[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 180
25 877
113
A periódusos rendszerből hogyan lesz okostelefon, repülőgép vagy autó?

Németországból nem ismerek egy német influenszert sem akinek az a dolga hogy Magyarországon bizonygassa hogy milyen jól élnek a németek. A média is egy hadszíntér.

Ami érdekes hogy sose az átlag lepukkant orosz lakótelepeket mutatja, ahol az orosz lakosság legnagyobb része él, hanem az ilyen amerikai/angol kertvárosok másolatait ami azért Oroszországban ritka.

Amúgy sok helyről, de jelentős az orosz diaszpóra is nyugaton. Legalább is az Oroszországban élő nyugatiakhoz képest biztosan.

Örülök neki.
Meszes...

az a szó, hogy piac elárul neked valamit?

A piac egy olyan hely ahol bármit meg tudsz venni..

pl a kínai telefonokról hallottál már, Európában hány ember használ kínai telót? Neked otthon hány kínai cuccod van? A fényességes nyugat, hány terméket szerez be/gyárttat Kínában?

Bizonyára nem éltél még a mobiltelefon nélküli világban, hidd el úgy is lehetett élni, kérdezd meg a szülőket, nagyszülőket..

Ami a lepukkant környéket illeti, szeritned az reprezentatív egy országot tekintve ? Egy szatyorban élsz ember!!! Fogalmad sincs a téged körbe vevő világról, szerinted egész Oroszország egy lepukkant szarhalmaz mert van ott olyan hely is?

Akkor mondjuk Magyarországot a "Hétes" telep alapján kell megítélni, mert az is Magyarországon van?

Írj le nekem ide egy szerinted fejlett és mintaként vehető nyugati országot (bármelyik lehet) én meg keresek neked róla videót a neten, amit ha megnézel majd, egyböl kell a szemedbe adni egy-egy tetanusz injekciót!

Azzal meg adós maradtál "haver", hogy miből szorulnak behozatalra a ruszkik, amiből súlyos hiányban szenvednek..

ha nem tudod hogyan lesz a periódusos rendszerből bármi, akkor nálad nagyon komoly bajok vannak..

Repülőgép, mobiltelefon, autó?? Egyiket sem gyártják oroszban? Mesélj még öcskös :)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
463
387
63
Ez a Thúróczy olyasmi mint a Sziamatreska?

Amúgy gazdasági csodák nincsenek. Az a pénz ami a hadseregbe megy és azok a munkaképes korú emberek akik Ukrajnában pusztulnak el putyin álmáért hiányoznak az orosz gazdaságból. A hadsereg egy hatalmas pénznyelő, ezért bukta el a fegyverkezési versenyt a SZU is.

A linked szerint még Ukrajna is ugrott egy kategóriát. Ez komolyanvehetetlen. Csak azt igazoltad hogy a háborús kiadások torzítják az adatokat.

Biztos vagyok benne hogy az agymosás és a propaganda működik.

Viszont a politikust nem lekicsinylésnek szántam. A cárok és a római császárok is politikusok voltak akiknek más szempontjaik voltak mint egy katonai vezetőnek.

Gyakorlatilag minden. Az élelmiszer az egyetlen amiről el tudom hinni hogy önellátóak.

Nem.
"Linked"? :)
Én kettő linket raktam be, de te csak arra reagáltál, amiben találtál valamit, amit önigazolásnak vehetsz.
Beszélj kérlek a Financial Times cikkről is. :)
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
625
5 768
93
Meszes...

az a szó, hogy piac elárul neked valamit?

A piac egy olyan hely ahol bármit meg tudsz venni..

pl a kínai telefonokról hallottál már, Európában hány ember használ kínai telót? Neked otthon hány kínai cuccod van? A fényességes nyugat, hány terméket szerez be/gyárttat Kínában?

Bizonyára nem éltél még a mobiltelefon nélküli világban, hidd el úgy is lehetett élni, kérdezd meg a szülőket, nagyszülőket..

Ami a lepukkant környéket illeti, szeritned az reprezentatív egy országot tekintve ? Egy szatyorban élsz ember!!! Fogalmad sincs a téged körbe vevő világról, szerinted egész Oroszország egy lepukkant szarhalmaz mert van ott olyan hely is?

Akkor mondjuk Magyarországot a "Hétes" telep alapján kell megítélni, mert az is Magyarországon van?

Írj le nekem ide egy szerinted fejlett és mintaként vehető nyugati országot (bármelyik lehet) én meg keresek neked róla videót a neten, amit ha megnézel majd, egyböl kell a szemedbe adni egy-egy tetanusz injekciót!

Azzal meg adós maradtál "haver", hogy miből szorulnak behozatalra a ruszkik, amiből súlyos hiányban szenvednek..

ha nem tudod hogyan lesz a periódusos rendszerből bármi, akkor nálad nagyon komoly bajok vannak..

Repülőgép, mobiltelefon, autó?? Egyiket sem gyártják oroszban? Mesélj még öcskös :)
Meszes sziporkázik?????

Inkább azt kezdje el sorolni, amit az oroszok nem tudnak előállítani. Szóval, ha az orosz kereskedik az baj és a fejletlenség jele, de ha a nyugat, akkor az dicsérendő és a lét valami magasabb fajtája. A paci lelógó alkatrészét, ha szabad mondani.

A Nyugat-Európai országok nem tudnak már sok mindent előállítani, mert "gazdaságosság" és a "környezet kímélés" miatt rengeteg gyárat előbb Kelet-Európába majd Kínába telepítettek. Szerintem az USA-nak is fel kellene kötni a gatyót, ha hirtelen önellátónak kellene lenni.

Ja és nyomortelepet Japántól az USA-ig mindenhol találni a csillogás mellett.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 865
9 724
113
"Linked"? :)
Én kettő linket raktam be, de te csak arra reagáltál, amiben találtál valamit, amit önigazolásnak vehetsz.
Beszélj kérlek a Financial Times cikkről is. :)
Nem fogok regisztrálni vagy előfizetni.

Meszes...

az a szó, hogy piac elárul neked valamit?

A piac egy olyan hely ahol bármit meg tudsz venni..

pl a kínai telefonokról hallottál már, Európában hány ember használ kínai telót? Neked otthon hány kínai cuccod van? A fényességes nyugat, hány terméket szerez be/gyárttat Kínában?

Bizonyára nem éltél még a mobiltelefon nélküli világban, hidd el úgy is lehetett élni, kérdezd meg a szülőket, nagyszülőket..

Ami a lepukkant környéket illeti, szeritned az reprezentatív egy országot tekintve ? Egy szatyorban élsz ember!!! Fogalmad sincs a téged körbe vevő világról, szerinted egész Oroszország egy lepukkant szarhalmaz mert van ott olyan hely is?

Akkor mondjuk Magyarországot a "Hétes" telep alapján kell megítélni, mert az is Magyarországon van?

Írj le nekem ide egy szerinted fejlett és mintaként vehető nyugati országot (bármelyik lehet) én meg keresek neked róla videót a neten, amit ha megnézel majd, egyböl kell a szemedbe adni egy-egy tetanusz injekciót!

Azzal meg adós maradtál "haver", hogy miből szorulnak behozatalra a ruszkik, amiből súlyos hiányban szenvednek..

ha nem tudod hogyan lesz a periódusos rendszerből bármi, akkor nálad nagyon komoly bajok vannak..

Repülőgép, mobiltelefon, autó?? Egyiket sem gyártják oroszban? Mesélj még öcskös :)
De hát ezt állítottam én is hogy importálják és itt számít a rubel árfolyama is.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
912
7 958
93
Nem fogok regisztrálni vagy előfizetni.


De hát ezt állítottam én is hogy importálják és itt számít a rubel árfolyama is.
Szerintem is másszál ki a biciklibelsőből. Vedd már észre, hogy full vakon vagy. Csak próbálj meg szélesebb látókörrel tájékozódni! Először biztos kellemetlen lesz (később sem lesz könnyű). Ilyen ez a piros pirula...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 899
10 259
113
Ez a Thúróczy olyasmi mint a Sziamatreska?
Csak annyi a közös kettejükben, hogy mindketten magyarok, és most mindketten Oo.-ban vannak. Kb. ennyi. Számomra Ricsi sokkal érdekesebb videókat készít. Mondom, nézd meg!
A hadsereg egy hatalmas pénznyelő, ezért bukta el a fegyverkezési versenyt a SZU is.
Mindig ezzel jöttök, de afelett nagyvonalúan elsiklotok rendszeresen, hogy hány év is kellett ehhez a Szovjetuniónak? 70 év? Úgy, hogy mikor Leninék létrehozták, akkor épp egy elvesztett világháborún volt túl az ország, finoman szólva is legatyásodott állapotban, majd hát tudjuk, hogy később sem lett sokkal jobb a helyzet Sztálin alatt, sőt! (pár 10 millió halott)
Aztán jött a II. Vh és 20+ millió halott és egy szétvert ország, majd ezután jött a HH. és az őrült fegyverkezés.....
Jah. Szóval csak ennyi kellett a SZU összeomlásához....
De ti már 2 és fél éve várjátok Oo. bedőlését. Sok sikert hozzá!
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 486
12 224
113
Csak annyi a közös kettejükben, hogy mindketten magyarok, és most mindketten Oo.-ban vannak. Kb. ennyi. Számomra Ricsi sokkal érdekesebb videókat készít. Mondom, nézd meg!

Mindig ezzel jöttök, de afelett nagyvonalúan elsiklotok rendszeresen, hogy hány év is kellett ehhez a Szovjetuniónak? 70 év? Úgy, hogy mikor Leninék létrehozták, akkor épp egy elvesztett világháborún volt túl az ország, finoman szólva is legatyásodott állapotban, majd hát tudjuk, hogy később sem lett sokkal jobb a helyzet Sztálin alatt, sőt! (pár 10 millió halott)
Aztán jött a II. Vh és 20+ millió halott és egy szétvert ország, majd ezután jött a HH. és az őrült fegyverkezés.....
Jah. Szóval csak ennyi kellett a SZU összeomlásához....
De ti már 2 és fél éve várjátok Oo. bedőlését. Sok sikert hozzá!
Annyira nevetséges ez a vak gőg ami a nyugatot jellemzi. A szovjet pógár oppardon elvtárs mit tudott összehozni félelemből egy kicsit sem olajozott, végtelenül bürokratikus és kontraproduktív rendszerben, vajon mire lenne képes ha lelkesedésből, meggyőződésből vagy szimpla nyereségorientáltan dolgozna?

Ha ez a problémamegoldó képesség egy németes fegyelemnel társulna?

Ebbe jobb nem is belegondolni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 485
14 543
113
Darwin-díj gyanus szituáció:
Az orosz levegoben elkapta a kozelgo drónt, viszont de magával vitte, amíg az fel nem robbant. :rolleyes:


Kara Dag dandár zsákmányolt egy elhagyott orosz harckocsit:


A jelzés szerint a harckocsi az orosz 137-ik vagy az 55-ik dandárhoz tartozott
https://x.com/moklasen/status/1831736105789460621

A helyszín figyelemre méltó, mivel ez alatt a vasúti híd alatt már tobb érdekes szituáció kerult lencsevégre és vélhetoen a kovetkezo napokban még tobb videó lesz errol a helyról, amin az oroszok ezidáig nem voltak képesek átjuttni és csak halmozódnak a roncsok.

GWtsDgwXAAAEtg6
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 751
10 094
113
A periódusos rendszerből hogyan lesz okostelefon, repülőgép vagy autó?

Németországból nem ismerek egy német influenszert sem akinek az a dolga hogy Magyarországon bizonygassa hogy milyen jól élnek a németek. A média is egy hadszíntér.

Ami érdekes hogy sose az átlag lepukkant orosz lakótelepeket mutatja, ahol az orosz lakosság legnagyobb része él, hanem az ilyen amerikai/angol kertvárosok másolatait ami azért Oroszországban ritka.

Amúgy sok helyről, de jelentős az orosz diaszpóra is nyugaton. Legalább is az Oroszországban élő nyugatiakhoz képest biztosan.

Örülök neki.

"Németországban nem ismerek egy német influenszert sem, aki...". Baszod, ember. A tiktokon kb csak olyanokat találni, hogy milyenhűdefasza minden. Svájci, német,stb. És mindegyikük magyar. Egyiknek sem "az a dolga", ahogyan a sziamatreskának sem Oroszországban. A főállásuk mellett csinálják.
De ha már "lepukkant panel kell", akkor ott van Tar József youtube csatornája, a HU-RU. Neki sajnos elege lett Magyaroroszágból. Először nyugaton élt, aztán abból is elege lett, és jelenleg is Rjazanyban él. Panelben. Pár héttel ezelőtt egy fémipari gyárban dolgozott, de aztán egy rosszullét után orvosi javaslatra könnyebb munkára váltott. Yandexes futár lett.
Na az vidék, de az sem tűnik messze olyan élhetetlennek, mint amilyennek szerinted lennie kéne.

Ha már mindenképp lepukkant lakótelepet akarsz, akkor ott van Vorkuta. Egymillió forintnak megfelelő rubelért már lehet lakást venni. A lepukkant ijesztő panel pedig belülről egyébként teljesen vállalható. Egyébként ezt a tizenhatezredik kör hitetlenkedő fikázódásodat nyugodtan előadhattad volna az Oroszországgal kapcsolatos topicban is, mert itt eléggé off.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and vontod

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 430
11 745
113
Tévedsz. Nem vagyok szkeptikus. Van a cél amit hivatalosan deklaráltak. Ukrajna nem lehet NATO tag, kisebbségek, Krím, bla bla bla
Van a cél amit a nyugat vizionál. Az oroszok az Atlanti óceánig akarnak jönni, mindenkit is megtámadnak, bla bla bla.
És van a cél amit nem kötnek az orrunkra.

Amikor vége lesz biztos vagyok benne hogy ki fogják jelenteni, hogy ami éppen akkor van, az volt a cél. Vagy kevesebb de mostmár coki a sok szemetkedes miatt és most már ez van.

Ki nem így csinálná? Kuss én így szállok le. Ismerjük ugye?

Ha viszont csak azt nézzük amit látunk hallunk, vagyis az első két lehetséges célt, valljuk be hogy az első sokkal reálisabb lehetséges cél, mint a második.

Ezen teljesen kár rugózni vakon vagyunk és leszünk atekintetben, hogy mi van az oroszok fejében. A kremlinológia sarlatánság volt és most is az.

Mindig az aktuális realitások fogják a célt meghatározni. Putyin meg nem Hitler aki még akkor is a hagymázas lázálmait kergette amikor az oroszok már Berlint ostromolták.

Aki ezt nem fogadja el az meg rettegjen csak nyugodtan továbbra is attól hogy az oroszokat majd az Atlanti óceán fogja megállítani. Kb olyan bornírt baromság ez is, mint hinni a Mikulásban.
Aki ezt nem fogadja el az meg rettegjen csak nyugodtan továbbra is attól hogy az oroszokat majd az Atlanti óceán fogja megállítani. Kb olyan bornírt baromság ez is, mint hinni a Mikulásban.

...most...azt mondod...hogy...a Mikulás...csak hit kérdése?:eek:o_O

Egy egész élet világképrendszerét romboltad le bennem!:hadonaszos:
Hogy lehet valaki ennyire embertelen!?

Mivel akarsz még kínozni?
Jó hogy nem már azt írod le, hogy nem is az egész világ a nyertese szabájokon alapuló nemzetközi rendnek!
Hogy a szabadság, egyenlőség, testvériség nem is lehetséges így együtt!
Mi van még a tarsolyodban te bestiális inkvizítor?
Az oroszok nem fognak csődbe menni most pénteken!?
Nem fogynak ki a rakétákból hétfőre?
Putyin nem is rákos!?
A Balti Három Óriások harcosai nem fogják látni Vlagyivosztok fénylő tornyait?
Miért kínzol?
Szent Javelin még eddig boldoggá sincs avatva?
Oroszország mégis el tud foglalni stratégiailag nem jelentős kis tanyákat?
Amíg van nyugaton intelligens mosógép gyártás, addig nem lesz vége a háborúnak, mert az oroszok kerülő úton importálják, s tépik ki belőlük kombináltfogóval a chipszeket a Robi kapa motoros röppentyűikhez?
Most akkor tényleg nyugodtan lehet száguldozni Svédországban, mert az oroszok kilopták az összes ottani traffipaxból az optikákat a kémműholdjaikba?

Mi az, amit el kell még viselnem?
Írd! Ne kímélj! Csak üss!
 
  • Tetszik
Reactions: vontod