[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Az energiabiztonság is fontos része a biztonságpolitikának, a megújulókba fektetés segít a gázfegyver ellen. Az EU nem katonai eszközökkel, hanem gazdasági eszközökkel segíti elő Ukrajnában a stabilitást és biztonságot. A biztonságpolitika nem csak az erőszakról szól, hanem stabilizációról és konfliktusmegelőzésről is.

Ja, és azt, hogy Macron gerontofil, pedofil vagy buzi légyszíves ne itt tárgyaljátok, mert az tényleg nem biztonságpolitikai hír.

Nem, ezeknek a híreknek még csak érintőlegesen sincs köze a biztonságpolitikához. Lassan már az ukrán időjárás jelentést is be fogod rakni ide, mert ugye katonai szempontból nem mindegy, hogy esős vagy száraz időben lövik egymást.

UI: Ha te logikádból indulunk ki akkor nem, nem mindegy, hogy gerontofil vagy pedofil, mert az befolyásolja a gondolkodásmódját és ezáltal a döntéseit is.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Meg az is érdekes, hogy a flood is csak akkor jelenik meg problémaként ha én teszem, de amikor krokomach tesz be 10 hírt egymás után még sose láttam, hogy bárki beszólt volna neki emiatt. Szóval egyenesen kéne beszélni, hogy mi a probléma, mert nem a flood és az offtopic az.

Azért van egy különbség közted és krockomach között. Ő a tényeket közli. Te pedig sokszor a propagandát. Van amikor te is közölsz tényeket, de rengeteg esetben "folyik" a híreidről az ukrán maszlag. Mond meg nekem mi szükség van a topikba mosolygós porosenko propaganda képekre ahogy jattolgat a különböző emberkékkel és alá a kommented, hogy ilyen és olyan barátjával találkozott? Meg ezek a gazdaági hírek, hogy Ukrajnában befektet a Samsung. Ez katonai szempontból baromira irreleváns.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
Az ukrán övbirkózás nemzeti sport.
svet1.jpg


Ez is ukran nemzeti sport, a sorozatos szop@s...

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
http://www.portfolio.hu/vallalatok/...hogy_szakithasson_az_oroszokkal.1.251869.html


Kockáztat Ukrajna - Felpörgeti az atomenergiát, hogy szakíthasson az oroszokkal
Vazz... Lesz ott fényesség...

  • Ukrajna négy, a szovjet időszakban épült atomerőművel rendelkezik, a 15 reaktor az ország villamos energia termelésének több mint 60 százalékát biztosítja.

  • 6 reaktor már túlvan tervezett szolgálati idején, ez a szám 2020-ig 12-re fog emelkedni; a hatóságok várhatóan 2030-ig meghosszabbíthatják a működő reaktorok élettartamát.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Azért van egy különbség közted és krockomach között. Ő a tényeket közli. Te pedig sokszor a propagandát. Van amikor te is közölsz tényeket, de rengeteg esetben "folyik" a híreidről az ukrán maszlag.
Ez a te személyes magánvéleményed. Az én személyes magánvéleményem meg az, hogy én közlöm a tényeket, ő meg a propagandát. Van amikor ő is közöl tényeket, de rengeteg esetben folyik a híreiből az orosz maszlag.

Ilyen szubjektív véleményekre nem lehet szabályt alapozni. Vagy nem szabad több hírt berakni egymás után és akkor neki sem lehet, vagy pedig szabad és akkor nekem is lehet.
Mond meg nekem mi szükség van a topikba mosolygós porosenko propaganda képekre ahogy jattolgat a különböző emberkékkel és alá a kommented, hogy ilyen és olyan barátjával találkozott?
Te meg azt mond meg nekem mi szükség van a topikba photoshoppolt részeg Porosenko propaganda képekre. Az én Porosenko képeim legalább nem hamisítottak.

Vagy van szabály ami mindenkire vonatkozik vagy nincs. Nekem amúgy mindegy, ha lesznek ilyen szabályok és mindenki be fogja tartani akkor én is. Én csak abba nem megyek bele, hogy olyan szabályok legyenek amik rám vonatkoznak másokra meg nem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
Az EU-társulás előnyei Ukrajna számára.
DBE_M6zXsAI0MXb.jpg:large
És mik lesznek az előnyei az EU, és ebben kimondottan Magyarország számára? Mert én csak azt látom a gazdag britek helyett egy csóró és éhező 40 milliós korrupt országot kell eltartani. Jó kis csere lesz ez gyerekek. Szóval nekem mi lesz ebből az előnyöm?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
És mik lesznek az előnyei az EU, és ebben kimondottan Magyarország számára? Mert én csak azt látom a gazdag britek helyett egy csóró és éhező 40 milliós korrupt országot kell eltartani. Jó kis csere lesz ez gyerekek. Szóval nekem mi lesz ebből az előnyöm?
A mi előnyünk az az EU-ban, hogy egy csóró 10 milliós korrupt országot eltartanak. Ukrajna előnye meg az lesz, hogy az ő csóró 40 milliós korrupt országukat is eltartják majd. Nekünk is ugyanazt az előnyt jelenti mint nekik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 867
113
És mik lesznek az előnyei az EU, és ebben kimondottan Magyarország számára? Mert én csak azt látom a gazdag britek helyett egy csóró és éhező 40 milliós korrupt országot kell eltartani. Jó kis csere lesz ez gyerekek. Szóval nekem mi lesz ebből az előnyöm?

Az EU vezeto országai pl. Németország és Franciaország és mások hozzájutnak a leglukratívabb ukrán ágazatokhoz, gyárakhoz, uzemekhez, ukrán termofoldhoz, nyersanyaghoz. A privatizált ukrán uzemeket fokozatosan leépítik majd behozzák a saját termékeiket nyugatról. Kihasználják az ultra olcsó munkaerot és átviszik majd a gyárakat kozép-európából Ukrajnába. Az ukrán oligarchák és poitikusok még gazdagabbak lesznek, az egyszeru emberek még csóróbbak. A csóró ukránok elárasztják Európát és még olcsóbb pénzért fognak dolgozni ezáltal a kozép-európai munkavállalók elveszítik a munkájukat. Novekedni fog a bunozés,novekszik majd az ukrán prostik száma ....stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
A mi előnyünk az az EU-ban, hogy egy csóró 10 milliós korrupt országot eltartanak. Ukrajna előnye meg az lesz, hogy az ő csóró 40 milliós korrupt országukat is eltartják majd. Nekünk is ugyanazt az előnyt jelenti mint nekik.
Tudod a romák se örülnek a gibbonoknak mert kevesebb segély marad nekik. Mi sem fogunk örülni neki ha újabb IQ bajnok csapatot kell eltartani a migránsok mellett. De a kérdés úgy szólt hogy nekünk mi lesz a hasznunk az ukrán púpból?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
Az EU vezeto országai pl. Németország és Franciaország és mások hozzájutnak a leglukratívabb ukrán ágazatokhoz, gyárakhoz, uzemekhez, ukrán termofoldhoz, nyersanyaghoz. A privatizált ukrán uzemeket fokozatosan leépítik majd behozzák a saját termékeiket nyugatról. Kihasználják az ultra olcsó munkaerot és átviszik majd a gyárakat kozép-európából Ukrajnába. Az ukrán oligarchák és poitikusok még gazdagabbak lesznek, az egyszeru emberek még csóróbbak. A csóró ukránok elárasztják Európát és még olcsóbb pénzért fognak dolgozni ezáltal a kozép-európai munkavállalók elveszítik a munkájukat. Novekedni fog a bunozés,novekszik majd az ukrán prostik száma ....stb.
Ez még eddig nem az én hasznom mert se oligarcha se EU überország nem vagyok. :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A mi előnyünk az az EU-ban, hogy egy csóró 10 milliós korrupt országot eltartanak. Ukrajna előnye meg az lesz, hogy az ő csóró 40 milliós korrupt országukat is eltartják majd. Nekünk is ugyanazt az előnyt jelenti mint nekik.
Azért pofád az van,hogy simán összemosol miket az ukránokkal!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez a te személyes magánvéleményed. Az én személyes magánvéleményem meg az, hogy én közlöm a tényeket, ő meg a propagandát.
ulippo
Jó lenne ha végre közölnél olyan tényeket is, amelyekre már többször is rákérdeztem, de választ nem adtál.
Pl. hogy milyen demokratikus jogalapon tart igényt Ukrajna a Donbasszra vagy a Krímre, ha az ott élők el akarnak szakadni?!! Mert ugye a donbassziak ellenállnak a kijevi megszállási kísérleteknek, és a Krímben se tört ki gerillaháború az oroszok ellen idáig, tehát egyértelmű az ottani többség szándéka!!
Miért gondolod, hogy a kijevi kormánynak joga volt annektálni a más népek által többségben lakott területeket, és miért vagy felháborodva, hogy az oroszok "annektálták" a Krímet (ahol azért zömében oroszok élnek)?!!
Mikor volt népszavazás a Szu. felbomlásakor, amikor a leváló területek lakossága választhatott hová akar tartozni?!!
Miért gondolod, hogy Ukrajnának joga volt kilépni a Szu.-ból (csúnya szeparatisták, terroristák!!), A Krímnek, Donbassznak és bármely más területnek meg nincs joga kilépni Ukrajnából?!!
Hallottál te már olyan emberi jogról, hogy önrendelkezés?!!
Szóval beszéljünk már végre a valódi kérdésekről és tényekről ha annyira akarod!!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Ez a te személyes magánvéleményed. Az én személyes magánvéleményem meg az, hogy én közlöm a tényeket, ő meg a propagandát. Van amikor ő is közöl tényeket, de rengeteg esetben folyik a híreiből az orosz maszlag.

Ilyen szubjektív véleményekre nem lehet szabályt alapozni. Vagy nem szabad több hírt berakni egymás után és akkor neki sem lehet, vagy pedig szabad és akkor nekem is lehet.

Te meg azt mond meg nekem mi szükség van a topikba photoshoppolt részeg Porosenko propaganda képekre. Az én Porosenko képeim legalább nem hamisítottak.

Vagy van szabály ami mindenkire vonatkozik vagy nincs. Nekem amúgy mindegy, ha lesznek ilyen szabályok és mindenki be fogja tartani akkor én is. Én csak abba nem megyek bele, hogy olyan szabályok legyenek amik rám vonatkoznak másokra meg nem.

Nos igen, szabályok azok elkélnének a topikba az biztos... Jó lenne végre ha nem lenne az ukrán helyzet topik az 1950-es évek népszava színvonalán. Ez is csak magánvélemény volt.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
ulippo
Jó lenne ha végre közölnél olyan tényeket is, amelyekre már többször is rákérdeztem, de választ nem adtál.
Pl. hogy milyen demokratikus jogalapon tart igényt Ukrajna a Donbasszra vagy a Krímre, ha az ott élők el akarnak szakadni?!! Mert ugye a donbassziak ellenállnak a kijevi megszállási kísérleteknek, és a Krímben se tört ki gerillaháború az oroszok ellen idáig, tehát egyértelmű az ottani többség szándéka!!
Miért gondolod, hogy a kijevi kormánynak joga volt annektálni a más népek által többségben lakott területeket, és miért vagy felháborodva, hogy az oroszok "annektálták" a Krímet (ahol azért zömében oroszok élnek)?!!
Mikor volt népszavazás a Szu. felbomlásakor, amikor a leváló területek lakossága választhatott hová akar tartozni?!!
Miért gondolod, hogy Ukrajnának joga volt kilépni a Szu.-ból (csúnya szeparatisták, terroristák!!), A Krímnek, Donbassznak és bármely más területnek meg nincs joga kilépni Ukrajnából?!!
Hallottál te már olyan emberi jogról, hogy önrendelkezés?!!
Szóval beszéljünk már végre a valódi kérdésekről és tényekről ha annyira akarod!!
Felőlem beszélgethetünk erről is, de akkor megkerülhetetlen az a téma is, hogy Oroszországban miért nem volt népszavazás a SZU felbomlásakor amelyen a lakosság választhatott volna hova akar tartozni? Miért nem kérdezik meg az Oroszországban lévő 185 nemzetiséget, hogy akarnak-e független államot alapítani? Miért veszik semmibe az emberi jogaikat és az önrendelkezésüket. Nosza, beszéljünk végre a valódi kérdésekről, kíváncsian várom a válaszod.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nos igen, szabályok azok elkélnének a topikba az biztos... Jó lenne végre ha nem lenne az ukrán helyzet topik az 1950-es évek népszava színvonalán. Ez is csak magánvélemény volt.
Én nem lennék ellene ha lennének ilyen szabályok. Csak akkor a szabály ugyanúgy vonatkozzon mindenkire. A házmesterek meg ugyanolyan lelkesen nyomkodják a feljelentő gombot akkor is ha más szegi meg és ne attól függően jelentgessenek, hogy az adott hír a személyes véleményükkel megegyezik vagy nem.