Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 374
22 876
113
Kis falvak civil önkéntes tűzoltó egyesületei, amire gondolhatsz. Ők alapban, vagy a levedlett régi állami felszerelést ( IFA stb... )kapják, vagy a jó szomszédságból fakadóan, legalábbis felénk, több évtizedes osztrák tűzoltó autókat, felszereléseket.

thumb


thumb


thumb


hq720.jpg

998_7485_191008tuzolto.mp4_000153.040.jpg
Hát ÖTE-t említett Zsolti fentebb. Szal' igen.
És azért 40-50 éves technikára ne legyünk már büszkék.
Zsuk, IFA. Ez múzeum.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 095
49 858
113
Nem basztatásból, de azért kicsit több a régi IFA és egyéb őskövület az ÖTE-knél, mint a modern szer...
Nyilván, sok helyen igen, de ez teljesen természetes, a. régi másod, harmadvonalas szereket kapják meg legtöbbször INGYEN, a hivatásosoktól. Ha ügyesek fillérekért szereznek maguknak IFA-tól korszerűbbet nyugatról.

Azért azt tisztázzuk szerintem, hogy egy ÖTE simán megteheti, hogy azt mondja most nem vállal szolgálatot, aztán nem riasztható X napig, vagy adott napon y órától z óráig, még jó hogy az élvonalbeli technika nálunk hivatásosoknál van.

Aki olyan profi, hogy ÖTE-ként saját együttműködési szerződése van saját vonulási körzettel, azoknak az állami dotációja és az eszközparkja is nagyon más ám azért, ott nem IFA lesz...

Tudod, nagy pénz, nagy foci.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 223
19 310
113
Hát ÖTE-t említett Zsolti fentebb. Szal' igen.
És azért 40-50 éves technikára ne legyünk már büszkék.
Zsuk, IFA. Ez múzeum.

Ez nem büszkeség, valóság. De ha működik, mert pedig működik, akkor bizony ezzel oltják a tüzet, akiknek ez van. Az más kérdés az állam mennyire hagyja magára ezeket az önkéntes csapatokat. Mert a személyi felszerelés, a fotók alapján, talán rendben. Egységesnek néz ki a védőruházat, sisak, stb. De a többi, nekem úgy tűnik, ki amit tud magának beszerezni, akár itthonról, akár külföldről. Az meg általában olyan cucc, amit más már nem akar használni. Illetve a helyi önkormányzat, ami itt inkább kis falvak helyhatóságait illeti, kis pénzzel, még mit tudnak hozzátenni a saját tűzoltó egyesületük felszereléséhez. Ez itt megint változó nívó, a pénzügyi lehetőségek függvényében. Szóval van felszerelési kavalkád, pláne az autók tekintetében.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 095
49 858
113
Ez nem büszkeség, valóság. De ha működik, mert pedig működik, akkor bizony ezzel oltják a tüzet, akiknek ez van. Az más kérdés az állam mennyire hagyja magára ezeket az önkéntes csapatokat. Mert a személyi felszerelés, a fotók alapján, talán rendben. Egységesnek néz ki a védőruházat, sisak, stb. De a többi, nekem úgy tűnik, ki amit tud magának beszerezni, akár itthonról, akár külföldről. Az meg általában olyan cucc, amit más már nem akar használni. Illetve a helyi önkormányzat, ami itt inkább kis falvak helyhatóságait illeti, kis pénzzel, még mit tudnak hozzátenni a saját tűzoltó egyesületük felszereléséhez. Ez itt megint változó nívó, a pénzügyi lehetőségek függvényében. Szóval van felszerelési kavalkád, pláne az autók tekintetében.
Ez pontosan így van. A régieknek is működnie kell egyébként, ha nem nem vállalhatnak vele szolgálatot, ez ennyire egyszerű, de az a rész hogy kavalkád van náluk, mindenki azt vesz amit tud, ezt jól írtad le. Viszont mindent végig kell tolni egy rendszeresítési eljáráson, majd le is kell belőle vizsgázni.

Elég szigorú a szabályozás, tehát attól hogy régi, működnie kell!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 374
22 876
113
Nyilván, sok helyen igen, de ez teljesen természetes, a. régi másod, harmadvonalas szereket kapják meg legtöbbször INGYEN, a hivatásosoktól. Ha ügyesek fillérekért szereznek maguknak IFA-tól korszerűbbet nyugatról.

Azért azt tisztázzuk szerintem, hogy egy ÖTE simán megteheti, hogy azt mondja most nem vállal szolgálatot, aztán nem riasztható X napig, vagy adott napon y órától z óráig, még jó hogy az élvonalbeli technika nálunk hivatásosoknál van.

Aki olyan profi, hogy ÖTE-ként saját együttműködési szerződése van saját vonulási körzettel, azoknak az állami dotációja és az eszközparkja is nagyon más ám azért, ott nem IFA lesz...

Tudod, nagy pénz, nagy foci.
Attól még lehangoló.
Nekem GB tapasztalatom van csak, bár ott nem teljesen olyan az ÖTE.
Meg nem is így hívják, meg sok más :D
De a lényeg, hogy a nem hivatásosok által üzemeltetett, on-call tűzoltók ugyan olyan
technikával vonulnak, mint az állandó legénységű állomásokéi
Pl ilyenekkel....
wm-nk68wrj-frizinton-ad-18082401.jpg
nj19eua-gm-musgrave-08062202.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 095
49 858
113
Attól még lehangoló.
Nekem GB tapasztalatom van csak, bár ott nem teljesen olyan az ÖTE.
Meg nem is így hívják, meg sok más :D
De a lényeg, hogy a nem hivatásosok által üzemeltetett, on-call tűzoltók ugyan olyan
technikával vonulnak, mint az állandó legénységű állomásokéi
Pl ilyenekkel....
wm-nk68wrj-frizinton-ad-18082401.jpg
nj19eua-gm-musgrave-08062202.jpg
Ez azért visz NAGYON félre, mert pl. németeknél néhány ilyen tartományi freiwillige - kb. önkéntesnek megfelelőek nálunk - űrtechnikával vonulnak, de pl. a főváros Berlin HIVATÁSOSAI meg ütött kopott szarokkal tolják, kollégák voltak kint nagy konferencián, mondták hogy szarabbak mint nálunk az országos átlag...

Nagyon tól - ig kategória van nyugaton, s nem egységesek még annyira sem. mint mi!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 374
22 876
113
Ez azért visz NAGYON félre, mert pl. németeknél néhány ilyen tartományi freiwillige - kb. önkéntesnek megfelelőek nálunk - űrtechnikával vonulnak, de pl. a főváros Berlin HIVATÁSOSAI meg ütött kopott szarokkal tolják, kollégák voltak kint nagy konferencián, mondták hogy szarabbak mint nálunk az országos átlag...

Nagyon tól - ig kategória van nyugaton, s nem egységesek még annyira sem. mint mi!
Nyugat se egységes.
Német, francia nekem kaotikus. Olasz... :D :D
De mondom, GB-ben nekem csak jó tapasztalataim voltak, amit láttam Északon.
Northumbria, Cumbria.
A kvázi ÖTE sincs legatyásodva.
Ugyan megyénként elvileg változhat a gyártó, de a felszerelés kb.uaz mindenhol.
Azt meg azért kicsit kétlem, hogy egy Zsuk-ban olyan felszerelés lenne és úgy tud vonulni, mint egy mai darab.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 095
49 858
113
Nyugat se egységes.
Német, francia nekem kaotikus. Olasz... :D :D
De mondom, GB-ben nekem csak jó tapasztalataim voltak, amit láttam Északon.
Northumbria, Cumbria.
A kvázi ÖTE sincs legatyásodva.
Ugyan megyénként elvileg változhat a gyártó, de a felszerelés kb.uaz mindenhol.
Azt meg azért kicsit kétlem, hogy egy Zsuk-ban olyan felszerelés lenne és úgy tud vonulni, mint egy mai darab.
Nincs, persze.

