• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 547
113
Speciel azt nem nehéz összehozni, hogy vámolhassunk onnan. Csak minek: EU, úgyis vámolnak.
??????
Az árút ott vámolják,ahol belép az EU területére.
Oké,ez egy kicsit bonyorultabb,mert adott esetben ahol fizikailag belép,ott nem feltétlen van teljes körű vámolás.Teljes körű vámolás ott van,ahol jogilg belép az EU területére.Itt jön a bonyodalom,mert több féle tranzit vém metódus van.És itt szoktak jönni a bonyodalmak,mert ugyan azt az EU jogharmonizált szabályzetot 27 országban 37 féle képpen is képesek értelmezni.......
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 436
113
??????
Az árút ott vámolják,ahol belép az EU területére.
Oké,ez egy kicsit bonyorultabb,mert adott esetben ahol fizikailag belép,ott nem feltétlen van teljes körű vámolás.Teljes körű vámolás ott van,ahol jogilg belép az EU területére.Itt jön a bonyodalom,mert több féle tranzit vém metódus van.És itt szoktak jönni a bonyodalmak,mert ugyan azt az EU jogharmonizált szabályzetot 27 országban 37 féle képpen is képesek értelmezni.......
Nem feltétlen kell ott megfizetni ahol be lép (ott a leg egyszerűbb minden téren ez igaz )de az annyi mindentől függ a paritastol melyikben megy az áru az alapján hol állhat meg hol nem stb stb és igen az utolsó mondatod nagyon fontos nem csak ahány ország annyi értelmezés,hanem ahány vám-os annyi értelmezés meg akkor uvk is be kavar amit már szinte minden ország alá írt stb stb eléggé bonyolult hivatás ez. Akkor ha civil vamugyintezo a közvetítő és ő tarifálja be az rendszerint el van baszva azzal is megy az idő meg a pénz mert ugye ha olyan az áru akkor ideig óráig tartható a kamionban aztán kénytelen ideiglenes van biztosítékot fizetni vagy vám raktárba behelyezni de ez tényleg olyan bonyolult hogy szerintem zárjuk le a vitat mert nagyon el kanyarodtunk a topik témájátol!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 547
113
Nem feltétlen kell ott megfizetni ahol be lép (ott a leg egyszerűbb minden téren ez igaz )de az annyi mindentől függ a paritastol melyikben megy az áru az alapján hol állhat meg hol nem stb stb és igen az utolsó mondatod nagyon fontos nem csak ahány ország annyi értelmezés,hanem ahány vám-os annyi értelmezés meg akkor uvk is be kavar amit már szinte minden ország alá írt stb stb eléggé bonyolult hivatás ez. Akkor ha civil vamugyintezo a közvetítő és ő tarifálja be az rendszerint el van baszva azzal is megy az idő meg a pénz mert ugye ha olyan az áru akkor ideig óráig tartható a kamionban aztán kénytelen ideiglenes van biztosítékot fizetni vagy vám raktárba behelyezni de ez tényleg olyan bonyolult hogy szerintem zárjuk le a vitat mert nagyon el kanyarodtunk a topik témájátol!
Közben Vasember átpakolt minket egy másik topikba (és ha folytatjuk,képes és nyit nekünk egy vámtopikot....)
Nekem ne mond,én sajnos ezt (szintén) tapasztalatbol tudom.....Szerencsére mostanába csak Svájcba és az Egyesült Királyságba lépek vámhatárt,azok meg flottul szoktak menni.(ADR árú hajózásával szokott mostanában gondom lenni-hát,az is tud nyűgös lenni)
Viszont ne keverjük a magyar 60sok féle belső népszipolyozó adónemet az (elvileg) EU harmonizált vámszabályozással.
Fórum vonatkozása meg csak annyi,hogy nagyokat röhögök,mikor olyanokat irnak,hogy "igy az áfa nem a németeknek folyik be"....EUn belüli export esetén sincs az exportárúra áfa.Áfa csak abban az országban kell az adott áruról megfizetni,ahol forgalomba kerül.
Alapprobléma,hogy az EU valójában nem Unio,nincsenek állami hivatalos szervei.Mert nem állam.Igy nincs egységes állami szabályozás és jogértelmezés se.Szöges ellenkezőjét képes egy olasz vámos kiolvasni ugyan abbol a szabálybol,mint egy mondjuk holland.Tragikomikus dolgok szoktak ebből kijönni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 436
113
Közben Vasember átpakolt minket egy másik topikba (és ha folytatjuk,képes és nyit nekünk egy vámtopikot....)
Nekem ne mond,én sajnos ezt (szintén) tapasztalatbol tudom.....Szerencsére mostanába csak Svájcba és az Egyesült Királyságba lépek vámhatárt,azok meg flottul szoktak menni.(ADR árú hajózásával szokott mostanában gondom lenni-hát,az is tud nyűgös lenni)
Viszont ne keverjük a magyar 60sok féle belső népszipolyozó adónemet az (elvileg) EU harmonizált vámszabályozással.
