[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 836
113
crying-crying-face.gif
giphy.gif
giphy.gif
Azért a nemzetközi kapcsolatok között is "nagy tökönbökés" lenne, ha végül a ruszkik védenének meg egy NATO országot a nem NATO lieblingektől. :D

Kíváncsi lennék a bőröndökkel a besorozás elől menekülő korábban Slava Ukrainis arcokra! Komolyan, a folyamatos szomorúságot folyamatos röhögőgörcs kísérné ha rájuk gondolnék.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 442
16 748
113
Nem értem,hogy lehet ezen rugózni,mert egy félnótás ukrán barom azt mondja,majd jól megtámadjuk a magyarokat. Annyira a magyar hadseregben sem hülyék,hogy ne figyeljék az ukrán alakulatok mozgását. Tényleges harcoló alakulat,vagy intakt ukrán dandár tudomásom szerint alsó hangon 3-400 kilométerre van a határtól. Az meg biztos,hogy bármilyen eszkalációs forgatókönyvre fel vannak készülve nálunk. Az meg,hogy mit tudunk felmutatni velük szemben,szerintem részletkérdés,mert egy ilyen haknihoz elég komoly logisztika kellene az ukránok részéről,amivel nem igazán rendelkeznek,a felvonulásukat meg Stevie Wonder is észre venné.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 170
7 097
113
Nem értem,hogy lehet ezen rugózni,mert egy félnótás ukrán barom azt mondja,majd jól megtámadjuk a magyarokat. Annyira a magyar hadseregben sem hülyék,hogy ne figyeljék az ukrán alakulatok mozgását. Tényleges harcoló alakulat,vagy intakt ukrán dandár tudomásom szerint alsó hangon 3-400 kilométerre van a határtól. Az meg biztos,hogy bármilyen eszkalációs forgatókönyvre fel vannak készülve nálunk. Az meg,hogy mit tudunk felmutatni velük szemben,szerintem részletkérdés,mert egy ilyen haknihoz elég komoly logisztika kellene az ukránok részéről,amivel nem igazán rendelkeznek,a felvonulásukat meg Stevie Wonder is észre venné.
Jojo értem de akkor mégis melyik nyelven tanuljam meg h ne lőj megadom magam? Ukrán vagy orosz? :confused: :oops:
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Egyedül a Szultánra számíthatnánk szerintem, esetleg a szerbek, bár ők nem tartoznak egyik csapatba sem.
Senkire sem számíthatnánk csak magunkra, meg akiknek fizetünk. Azon a szakaszon ki tudnánk építeni olyan mélységű védelmet, ami megfogná ezt az ukrán csürhét, ami szerintem az általa vizionált 800.000 fő helyett jó, ha 30-40.000 fő támadó erő lehetne. Bár a NATO segítsége, felderítése nélkül kétlem, hogy ugyanolyan erős offenzívára lennének képesek.
Nem értem,hogy lehet ezen rugózni,mert egy félnótás ukrán barom azt mondja,majd jól megtámadjuk a magyarokat.
Hitlert sem vették komolyan az elején. Nekünk viszont minden fenyegetést komolyan kell venni és baromi sok olcsó fegyvert még ma beszerezni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Itt most a legnagyobb veszélyben nem Magyarország, hanem a kárpátaljai magyarok vannak. Rajtunk akarnak majd ütni, de ők lesznek megpofozva.... és itt csak rossz válaszokat adhat a magyar kormány.

Minél komolyabb vereséget szenvednek az ukránok, annál nagyobb a kárpátaljai eszkalációs kockázat. Ha szerencsénk van Trumpig kihúzzuk.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Itt most a legnagyobb veszélyben nem Magyarország, hanem a kárpátaljai magyarok vannak. Rajtunk akarnak majd ütni, de ők lesznek megpofozva.... és itt csak rossz válaszokat adhat a magyar kormány.

Minél komolyabb vereséget szenvednek az ukránok, annál nagyobb a kárpátaljai eszkalációs kockázat. Ha szerencsénk van Trumpig kihúzzuk.
Hát erről pampogtam a háború elején, hogy azért békülékenyebbnek kéne lennie a főninek az ukránokkal, mert a kárpátaljai magyarok megszívják. Ha nyernek azért, ha vesztenek, akkor mégjobban. Aztán csak a röhögőfejes szmájlikat kaptam, meg a lesajnáló kommenteket...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
Hát erről pampogtam a háború elején, hogy azért békülékenyebbnek kéne lennie a főninek az ukránokkal, mert a kárpátaljai magyarok megszívják. Ha nyernek azért, ha vesztenek, akkor mégjobban. Aztán csak a röhögőfejes szmájlikat kaptam, meg a lesajnáló kommenteket...
Teljesen lényegtelen, hogy mennyire nyalsz be az ukránoknak, nem azért keménykednek Kárpátalján, mert mi gonoszok vagyunk, hanem mert velük lehet.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 355
9 943
113
Teljesen lényegtelen, hogy mennyire nyalsz be az ukránoknak, nem azért keménykednek Kárpátalján, mert mi gonoszok vagyunk, hanem mert velük lehet.
Azért nem ártott volna, ha van psyops és stratégiai kommunikációs erőfeszítésünk a velünk szembeni ellenségesség enyhítése céljából - ehelyett minket tarolt le az ukrán psyops 22-23-ban.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 981
7 079
113
Itt most a legnagyobb veszélyben nem Magyarország, hanem a kárpátaljai magyarok vannak. Rajtunk akarnak majd ütni, de ők lesznek megpofozva.... és itt csak rossz válaszokat adhat a magyar kormány.

Minél komolyabb vereséget szenvednek az ukránok, annál nagyobb a kárpátaljai eszkalációs kockázat. Ha szerencsénk van Trumpig kihúzzuk.
Avdiivka mögött az utolsó hevenyészet védvonalnál tartanak a ruszkik...nem vagyok stratéga de ha átszakad a front az általában gond.. s még csak márciust írunk
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Avdiivka mögött az utolsó hevenyészet védvonalnál tartanak a ruszkik...nem vagyok stratéga de ha átszakad a front az általában gond.. s még csak márciust írunk
Van ott még védvonal, illetve komoly nagyvárost 22 tavasza óta nem vették be az oroszok. Talán Mariupol volt az egyetlen, amit ostromban, a tobbinél inkább árulás volt és futás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Hát erről pampogtam a háború elején, hogy azért békülékenyebbnek kéne lennie a főninek az ukránokkal, mert a kárpátaljai magyarok megszívják. Ha nyernek azért, ha vesztenek, akkor mégjobban. Aztán csak a röhögőfejes szmájlikat kaptam, meg a lesajnáló kommenteket...
Orbantól függetlenül azért a kárpátaljai magyarok szívnak. Vagy a fronton, vagy elmenekültek külföldre vagy mert otthon szegényednek. Már a háború előtt bőven volt ukrán attrocitás ellenük. A viszonyt ők rontották el, amikor az oroszon akartak ütni, de a magyar kisebbségi jogokon is csattant.

Persze ha jobban belesimul a nyugati mainstreambe nem lenne ekkora feszkó, de az részben meghunyászkodás lett volna és lehet ugyanúgy maradna az aggressziv ukrán fellépés. Mert a lengyelekkel, németekkel szemben is ez van. Ilyen irányba vadul az ukrán politika.

Ha ki lesznek nagyon picsázva, akkor vkin levezetik a dühük, max.utana jönnek lábhoz, lásd szerbek. Jó lenne ha nem rajtunk vezetnék le. Ehhez időt kell nyernünk. Tényleg csak a Szultánra és Trumpra számíthatunk.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Senkire sem számíthatnánk csak magunkra, meg akiknek fizetünk. Azon a szakaszon ki tudnánk építeni olyan mélységű védelmet, ami megfogná ezt az ukrán csürhét, ami szerintem az általa vizionált 800.000 fő helyett jó, ha 30-40.000 fő támadó erő lehetne. Bár a NATO segítsége, felderítése nélkül kétlem, hogy ugyanolyan erős offenzívára lennének képesek.

Hitlert sem vették komolyan az elején. Nekünk viszont minden fenyegetést komolyan kell venni és baromi sok olcsó fegyvert még ma beszerezni.
Pontosan.
Egyedul vagyunk, ahogyan voltunk mindig is.
De megint ott vagyunk ahol 2-3 ève. ( Te és én voltunk a nyomorultak, mert reklamàltuk a tuzérség mennyiségi hiànyàt, persze megkaptuk hogy el ment mellentunk az ido... Mert egy leopold az nem egy 72...)
Nincs mennyiség!
Nincs a dolog mogott egy moràlis tàmasz, nincs legénység.
Egy politoxicomàn, toi-toi playboy, megmozgat 90k embert,ugy hogy fizetnek is azért a nèpek hogy egy degeneràlt kecske mekegèsèt halgathassàk, de katona ,na az nincs.....miért is kellene harcolni amugy?
Mèg 3 koncertért?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Avdiivka mögött az utolsó hevenyészet védvonalnál tartanak a ruszkik...nem vagyok stratéga de ha átszakad a front az általában gond.. s még csak márciust írunk
Egyébként nem is kell sztem sokáig menniük. Ha kézzelfogható ukrán vereség lesz, akkor belső puccstól és káosztól kell Zelenszkijnek tartani. Ez lenne a legveszélyesebb nekünk, ha fegyveres oligarchákra szakad Ukrajna.