Nekem meg a britek totál ismeretlenek. Kontinens, EU nagyjából megvan, szigelakók kívül vannak minden rálátásomon.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 149
58 279
113
Mennyit fut egy vidéki tűzoltókocsi évente? Évi 10 ezret? Szerintem még annyit sem. Akkor 30 év az kb 300 ezer km. Azt egy kamion 2 év alatt lefutja. A régi kocsikat meg maguk tudják szerelni, az újakat szervizbe kell vinni, amire gyakran nincs pénz és igy a karbantartás nem megfelelő. A rozsda persze probléma lehet,ha nem ápolják rendesen őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
921
4 144
93
Mennyit fut egy vidéki tűzoltókocsi évente? Évi 10 ezret? Szerintem még annyit sem. Akkor 30 év az kb 300 ezer km. Azt egy kamion 2 év alatt lefutja. A régi kocsikat meg maguk tudják szerelni, az újakat szervizbe kell vinni, amire gyakran nincs pénz és igy a karbantartás nem megfelelő. A rozsda persze probléma lehet,ha nem ápolják rendesen őket.
Ismét ideológiát csinálunk abból, hogy a szar is hús.
Ezért is megyünk lefele.
A végeredmény meg, nos a Kormorán Kurán Gergő balladája című dalának utolsó versszaka:
"Eljön majd 2070 áll egy sírhely érintetlen
Néhány sor, egy kicsiny tábla: addig élt míg volt hazája"
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 095
49 858
113
Mennyit fut egy vidéki tűzoltókocsi évente? Évi 10 ezret? Szerintem még annyit sem. Akkor 30 év az kb 300 ezer km. Azt egy kamion 2 év alatt lefutja. A régi kocsikat meg maguk tudják szerelni, az újakat szervizbe kell vinni, amire gyakran nincs pénz és igy a karbantartás nem megfelelő. A rozsda persze probléma lehet,ha nem ápolják rendesen őket.
Nem a km sok, hanem az év. No meg egy kamion ritkán megy nagy gáz, nagy fék, nagy gáz, nagy fék, megjöttünk iramot.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 350
30 669
113
Attól még lehangoló.
Látványosabb lenne, szebb lenne, meg minden. Ez tény.
De nézd ez egy platform, nem az az elsődleges, hogy milyen a hordozó jármű, pláne, hogy azért az ÖTE sokkal kevesebb riasztáshoz megy, rendszerint helybe, vagy viszonylag kis körzetbe. Ennek miért ne felelne meg akár egy IFA is, ha alapvetően karban van tartva? Meg ugye az se mindegy, hogy milyen feladatok vannak zömében. Mert szerintem a régi vasak jobb terepjáró képességűek, mint egy mai kamion felépítésű jármű. Sőt, annak idején, még a Merci korszakban azért hallottam olyat, hogy jó-jó a csillagos masina, de tarlótűzhöz, földúton lehet, hogy jobb volt az IFA. Lehet, hogy csak nosztalgia volt, nem tudom. De a lényeg, hogy a felszerelések, mint Zsolt is írta, minősítésen esnek át.
A régi meg amúgy sem szinonimája a szarnak.

nagy gáz, nagy fék, nagy gáz, nagy fék, megjöttünk iramot.
Ez is inkább városi környezetben igaz, mert vidéken például szerintem kevesebb, pláne, ahol alacsonyabb a forgalom.
Szóval mint ez sok minden ez is nagyban használati környezet függő.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 095
49 858
113
Látványosabb lenne, szebb lenne, meg minden. Ez tény.
De nézd ez egy platform, nem az az elsődleges, hogy milyen a hordozó jármű, pláne, hogy azért az ÖTE sokkal kevesebb riasztáshoz megy, rendszerint helybe, vagy viszonylag kis körzetbe. Ennek miért ne felelne meg akár egy IFA is, ha alapvetően karban van tartva? Meg ugye az se mindegy, hogy milyen feladatok vannak zömében. Mert szerintem a régi vasak jobb terepjáró képességűek, mint egy mai kamion felépítésű jármű. Sőt, annak idején, még a Merci korszakban azért hallottam olyat, hogy jó-jó a csillagos masina, de tarlótűzhöz, földúton lehet, hogy jobb volt az IFA. Lehet, hogy csak nosztalgia volt, nem tudom. De a lényeg, hogy a felszerelések, mint Zsolt is írta, minősítésen esnek át.
A régi meg amúgy sem szinonimája a szarnak.


Ez is inkább városi környezetben igaz, mert vidéken például szerintem kevesebb, pláne, ahol alacsonyabb a forgalom.
Szóval mint ez sok minden ez is nagyban használati környezet függő.
Van igazad sok, de vidéken is kitapossák a szívét az autóknak, mert minden perc számít, egy kamion meg ráteszi a tempomatot a pályán, és megy szépen. Ezért mondom azt, hogy egy akár hidegen berúgott tűzoltó fecskendő ami utána üveghangig van pörgetve, majd hirtelen megfékezve kereszteződések előtt, majd megint pirosig pörgetve, lefutott km-ét NE hasonlítsuk szerintem a kamionokkal össze!