• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Na látod ezért van MRE azt mindig tudod használni=nem kell éhezned!!!
Holnap reggel hatkor kitör a háború. A hadsereg jelenleg rendelkezésre álló MRE készletei mikor fognak elfogyni? Legyünk kicsit reálisak, olyan megoldást kell találni a tábori konyhán túl -ha az valamiért nem állna rendelkezésre-, amivel a katona gondoskodni tud az étkezéséről. Nyilvánvaló, hogy az MRE szóba se jön, mert ez egy kuriózum a missziós csapatoknak. A határvadászok kajacsomagjai nagyjából megmutatták, mire képes az állam krízishelyzetben ilyen téren!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Holnap reggel hatkor kitör a háború. A hadsereg jelenleg rendelkezésre álló MRE készletei mikor fognak elfogyni? Legyünk kicsit reálisak, olyan megoldást kell találni a tábori konyhán túl -ha az valamiért nem állna rendelkezésre-, amivel a katona gondoskodni tud az étkezéséről. Nyilvánvaló, hogy az MRE szóba se jön, mert ez egy kuriózum a missziós csapatoknak. A határvadászok kajacsomagjai nagyjából megmutatták, mire képes az állam krízishelyzetben ilyen téren!
Lényegében egy csomag 6 évig eláll. Könnyen raktározható. Elég sok van belőle és sokáig elég. Meg irdatlan mennyiségű konzerv van a raktárakban és a fő kaja a világháborúban is az volt a katonáknak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Lényegében egy csomag 6 évig eláll. Könnyen raktározható. Elég sok van belőle és sokáig elég. Meg irdatlan mennyiségű konzerv van a raktárakban és a fő kaja a világháborúban is az volt a katonáknak.

Teszem felhalmozunk félmillió csomag MRE-t, másfélmilliárd Forint értékben, ami fedezné a harcoló csapataink negyedévi élelemszükségletét. Ki fogja megenni? Merthogy le fog járni! Hat éven belül kidobunk az ablakon több milliárdot!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Teszem felhalmozunk félmillió csomag MRE-t, másfélmilliárd Forint értékben, ami fedezné a harcoló csapataink negyedévi élelemszükségletét. Ki fogja megenni? Merthogy le fog járni! Hat éven belül kidobunk az ablakon több milliárdot!
A határon hetekig ettem mre-t. Kiadják gyakorlatokra is a lejárat előtti évben. Mint ahogy a konzervet is. Logika.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and dudi

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Teszem felhalmozunk félmillió csomag MRE-t, másfélmilliárd Forint értékben, ami fedezné a harcoló csapataink negyedévi élelemszükségletét. Ki fogja megenni? Merthogy le fog járni! Hat éven belül kidobunk az ablakon több milliárdot!
Egy jó konzerv ha megfelelő (hő) kezeléssel,tartósítással van ellátva simán eláll 10-15 évig is. Ja megfelelő tárolással. Aki volt anno soros szinte biztosan evett több éve lejárt konzervet is :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Egy jó konzerv ha megfelelő (hő) kezeléssel,tartósítással van ellátva simán eláll 10-15 évig is. Ja megfelelő tárolással. Aki volt anno soros szinte biztosan evett több éve lejárt konzervet is :)
En meg a nyaron is ettem 2006 ban lejart honvedsegi /deko/ uzsonnavagdaltat... /a kutyaknak vettuk a kalocsai laktanyabol 30 talcanyit./ lehet gaz de 5-6 talvcaval biztos megettem.../ szerintem meg jobb volt mint a mostaniak...volt deko volt valami sarga szinu baromfis meg kek papircimkes is.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
En meg a nyaron is ettem 2006 ban lejart honvedsegi /deko/ uzsonnavagdaltat... /a kutyaknak vettuk a kalocsai laktanyabol 30 talcanyit./ lehet gaz de 5-6 talvcaval biztos megettem.../ szerintem meg jobb volt mint a mostaniak...
Abban legalább volt hús még. Megsúgom legalább 20 évig is eláll :D
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Abban legalább volt hús. Megsúgom legalább 20 évig is elál :D
Egyebkemt tenyleg jobb mimt a mostaniak. /a csivavak meg voltak erte veszve./ ereztem az illatan hogy egeszseges meg guszta hat megkostoltam /bevaktam egy fel dobozzal./ majd vartam a hatast. Masnap elpusztitottam egybol par dobozzal mindgyikbol.... kesobb ahogy kivantam...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A határon hetekig ettem mre-t. Kiadják gyakorlatokra is a lejárat előtti évben. Mint ahogy a konzervet is. Logika.
Szóval, etessük meg a rendőrökkel? Még többen fognak felmondani! :D

De most komolyan, a hadikészlet olyan mennyiség, hogy ki egye meg azt folyamatosan! A néphadseregben ugye a sorkatonák pusztították, amíg voltak, de ilyen már nincs. Egy töredékét mindenkor fel lehet élni gyakorlaton, valamilyen békeidős szolgálaton. De a többsége ott marad!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ettem egy ideig ami MRE-t és nem kell egyikhez sem főző mindhez van vagy meszes vagy más melegítő....
Kivételt képeznek a hideg idősek, azokba forró vizet kell önteni és mint a filmecskékből kivehető az amerikai hadsereg, ami talán még mindig világelső, "elavult" benzinfőzőket használ.
A pirotablettában az a jó hogy van minden kajacsomagban tíz db. A helyigénye töredéke akármilyen kis főzőnek. Baromi nagy hőfokon ég kb bármit meg tudsz melegíteni vele. És nem kell üzemanyagot pazarolni hozzá se sokat se keveset.
Melegíteni tényleg jók, nagyobb mennyiségű vizet forralni főleg hidegben már nem épp.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Szóval, etessük meg a rendőrökkel? Még többen fognak felmondani! :D

De most komolyan, a hadikészlet olyan mennyiség, hogy ki egye meg azt folyamatosan! A néphadseregben ugye a sorkatonák pusztították, amíg voltak, de ilyen már nincs. Egy töredékét mindenkor fel lehet élni gyakorlaton, valamilyen békeidős szolgálaton. De a többsége ott marad!
Eleve nem egyszerre jár le az egész készlet szóval a lejárós elfogy. Nincs ám akkora haderőnk hogy tízmilliós darabszámban álljon a raktárban. Most pl kint vol 2 hónapot majd ezer ember a bakonyban. Azokkal elég sokat meg tudsz etetni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha unjátok elölről nézni, akkor ugorjatok előre a második perchez