[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
679
2 969
93
A svéd FM Billstrom lemond, miután az orosz Iskander Poltavába látogatott.
A pletykák szerint Svédország elvesztette a SAAB Airborne Early Warning & Control (AEW&C) rendszereinek TELJES felső vezetését.
15 teherautót evakuáltak, meghaltak külföldi NATO-katonák és tisztek: több mint 600 halott/sebesült
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 901
8 437
113
A svéd FM Billstrom lemond, miután az orosz Iskander Poltavába látogatott.
A pletykák szerint Svédország elvesztette a SAAB Airborne Early Warning & Control (AEW&C) rendszereinek TELJES felső vezetését.
15 teherautót evakuáltak, meghaltak külföldi NATO-katonák és tisztek: több mint 600 halott/sebesült
Nekem itt valami nem stimmel.
Biztos nagy veszteség volt, de a teljes felső vezetés?
Mit keresne az ott, nyaralni mentek?
Inkább kulcs mérnökök lehettek. Szerintem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 031
49 922
113
A svéd FM Billstrom lemond, miután az orosz Iskander Poltavába látogatott.
A pletykák szerint Svédország elvesztette a SAAB Airborne Early Warning & Control (AEW&C) rendszereinek TELJES felső vezetését.
15 teherautót evakuáltak, meghaltak külföldi NATO-katonák és tisztek: több mint 600 halott/sebesült
Ez valóban kurvajól hangzik, de azért legyünk óvatosak az ilyen tippelgetéssel. Meg egyébként is: miért mondana le egy külügyminiszter egy ilyen helyzetben? Ez 100%, hogy nem az ő döntése volt.

Az mindenesetre már több forrásból látszik, hogy jóval több az áldozat, mint amennyiről hivatalosan beszéltek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 114
49 965
113

"Csupán egyetlen lehetőség van az ukrajnai háború befejezésére – véli az amerikai "szakértő"​

Egy amerikai szakértő, a CIA volt elemzője, Peter Schroeder szerint csupán egyetlen út mutatkozik az orosz–ukrán konfliktus lezárására, ez pedig nem más, mint „kivárni Putyint”.
...
Véleménye szerint csak egyetlen járható út van a háború befejezésére a Nyugat és Kijev számára elfogadható feltételekkel: „kivárni Putyint”.
Ebben a forgatókönyvben az Egyesült Államok fenntartaná a védelmet Ukrajnában, és fenntartaná az Oroszország elleni szankciókat, miközben minimalizálná a harcok szintjét és a felhasznált erőforrások mennyiségét, amíg Putyin meg nem hal, vagy más módon el nem veszíti hatalmát.
..."

https://index.hu/kulfold/2024/09/04...yin-ukrajna-haboru-elemzo-velemeny-befejezes/
Ezek a komoly tervek, az a megoldás ha Putyin kiesik a kosárból. Na de ha jön helyette egy fiatalabb, nacionalista birodalépítő, akkor mi van?! Arra mi a terv, arra is kell várni míg elhal?!

Hatalmas, a nyugat a csúcson van, mindent elér amit akar, csak ki kell várni míg az ellenlábas elbukik magától :D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 760
19 344
113
Ezek a komoly tervek, az a megoldás ha Putyin kiesik a kosárból. Na de ha jön helyette egy fiatalabb, nacionalista birodalépítő, akkor mi van?! Arra mi a terv, arra is kell várni míg elhal?!

Hatalmas, a nyugat a csúcson van, mindent elér amit akar, csak ki kell várni míg az ellenlábas elbukik magától :D

Na és gondolj bele, hogy ez egy volt CIA szagértő véleménye. Csoda, hogy ezek még képesek kimenni a retyóra és kitörölni a valagukat.....
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 257
26 808
113
Ez a Thúróczy olyasmi mint a Sziamatreska?
itt annyi a probléma csupán, hogy ők ellentétben veled, kint vannak, ott vannak, és tudják miről beszélnek..

de győzz meg minket, mutass egy saját videót a nyomorgó, kétségbeesett oroszokról!!

Gyakorlatilag minden. Az élelmiszer az egyetlen amiről el tudom hinni hogy önellátóak.
szóval élelmiszerből önellátóak..

Engedj már meg egy kérdést,neked van otthon periódusos rendszered?

mert nekik van, és nem csak papíron, aztán eddig az volt a dumátok, hogy Oroszország csak egy "benzinkút".

na már most, ha már szinte a teljes periódusos rendszer a rendelkezésükre áll, élelmiszerből önellátóak, energiahordozókkal bőven el vannak látva, ráadásul még Thúróczy meg a szőke nő Sziamatreska ( biztos orosz ügynökök) , mivel kintről posztolnak a napi életről videótartalmakat, miért is kellene aggódniuk?

most akkor ki hazudik? Ők akik kint élnek és bemutatják a mindennapi életet?

Én, aki féltettem neked pár kérdést, amit mindenki önállóan leellenőrizhet saját maga is a netről?

vagy te?

és ha te akkor miért ez a szándékos és nyilvánvaló állandóan visszatérő topicrombolás?

és miért tűrik el ezt az adminok/moderátorok stb?

na ezek itt a végén az egymillió dolláros/hrivnyás/rubeles kérdések !!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 706
71 863
113
Ez kész...

Ukrajna élesen kezeli a korrupciót azáltal, hogy korrupciós gyanúsítottat nevez ki igazságügyi miniszternek

A korrupcióval vádolt Olha Stefanishynát nevezték ki új igazságügyi miniszternek.

Az ellene indított büntetőeljárást jelenleg a Legfelsőbb Korrupcióellenes Bíróság tárgyalja.

Ez a pénzeszközök elsikkasztását érinti az európai jogszabályok elemzése során.

@DDGeopolitics


Tiszta Bagdad az első öböl háborúban.


Videón rögzítették a Lviv elleni erőteljes csapásokat
A felvételen a lviv-i pályaudvar környékére érkezők láthatók, amely az ukrán fegyveres erők és a nyugati fegyverek ellátásának fő ellátási csomópontja.



A svédek így toboroznak?

Dnyiproban már az oltonyosoket is elviszik.

Ukrán Hot Road,de szó szerint.
Még egy senki showban is megállná a helyét.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 481
34 129
113
Lengyelek
Autonóm speakers...
Véresen komoly
Egy kis vegyület
összfogl.
AFU StratCom
RussoMoD
Rybar
Ukrán vezétkar
RVvoenkor
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
645
5 997
93
Érdeklődve olvasom a poltavai híreket, sajnos biztos, hogy az egyik oldal a "nincs itt semmi látnivaló, oszoljunk emberek" nézetet képviseli, míg a másik világraszóló csapásként. Néhány vélemény, vajon mi igaz ebből? A fene sem tudja, hogy a svéd külügyminiszternek milyen jogosultságai vannak, hogy összeköthető legyen a poltavai dologgal?

„Tobias Billström svéd külügyminiszter szerdán bejelentette, hogy a svéd parlament jövő heti ülésén lemond hivatali pozíciójáról, és befejezi politikai pályafutását.

-Csak nem ő is a poltavai bombázás miatt, mint az ukrán kolléga?

-Állítólag az orosztámadásban sok svéd kiképző otthagyta a fogát.

-Nem csoda hiszen a Svéd elektronikai ipar krémjét Poltavából zsákokban vitték haza....

-Egy amerikai ezredes is hírtelen meghalt aznap Lengyelországban. :)

Lemondott a NATO főtitkárhelyettese

Mircea Geoană bejelentette, szeptember 10-i hatállyal távozik a NATO főtitkárhelyettesi pozíciójából, a politikus szavai szerint a pozíció élete legnagyobb megtiszteltetése volt, hálás, hogy részt vehetett a NATO vezetésében.

-Nagyon fájdalmas ütés volt az az orosz rakéta, ezek szerint. Még cseng a füle a globalistáknak az orosz rakétától."
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 404
13 622
113
GWt0UplXwAA1ydy


GWtyVpsWUAE8YmH

Kijev reggel
lerágott csont de a számok brutálisak Svéd részről meg káosz van.

GWlNBrlWsAAdTqS

A menthető sebesültek is elvéreztek mert nem volt annyi ember aki segíteni tudott.
nincs combcsontja az embernek eltünt csak az izom van

friss:
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 916
10 019
113
itt annyi a probléma csupán, hogy ők ellentétben veled, kint vannak, ott vannak, és tudják miről beszélnek..

de győzz meg minket, mutass egy saját videót a nyomorgó, kétségbeesett oroszokról!!


szóval élelmiszerből önellátóak..

Engedj már meg egy kérdést,neked van otthon periódusos rendszered?

mert nekik van, és nem csak papíron, aztán eddig az volt a dumátok, hogy Oroszország csak egy "benzinkút".

na már most, ha már szinte a teljes periódusos rendszer a rendelkezésükre áll, élelmiszerből önellátóak, energiahordozókkal bőven el vannak látva, ráadásul még Thúróczy meg a szőke nő Sziamatreska ( biztos orosz ügynökök) , mivel kintről posztolnak a napi életről videótartalmakat, miért is kellene aggódniuk?

most akkor ki hazudik? Ők akik kint élnek és bemutatják a mindennapi életet?

Én, aki féltettem neked pár kérdést, amit mindenki önállóan leellenőrizhet saját maga is a netről?

vagy te?

és ha te akkor miért ez a szándékos és nyilvánvaló állandóan visszatérő topicrombolás?

és miért tűrik el ezt az adminok/moderátorok stb?

na ezek itt a végén az egymillió dolláros/hrivnyás/rubeles kérdések !!!
A periódusos rendszerből hogyan lesz okostelefon, repülőgép vagy autó?

Németországból nem ismerek egy német influenszert sem akinek az a dolga hogy Magyarországon bizonygassa hogy milyen jól élnek a németek. A média is egy hadszíntér.

Ami érdekes hogy sose az átlag lepukkant orosz lakótelepeket mutatja, ahol az orosz lakosság legnagyobb része él, hanem az ilyen amerikai/angol kertvárosok másolatait ami azért Oroszországban ritka.
Honnan menekülnek tömegével Nyugatra ?
Amúgy sok helyről, de jelentős az orosz diaszpóra is nyugaton. Legalább is az Oroszországban élő nyugatiakhoz képest biztosan.
Én sem Oroszországba, sem Nyugatra nem érzem szükségét megpattanni, tökéletesen jól érzem magamat Magyarországon.
Örülök neki.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 031
49 922
113
Hősderék hadifogoly megpróbálja elvenni az orosz karabélyát. Nem sikerül:
(Torecknél)
Ugyanez másik nézőpontból (másik drónról):
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 257
26 808
113
A periódusos rendszerből hogyan lesz okostelefon, repülőgép vagy autó?

Németországból nem ismerek egy német influenszert sem akinek az a dolga hogy Magyarországon bizonygassa hogy milyen jól élnek a németek. A média is egy hadszíntér.

Ami érdekes hogy sose az átlag lepukkant orosz lakótelepeket mutatja, ahol az orosz lakosság legnagyobb része él, hanem az ilyen amerikai/angol kertvárosok másolatait ami azért Oroszországban ritka.

Amúgy sok helyről, de jelentős az orosz diaszpóra is nyugaton. Legalább is az Oroszországban élő nyugatiakhoz képest biztosan.

Örülök neki.
Meszes...

az a szó, hogy piac elárul neked valamit?

A piac egy olyan hely ahol bármit meg tudsz venni..

pl a kínai telefonokról hallottál már, Európában hány ember használ kínai telót? Neked otthon hány kínai cuccod van? A fényességes nyugat, hány terméket szerez be/gyárttat Kínában?

Bizonyára nem éltél még a mobiltelefon nélküli világban, hidd el úgy is lehetett élni, kérdezd meg a szülőket, nagyszülőket..

Ami a lepukkant környéket illeti, szeritned az reprezentatív egy országot tekintve ? Egy szatyorban élsz ember!!! Fogalmad sincs a téged körbe vevő világról, szerinted egész Oroszország egy lepukkant szarhalmaz mert van ott olyan hely is?

Akkor mondjuk Magyarországot a "Hétes" telep alapján kell megítélni, mert az is Magyarországon van?

Írj le nekem ide egy szerinted fejlett és mintaként vehető nyugati országot (bármelyik lehet) én meg keresek neked róla videót a neten, amit ha megnézel majd, egyböl kell a szemedbe adni egy-egy tetanusz injekciót!

Azzal meg adós maradtál "haver", hogy miből szorulnak behozatalra a ruszkik, amiből súlyos hiányban szenvednek..

ha nem tudod hogyan lesz a periódusos rendszerből bármi, akkor nálad nagyon komoly bajok vannak..

Repülőgép, mobiltelefon, autó?? Egyiket sem gyártják oroszban? Mesélj még öcskös :)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
485
610
93
Ez a Thúróczy olyasmi mint a Sziamatreska?

Amúgy gazdasági csodák nincsenek. Az a pénz ami a hadseregbe megy és azok a munkaképes korú emberek akik Ukrajnában pusztulnak el putyin álmáért hiányoznak az orosz gazdaságból. A hadsereg egy hatalmas pénznyelő, ezért bukta el a fegyverkezési versenyt a SZU is.

A linked szerint még Ukrajna is ugrott egy kategóriát. Ez komolyanvehetetlen. Csak azt igazoltad hogy a háborús kiadások torzítják az adatokat.

Biztos vagyok benne hogy az agymosás és a propaganda működik.

Viszont a politikust nem lekicsinylésnek szántam. A cárok és a római császárok is politikusok voltak akiknek más szempontjaik voltak mint egy katonai vezetőnek.

Gyakorlatilag minden. Az élelmiszer az egyetlen amiről el tudom hinni hogy önellátóak.

Nem.
"Linked"? :)
Én kettő linket raktam be, de te csak arra reagáltál, amiben találtál valamit, amit önigazolásnak vehetsz.
Beszélj kérlek a Financial Times cikkről is. :)
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
645
5 997
93
Meszes...

az a szó, hogy piac elárul neked valamit?

A piac egy olyan hely ahol bármit meg tudsz venni..

pl a kínai telefonokról hallottál már, Európában hány ember használ kínai telót? Neked otthon hány kínai cuccod van? A fényességes nyugat, hány terméket szerez be/gyárttat Kínában?

Bizonyára nem éltél még a mobiltelefon nélküli világban, hidd el úgy is lehetett élni, kérdezd meg a szülőket, nagyszülőket..

Ami a lepukkant környéket illeti, szeritned az reprezentatív egy országot tekintve ? Egy szatyorban élsz ember!!! Fogalmad sincs a téged körbe vevő világról, szerinted egész Oroszország egy lepukkant szarhalmaz mert van ott olyan hely is?

Akkor mondjuk Magyarországot a "Hétes" telep alapján kell megítélni, mert az is Magyarországon van?

Írj le nekem ide egy szerinted fejlett és mintaként vehető nyugati országot (bármelyik lehet) én meg keresek neked róla videót a neten, amit ha megnézel majd, egyböl kell a szemedbe adni egy-egy tetanusz injekciót!

Azzal meg adós maradtál "haver", hogy miből szorulnak behozatalra a ruszkik, amiből súlyos hiányban szenvednek..

ha nem tudod hogyan lesz a periódusos rendszerből bármi, akkor nálad nagyon komoly bajok vannak..

Repülőgép, mobiltelefon, autó?? Egyiket sem gyártják oroszban? Mesélj még öcskös :)
Meszes sziporkázik?????

Inkább azt kezdje el sorolni, amit az oroszok nem tudnak előállítani. Szóval, ha az orosz kereskedik az baj és a fejletlenség jele, de ha a nyugat, akkor az dicsérendő és a lét valami magasabb fajtája. A paci lelógó alkatrészét, ha szabad mondani.

A Nyugat-Európai országok nem tudnak már sok mindent előállítani, mert "gazdaságosság" és a "környezet kímélés" miatt rengeteg gyárat előbb Kelet-Európába majd Kínába telepítettek. Szerintem az USA-nak is fel kellene kötni a gatyót, ha hirtelen önellátónak kellene lenni.

Ja és nyomortelepet Japántól az USA-ig mindenhol találni a csillogás mellett.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 916
10 019
113
"Linked"? :)
Én kettő linket raktam be, de te csak arra reagáltál, amiben találtál valamit, amit önigazolásnak vehetsz.
Beszélj kérlek a Financial Times cikkről is. :)
Nem fogok regisztrálni vagy előfizetni.

Meszes...

az a szó, hogy piac elárul neked valamit?

A piac egy olyan hely ahol bármit meg tudsz venni..

pl a kínai telefonokról hallottál már, Európában hány ember használ kínai telót? Neked otthon hány kínai cuccod van? A fényességes nyugat, hány terméket szerez be/gyárttat Kínában?

Bizonyára nem éltél még a mobiltelefon nélküli világban, hidd el úgy is lehetett élni, kérdezd meg a szülőket, nagyszülőket..

Ami a lepukkant környéket illeti, szeritned az reprezentatív egy országot tekintve ? Egy szatyorban élsz ember!!! Fogalmad sincs a téged körbe vevő világról, szerinted egész Oroszország egy lepukkant szarhalmaz mert van ott olyan hely is?

Akkor mondjuk Magyarországot a "Hétes" telep alapján kell megítélni, mert az is Magyarországon van?

Írj le nekem ide egy szerinted fejlett és mintaként vehető nyugati országot (bármelyik lehet) én meg keresek neked róla videót a neten, amit ha megnézel majd, egyböl kell a szemedbe adni egy-egy tetanusz injekciót!

Azzal meg adós maradtál "haver", hogy miből szorulnak behozatalra a ruszkik, amiből súlyos hiányban szenvednek..

ha nem tudod hogyan lesz a periódusos rendszerből bármi, akkor nálad nagyon komoly bajok vannak..

Repülőgép, mobiltelefon, autó?? Egyiket sem gyártják oroszban? Mesélj még öcskös :)
De hát ezt állítottam én is hogy importálják és itt számít a rubel árfolyama is.