[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Persze ha jobban belesimul a nyugati mainstreambe nem lenne ekkora feszkó, de az részben meghunyászkodás lett volna és lehet ugyanúgy maradna az aggressziv ukrán fellépés.
Akkor is azt írtam, hogy kurva nagy magyar zászlós kamionokkal kellett volna vinni a humanitárius segélyszállítmányokat ménkű nagy médiafelhajtással az ukrán közösségi médiába, aztán legalább a helyi civileket nem lehetett volna könnyen a magyar nemzetiségűek ellen hangolni, meg a hőbörgőknek lehetne mutogatni, hogy ezt és ezt hoztuk, térjetek már észhez.
Így meg csak bűnbakok lesznek...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Orbantól függetlenül azért a kárpátaljai magyarok szívnak. Vagy a fronton, vagy elmenekültek külföldre vagy mert otthon szegényednek. Már a háború előtt bőven volt ukrán attrocitás ellenük. A viszonyt ők rontották el, amikor az oroszon akartak ütni, de a magyar kisebbségi jogokon is csattant.

Persze ha jobban belesimul a nyugati mainstreambe nem lenne ekkora feszkó, de az részben meghunyászkodás lett volna és lehet ugyanúgy maradna az aggressziv ukrán fellépés. Mert a lengyelekkel, németekkel szemben is ez van. Ilyen irányba vadul az ukrán politika.

Ha ki lesznek nagyon picsázva, akkor vkin levezetik a dühük, max.utana jönnek lábhoz, lásd szerbek. Jó lenne ha nem rajtunk vezetnék le. Ehhez időt kell nyernünk. Tényleg csak a Szultánra és Trumpra számíthatunk.
Ha eléggé elverik őket, akkor nem lesz erő semmire.
Nekem van egy olyan elméletem, hogy ha bezuhan a katonai fennhatóság, akkor lépni fog a NATO. Nem akarják egész Ukrajnát bebukni. És nem mi fogunk először bemenni, hanem a lengyel hadsereg. De ha ők megindulnak, akkor mi is lépünk.
Lesz egy kis rally, mint annak idején Németországban a háború végén, hogy ki meddig tud elmenni az első kontaktig. És onnan kezdődik majd a területi egyezkedés.
Akkor hirtelen azonnali NATO vezényelt fegyverszünet lesz. Addigra minden mozgatható embert elvisznek a frontra. Nem lesz épkézláb szabadcsapat sem.
Én nem gondolom, hogy az Orbán által emlegetett, "ne legyünk szomszédosak Oroszországgal" doktrina az oroszok miatt lenne.
A NATO szövetségesek miatt nem jó az, ha mi frontország leszünk. Akkor aztán végképp ránk fognak szállni a nyugati nagyhatalmak, és nem tűrik majd a különutasságot. És akkor aztán "nix ugribugri".
Mondjuk van olyan forgatókönyv is, amikor van némi határrevízió, és mégsem lennénk határosak az oroszokkal.
Ebben sokat segített volna, ha maradnak Kaczynskiék.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
Ha eléggé elverik őket, akkor nem lesz erő semmire.
Nekem van egy olyan elméletem, hogy ha bezuhan a katonai fennhatóság, akkor lépni fog a NATO. Nem akarják egész Ukrajnát bebukni. És nem mi fogunk először bemenni, hanem a lengyel hadsereg. De ha ők megindulnak, akkor mi is lépünk.
Lesz egy kis rally, mint annak idején Németországban a háború végén, hogy ki meddig tud elmenni az első kontaktig. És onnan kezdődik majd a területi egyezkedés.
Akkor hirtelen azonnali NATO vezényelt fegyverszünet lesz. Addigra minden mozgatható embert elvisznek a frontra. Nem lesz épkézláb szabadcsapat sem.
Én nem gondolom, hogy az Orbán által emlegetett, "ne legyünk szomszédosak Oroszországgal" doktrina az oroszok miatt lenne.
A NATO szövetségesek miatt nem jó az, ha mi frontország leszünk. Akkor aztán végképp ránk fognak szállni a nyugati nagyhatalmak, és nem tűrik majd a különutasságot. És akkor aztán "nix ugribugri".
Mondjuk van olyan forgatókönyv is, amikor van némi határrevízió, és mégsem lennénk határosak az oroszokkal.
Ebben sokat segített volna, ha maradnak Kaczynskiék.
Szerintem 100% hogy minket nem engedne be a NATO/EU!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Szerintem 100% hogy minket nem engedne be a NATO/EU!
Közös döntéssel lehet csak bemenni.
Ha olyan a helyzet, akkor nem fogunk kérdezni. Szerintem jelenleg mindenre is próbálunk felkészülni.
A kérdezősködést, indokolgatást utólag is le lehet folytatni.
1-1 ilyen háborúvégi összeomlásos helyzetben sokminden magyarázható, és utólag indokolható. Annak idején sem kérdezett meg bennünket Románia, hogy elmehetnek-e a Tiszáig. Vissza lettek rendelve....Nagyon észnél kell lenni. Itt napokon, órákon fog múlni minden.
Lásd még a ma is létező teljesen illegitim amerikai bázis, fennhatóság Szíriában.
Akkor is be kell mennünk, ha utólag ki kell vonulni - sajnos.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: PFZ and Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 569
17 621
113
Senkire sem számíthatnánk csak magunkra, meg akiknek fizetünk. Azon a szakaszon ki tudnánk építeni olyan mélységű védelmet, ami megfogná ezt az ukrán csürhét, ami szerintem az általa vizionált 800.000 fő helyett jó, ha 30-40.000 fő támadó erő lehetne. Bár a NATO segítsége, felderítése nélkül kétlem, hogy ugyanolyan erős offenzívára lennének képesek.

Hitlert sem vették komolyan az elején. Nekünk viszont minden fenyegetést komolyan kell venni és baromi sok olcsó fegyvert még ma beszerezni.
Elég vicces összehasonlítás.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
Ha olyan a helyzet, akkor nem fogunk kérdezni. Szerintem jelenleg mindenre is próbálunk felkészülni.
A kérdezősködést, indokolgatást utólag is le lehet folytatni.
1-1 ilyen háborúvégi összeomlásos helyzetben sokminden magyarázható, és utólag indokolható. Annak idején sem kérdezett meg bennünket Románia, hogy elmehetnek-e a Tiszáig. Vissza lettek rendelve....Nagyon észnél kell lenni. Itt napokon, órákon fog múlni minden.
Lásd még a ma is létező teljesen illegitim amerikai bázis, fennhatóság Szíriában.
Akkor is be kell mennünk, ha utólag ki kell vonulni - sajnos.
Trianon miatt nem engedhetnek be! Nem kaphatunk vissza területet (még), mert az precedens lenne! A többi rabló ország utána hogy visítana? A román, szlovák, horvát, és még a szerb is! Ha az USA azt mondja hogy nem mehetünk akkor ott fog csücsülni a magyar katona a határon és max nézi a többieket! Ha mégis mennénk azzal egy komoly NATO-n belüli krízis lenne a visszaszerzett terület miatt! Nem engedheti meg a NATO, hogy ilyen helyzetben egymásnak ugrassza az ukrajnával határos országokat!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Trianon miatt nem engedhetnek be! Nem kaphatunk vissza területet (még), mert az precedens lenne! A többi rabló ország utána hogy visítana? A román, szlovák, horvát, és még a szerb is! Ha az USA azt mondja hogy nem mehetünk akkor ott fog csücsülni a magyar katona a határon és max nézi a többieket! Ha mégis mennénk azzal egy komoly NATO-n belüli krízis lenne a visszaszerzett terület miatt! Nem engedheti meg a NATO, hogy ilyen helyzetben egymásnak ugrassza az ukrajnával határos országokat!
Semmilyen krízis nem lenne. Mivel nem nekünk kell először elindulnuk. Akkor pedig már precedens szerint lépünk.
Mivel a NATO területeinek kibővítéséről lenne szó, így még a szemünkre sem vethetik. Ráadásul egy ilyen helyzetben még a helyi hatóságok (akiknek addigra elvész minden hatalmuk) is egy rendscsinálást fognak támogatni, különben ők lesznek az elsők, akiket a mozgósítások miatt feltüzelt tömeg elkap és megdádáz.
A horvátok és a szerbek egy kurv@ szót sem szólnának, amikor ott állnak készenlétben Bosznia felosztásánál. Orbánék évek óta dolgoznak a háttérben egy Balkáni rendezési terven. Mindenki tudja ott is, hogy mi lenne a megoldás. Ha kitör a balhé Boszniában, akkor mindkét ország be fog menni...
A románok meg egy ilyen forgatókönyv kapcsán ugyan úgy el fognak menni a saját kisebbségi területeikért.
Ne feledjük, hogy ők most ennél élesebb szituban vannak Moldávia, és Transznyisztria kapcsán.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 167
36 802
113
Volt itt mindenre pénz, csak a honvédelemre nem volt. Mindenki lesajnálta a nagy nyugalomban! Mindenki csak magára gondolt a nagy kasszánál! Sütögették a gesztenyéjüket! Mivel nem biztos hogy holnap is ott ülök jeligével!
- Milyen jók lettek volna azok a gépek a terület védelmieknek. Ám jobb a 0-a, vagy a kerékpár! Az is a sajátja! Csóri sereg ez!