Fórum vonatkozása meg csak annyi,hogy nagyokat röhögök,mikor olyanokat irnak,hogy "igy az áfa nem a németeknek folyik be"....EUn belüli export esetén sincs az exportárúra áfa.Áfa csak abban az országban kell az adott áruról megfizetni,ahol forgalomba kerül.
Alapprobléma,hogy az EU valójában nem Unio,nincsenek állami hivatalos szervei.Mert nem állam.Igy nincs egységes állami szabályozás és jogértelmezés se.Szöges ellenkezőjét képes egy olasz vámos kiolvasni ugyan abbol a szabálybol,mint egy mondjuk holland.Tragikomikus dolgok szoktak ebből kijönni.
Egyetértek veled egységesnek kell lennie ha már unió azonban akkor a tagállamoktól vennénk el egy olyan alapvető jogát ami megint nem feltétlen jó max a nagyoknak.
Kettőnk vitájára szerintem folosleges vám topikot nyitni :) :D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 547
113
Egyetértek veled egységesnek kell lennie ha már unió azonban akkor a tagállamoktól vennénk el egy olyan alapvető jogát ami megint nem feltétlen jó max a nagyoknak.
Kettőnk vitájára szerintem folosleges vám topikot nyitni :) :D
Szerintem meg forditva.Szükség lenne egy EU szövetségi államra,ami az államszövetség szövetségi szintű ügyeit intézi.És ez pont a nagyok mostani zavarosban lehet jol halászni világát szüntetné meg.
Minta lehetne az OMM berendezkedése.A szövetségi állam csak a legszükségesebb méretünek,és csak a szövetségi szintű dolgokat intézhetné.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 547
113
Hát végülis kamionosként elég sokat járhat a vámra :confused: :D
Mostanában nem.Svájci vám,ha nincs gebasz,akkor a soförnek kb 2 perc-még ki se kell szállni a kocsibol.(viszont ha üres,akkor ki kell szállni,kinyitni a raktérajtót,hogy megnézzék az üres rakteret.Mondjuk angoloknál még akkor se,megnézik maguk)
De mondjuk egy durresi vámolás alapbol 2 nap.....3 toll simán kifogy.De álltam ár a doveri vámudvarban is napokat,mert gebasz volt,és végig kellet vinnem az újravámolást.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 436
113
Mostanában nem.Svájci vám,ha nincs gebasz,akkor a soförnek kb 2 perc-még ki se kell szállni a kocsibol.(viszont ha üres,akkor ki kell szállni,kinyitni a raktérajtót,hogy megnézzék az üres rakteret.Mondjuk angoloknál még akkor se,megnézik maguk)
De mondjuk egy durresi vámolás alapbol 2 nap.....3 toll simán kifogy.De álltam ár a doveri vámudvarban is napokat,mert gebasz volt,és végig kellet vinnem az újravámolást.
Amikor kiléptek az EU-ból vakartak a fejüket hogy a van hatóságot át kell szervezni mert kb majdnem hogy megszűnt sokáig mi is segítettünk nekik de ment a fej akarás hogy fegyveres testület legyen vagy civil mi lett végül náluk?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 547
113
Amikor kiléptek az EU-ból vakartak a fejüket hogy a van hatóságot át kell szervezni mert kb majdnem hogy megszűnt sokáig mi is segítettünk nekik de ment a fej akarás hogy fegyveres testület legyen vagy civil mi lett végül náluk?
Fogalmam sincs.Mióta kiléptek az EUbol,nem voltam a vámudvarban.....Pont az időben kellett elég sűrűn magamnak csinálni a vámot,mikor még EU tagok voltak.
Calaisban kellett azóta csak párszor bemennem a vámudvarba,1 kivételével azok is szkennelési hibák voltak (mikor nem,no akkor viszont egész nap árút jegyzékeltünk).Angol oldalon azóta egyszer se volt gondom.Vonat/hajó csekkolásnál vámos csak MRN számot szkennel,és blombát ellenőriz.Nekik nincs fegyverük.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Amikor kiléptek az EU-ból vakartak a fejüket hogy a van hatóságot át kell szervezni mert kb majdnem hogy megszűnt sokáig mi is segítettünk nekik de ment a fej akarás hogy fegyveres testület legyen vagy civil mi lett végül náluk?
Képzelj el egy nyugati határellenőrzés visszaállítást nálunk schengen után! Kb...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 547
113
Képzelj el egy nyugati határellenőrzés visszaállítást nálunk schengen után! Kb...
Igazábol náluk jobban megmaradt a vámhatóság,mert az EUn kivüli tengeri/légi árúbehozatal jóval nagyobb volumenű volt,mint nálunk az EUn kivüli import.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Igazábol náluk jobban megmaradt a vámhatóság,mert az EUn kivüli tengeri/légi árúbehozatal jóval nagyobb volumenű volt,mint nálunk az EUn kivüli import.
Ez a határeset miatti szerencse. De egy poszt-schengen majdhogynem menedzselhetetlen lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 436
113
Fogalmam sincs.Mióta kiléptek az EUbol,nem voltam a vámudvarban.....Pont az időben kellett elég sűrűn magamnak csinálni a vámot,mikor még EU tagok voltak.
Calaisban kellett azóta csak párszor bemennem a vámudvarba,1 kivételével azok is szkennelési hibák voltak (mikor nem,no akkor viszont egész nap árút jegyzékeltünk).Angol oldalon azóta egyszer se volt gondom.Vonat/hajó csekkolásnál vámos csak MRN számot szkennel,és blombát ellenőriz.Nekik nincs fegyverük.
Nagyon sok vamolast csináltunk meg akkor az angolok helyett és küldtük nekik hogy ezt úgy kell de nem csak mi az összes EU-s vámhatóság ami azért is ciki rájuk nézve mert egy olyan ország aki eléggé ki van szolgáltatva az országba érkező áruk mennyiségének illetve hogy milyen gyorsan is érkezik.
Ez volt az az időszak mikor végképp eldontottem hogy elmegyek vám-rol :D
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 436
113
De hogy a topik témájánál maradjunk anno (nem tudom máig így van már nem azon a szakterületen vagyok szerencsére)
Nagyon sok nehézipari gépezetet és alapanyagot hiába nem itt lesz a végső helye inkább itt helyezik szabad forgalomba vagy szabadaditjak fel meg helyezik vám letétbe egyszerű az oka nekünk nem fog olyan erősen a toll(mivel hiába egységes vamunió van a vám terhek tagallamonkent eltér es sok minden befolyásolja (bonyolult tarifalasi rendszer)és jobban megéri itt csinálni kb mindent, egy ideig tárolni és majd innen tovább vinni később. Emiatt is láthatunk olyanokat h ezek a könnyű szerkezet és raktárak csak úgy ki nőnek a földből ez egy 10eves vám stratégia eredménye ami szerintem elég jól sikerül csak el kene gondolkodni hogyan tovább ezt az előnyünket kovácsolni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 547
113
Nagyon sok vamolast csináltunk meg akkor az angolok helyett és küldtük nekik hogy ezt úgy kell de nem csak mi az összes EU-s vámhatóság ami azért is ciki rájuk nézve mert egy olyan ország aki eléggé ki van szolgáltatva az országba érkező áruk mennyiségének illetve hogy milyen gyorsan is érkezik.
Ez volt az az időszak mikor végképp eldontottem hogy elmegyek vám-rol :D
GB-EU viszonylatban egy könnyitett vámeljárásrend van,amit az egyébb relációban nem használnak.Svájc ugyan ez a rendszer.Ráadásul mióta kiléptek,csak Kuhnes áruval megyek Ángliába,és üresen vissza.(ezért is csak Calaisban van probléma,ha van),igy az angol vámosokkal az utóbbi 5 évben nincs lényegében semmi dolgom.
Röhej,de én akkoriban vámoltattam sokat náluk,mikor még EU tagok voltak.
Vámosok egyenruhás testület náluk is,de sose láttam náluk fegyvert
De hogy a topik témájánál maradjunk anno (nem tudom máig így van már nem azon a szakterületen vagyok szerencsére)
Nagyon sok nehézipari gépezetet és alapanyagot hiába nem itt lesz a végső helye inkább itt helyezik szabad forgalomba vagy szabadaditjak fel meg helyezik vám letétbe egyszerű az oka nekünk nem fog olyan erősen a toll(mivel hiába egységes vamunió van a vám terhek tagallamonkent eltér es sok minden befolyásolja (bonyolult tarifalasi rendszer)és jobban megéri itt csinálni kb mindent, egy ideig tárolni és majd innen tovább vinni később. Emiatt is láthatunk olyanokat h ezek a könnyű szerkezet és raktárak csak úgy ki nőnek a földből ez egy 10eves vám stratégia eredménye ami szerintem elég jól sikerül csak el kene gondolkodni hogyan tovább ezt az előnyünket kovácsolni.
Ez eléggé pürroszi előny.Államunk és pártunk nyalja a külföldi segget,és a magyar népet súlytja és nyúzza a 60+ féle adónemmel.Mert a multi különadó is azokra a multikra van kivetve,kik aztán itthon hozzák forgalomba,a különadóval terhelt árut a lakosságnak.....Iszonyatos adóterheink vannak,csak nem közvetlen,jol látható módon,hanem közvetetten.Jellemző,hogy nálunk törvény tiltja az áfa-tartalom jelzését a kiskereskedelmi(lakossági) forgalmi árakon......
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé