[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Nem erről beszéltünk!

Hanem erről! Balról jobbra olvasunk itt Európában, mégis fordítva van a magasabbegység jelölése! Hm. Oké.

Ez nem irasbol szarmazik, hanem valoszinuleg tudomanyosan megszokott logikai rendszerekbol. Szinte mindenhol alacsonyabbrol megyunk felfele, mert akkor eloszor jon a konkret, kozvetlen (itt: alegyseg) szintu bit - pl informatikaban is a subdomain jon a domain ill a TLD elott.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Mégmielőtt megölitek egymást.A felfestett jel harckocsizó alegységet jelöl,mégpedig a 25.dandár 11-es zászlóalját.És a kutya sem olvassa balról jobbra mert értelmetlen lenne,hisz a jel köröli kiegészítések nem fontossági sorrendben vannak elhelyezve a jel körül (ha ballról jobbra kezdenéd olvasni a jelet, akkor a dátum lenne a legelső...)!

Ez nem irasbol szarmazik, hanem valoszinuleg tudomanyosan megszokott logikai rendszerekbol. Szinte mindenhol alacsonyabbrol megyunk felfele, mert akkor eloszor jon a konkret, kozvetlen (itt: alegyseg) szintu bit - pl informatikaban is a subdomain jon a domain ill a TLD elott.

NATO szabvány rögzíti a szimbólumokat. Akit érdekel APP6, NATO symbols and......,
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Habár messze nem vagyok hozzáértő, úgyhiszem az az éjjeli vezetéshez van, a hátsó azt követi amikor más fényforrást nem használhatnak. De javítson ki valaki ha nem így van :)

Jól gondolod. A lényege, hogy csak ~30 méter körüli távolságnál közelebbről látszik. Nem tudom van-e becsületes magyar neve, a németek Leitkreuznak nevezik.
leitkreuz_01.jpg
 
G

Galthran

Guest
Nem véletlen az FH Herstall kiskunhalasi gyártásánakbeharangozója a mai Maróth videóban.
A párhuzamosított géppuska típusára júliusban még nem kaptunk választ. Most viszont megmutatták, hogy a 7.62X51 mm-es lőszert tüzelő belga tervezésű FN MAG-58-ast szerelik be a harckocsijainkba.
ez jobb mint a pkm? vagy csak a nato kaliber csere miatt kell ?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Jól gondolod. A lényege, hogy csak ~30 méter körüli távolságnál közelebbről látszik. Nem tudom van-e becsületes magyar neve, a németek Leitkreuznak nevezik.
leitkreuz_01.jpg

Ezt valaki látta a németeken kivûl hasznàlni? Én nem. Nem hiàba hivjàk Leitkreuz-nak.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ezek holland/osztrák eredetű harckocsik, amiket a KMW visszavásárolt. Ezeken FN volt.
Az Airbus helikoptereken is FN van szerintem. Akkor már a lövészeknek is az legyen, egységes rendszer legyen, logikus.
Mikor a Lynx parancsnoki torony makettjét mutogatták pár hónapja FN-MAG-gal meg a katonák az amerikaiaktól elkért 240B-kel pózoltak már féltem, hogy a nyakukba varrják majd a MAG valamelyik variánsát. Akkor valaki nyugtatgatott, hogy ááá, tuti nem. :)
Egy perc néma csend a PKM után MAG leszármazotat cipelő géppuskásoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
R

Ruby de Puteaux

Guest
A párhuzamosított géppuska típusára júliusban még nem kaptunk választ. Most viszont megmutatták, hogy a 7.62X51 mm-es lőszert tüzelő belga tervezésű FN MAG-58-ast szerelik be a harckocsijainkba.
Azért remélem lesz annyi eszünk hogy a lövészeket Minimi-Maximi párossal szereljük fel. Nem lehet rossz csúzli a MAG sem, de tapasztalatom szerint nagyon nem mindegy hogy 12 kilóval rambózol a mezőn vagy nyolccal... pláne hattal.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Mikor a Lynx parancsnoki torony makettjét mutogatták pár hónapja FN-MAG-gal meg a katonák az amerikaiaktól elkért 240B-kel pózoltak már fléltem, hogy a nyakukba varrják majd a MAG valamelyik variánsát. Akkor valaki nyugtatgatott, hogy ááá, tuti nem. :)
Egy perc néma csend a PKM után MAG leszármazotat cipelő géppuskásoknak.
Ne keverd össze a járműfedélzetit a gyalogsági géppuskával,
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ne keverd össze a járműfedélzetit a gyalogsági géppuskával,
Ezzel én nem akarok vitatkozni, csak mintha....
Te @krisss , az M240-et az amerikaiak nem használjak támogató alegységekben?
Mert asszem a USMC-ben is, a században biztosan van valamilyen szerepkörben M240.
Hja és a járműfedélzeti kategóriát szerintem ne csak a szárazföldi, hanem a légi, és a vízi járművekre is tessék érteni! ;)
Meg lennék lepve, ha az Airbus-ok nem FN ajtógéppuskával lennének felszerelve
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Ezzel én nem akarok vitatkozni, csak mintha....
Te @krisss , az M240-et az amerikaiak nem használjak támogató alegységekben?
Mert asszem a USMC-ben is, a században biztosan van valamilyen szerepkörben M240.
Hja és a járműfedélzeti kategóriát szerintem ne csak a szárazföldi, hanem a légi, és a vízi járművekre is tessék érteni! ;)
Meg lennék lepve, ha az Airbus-ok nem FN ajtógéppuskával lennének felszerelve
Támogató szakaszban van használva M240B azt hiszem. Rajszinten nincs elméletileg tengóknál főleg mióta az HK417-et megvették.
 
K

kamm

Guest
Legyen igazad, de engem nagyon meglepne ha a járműfedélzeti és gyalogsági gp. két külön fegyvercsaládból származna.
24a.jpg

Az ARMY-nál minden szakasznak van támogató raja amiben van 2db M240B és a Bradley-s aegységeknél minden Bradleyben van még egy M240B azaz a nem támogató raj egyik M249-ét ki lehet cserélni M240B-re.

Most megkeveredtem ezen a fenti "vitan": akkor rosszul gondolom, hogy M240 = MAG es M249 = Minimi azaz ugyanaz a csalad azaz tokmindegy, hogy keverjuk oket (addig, amig mindketto 7.62-es lesz)...?