[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Izrael? EU tag?!...háááát o_O

Értelmezzük a mondatot magában és kontextusában is akár. Igen, akár a smiley -t - sőt a duplasmiley -t - is a végén ... :) Most csak nagyon röviden:

- Törökország soha nem lesz EU tag (ennek sok oka van - ezeket korábban fejtegettem). Úgy egyébként már a "soha" -t megelőzni sem nagy művészet - ugyanakkor Törökország és az EU távolodó pályán van (ezt viszont pedzegettem az idézett hsz -ben).
- Izrael meg több részterületen is közeledő pályán van az EU -hoz.

És mindezeket követően született az a mondatom, melynek dupla-smiley volt a végén.

Úgy egyébként még egy érdekesség, ha csak földrajzi vonalról közelítenénk. Ugye Ciprus 2004 óta EU tag. Mihez van közelebb (valójában sokkal közelebb) - Izraelhez vagy bármely EU tagállamhoz?

Másfelől mit is szoktak (most még) mondani az EU -ra? Valami olyasmit, hogy "zsidó-keresztény" gyökerű kultúra. Igaz? Azaz, deklaráltan elmondható, hogy kvázi "nem inkompatilibilis" Európával.

Félreértés ne essék én nem "kampányolok" semmivel kapcsolatban - mindössze leírtam hogyan gondolom a helyzetet ...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Értelmezzük a mondatot magában és kontextusában is akár. Igen, akár a smiley -t - sőt a duplasmiley -t - is a végén ... :) Most csak nagyon röviden:

- Törökország soha nem lesz EU tag (ennek sok oka van - ezeket korábban fejtegettem). Úgy egyébként már a "soha" -t megelőzni sem nagy művészet - ugyanakkor Törökország és az EU távolodó pályán van (ezt viszont pedzegettem az idézett hsz -ben).
- Izrael meg több részterületen is közeledő pályán van az EU -hoz.

És mindezeket követően született az a mondatom, melynek dupla-smiley volt a végén.

Úgy egyébként még egy érdekesség, ha csak földrajzi vonalról közelítenénk. Ugye Ciprus 2004 óta EU tag. Mihez van közelebb (valójában sokkal közelebb) - Izraelhez vagy bármely EU tagállamhoz?

Másfelől mit is szoktak (most még) mondani az EU -ra? Valami olyasmit, hogy "zsidó-keresztény" gyökerű kultúra. Igaz? Azaz, deklaráltan elmondható, hogy kvázi "nem inkompatilibilis" Európával.

Félreértés ne essék én nem "kampányolok" semmivel kapcsolatban - mindössze leírtam hogyan gondolom a helyzetet ...

Akár lehet is ebben ráció!
De minél jobban elmuszlimosodnak a nyugat-európai országok, és politikai pártok is!, annál kevésbé valószínű egy ilyen forgatókönyv.
Senki nem akarja ugyanis kockáztatni a belső stabilitását!
..
Ha persze lezajlik az első intifáda és kizsuppolják egy véres polgárháború után a muszlimokat Afrikába, na az más tészta!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
- Izrael meg több részterületen is közeledő pályán van az EU -hoz
Úgy egyébként még egy érdekesség, ha csak földrajzi vonalról közelítenénk. Ugye Ciprus 2004 óta EU tag. Mihez van közelebb (valójában sokkal közelebb) - Izraelhez vagy bármely EU tagállamhoz?

Másfelől mit is szoktak (most még) mondani az EU -ra? Valami olyasmit, hogy "zsidó-keresztény" gyökerű kultúra. Igaz? Azaz, deklaráltan elmondható, hogy kvázi "nem inkompatilibilis" Európával.
.
Ezzel együtt Ciprus hagyományosan görög, túlnyomórészt görögök lakják, tehát Európa, az északi török terület kimondottan katonai agresszió eredménye. Izrael meg tetszik-nem teszik, mégiscsak Ázsiában van ... persze ha Mo. rábólintana, szerintem nem lenne nekünk kimondottan hátrányos, de talán nagyon meg kellene magyaráznunk néhány arab kereskedelmi partnerünknek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Akár lehet is ebben ráció!
De minél jobban elmuszlimosodnak a nyugat-európai országok, és politikai pártok is!, annál kevésbé valószínű egy ilyen forgatókönyv.
Senki nem akarja ugyanis kockáztatni a belső stabilitását!
..
Ha persze lezajlik az első intifáda és kizsuppolják egy véres polgárháború után a muszlimokat Afrikába, na az más tészta!