Átadták a milánói világkiállításról hazaszállított Sámándobot

"A Varga Mihály pénzügyminiszter által megnyitott épületben a tárcavezető kijelentette: Európa akkor lehet erős, ha erős nemzetállamokra épül, és megőrzi zsidó-keresztény kultúráját, a nemzeti kormány minden olyan fejlesztést támogat, amely a magyar kultúra megőrzését szolgálja, bár arra nem derült fény, hogy a sámándob szerinte a zsidó, vagy a keresztény kultúrához kötődik-e.

- Itt nincs pénz? Van itt, csak eltapsoljuk, meg eldoboljuk! Horribilis pénzek úsznak el a nagy semmire!
Nekem nincsen zsidókeresztény kultúrám.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
376
2 584
93
Azért arra kíváncsi lennék, hogyan reagálnának le a nálunk lévő német és amerikai vállalatok egy ukrán invázió miatti termeléskiesést. Mert az biztosan nem két forint kárt okozna.

Itt nem is az a kérdés, hogy meg tudnak-e támadni, persze, hogy meg tudnak. Hanem az, hogy utána mit kezdenek 10 millió emberrel. Illetve mit kezdenek azzal a 7 milliárddal, aki nyiltan az oroszok oldalára áll a második percben.

Szerintem ez a nyilatkozat inkább arról szólt, hogy “adjatok pénzt, ne akadékoskodjá me pofon váglak”.

Mondtak már olyat is, hogy ha nincs pénz, akkor a nyugatra menekült ukránok fognak balhézni. Annak kb. pont ennyi értelme lenne. Egy haldokló beteg kihúzza a lélegeztető gépet a konnektorból.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 900
113
Azért nem ártott volna, ha van psyops és stratégiai kommunikációs erőfeszítésünk a velünk szembeni ellenségesség enyhítése céljából - ehelyett minket tarolt le az ukrán psyops 22-23-ban.
Már elnézést, de konkrétan az Antal kormány óta simulekonyak és elnézőek voltunk/vagyunk az ukránok felé. Más kérdés, h hasonlóan néhány népcsoporthoz, ezt ők a gyengeség jeleként látják. Tökéletesen mindegy, hogy mit csinált volna a kormány a kedvükben az elmúlt 2 évben. Amit mi psyops alatt tettünk volna, azt ők automatikusan ellenséges gesztusként értelmezik.
Kicsit olyan ez, mint az elhunyt migráns segítő nő esete...olyasmit feltételez a másik félről, ami nem sajátja.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 384
67 512
113
Senkire sem számíthatnánk csak magunkra, meg akiknek fizetünk. Azon a szakaszon ki tudnánk építeni olyan mélységű védelmet, ami megfogná ezt az ukrán csürhét, ami szerintem az általa vizionált 800.000 fő helyett jó, ha 30-40.000 fő támadó erő lehetne. Bár a NATO segítsége, felderítése nélkül kétlem, hogy ugyanolyan erős offenzívára lennének képesek.

Hitlert sem vették komolyan az elején. Nekünk viszont minden fenyegetést komolyan kell venni és baromi sok olcsó fegyvert még ma beszerezni.

Itt most a legnagyobb veszélyben nem Magyarország, hanem a kárpátaljai magyarok vannak. Rajtunk akarnak majd ütni, de ők lesznek megpofozva.... és itt csak rossz válaszokat adhat a magyar kormány.

Minél komolyabb vereséget szenvednek az ukránok, annál nagyobb a kárpátaljai eszkalációs kockázat. Ha szerencsénk van Trumpig kihúzzuk.

Érdemes figyelni, hogy a románok rástartolnak-e az ilyen partnereinkre...Nurol autópálya ugye...

A NATO és az EU?
Tapsikolnának, utána meg vazallusi státuszért cserébe talán megvédenének minket nyugati szövetésgeseink.

Hát erről pampogtam a háború elején, hogy azért békülékenyebbnek kéne lennie a főninek az ukránokkal, mert a kárpátaljai magyarok megszívják. Ha nyernek azért, ha vesztenek, akkor mégjobban. Aztán csak a röhögőfejes szmájlikat kaptam, meg a lesajnáló kommenteket...

Teljesen lényegtelen, hogy mennyire nyalsz be az ukránoknak, nem azért keménykednek Kárpátalján, mert mi gonoszok vagyunk, hanem mert velük lehet.

Azért nem ártott volna, ha van psyops és stratégiai kommunikációs erőfeszítésünk a velünk szembeni ellenségesség enyhítése céljából - ehelyett minket tarolt le az ukrán psyops 22-23-ban.

Orbantól függetlenül azért a kárpátaljai magyarok szívnak. Vagy a fronton, vagy elmenekültek külföldre vagy mert otthon szegényednek. Már a háború előtt bőven volt ukrán attrocitás ellenük. A viszonyt ők rontották el, amikor az oroszon akartak ütni, de a magyar kisebbségi jogokon is csattant.

Persze ha jobban belesimul a nyugati mainstreambe nem lenne ekkora feszkó, de az részben meghunyászkodás lett volna és lehet ugyanúgy maradna az aggressziv ukrán fellépés. Mert a lengyelekkel, németekkel szemben is ez van. Ilyen irányba vadul az ukrán politika.

Ha ki lesznek nagyon picsázva, akkor vkin levezetik a dühük, max.utana jönnek lábhoz, lásd szerbek. Jó lenne ha nem rajtunk vezetnék le. Ehhez időt kell nyernünk. Tényleg csak a Szultánra és Trumpra számíthatunk.

Pontosan.
Egyedul vagyunk, ahogyan voltunk mindig is.
De megint ott vagyunk ahol 2-3 ève. ( Te és én voltunk a nyomorultak, mert reklamàltuk a tuzérség mennyiségi hiànyàt, persze megkaptuk hogy el ment mellentunk az ido... Mert egy leopold az nem egy 72...)
Nincs mennyiség!
Nincs a dolog mogott egy moràlis tàmasz, nincs legénység.
Egy politoxicomàn, toi-toi playboy, megmozgat 90k embert,ugy hogy fizetnek is azért a nèpek hogy egy degeneràlt kecske mekegèsèt halgathassàk, de katona ,na az nincs.....miért is kellene harcolni amugy?
Mèg 3 koncertért?
És minderre pár évvel a helyzet kialakulása felhívtam a figyelmet. Szóltam az abrándosoknak, hogy nincs békeidő, kaptam sok nevetést. Jön a háború, kaptam sok nevetést. Hogy be kell szerezni az elérhető, létező technikát és szültem ötleteket, hogy mi legyen velük, kaptam a sok lenéző nevetést. Jeleztem, hogy a helyzetünk úgyis a démonizáltságba fog vezetni, ha van sapka rajtunk, ha nincs, mert a célpontja vagyunk a foyamatoknak, de ezen is sokan nevettek. Igyekeztem alátámasztani történelmileg, társadalmi folyamatokkal, nevetés volt.

És az a baj, hogy ez az indoktalan arrogáns nevetés valójában a hatalom felől származó agyatlanság megnyilvánulása ami ugyanígy nevet amíg nem találja magát bajban, hogy aztán rinyáljon, vagy dühöngjön azoknak akiket kinevetett.

Csak példaszerűen, az egyik neuralgikus pont. Rakétatüzérség. Az én kinevetett felvetésem az volt, hogy vegyünk alár MARS rendszert, legyen csak egy üteg, de azzal már megjonosítható a fegyvernem alapja. Ez még a Maróth éra volt. A kkor az volt, hogy olyan fejlesztések lesznek, hogy hű meg ha, ki kell várni. Mintha a rakétatüzérség csak az új fejlesztésekkel operálna, mintha integrálhatatlan lett volna az új fejlesztés a rendazerekhez bármikor. És ma is csak nézegető delegálunk a témában, most Böröndivel és egyszerűen lopják lassan, apránként az ország maradék idejét is a politikai vezetésben az arrogans idiotizmussal azok, akik az általatok fenti hozzászólásokban most számonkért összes dologba úgy mentek bele egy feszült helyzetben, hogy nem építettek mögé haderőt. Fel sem fogják, hogy egy harckocsi, az egy harckocsi egy helyen, mer' ez de modern. Mellé építettek egy olyan tarsadalmat amiből a gennyes nyugati törekvéseik ilyen irányú kivitelezésében igyekeztek kivonni az emberi természet igazságérzetét és a rá adott jogos agresszióval töltött, szintén természetes válaszokat, 'defasizálták', újrakarakterizálták a pénzrendszer magányos függvényévé, eltakarítva az összes összetartó szimbólumot a tarsadalomból, nyugati zsidókeresztény függvényrendszerbe helyezve megmutatva a helyét a saját lakosságnak. Aztán elvarva, hogy nemzeti hősi lélekkel menjenek akármilyen helyzetben hadva egy csettintésre mint anno a véres kardra az ősök, akik nemzetet alkottak szabad emberekként. Mindezt mögéjük tett átfogó akarat és technika nélkül. Gepard modernizalva, hahaha, kész Korkut és Hisar rendszerek, hahaha, nekünk majd kell a szkájréndzser. És minden más is, addig a hadiipar megoldja. Ja, nyersanyaghiany miatt lassú most, nem gondoltuk, hogy háborús érában démonizalva és kapacitásokért harcolva ez lesz. Pedig ezt is mondtam. A Gidrán körüli időlopásra nincsenek szavak, az ezredjére bejelentett innovációs összefogás eredményeinek már jönnie kellene a gyárakból, szaros tucatnyi csőegyszerű aknavető évek munkája és nem látjuk...

De hát ugye mi megmutatjuk, hogy erő nélkül is megy, az csak a békéhez kell, a fenyegetésekre a letolt gatya is kiváló.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 039
15 579
113
Csaszov Jar látótávolságon belül.

