[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 019
113
Allando fustot irtam nem 5litert. /es tuleles szempontjabol nem cellekuzdes szempontjabol vagy a bol be be torteno helyvaltoztataskor./
Utoljára idézem,hogy mit írtál,mert úgy látom,hogy vagy nem tudod elolvasni azt amit saját magad írtál(...)vagy csak simán elfelejtetted.
""Direkt fustolnek. Egyebkent a legjobb tuleles szempontjabol egy harckocsinak az allando es minel nagyobb fust. Ugy altalaba mindennek a legjobbat teszi a fust. A fust az eggyik legfontosabb!!!"."

Segítek ez azt jelenti,hogy mindig folyamatosan a füst a legjobb....

Nem azt írtam,hogy 5 liter füst hanem azt írtam le,hogy mennyi gázolajat eszik a T-72 füstképző rendszere.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 019
113
Biztos DM33-at vettünk? Az rm kínálatában már csak DM53 és 63 van.
DM33-ból már csak a PELE változatot gyártják, mondjuk nekem ez is megfelel de az rm a pele lőszert nem mbt-k ellen javasolja, azok ellen a KE a hatásos
https://ndiastorage.blob.core.usgovcloudapi.net/ndia/2005/garm/wednesday/borngen.pdf

Azokat(DM53/63) nem nagyon tudod kilőni a Leopard 2 A4-ből,majd megvesszük őket az A7-hez.Kiképzés céljából vettük az A4-eket,arra pedig a legolcsóbb és legalkalmasabb az ezerszámra raktárakban álló DM33.Ráadásul még valós harcértéke is lesz így a Leopardoknak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 211
33 642
113
Utoljára idézem,hogy mit írtál,mert úgy látom,hogy vagy nem tudod elolvasni azt amit saját magad írtál(...)vagy csak simán elfelejtetted.
""Direkt fustolnek. Egyebkent a legjobb tuleles szempontjabol egy harckocsinak az allando es minel nagyobb fust. Ugy altalaba mindennek a legjobbat teszi a fust. A fust az eggyik legfontosabb!!!"."

Segítek ez azt jelenti,hogy mindig folyamatosan a füst a legjobb....

Nem azt írtam,hogy 5 liter füst hanem azt írtam le,hogy mennyi gázolajat eszik a T-72 füstképző rendszere.
Tuleles szempontjabol? Tudod mi az? Akkor azt is tudnod kell hogy van cellekuzdes szempontja. Feladatvegrehalytas szempontja. Na ennek az aranyait kell osszeraknod ha dontest hozol... Nem lehet 100% on amixbe a tuleles szempontja mert akkor nincs mix... Es ez harchelyzet feladat fugvenyebe mas is szoba johet ami viszi a kepzelt % okat... Mint monjuk a gazdasagossag/gazdalkodas /pl tuzfegyelem../ vegesek a keszletek tucsabol is es igen 72 nel swm spriccelheted folyamatosan napi 24 be a gazolajat a kipufogo rendszeerbe...

De ez meg nem jelenti azt hogy tuleles szempontjabol.../ami a donteshozatali mix egy resze./ ne a lathatatlansag lenne a legjobb.

Tudod mikor 100% os a tuleles szempontja? Menekuleskor. /ezt ugy hivjak tehat te egy folyton menekulo hkt vizionalsz./ vagy legalabbis azt akarod bemeselni nekem hogy en vizionalok folyamatosan menekulo hk kat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 211
33 642
113
Nem akarom offolni a topikot a donteshozatali folyamat elmeletekkel. Folytassuk mashol mert amugy nem rossz tema. /egyebkemt nem problema amikor elsonek hallottam en is kulonosebb felvezetes nelkul hallottam csak en kerdeztem nem kotekedtem vagy szorszal hasogattam./
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Azokat(DM53/63) nem nagyon tudod kilőni a Leopard 2 A4-ből,majd megvesszük őket az A7-hez.Kiképzés céljából vettük az A4-eket,arra pedig a legolcsóbb és legalkalmasabb az ezerszámra raktárakban álló DM33.Ráadásul még valós harcértéke is lesz így a Leopardoknak.
http://www.defense-aerospace.com/ar...all-says-120mm-tank-ammo-fully-compliant.html
In response to the RFI issued by the Hellenic MoD, Rheinmetall was the only manufacturer which submitted proven evidence regarding the DM 53 and DM 63 performance superiority and qualification results, when fired from both Leo 2 A4 (L44 gun) and Leo 2 A6 (L55 gun) tanks.
Szerk:
https://defense-update.com/20061122_120mm-ke.html
The DM53 round was designed to maximize the performance of KE projectiles fired from 120mm smoothbore guns such as the L44 (15% improvement) or L55 (30% improvement in muzzle energy).
Viszont majd kiderül ha valaki megírja mi lett, vagy majd lövészeten hátha lefotózzák
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 019
113
http://www.defense-aerospace.com/ar...all-says-120mm-tank-ammo-fully-compliant.html
In response to the RFI issued by the Hellenic MoD, Rheinmetall was the only manufacturer which submitted proven evidence regarding the DM 53 and DM 63 performance superiority and qualification results, when fired from both Leo 2 A4 (L44 gun) and Leo 2 A6 (L55 gun) tanks.
Szerk:
https://defense-update.com/20061122_120mm-ke.html
The DM53 round was designed to maximize the performance of KE projectiles fired from 120mm smoothbore guns such as the L44 (15% improvement) or L55 (30% improvement in muzzle energy).
Viszont majd kiderül ha valaki megírja mi lett, vagy majd lövészeten hátha lefotózzák

A mi A7-eseinkbe Az L/55-ös ágyú módernizált A1 -es variansa kerül ahol az egyik lényeges fejlesztés a töltenyűri nyomás megnövelése.Ezt azért kellett megtenni mert az új lőszerek(DM53/63)elkezdték enni a régi lövegeket.Ezért fogalmaztam úgy,hogy nem nagyon lehet kilőni az L44 lövegből és nem pedig azt írtam,hogy egyaltalan nem lehet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 083
31 021
113
Ez a füst dolog is olyan,mint minden más.A kevés is baj,meg a tul sok is.Ha jol alkalmazzák,megfizethetetlen segitség.Ha meg rosszúl,kifizethetetlen kárt okoz.
Aztánmeg az a füst nem egy örökéletű dolog.Elszáll,mint a füst....Ködgránátvetők füstfüggönye alig pár percig tart-vagy addig se.De ez elég arra,hogy a pct rakéta ne találjon.A tüzérséggel létrehozott füst is csak arra elég,hogy a nyilt terepen rohamozó saját járgányok közel érjenek amig tart.Aztán lehet használni megtévesztésre is.Egy kis ködfüggőny itt,meg amott,és még emitt-az ellen meg filózzon,melik rejti a saját csapatainkat.
Ésszel használva nagy (akár életmentő)segitség,eszetlenül meg több kárt okoz,mint hasznot.Nade azért van az iskola meg a gyakorlótér,hogy a katona urak megtanulják,kitapasztalják,hogy hogyan is kéne jol használni
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 898
22 348
113
Ez a füst dolog is olyan,mint minden más.A kevés is baj,meg a tul sok is.
"Imádom" amikor f.sságokon megy a vita,...ennél rosszabb már csak a fogalmak 20 oldalon keresztül történő magyarázása...

"A füst fizikai megközelítésben diszperz rendszer, azaz azon jelenség, melynek során a levegőben vagy más gáz halmazállapotú diszperz közegben égés során keletkezett gázok és porlasztott szilárd anyagi részek oszlanak el." (wiki :D)

A füst megvót, mostmár haladjunk...:cool:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 083
31 021
113
"Imádom" amikor f.sságokon megy a vita,...ennél rosszabb már csak a fogalmak 20 oldalon keresztül történő magyarázása...

"A füst fizikai megközelítésben diszperz rendszer, azaz azon jelenség, melynek során a levegőben vagy más gáz halmazállapotú diszperz közegben égés során keletkezett gázok és porlasztott szilárd anyagi részek oszlanak el." (wiki :D)

A füst megvót, mostmár haladjunk...:cool:
Hát ha ezek a "fas.ságok" az élet és a halál közötti különbséget jelentik,akkor szerintem ezek qrva fontos "fas.ságok".....
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 898
22 348
113
Hát ha ezek a "fas.ságok" az élet és a halál közötti különbséget jelentik,akkor szerintem ezek qrva fontos "fas.ságok".....
Nem a füstképzés fontosságát vitatom, hanem azt, hogy ezt (és a hasonló dolgokat úgy általában) itt még van olyan akinek magyarázni kell...
 
T

torsen

Guest
A mi A7-eseinkbe Az L/55-ös ágyú módernizált A1 -es variansa kerül ahol az egyik lényeges fejlesztés a töltenyűri nyomás megnövelése.Ezt azért kellett megtenni mert az új lőszerek(DM53/63)elkezdték enni a régi lövegeket.Ezért fogalmaztam úgy,hogy nem nagyon lehet kilőni az L44 lövegből és nem pedig azt írtam,hogy egyaltalan nem lehet.

A növelt nyomás miért csökkenti a csőkopást?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 907
113
A DM23 APFSDSlőszert az hívta életre,hogy a korábbi DM13 gyakorlatilag hatástalannak bizonyult(230mm-es páncélátütés 2000 méteren 90fokos becsapódás esetén) a modern szovjet harckocsikkal szemben.A DM33 egy wolfram-karbid

A vastagon szedett résznél nem a DM23-ról lett volna szó?
Vagy csak én nem tudtam követni?
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Leo amúgy tud magának füstöt generálni? (ködgránátvető nélkül értem)
Abrams-ben van egy SMOKE GEN felírat ami ki/be kapcsolható
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Közben Szíriában 4 db Leó megsemmisült tüzérség álltal.

Hála az égnek nálunk nem Juszuf és Muszafa ül majd benne, hanem Józsi meg Béla. :)

szerintem azért a magyar tankosok tudják hogy nem érdemes magaslaton ácsorogva teázni ha a közelben ellenség van :D

Főleg azért, mert a magyarok nem teát főznek, hanem pálinkát.Tuti megvan már a helye a Leo2-ben a pálinkafőzőnek. :D
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
W

Wilson

Guest
szerintem azért a magyar tankosok tudják hogy nem érdemes magaslaton ácsorogva teázni ha a közelben ellenség van :D

A törökök a szíriai beavatkozásuk kezdetén teljesen elmebeteg módon domb és hegytetőkön gyakorlatilag tüzérségi állásként használták a Leókat gyakran több napig is ugyanazon a helyen hagyva őket így aztán nem volt nehéz dolguk a Kornet és Tow kezelőknek.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and KoviUbi