Nem fogják....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 493
113
A, eltevednenk az elso kukoricasban. A kis mini seregunk meg 10 evig nem lesz alkalmas semmire, addigra meg a Gripen lesz mar masod-harmad vonalas, nem lesz itt semmi haboruzas, keptelenek lennenk ellatni nagyobb csapatot olyan messze, na meg ugye ruszki atom, gaz, olaj, atombomba. Putyint ugyis belulrol akarjak majd leszerelni, kivulrol lehetetlen.
Szerintem csak kigyozunk mint a kigyok es az aktualis, rendkivul porgos nemzetkozi dolgok miatt lepunk hol elore hol hatra, hol jobbra hol balra. Eddig szerintem nagyon jol nyomjuk, a kulugyunk pompas.
Most eszak ojropa mozgalmas a nemet-lengyel-belorusz-orosz dolgok miatt. Ehhez mi hozza tudunk szolni mert a nemet - lengyel-orosszal kapcsolatunk jo. Az ukranok ugyeiben szinten erintettek vagyunk. Delen megy a cirkusz torok-gorog-franci, torok-magyar kapcsolatok.
Szoval azert neha van am dolgunk ilyen bajcsevejes talalkozokon is, na de hat ez kozep ojropa. Mi vagyunk kozepen, tolunk mindenki jobbra balra, lent fent van.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Akár lehet is ebben ráció!
De minél jobban elmuszlimosodnak a nyugat-európai országok, és politikai pártok is!, annál kevésbé valószínű egy ilyen forgatókönyv.
Senki nem akarja ugyanis kockáztatni a belső stabilitását!
..
Ha persze lezajlik az első intifáda és kizsuppolják egy véres polgárháború után a muszlimokat Afrikába, na az más tészta!

Ezzel együtt Ciprus hagyományosan görög, túlnyomórészt görögök lakják, tehát Európa, az északi török terület kimondottan katonai agresszió eredménye. Izrael meg tetszik-nem teszik, mégiscsak Ázsiában van ... persze ha Mo. rábólintana, szerintem nem lenne nekünk kimondottan hátrányos, de talán nagyon meg kellene magyaráznunk néhány arab kereskedelmi partnerünknek.

Az az érdekes, hogy Izrael meg a "képzelt lehetséges" EU tagságát nem gondoltam komolyan - tényleg csak egy kvázi vicces mondatként két smiley -val odadobtam a mondanivaló végére - aztán mégis felkavarta a vizet kissé ... :)

Mindjárt első körben én nem látom, hogy ott nyugaton akár a legcsekélyebb esélye lenne egy "kizsuppolásnak". Igen, a Nyugat-Európa muszlimosodik. Egyébként közte Európa legnagyobb zsidó lélekszámával bíró Franciaországgal (mi a másodikok vagyunk amennyire jól tudom nem is sokkal lemaradva) - egyébként meg is indult a franciáktól egyfajta kivándorlás már. Izrael környékén meg miből is van sok? Igen, muszlimból ... Szigorúan elvi síkon elképzelhető, hogy a térségnek (mind a kettőnek) érdemes lehet szövetségesek után nézni - mondjuk olyanoknak, akik hasonló cipőben járnak vagy ugyanattól tartanak ... Miközben az USA egyre szorul vissza a világ top1 szerepkörből, de legalábbis kezd egyre kevesebb figyelem fordulni hosszabb távon a Közel-Kelet felé ...

Ciprus túlnyomórészt görög. Ugyanakkor az északi "szakadár" rész a lakosság több, mint negyedét adja. A törökök aránya a szigeten kb. egyötöd (alhangon) ... Bár az Észak-ciprusi Török Köztársaságot senki nem ismeri el a törökökön kívül - ugyanakkor Ciprust a teljes szigetre vonatkozó autonómiával sem ismeri el senki (ENSZ sem meg az EU sem). Ugye az EU -ban is korlátozott jogállású tag - mármint a korlátozottság területi alapú. Namost egy ilyen vitatott meg "de facto" dolgokba "piszkít bele", ha valaki az északi partok előtt kutatgat vagy éppen furkál földgáz után ...

Úgy egyébként Ciprus és Izrael földrajzi értelemben nagyon "egyrakáson" van. Izrael mondjuk NATO tag nem lesz soha - kötve hiszem, hogy pl. az orosz sztyeppékre vágynának "segíteni" - az Ő biztonságukat meg, ha külső szereplőt akarunk keresni, akkor az USA garantálja. Ugyanakkor egy EU tagságnak nem is feltétele a NATO tagság. Hogy ne menjünk messzire - pont "Ciprus" egy jó példa. :) Pedig ugye a "nagyja" görög, sőt van két brit (akik NATO tagok) katonai támaszpont (ezek UK terület is) is a területén ...

