• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
De ezek a dolgok vannak az MRE-ban.Van benne kávé van benne tea van benne édesség.Barack konzerv az pont nincs benne az igaz.
Van de szar. Egy idő után a hátad közepére se kívánod. Én speciel sokkal szívesebben eszek konzervet, akár hidegen is, mint MRE-t. A csokit egyszerűen képtelen vagyok megenni belőle, vagy a fahéjas ízesítésű cukorkának hazudott, újrahasznosított traktorgumit.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem a fél kg kávé a sok hanem az,hogy ilyen alapon mindennel lehetsz így.Van aki tej nélkül nem issza meg akkor az elrak 10 liter tejet?Van aki sok cukorral issza akkor az elrak 5kg cukrot?Van aki teázik de mézzel elrak 1kg mézet?Van aki energiaitalozik elvisz magával 30-at?Én nem kávézok de édesszájú vagyok,elrakok 30 tábla csokit?
Napestig sorolhatnám ezeket a dolgokat.Nem külön külön van ezekkel baj,persze,hogy elfér 0,5kg kávé az IFV-ben,de olyat nem csinálhatsz,hogy egy két ember személyes kényelmének elget teszel másokénak nem.Annyi hely nincs,hogy mindenkinek kielégítsd a személyes prioritásait.
Nézzd vissza,hogy nézett ki 82ben egy izraeli M60as tank.Még kempingszéket is lehet látni némelyik foton.Háború nem egy gyakorlat.És nem is missziós művelet.És ha lesz itt valami,akkor nem egy gyors villámháborúra lehet számitani,hanem arra ami ukrajnában és a balkánon volt.Néhány nagyobb hadművelet után kifulladnak a felek,és beáll a hadműveleti szünet-álloháború.Egész addig,mig valamelyik fél össze nem szed némi erőt egy újabb hadműveletre.Az állóháború időszakában meg nagyon is előkerülnek a bográcsok.Nincs jelentősége a füstnek,úgyis tudják a felek,hol vannak a másik állásai.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 355
77 028
113
Nézzd vissza,hogy nézett ki 82ben egy izraeli M60as tank.Még kempingszéket is lehet látni némelyik foton.Háború nem egy gyakorlat.És nem is missziós művelet.És ha lesz itt valami,akkor nem egy gyors villámháborúra lehet számitani,hanem arra ami ukrajnában és a balkánon volt.Néhány nagyobb hadművelet után kifulladnak a felek,és beáll a hadműveleti szünet-álloháború.Egész addig,mig valamelyik fél össze nem szed némi erőt egy újabb hadműveletre.Az állóháború időszakában meg nagyon is előkerülnek a bográcsok.Nincs jelentősége a füstnek,úgyis tudják a felek,hol vannak a másik állásai.

Nem nem gyakorlat.Tudod,hogy miért nem néznek már ki karácsonyfaként az amerikai harcjárművek?Mert Irakban mindent amit kivülre raktak szét lett lőve és szarul vette ki magát,hogy a katona cuccai minden ami kívül volt tönkrement.Nem véletlenül raknak a harckocsikra páncélozott külső tárolót vagy nem véletlen készülnek a modern IFV-k meg APC-k belső tárolókkal.Gondolkozhatsz 1970-ben vagy 1980-ban de ma 2019 van szóval illene nem 30-40 éves példákkal alátámasztani az érveket.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 355
77 028
113
Van de szar. Egy idő után a hátad közepére se kívánod. Én speciel sokkal szívesebben eszek konzervet, akár hidegen is, mint MRE-t. A csokit egyszerűen képtelen vagyok megenni belőle, vagy a fahéjas ízesítésű cukorkának hazudott, újrahasznosított traktorgumit.

Ettem azt a "szart"(meg a szarabb németet és magyart is)semmi olyan nincs benne amit ne lehetne megenni akár hutamosabb ideig.
Ja,hogy nem kell finnyázni...Elárulok egy titkot:a sokak által elkényelmesedettnek meg puhánynak gobdolt amerikai katonák hónapokig élnek MRE-n és nem sírnak...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ettem azt a "szart"(meg a szarabb németet és magyart is)semmi olyan nincs benne amit ne lehetne megenni akár hutamosabb ideig.
Ja,hogy nem kell finnyázni...Elárulok egy titkot:a sokak által elkényelmesedettnek meg puhánynak gobdolt amerikai katonák hónapokig élnek MRE-n és nem sírnak...

A francit éreztem eddig a legehetőbbnek.
Hol esznek az amik hónapokig MRE-t?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 355
77 028
113
A francit éreztem eddig a legehetőbbnek.
Hol esznek az amik hónapokig MRE-t?

Ott ahol kell.Náluk az élelmezés úgy néz ki,hogy van az MRE van amikor MRE-t esznek de nem a zacsis megoldással hanem összeöntve és megmelegítve(ez amolyan tesco gazdaságos tábori konyha)meg ugye van az amikor rendes étkezde van.Nagyon sok olyan kis helyőrség vagy bázis van ahol nincs kitelepülve komplett tábori konyha ahol nyers ételből főznek.Na ott esznek MRT-t folyton.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem nem gyakorlat.Tudod,hogy miért nem néznek már ki karácsonyfaként az amerikai harcjárművek?Mert Irakban mindent amit kivülre raktak szét lett lőve és szarul vette ki magát,hogy a katona cuccai minden ami kívül volt tönkrement.Nem véletlenül raknak a harckocsikra páncélozott külső tárolót vagy nem véletlen készülnek a modern IFV-k meg APC-k belső tárolókkal.Gondolkozhatsz 1970-ben vagy 1980-ban de ma 2019 van szóval illene nem 30-40 éves példákkal alátámasztani az érveket.
Csak még 2019ben sincs mindenkinek amerikai szintű hadtápszolgálata.Balkán és ukrajna meg itt van a szomszédba,utobbi még most sem lezárt ügy.És a mi hadtápviszonyaink harchelyzetben alighanem a szomszédainkéhoz hasonlitana inkább,mint az amerikaihoz
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 355
77 028
113
Csak még 2019ben sincs mindenkinek amerikai szintű hadtápszolgálata.Balkán és ukrajna meg itt van a szomszédba,utobbi még most sem lezárt ügy.És a mi hadtápviszonyaink harchelyzetben alighanem a szomszédainkéhoz hasonlitana inkább,mint az amerikaihoz

MRE-ból van elég és hidd el,hogy inkább ennél azt mint amit egésznaps kajaként eléd raknak mert az kb moslék kategória.Egy katona egy napos kajája nincs 900 forint. Gondolhatod,hogy milyen minőségű...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 264
120 040
113
Csak még 2019ben sincs mindenkinek amerikai szintű hadtápszolgálata.Balkán és ukrajna meg itt van a szomszédba,utobbi még most sem lezárt ügy.És a mi hadtápviszonyaink harchelyzetben alighanem a szomszédainkéhoz hasonlitana inkább,mint az amerikaihoz
Ééés a tábori konyha kurvára nem lesz elérhető, a konzerv meg igen. Amúgy tuti előkerülnének a személyes kényelmi dolgok amíg nem mennek a hasznos teher kárára.
Amúgy tudom már a faszotok végén jön ki, de a kibaszott pirotablettával simán le tudsz főzni egy jó adag kávét, tudsz vizet forralni, satöbbi satöbbi. Tudom, főztem már, ahogy főztem vele szalámival tuningolt sóletkonzervet meg mindent.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ééés a tábori konyha kurvára nem lesz elérhető, a konzerv meg igen. Amúgy tuti előkerülnének a személyes kényelmi dolgok amíg nem mennek a hasznos teher kárára.
Amúgy tudom már a faszotok végén jön ki, de a kibaszott pirotablettával simán le tudsz főzni egy jó adag kávét, tudsz vizet forralni, satöbbi satöbbi. Tudom, főztem már, ahogy főztem vele szalámival tuningolt sóletkonzervet meg mindent.
Más körülményekröl beszélünk.Ha mi háborúba keverednénk valamelyik szomszédunkal,az sokkal inkább a balkáni háborúkhoz hasonlitana,mint az amik "gyarmati" hadviseléséhez.
Különben készséggel elhiszem,hogy jol melegit a pirótabletta
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Amúgy tudom már a faszotok végén jön ki, de a kibaszott pirotablettával simán le tudsz főzni egy jó adag kávét, tudsz vizet forralni, satöbbi satöbbi. Tudom, főztem már, ahogy főztem vele szalámival tuningolt sóletkonzervet meg mindent.
Ó, tévedsz. Egy cseppet sem unom a pirotablettás témát. Bérmilyen sztorit, receptet stb. szivesen elolvasok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 264
120 040
113
Ó, tévedsz. Egy cseppet sem unom a pirotablettás témát. Bérmilyen sztorit, receptet stb. szivesen elolvasok.
Kisebb adag kajákat csajkában, teához vizet, kotyogós kávéfőzőt simán lefőzöl vele. A bográcsgulyás azért sok lenne neki de egy adag kajákat, konzerveket felmelegíteni, instant levest főzni tökéletes. És nem utolsó sorban nem robban fel :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Más körülményekröl beszélünk.Ha mi háborúba keverednénk valamelyik szomszédunkal,az sokkal inkább a balkáni háborúkhoz hasonlitana,mint az amik "gyarmati" hadviseléséhez.
Különben készséggel elhiszem,hogy jol melegit a pirótabletta
Nem ömlik ki, és nem szivárog. Mindig nagyon kedveltem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Kisebb adag kajákat csajkában, teához vizet, kotyogós kávéfőzőt simán lefőzöl vele. A bográcsgulyás azért sok lenne neki de egy adag kajákat, konzerveket felmelegíteni, instant levest főzni tökéletes. És nem utolsó sorban nem robban fel :D
Csakhogy míg tablettával három deci vizet főzül fel, addig egy ilyen ketyerével három litert.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Olvasgattam a bejegyzéseket és hát azért itt is minőségbeli fejlesztések vannak, persze nem amerika hadsereg szintje , de itt a környéken elég jó a javulás. Nekem személy szerint szimpatikus 80l táska is de nem egyenlőre nem nekem kell használni. A Ruháraról katona barátom mondta hogy a hőkibocsájtás tényleg kisebb.