Érdekes eszmefuttatásokat olvasni itt az ukránok helyzetéről.
Ha a NATO/francia csapatok őrzik a Belorusz határt, akkor igencsak közel vannak a nyílt ütközethez, ugyanis a fehéroroszországban állomásozó orosz erők éppen a nyugati ukrán területek lengyel/NATO annektálásának a megelőzése miatt vannak ott. A demoralizálódott ukránok ha Magyarországra támadnának, akkor esetleg román közreműködéssel, logisztikával tehetnék, de abból komoly balkáni perpatvar alakulna, a törökök/bolgárok sem néznék ölbe tett kézzel, a szerbek sem. Az oroszok pedig Moldovát véglegesen visszavennék, a bukaresti hamueső is igen gyalázatosnak ígérkezne...
Mi sem hiszem, hogy segget vakarva várnánk az ukrokópékat...pillanatok alatt menne a jelentkezés a véderőkhöz.
Esetleg BAZ vármegye picit tisztult6na...de ilyen esetben már Kárpátalján kellene megakasztani a felvonulásukat, némi Gripen tűzesővel, nem hinném, hogy komoly légvédelemmel rendelkeznének, a GBU-12vel viszont lerendezhetők lennének a gyülekezési körzeteik. Persze mindez abban az esetben, ha fegyveresen jönnének a Balcsira lángosozni.

Aztán meséld, a Gripenjeink mégis mivel mérnének csapást a ránk támadó ukránokra?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 975
113
Ha olyan a helyzet, akkor nem fogunk kérdezni. Szerintem jelenleg mindenre is próbálunk felkészülni.
A kérdezősködést, indokolgatást utólag is le lehet folytatni.
1-1 ilyen háborúvégi összeomlásos helyzetben sokminden magyarázható, és utólag indokolható. Annak idején sem kérdezett meg bennünket Románia, hogy elmehetnek-e a Tiszáig. Vissza lettek rendelve....Nagyon észnél kell lenni. Itt napokon, órákon fog múlni minden.
Lásd még a ma is létező teljesen illegitim amerikai bázis, fennhatóság Szíriában.
Akkor is be kell mennünk, ha utólag ki kell vonulni - sajnos.
Egy ukran összeomlás esetén nem lesz semmiféle nato/eu benyomulás. Legfeljebb pár tucat zsoldos és szavak szintjén.
Ki fog alakulni nyugat ukrajnában egy proxi állam ami nagyobb veszélyt fog jelenteni számunkra mint a jelenlegi ukran "állam".
Amikor másfél éve irtam hogy reális veszélye lépet fel annak hogy egyes észak keleti megyéket megszálhatják az ukran proxik itt Szabolcsra gondolok akkor mindenféle röhögös szmájlit kaptam. Nos az összeomlással ennek a veszélye is fenn áll.
22 csapdában leszünk mert ha tényleg ha az orosz "ideiglenes" határ pár száz km re lesz kárpátaljától akkor vagy nato csapatokat fognak a nyakunkba sózni (Trump esetén is legfeljebb a költségeket velünk fogjak fizetetni) vagy készülhetünk egy "határ" menti ukran keménykedésekre.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 975
113
Azért arra kíváncsi lennék, hogyan reagálnának le a nálunk lévő német és amerikai vállalatok egy ukrán invázió miatti termeléskiesést. Mert az biztosan nem két forint kárt okozna.

Itt nem is az a kérdés, hogy meg tudnak-e támadni, persze, hogy meg tudnak. Hanem az, hogy utána mit kezdenek 10 millió emberrel. Illetve mit kezdenek azzal a 7 milliárddal, aki nyiltan az oroszok oldalára áll a második percben.

Szerintem ez a nyilatkozat inkább arról szólt, hogy “adjatok pénzt, ne akadékoskodjá me pofon váglak”.

Mondtak már olyat is, hogy ha nincs pénz, akkor a nyugatra menekült ukránok fognak balhézni. Annak kb. pont ennyi értelme lenne. Egy haldokló beteg kihúzza a lélegeztető gépet a konnektorból.
Semmit. Lenne egy pár hónapos kilengés utána valószinüleg akkora profitjuk lenne pár év alatt hogy bőven kigazdálkodnák a "veszteségeiket"
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
Status
Not open for further replies.