[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Szia,

Errol a loszerrol 2 meglepo dolgot olvastam regebben:
-a lovedekenek olyan az alakja, hogy lapos szogben becsapodaskor nem lepattan, es nem is egyenesen tovabbmegy (a jo vastag effektiv pancelba), hanem kifejezetten rafordul a celra, ezaltal csokkentve a pancel effektiv vastagsagat.
-a lovedekenek alakja miatt sokkal nagyobb a legellenallasa, mint a 12.7-es loszereknek, ezert sokkal gyorsabban vesziti az energiajat. Mikozben kb dupla energiaval indul, 1000 m korul mar lecsokken az energiaja a 12.7-es szintjere, es persze ennel messzebb mar az alatt van.

Osszefoglalva: kis tavolsagon sokkal hatasosabb a konnyupancelosokra, mint a 12.7-es, 1 km folott viszont mar inkabb csak hatranyai vannak (marmint kisebb loszermennyiseg azonos tomegben illetve sokkal masszivabb allvany szukseges hozza).

Persze az nem biztos, hogy ennek valoban van gyakorlati jelentossege, pl. ha a fentiek 15 fokos szogben allo pancelra igazak, de 20 es 10 fokra mar nem.

En a PSZH toronyfegyverekent ismerem, konkretan a deli hatarrol, ott szerintem max 1km volt a legtavolabb, amire sanszod volt, hogy celzott lovest fogsz vele leadni, odaig meg hibatlanul atlottel vele falakat, atlagos APCt, ilyesmit, ha jol emlekszem.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 999
57 225
113
Igen. Nyilván az éjjellátók terjedésével ennek egyre kevesebb jelentősége lett, sok helyen nem is ezt a megoldást választották.
tNlpOnXzCrpDZhK_9TRLarJ3IJq9-w0O-wyKjuoDyasF1zdhMBJ2IfyxC-OiNERMj5xSGQlmzFtiS9tZlzp2bWXvb1wg8patiTphZx6v3Phd-2j1LdEcVrWYkPSvf6FV4Q

384-TRJE18-3003.jpg

abc94227c8e7822c261173877ef8d6f1.jpg

_110773710_mediaitem110773708.jpg

Amerikai rendszer.
Ennek a megoldásnak az az előnye, hogy a távolságot is meg tudod becsülni. Ha túl közel vagy, akkor 4 vonalat látsz, ha megfelelő távolságban, akkor kettőt, ha túl messze, akkor csak egyet.
440px-M38_Rear_Blackout_Light.jpg

images

RwWCR2HCJS1J9cv0uIEBI_v5-c1iNa1BmVQ5mPAUPiSnk_rajKzygLzMrCwLeC-JOXbmWamo_D0jsVLHexDPIdzoeRwn5Hq2OtZ8ChyLYrAw5IJg23MirdXf_DQ

Köszönöm!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 622
68 359
113
Nem így értettem. A lengyel cikk az A4-en belüli, F-3 stb. alváltozatokról írt.
Nekünk melyik van, tudja valaki?

Én a cikk alapján azt gondolom, hogy az csak a csomag jelölése. A4-->F3, A5-->F4, legalábbis így értelmeztem. Egyszerűen alkatrészcsomag cikkszámnak tekinteném.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 116
124 633
113
Én a cikk alapján azt gondolom, hogy az csak a csomag jelölése. A4-->F3, A5-->F4, legalábbis így értelmeztem. Egyszerűen alkatrészcsomag cikkszámnak tekinteném.
Nem, az A4-nek vannak eléggé minimális dolgokban különböző alváltozatai.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 622
68 359
113
Nem, az A4-nek vannak eléggé minimális dolgokban különböző alváltozatai.

Ez meg akkor lehet, hogy gyári standardoktól való eltéréseket jelöli. Holland készletben más volt pár eszköz. Amikor a norvégok megvették az a4-eket, akkor előtte a kmw-nél mindent kicsréltettek a német standardra bennük.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 116
124 633
113
Ez meg akkor lehet, hogy gyári standardoktól való eltéréseket jelöli. Holland készletben más volt pár eszköz. Amikor a norvégok megvették az a4-eket, akkor előtte a kmw-nél mindent kicsréltettek a német standardra bennük.
Igen ez lehet a helyzet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Megvan már kik fogják tölteni a tankokat? Valahogy erről hallgatnak! Csak nem ciki?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ahhoz aztán nagy tudás kell :hadonaszos:Na de ki szeretne az lenni? Végeztem robotmunkat de nem szeretnek gornyedve súlyt emelni :hadonaszos:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 416
56 281
113
Lehet hulye kérdés, de 1 tankon belul nem képeznek ki mindenkit minden pozícióra?
Ésszerunek tunik, hogy minden kezelo tudjon minden pozícióban dolgozni, nyilván nem az alap kiképzés alatt, hanem menet közben, pár év alatt korbejárja mindenki az összes képzést.