talán nem cseszik el...