Ugyanakkor én sem gondolom, hogy belátható időn belül Izrael EU tag lenne. Az a mondatom inkább kicsit arra utalt, hogy a "törökök még annyira sem". Például azonban a Európai Gazdasági Térség (EGT) -nek lehet, hogy a tagjai lehetnek belátható időn belül ...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nehezen lehetne megállapítani, mi folyik a magyar–amerikai kapcsolatok terén, mi zajlik a diplomácia színfalai mögött, főleg, hogy nem kötik az orrunkra. Nem is fogják, amiből világosan következik, hogy a sajtó csak találgathat a még oly különös hírek láttán is: biztosat nem írhatunk, hiszen nem is tud pár beavatotton kívül ezekről az ügyekről senki anyaszülte.
Nyugat felé, félúton
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 298
113
A, eltevednenk az elso kukoricasban. A kis mini seregunk meg 10 evig nem lesz alkalmas semmire, addigra meg a Gripen lesz mar masod-harmad vonalas, nem lesz itt semmi haboruzas, keptelenek lennenk ellatni nagyobb csapatot olyan messze, na meg ugye ruszki atom, gaz, olaj, atombomba. Putyint ugyis belulrol akarjak majd leszerelni, kivulrol lehetetlen.
Szerintem csak kigyozunk mint a kigyok es az aktualis, rendkivul porgos nemzetkozi dolgok miatt lepunk hol elore hol hatra, hol jobbra hol balra. Eddig szerintem nagyon jol nyomjuk, a kulugyunk pompas.
Most eszak ojropa mozgalmas a nemet-lengyel-belorusz-orosz dolgok miatt. Ehhez mi hozza tudunk szolni mert a nemet - lengyel-orosszal kapcsolatunk jo. Az ukranok ugyeiben szinten erintettek vagyunk. Delen megy a cirkusz torok-gorog-franci, torok-magyar kapcsolatok.
Szoval azert neha van am dolgunk ilyen bajcsevejes talalkozokon is, na de hat ez kozep ojropa. Mi vagyunk kozepen, tolunk mindenki jobbra balra, lent fent van.

Bölcs szavak! Vastaps!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A, eltevednenk az elso kukoricasban. A kis mini seregunk meg 10 evig nem lesz alkalmas semmire, addigra meg a Gripen lesz mar masod-harmad vonalas, nem lesz itt semmi haboruzas, keptelenek lennenk ellatni nagyobb csapatot olyan messze, na meg ugye ruszki atom, gaz, olaj, atombomba. Putyint ugyis belulrol akarjak majd leszerelni, kivulrol lehetetlen.
Szerintem csak kigyozunk mint a kigyok es az aktualis, rendkivul porgos nemzetkozi dolgok miatt lepunk hol elore hol hatra, hol jobbra hol balra. Eddig szerintem nagyon jol nyomjuk, a kulugyunk pompas.
Most eszak ojropa mozgalmas a nemet-lengyel-belorusz-orosz dolgok miatt. Ehhez mi hozza tudunk szolni mert a nemet - lengyel-orosszal kapcsolatunk jo. Az ukranok ugyeiben szinten erintettek vagyunk. Delen megy a cirkusz torok-gorog-franci, torok-magyar kapcsolatok.
Szoval azert neha van am dolgunk ilyen bajcsevejes talalkozokon is, na de hat ez kozep ojropa. Mi vagyunk kozepen, tolunk mindenki jobbra balra, lent fent van.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Durván megváltozott az utóbbi időben az egyik legfontosabb külképviseletünk, a washingtoni magyar nagykövetség személyi összetétele. Információnk szerint a földindulás-szerű változások a nagykövet áprilisi, váratlan hazahívását követően indultak meg: az egykori diplomaták között többen is vannak, aki azóta már nem is dolgoznak a Külgazdasági és Külügyminisztériumban.
Földindulásszerű változások a washingtoni magyar követségen
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and SilvioD

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 298
113
Durván megváltozott az utóbbi időben az egyik legfontosabb külképviseletünk, a washingtoni magyar nagykövetség személyi összetétele. Információnk szerint a földindulás-szerű változások a nagykövet áprilisi, váratlan hazahívását követően indultak meg: az egykori diplomaták között többen is vannak, aki azóta már nem is dolgoznak a Külgazdasági és Külügyminisztériumban.
Földindulásszerű változások a washingtoni magyar követségen

Épp ideje volt. A Külügy fiatalabb tagjai jó része ballibsi. Személyesen ismerek pár embert, akik mâr a 3. vagy 4. orszâgban képviselik az ellenzék ideológiáját a helyett, hogy a hivatalos magyar âllaspontot képviselnék.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 083
10 243
113
Amit egyébként nem írtam, hogy ott a mélytengeri összeköttetésen keresztül az európai elektromos hálózatra is integrálásra kerül Izrael. Plussz ugye - a ciprusi gázzal együtt a csőben - is kialakul szintén kapcsolat európával (talán kicsi "függőség" is).

Ugye kicsit benne van, hogy az USA is szeretné kicsit "közelebb tolni" Izraelt Európához - legyen kicsit szorosabb az a barátság. Annál is inkább mivel a belátható jövőben szeretné figyelme egy részét illetve "vigyázó szemeit" a Távol-Kelet felé irányítani ... Így hiába van Törökország már nagyon régóta "EU csatlakozásra váró ország" státuszban - mégis hosszútávon hamarabb elképzelhetőnek tartom, hogy Izrael hamarabb lesz/lenne EU tag, mint Törökország ... :):)

Hozzátenném a Magyarországról Izraelbe vezető ivóvízvezetéket is.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz