[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 622
113
Nem tudtuk közösen megállapítani a határt, hogy mi biztpol és mi nem. Ameddig híreket linkelget valami, nem kezdek vele semmit sem.
Esetleg megkérhetnénk, hogy ezentúl minden általa "fontosnak vélt" cikket, hivatkozást stb.. oldalanként vagy soronként tegyen fel, így aztán teljesen olvashatatlanná teszi a topicot és végül valamennyien elmegyünk innen. Ez a cél kb. egybeeshet a moderációs elvekkel is, így aztán Ulippo moderálása "nem lehetséges"... Mondjuk meg lehetne szabni, hogy 5-nél több linkelt hozzászólást egyszerre ne lehessen feltenni. Ez persze túl logikus lenne, Ulippo azt hiszi, hogy neki egyedül kell felvennie a kesztyűt itt mindenki ellen, így aztán neki pont annyi joga van, mint mindenki másnak együtt.... :D
Mondjuk ez kísértetiesen emlékeztet az autópályás sztorira: ha mindenki szembe jön, lehet, hogy te vagy a hülye.... :D
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
341
1 744
93
A topic címe: Az ukrán helyzet
Első hozzászólas by GrGLy: Az Ukrajnában kialakult - immáron katonainak is tekinthető - konfliktusról..

Ehhez képest csak az utolsó két oldalon többek között az alábbí címekkel születtek hozzászólások:

Dél-Korea befektet az ukrajnai 4G és 5G hálózatba.
Odessza régióban egy év alatt három naperőmű épült.
Lviv régióban 2017-ben hat megújuló erőművet adnak át, 2 szélfarmot, 3 naperőművet és 1 vízerőművet.
Az ukrán export az EU-ba 24.5%-al nőtt a tavalyi időszakhoz képest.
A mezőgazdasági exportból származó bevétel 38.6%-al nőtt a tavalyi időszakhoz képest.
Az EU-Ukrajna társulási szerződés holland ratifikálása után az EU is ratifikálni fogja a szerződést a júliusi EU-csúcson és azután két hónap múlva életbe is lép.
Az EU-társulás előnyei Ukrajna számára.
Porosenko szerint az EU-Ukrajna társulási szerződés ratifikálása és az EU-ba irányuló export 24.5%-os növekedése világosan jelzi, hogy Ukrajna az európai útra lépett.

Miért nem lehet létrehozni egy Ukrajna off-topicot (ha másért nem, azért hogy ez a topik "tisztán" maradjon) oda mehetnének a rendkívül érdekes napelemes hírek, akit pedig a konfliktussal kapcsolatban szeretnének írni-olvasni azok itt lenne a helyük.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 612
8 071
113
Szét trollkodja a topikot mert hagyják....

Nekem avval nincs bajom, hogy össze vissza linkelget híreket. Ulippo és a mögötte álló hatalom csak lejáratja magát amennyiben hisz ebbe a sok sületlenségben amit linkelget. Az a legviccesebb amikor ukrán magyar barátságról hablatyol, mint ha ilyen létezne.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Esetleg megkérhetnénk, hogy ezentúl minden általa "fontosnak vélt" cikket, hivatkozást stb.. oldalanként vagy soronként tegyen fel, így aztán teljesen olvashatatlanná teszi a topicot és végül valamennyien elmegyünk innen. Ez a cél kb. egybeeshet a moderációs elvekkel is, így aztán Ulippo moderálása "nem lehetséges"... Mondjuk meg lehetne szabni, hogy 5-nél több linkelt hozzászólást egyszerre ne lehessen feltenni. Ez persze túl logikus lenne, Ulippo azt hiszi, hogy neki egyedül kell felvennie a kesztyűt itt mindenki ellen, így aztán neki pont annyi joga van, mint mindenki másnak együtt.... :D
Mondjuk ez kísértetiesen emlékeztet az autópályás sztorira: ha mindenki szembe jön, lehet, hogy te vagy a hülye.... :D
Tedd ignore-ba és kész.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A topic címe: Az ukrán helyzet
Első hozzászólas by GrGLy: Az Ukrajnában kialakult - immáron katonainak is tekinthető - konfliktusról..

Ehhez képest csak az utolsó két oldalon többek között az alábbí címekkel születtek hozzászólások:

Dél-Korea befektet az ukrajnai 4G és 5G hálózatba.
Odessza régióban egy év alatt három naperőmű épült.
Lviv régióban 2017-ben hat megújuló erőművet adnak át, 2 szélfarmot, 3 naperőművet és 1 vízerőművet.
Az ukrán export az EU-ba 24.5%-al nőtt a tavalyi időszakhoz képest.
A mezőgazdasági exportból származó bevétel 38.6%-al nőtt a tavalyi időszakhoz képest.
Az EU-Ukrajna társulási szerződés holland ratifikálása után az EU is ratifikálni fogja a szerződést a júliusi EU-csúcson és azután két hónap múlva életbe is lép.
Az EU-társulás előnyei Ukrajna számára.
Porosenko szerint az EU-Ukrajna társulási szerződés ratifikálása és az EU-ba irányuló export 24.5%-os növekedése világosan jelzi, hogy Ukrajna az európai útra lépett.

Miért nem lehet létrehozni egy Ukrajna off-topicot (ha másért nem, azért hogy ez a topik "tisztán" maradjon) oda mehetnének a rendkívül érdekes napelemes hírek, akit pedig a konfliktussal kapcsolatban szeretnének írni-olvasni azok itt lenne a helyük.
Őszintén nem akarok annyi ukrán topikot. Legyen egy és kész.
Ha lőnek akkor úgy is azok a hírek dominálnak majd, ha meg csend van akkor jőhet, hogy a búza szépn virágzik és 100000% túltejlesítették a sztahanovista paraszok az 5éves tervet az ukrán kolhozokban.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha itt mindenki tartaná magát a szigorúan csak biztpol elvhez, akkor én is azt tenném, de ha senki sem tartja be akkor nekem miért kéne? Azok akik emiatt panaszkodnak hol szoktak lenni amikor mások raknak be offtopic-ot? Az egyik szemetes utcákról rak be képeket, semmi köze a bizpolhoz, de senki sem panaszkodik. A másik debil gifeket meg photoshoppolt képeket rak be, semmi köze semmihez, de nem érkezik egy panasz se. A harmadik legionárius jelmezbe bújt táncosokról tesz be képet, ki tudja mihez van ennek köze, mégsem reklamál senki. Egy csoport Macron szexuális életét tárgyalja hosszan, se biztpolhoz, se Ukrajnához nincs köze, mégsem zavar senkit.

Hol vannak ilyenkor akik zúgolódnak az offtopic miatt? Ki hiszi el ezek után nekik, hogy tényleg ez a bajuk? Úgy tűnik csak az zavarja őket, ha én teszek be ilyet, ha más teszi be az nem. A gazdasági hírekre is csak akkor érkezik reklamáció ha az pozitív hír, de ha arról van szó, hogy akadozik a szénellátás vagy csúszik az IMF hitel, akkor senki sem hisztizik, hogy ez offtopic. Ha az ilyenek után is megjelennének a panaszosok, akkor elhinném nekik, hogy tényleg ez a bajuk, de mivel mások offtopic-ja cseppet sem zavarja őket szerintem nem ez az ő igazi problémájuk, csak mellébeszélnek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ebbe a topikba egyébként két ember tesz be híreket, krokomach az egyik oldalról és én a másikról. A többiek jobbára csak ezekhez a hírekhez fűznek hozzá egyetértő vagy kötözködő beszólásokat, attól függően hogy melyikünk írja.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Meg az is érdekes, hogy a flood is csak akkor jelenik meg problémaként ha én teszem, de amikor krokomach tesz be 10 hírt egymás után még sose láttam, hogy bárki beszólt volna neki emiatt. Szóval egyenesen kéne beszélni, hogy mi a probléma, mert nem a flood és az offtopic az.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Jó hírek: az ukrán export az EU-ba 24.5%-al nőtt a tavalyi időszakhoz képest.
https://tradingeconomics.com/ukraine/exports
Ez a TELJES ukran export, tehat nem csak az EU-ba hanem a teljes.
https://tradingeconomics.com/hungary/exports
Ez a magyar. Tehat egy 5-szor akkora (!) orszag osszehozott egy harmad akkora exportot (arfolyam miatt kerekitve). Azt hiszem az ukran ipar konkurensei nyugodtan aludhatnak meg par evtizedig.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Nem tudtuk közösen megállapítani a határt, hogy mi biztpol és mi nem. Ameddig híreket linkelget valami, nem kezdek vele semmit sem.
panoz profilkepevel viszont kezdhetnel valamit, rendkivul serto. En mar blokkoltam ot, de van, hogy nem bejeletkezve olvasom a forumot es akkor sajnos latom, pl. masik geprol. Amugy elnezve a like/hozzaszolas szamat valszeg ulippon kivul mindenki egyetert ebben velem, hogy nem kicsit lo tul a hataron azzal a gyulolkodo profilkeppel.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 612
8 071
113
panoz profilkepevel viszont kezdhetnel valamit, rendkivul serto. En mar blokkoltam ot, de van, hogy nem bejeletkezve olvasom a forumot es akkor sajnos latom, pl. masik geprol. Amugy elnezve a like/hozzaszolas szamat valszeg ulippon kivul mindenki egyetert ebben velem, hogy nem kicsit lo tul a hataron azzal a gyulolkodo profilkeppel.

Keményen provokál, ne foglalkozz vele.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Keményen provokál, ne foglalkozz vele.
Ez nem megoldas, hogy nem foglalkozol vele. Mar irtam, hogy blokkoltam, de nem tehetem meg minden gepen es manapsag az ember hasznal 3-4 gepet, merthat nem a kozepkorban elunk. Es nekem meg nincs is okostelefonon, telefonon nem netezek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Esetleg van valakinek valami véleménye a ma/ tegnap történt Ukrajnával kapcsolatos eseményekkel kapcsolatban?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ha itt mindenki tartaná magát a szigorúan csak biztpol elvhez, akkor én is azt tenném, de ha senki sem tartja be akkor nekem miért kéne? Azok akik emiatt panaszkodnak hol szoktak lenni amikor mások raknak be offtopic-ot? Az egyik szemetes utcákról rak be képeket, semmi köze a bizpolhoz, de senki sem panaszkodik. A másik debil gifeket meg photoshoppolt képeket rak be, semmi köze semmihez, de nem érkezik egy panasz se. A harmadik legionárius jelmezbe bújt táncosokról tesz be képet, ki tudja mihez van ennek köze, mégsem reklamál senki. Egy csoport Macron szexuális életét tárgyalja hosszan, se biztpolhoz, se Ukrajnához nincs köze, mégsem zavar senkit.

Hol vannak ilyenkor akik zúgolódnak az offtopic miatt? Ki hiszi el ezek után nekik, hogy tényleg ez a bajuk? Úgy tűnik csak az zavarja őket, ha én teszek be ilyet, ha más teszi be az nem. A gazdasági hírekre is csak akkor érkezik reklamáció ha az pozitív hír, de ha arról van szó, hogy akadozik a szénellátás vagy csúszik az IMF hitel, akkor senki sem hisztizik, hogy ez offtopic. Ha az ilyenek után is megjelennének a panaszosok, akkor elhinném nekik, hogy tényleg ez a bajuk, de mivel mások offtopic-ja cseppet sem zavarja őket szerintem nem ez az ő igazi problémájuk, csak mellébeszélnek.
Ugye azt tudod,hogy ezeknek a hsz.-ek a zöme neked szól (illetve annak a nemlétező ukrán idillnek és demokráciának amit próbálsz itt felfesteni) és pusztán reakció arra amit itt művelsz.
Szóval én nem beszélek mellé,zsigerből utálom amit te itt képviselsz.