[HUN] Aero Vodochody / HSC Aerojet Zrt (Hu, 80%) + Omnipol (Cz, 20%)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 283
10 920
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 023
95 549
113
Akkor Olaszországba tök mindegy...
De az marad is. Csak nem Zlin után küldjük ki a pilótákat és Olaszországban sok-sok euró után derül ki sugárhajtású gépen, hogy alkalmatlan pilótának, hanem itthon nálunk olcsóbban és többet is gyakorolhat. Majd a legjobbakat kiküldjük Olaszországba M-346-ra harcászati képzésre a Gripen előtt.

Sztem ez elég logikus modell.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 570
11 848
113
Csak nem Zlin után küldjük ki a pilótákat és Olaszországban sok-sok euró után derül ki sugárhajtású gépen, hogy alkalmatlan pilótának, hanem itthon nálunk olcsóbban és többet is gyakorolhat. Majd a legjobbakat kiküldjük Olaszországba M-346-ra harcászati képzésre a Gripen előtt.

Miből számoltad ki, hogy itthon olcsóbb?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 519
126 620
113
De az marad is. Csak nem Zlin után küldjük ki a pilótákat és Olaszországban sok-sok euró után derül ki sugárhajtású gépen, hogy alkalmatlan pilótának, hanem itthon nálunk olcsóbban és többet is gyakorolhat. Majd a legjobbakat kiküldjük Olaszországba M-346-ra harcászati képzésre a Gripen előtt.

Sztem ez elég logikus modell.
Ezt nem is kifogásoltam. Hanem az emiatt beleölt forrás nem áll arányban a szükségleteinkkel.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 810
113
Nyilvános nyilatkozatban nem fog ellentmondani.
Mert büdös kommunista.
Patyomkin.
Amíg a szervilis hazudozás nincs befejezve, nem is lesz előrelépés.
Mondom ezt úgy, hogy az elején láttam fantáziát a dologban.
Pl jumurdzsákékkal drón üzem, vagy egyéb program, még Higgi fajtijaival is el tudtam volna képzelni valami kooperációt.
Csak aztán teltek az évek, és most a 26program finisében valahogy elvesztettem a koncepció lényegét.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 795
33 156
113
De az marad is. Csak nem Zlin után küldjük ki a pilótákat és Olaszországban sok-sok euró után derül ki sugárhajtású gépen, hogy alkalmatlan pilótának, hanem itthon nálunk olcsóbban és többet is gyakorolhat. Majd a legjobbakat kiküldjük Olaszországba M-346-ra harcászati képzésre a Gripen előtt.

Sztem ez elég logikus modell.
Csak ehhez elég lett volna 4 gép is és nem kellet volna megvenni ezt a szocializmus hagyatékát, hanem simán hagyni kellet volna, hogy összeomoljon magában....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 023
95 549
113
Csak ehhez elég lett volna 4 gép is és nem kellet volna megvenni ezt a szocializmus hagyatékát, hanem simán hagyni kellet volna, hogy összeomoljon magában....
A cég simán többet ér mint a vételár. Ma nem is lenne eladó. a legjobb ütemben vettük. Hogy mennyi kiképzőgéo kell, az attól függ mi a terv. Majd ha a vakvilágba képezzük a pilótákat, akkor megértem. Ma nem itt tartunk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 023
95 549
113
Mert büdös kommunista.
Patyomkin.
Amíg a szervilis hazudozás nincs befejezve, nem is lesz előrelépés.
Mondom ezt úgy, hogy az elején láttam fantáziát a dologban.
Pl jumurdzsákékkal drón üzem, vagy egyéb program, még Higgi fajtijaival is el tudtam volna képzelni valami kooperációt.
Csak aztán teltek az évek, és most a 26program finisében valahogy elvesztettem a koncepció lényegét.
Az hogy mi lesz a Zrinyivel költségvetési kérdés. Nem fognak addig rá sokat költeni, amíg a kamatkiadások lyukat ütnek a költségvetésben. Vagy max. akkor az államadósság rovására, ha Ukrajna fenyeget.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 023
95 549
113
Miből számoltad ki, hogy itthon olcsóbb?
Tippeltem. Vannak fix kiadások amik hasonlóak, de a személyzet, kiképzők bére tuti alacsonyabb. Ráadásul az ehhez kapcsolódó bevételek itthon maradnak. Ha később más is jönne ide kiképzésre, az meg hozzá a zsét. De az még messze van.

Az tuti, hogy a háború miatt megnő az igény pilótaképzésre.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 795
15 810
113
Az hogy mi lesz a Zrinyivel költségvetési kérdés. Nem fognak addig rá sokat költeni, amíg a kamatkiadások lyukat ütnek a költségvetésben. Vagy max. akkor az államadósság rovására, ha Ukrajna fenyeget.
Nem, nem az.
Haderőt úgy szoktak fejleszteni hogy elöre biztosítják a szükséges anyagi fedezetet.
Semmiféle relációban nem lehet a mai költségvetési helyzet egy 10 éve tartó katonai fejlesztési program finanszírozásával.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 295
4 707
113
Az hogy mi lesz a Zrinyivel költségvetési kérdés. Nem fognak addig rá sokat költeni, amíg a kamatkiadások lyukat ütnek a költségvetésben. Vagy max. akkor az államadósság rovására, ha Ukrajna fenyeget.
Kamatkiadások persze, blabla..
Irohadaházak, haverok, buli, Fanta
Amire akartak pénzt adni, arra eddig is volt, és ezután is lesz!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 570
11 848
113
Tippeltem. Vannak fix kiadások amik hasonlóak, de a személyzet, kiképzők bére tuti alacsonyabb. Ráadásul az ehhez kapcsolódó bevételek itthon maradnak. Ha később más is jönne ide kiképzésre, az meg hozzá a zsét. De az még messze van.

Tehát tippelted.
Azt megtippelted, hogy mibe sajdul ezt a 12 gépes flottát évi 2-3, extrém esetben akár 4 pilóta üszkve 100-100 órás reptetéséért fenntartani?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely