[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 317
33 361
113
De, beszéljünk csak!
Sok szó esett már róla, az egyik oldalról is, meg a másik oldalról is. Az éremnek azonban van harmadik oldala is, ahogy azt Komlós János (volt ÁVH-s) megmutatta. Nézzük most azt!
avagy
És lehet nézegetni a HVG print verzió jan. 25-i számában a svéd Northvolt-ról szóló cikket, akik már az 5. gyárukat tervezik, vagy akár a cég honlapját is:

Az akkumulátorgyárak elleni propagandát nyilvánvalóan a nyugati titkosszolgálatok (na jó, nem kormányzati és egyéb szervezetek inkább, de nyilvánvalóan nem azért, mert minket meg akarnak menteni a "méreggyáraktól" puszta önzetlenségből) finanszírozzák, persze van rá vevő bőven.
Értem én, hogy fúj összeszerelőország meg csak be kellene ruházni az oktatásba és mi lennénk a második Észtország (valamiért ők a non plus ultra mostanság) meg Finnország, csak nem látok ebben realitást. Én jobban örülnék, ha tovább gyárthatnák Mo-n a belsőégésű motoros autókat és alkatrészeiket, de sajnos nem engedik nekünk.
Én nem gondolom azt, hogy "szándékosan hülyére nevelik a gyerekeket", egyszerűen ilyen az emberanyag. Van kétféle O1G-s képzelt alternatíva:
  • Oktatásegészségügybe kellene fektetni, és akkor Finnország lesz itt hipp-hopp. (Ez a ballib meg a Bod Péter Ákos féle "európai keresztényjobboldaliak" vesszőparipája)
  • Magyarország egyedülálló mezőgazdasági lehetőségekkel rendelkezik, azt kellene felfuttatni, Kert-Magyarország ellátja majd Európát minőségi kajával és ebből élünk majd. (Ez meg a Mi Hazánk-os körökben népszerű. Az Ángyán-féle elképzelés.)
Szerintem mindkettő ábránd. A frusztráltságot értem...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 656
14 209
113
Nem értem,hogy lehet ezen rugózni,mert egy félnótás ukrán barom azt mondja,majd jól megtámadjuk a magyarokat. Annyira a magyar hadseregben sem hülyék,hogy ne figyeljék az ukrán alakulatok mozgását. Tényleges harcoló alakulat,vagy intakt ukrán dandár tudomásom szerint alsó hangon 3-400 kilométerre van a határtól. Az meg biztos,hogy bármilyen eszkalációs forgatókönyvre fel vannak készülve nálunk. Az meg,hogy mit tudunk felmutatni velük szemben,szerintem részletkérdés,mert egy ilyen haknihoz elég komoly logisztika kellene az ukránok részéről,amivel nem igazán rendelkeznek,a felvonulásukat meg Stevie Wonder is észre venné.

Ukrajnában Zaluzsnyij, a volt főparancsnok a Jobb Szektoros illetővel fényképezkedik, aki egyébként katonai rendfokozattal bír, és irányíthat katonai egységet.

A háttérben a vörös - fekete zászló, halálfejekkel ékesítve, és az elmaradhatatlan Bandera portré. A zászlóra írt szöveg is beszédes.

До перемоги без перемовин - Do peremogi bez peremovin - A győzelemhez nincs tárgyalás

Андрій Стемпіцький - Andrij Sztempickij

Командир Добровольчого Українського Корпусу, ПРАВИЙ СЕКТОР - Parancsnok, Önkéntes Ukrán Hadtest, Jobb Szektor



aP59yWD.jpg
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Az akkumulátorgyárak elleni propagandát nyilvánvalóan a nyugati titkosszolgálatok (na jó, nem kormányzati és egyéb szervezetek inkább, de nyilvánvalóan nem azért, mert minket meg akarnak menteni a "méreggyáraktól" puszta önzetlenségből) finanszírozzák, persze van rá vevő bőven.
Értem én, hogy fúj összeszerelőország meg csak be kellene ruházni az oktatásba és mi lennénk a második Észtország (valamiért ők a non plus ultra mostanság) meg Finnország, csak nem látok ebben realitást. Én jobban örülnék, ha tovább gyárthatnák Mo-n a belsőégésű motoros autókat és alkatrészeiket, de sajnos nem engedik nekünk.
Én nem gondolom azt, hogy "szándékosan hülyére nevelik a gyerekeket", egyszerűen ilyen az emberanyag. Van kétféle O1G-s képzelt alternatíva:
  • Oktatásegészségügybe kellene fektetni, és akkor Finnország lesz itt hipp-hopp. (Ez a ballib meg a Bod Péter Ákos féle "európai keresztényjobboldaliak" vesszőparipája)
  • Magyarország egyedülálló mezőgazdasági lehetőségekkel rendelkezik, azt kellene felfuttatni, Kert-Magyarország ellátja majd Európát minőségi kajával és ebből élünk majd. (Ez meg a Mi Hazánk-os körökben népszerű. Az Ángyán-féle elképzelés.)
Szerintem mindkettő ábránd. A frusztráltságot értem...
Pedig a ballibnek és Bod Péter Ákosnak igaza van. Ezt és még sok mást is meg kéne csinálni, hogy Magyarország nagy hozzáadott értékű terméket/szolgáltatást tudjon előállítani. Csak hát radikális változás radikális érdeksérelemmel jár. Amíg a büdös proli pofájába rezsicsökkentés és hatósági áras csirkefarhát kell, addig itt nem lesz változás. Magyarország marad egy szar hely.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Pedig a ballibnek és Bod Péter Ákosnak igaza van. Ezt és még sok mást is meg kéne csinálni, hogy Magyarország nagy hozzáadott értékű terméket/szolgáltatást tudjon előállítani. Csak hát radikális változás radikális érdeksérelemmel jár. Amíg a büdös proli pofájába rezsicsökkentés és hatósági áras csirkefarhát kell, addig itt nem lesz változás. Magyarország marad egy szar hely.
Miért lenne Magyarország szar hely?

Én amúgy azokközé tartozom,akik a mezőgazdaságot erőltetnék, az ország adottságai miatt. Ételre mindig szükség lesz,amíg világ a világ. Tervezett avulással gyártott, ipari hulladékok nélkül viszont lehet élni...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 166
54 889
113
Miért lenne Magyarország szar hely?

Én amúgy azokközé tartozom,akik a mezőgazdaságot erőltetnék, az ország adottságai miatt. Ételre mindig szükség lesz,amíg világ a világ. Tervezett avulással gyártott, ipari hulladékok nélkül viszont lehet élni...



Szerintem meg mindkettőre szükség van,és jól meg is férnek egymás mellett.
Az akugyárak,autógyárak,egyéb technológia üzemel jelentéktelen (föld)területet foglalnak el,ehhez képest rendkívül sokat tesznek a kasszába,maga,ezen ipari komplexumok felépítése is sokat nyom a kasszán,jó hírünket viszi a világba,viszonylag kultúrált körülmények között nyújt folyamatos munkát a népnek,folyamatosan csorognak a járulékok a kasszába,folyamatos jövedelem az ott dolgozóknak.
A mezőgazdaság is megfér ez mellett, az felvesz sok képzetlen munkaerőt,jók az adottságaink hozzá, a legkisebb falu mellett is lehet krumplit termelni,ha van rá akarat,viszont, szerintem, arányaiban sokkal kevesebbet tesz a kasszába, több a lehetőség a hivatalos út megkerülésére,stb.
Summa,summárum,meg kell találni mindkettőre a megfelelő helyet,teret,és időt, és mehet a kettő együtt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 034
18 690
113
Én amúgy azokközé tartozom,akik a mezőgazdaságot erőltetnék, az ország adottságai miatt. Ételre mindig szükség lesz,amíg világ a világ. Tervezett avulással gyártott, ipari hulladékok nélkül viszont lehet élni...

Egyfelől igaz, hogy mezőgazdaságra szükség lesz mindig. Ugyanakkor, nézd meg a világ fejlettségben legerősebb államai, ahol természetesen a mezőgazdaság is fejlett szinten van, a lakosság hány %-a tud megélni belőle. 15-20, talán. Többet az ágazat nem tart el, még jelentős export esetén sem. Nem beszélve arról, ha a mezőgazdaságot erőlteted, miből támogatod, ha nem lesz más gazdasági szegmens ? Mert az ott előállított termelési érték nagyon alacsony áron adható el, miközben az előállítás költséges. Akkor még nem is beszéltünk a klímaváltozásról, ami jó eséllyel tönkre vágja pár évtized alatt a magyar mezőgazdaságot. Be van állva a mezőgazdaság egy szintre, nem hinném hogy ennél jobban kellene erőltetni. Egy ország fejlettségét az ipari fejlettsége határozza meg. A tervezett avulással gyártott ipari hulladék nélkül, hogy a Te szavaidat használjam, a jelenlegi civilizált ember nem tud élni. Autó, gépek, telefon, televízió, vízcsap, gáz és villanytűzhely, sorolni lehetne még oldalakon át...szükségesek a mai kor emberének. Ráérünk akkor visszamászni a fára, ha már kipusztult a civilizáció.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 034
18 690
113
Pedig a ballibnek és Bod Péter Ákosnak igaza van. Ezt és még sok mást is meg kéne csinálni, hogy Magyarország nagy hozzáadott értékű terméket/szolgáltatást tudjon előállítani. Csak hát radikális változás radikális érdeksérelemmel jár. Amíg a büdös proli pofájába rezsicsökkentés és hatósági áras csirkefarhát kell, addig itt nem lesz változás. Magyarország marad egy szar hely.

Így is működik a multi világ Magyarországon is. Először összeszerelés, majd a megfelelő szakembergárda rendelkezésre állása esetén, fejlesztés és gyártás is. Az autóipar legalábbis így működik.
Jelenleg gépészmérnök, üzemmérnök, informatikus hiány van.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Én amúgy azokközé tartozom,akik a mezőgazdaságot erőltetnék, az ország adottságai miatt.
A magyar mezőgazdaság problémája, hogy még mindig kétszer annyian dolgoznak benne, mint amennyi reális lenne magas fejlettségi szint esetén (ezt még mindig alacsony birtokkoncentráció és gépesítettség okozza) és ahol a hozzáadott érték elég nagy ahhoz, hogy kitermelje a munkaigényes termékek termesztését is, külföldi vendégmunkás réteg révén.
Ételre mindig szükség lesz,amíg világ a világ. Tervezett avulással gyártott, ipari hulladékok nélkül viszont lehet élni...
Az ipari termelés nélkül semmilyen korszerű mezőgazdasági termelés nem lehetséges. A mezőgazdaság összeomlana ipar nélkül, ahhoz, hogy legyen mezőgazdaságod vagy fejlett iparodnak kell lennie, vagy valaki másnak kell fejlett ipara legyen, hogy eladjon neked mindent ahhoz, hogy ne halj éhen az anélkül működésképtelen mezőgazdaságodban.

A mezőgazdasági termelés teljes mértékben kiszolgáltatottja az ipari termelésnek. Ez csak azoknak nem tűnik fel, akiknek az égadta világon semmi közük nincs a mezőgazdasághoz. A mezőgazdaság az ipar legstabilabb vásárlója.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 550
17 507
113
Ukrajnában Zaluzsnyij, a volt főparancsnok a Jobb Szektoros illetővel fényképezkedik, aki egyébként katonai rendfokozattal bír, és irányíthat katonai egységet.

A háttérben a vörös - fekete zászló, halálfejekkel ékesítve, és az elmaradhatatlan Bandera portré. A zászlóra írt szöveg is beszédes.

До перемоги без перемовин - Do peremogi bez peremovin - A győzelemhez nincs tárgyalás

Андрій Стемпіцький - Andrij Sztempickij

Командир Добровольчого Українського Корпусу, ПРАВИЙ СЕКТОР - Parancsnok, Önkéntes Ukrán Hadtest, Jobb Szektor



aP59yWD.jpg
Nemsokára még annak is örülni fognak,hogy lyuk van a seggükön.A lakosság felé fenn kell tartani a pressziót.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 709
4 063
113
Ahhoz lejjebb kellett vinni az érvényességi küszöböt + elég komoly és elég egy oldalú agymosás zajlott az ellenzők elég komoly elhallgatása mellett.
Szia,

Az elso feleben teljesen igazad van (de milyen hulyeseg lett volna, hogy azert nem szavaztak volna meg ervenyesen, mert tul kevesen szavaztak ELLENE); masik felevel nagyon nem ertek egyet: a sajat szememmel lattam, hogy a honvedseg rendezvenyere beengedtek NATO ellen tunttetoket, a legnagyobb PR esemenyen (Kecskemeti repulonap) felvonulhattak a NO NATO transzparenseikkel.

Szoval az ellenzok nem hogy nem voltak elhallgattatva, hanem szerintem illogikusan sok tamogatast is kaptak (szerintem a logikus az lett volna, ha a laktanyan kivul megengedik nekik a felvonulast, de bent nem).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 003
15 485
113
Szia,

Az elso feleben teljesen igazad van (de milyen hulyeseg lett volna, hogy azert nem szavaztak volna meg ervenyesen, mert tul kevesen szavaztak ELLENE); masik felevel nagyon nem ertek egyet: a sajat szememmel lattam, hogy a honvedseg rendezvenyere beengedtek NATO ellen tunttetoket, a legnagyobb PR esemenyen (Kecskemeti repulonap) felvonulhattak a NO NATO transzparenseikkel.

Szoval az ellenzok nem hogy nem voltak elhallgattatva, hanem szerintem illogikusan sok tamogatast is kaptak (szerintem a logikus az lett volna, ha a laktanyan kivul megengedik nekik a felvonulast, de bent nem).

A média jelenlét a lényeg, és ott bizonyelég egyértelműen pro NATO volt mindenki - beleértve a MIÉP-en kívül a parlamenti pártokat is.

Pedig elvileg a rendszerváltozáskor még az volt a szöveg, hogy azért kell kilépni a VSZ-ből hogy utána semlegesek legyünk.