1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. boki

boki Well-Known Member

2. boki

boki Well-Known Member

Probléma adódott a kapszula ajtajának kinyitásával

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Beletörték a kulcsot. Hívni kellett a házmestert.

jani22 likes this.
  4. hayate

hayate Active Member

Végre szökkent egyet az SN5:

fishbed, gergo55, Luthero and 2 others like this.
  5. zolkas

zolkas Well-Known Member

6. torsen

torsen Well-Known Member

Repülő gabonasiló. Kis fekete humorral, a bejrúti silók is majdnem tudták ugyanezt.

fip7 likes this.
  7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egy 100 tonnás amerikai ammónium-nitrát siló 22 kilómétert repült. Hogy közben milyen magasságot ért el, arról nem írt a tankönyv.

torsen likes this.
  8. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

10. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Biztos akad itt olyan olvtárs, aki ebben szakértő, de a tech részeken túl az látszik, hogy ez egy kényes ügy. Maileket halászni csak hagyján, de pl. repülőket fals adatokkal manipulálni már elég meredek.

Veér István likes this.
  11. jani22

jani22 Well-Known Member

:)
    Már repül.
    :)

Értem amúgy, légkörileg is fog remélhetően a Marson. :)

12. Veér István

Veér István Well-Known Member

Alapvetően az a fő gond, hogy sok üzleti kritikus illetve veszélyes üzemhez kapcsolódó infót is olyan protokollokon küldenek, ami nincs titkosítva. A műhold rádióadásához mindenki hozzáfér megfelelő rádióval, antennával, tudja azt demodulálni, mint egy fancy színt wifi. Ezért lenne fontos az alkalmazás protokollok szintjén is a titkosítás, de sok legacy rendszerben ez nincs. Ahol pedig van, ott a kulcs-csere során szivárog némi információ a felkeresett oldalt illetően.

Megnéztem a linkelt tanulmányt is, elvileg lehet pár forgalom eltérítéses támadást csinálni, de nem volt teljesen tiszta számomra, hol tud beékelődni. (Úgy értetem, hogy a szetelit downlink, de földi uplinkes kapcsolatnál tudott olyan éppen szabad ip címen hitelesítés nélkül belépni a hálózatra mint egy "vevő", amit rosszul védenek, és onnantól a szokásos lan-on belüli eltérítési módszerek egy része működött. Ez nem biztos, hogy teljesen jól értettem, elég vázlatos volt a diasor.)

fip7, hayate, gergo55 and 3 others like this.
  13. jani22

jani22 Well-Known Member

wolfram, gacsat and fishbed like this.
  14. Fade

Fade Well-Known Member

Aki kodolatlanul küldözget/vár infokat 2020ban annak tök8 min kommunikál teli lesz lyukakkal. Nagyjából jól müködtetett üzlet kritikus rendszereknél ez 15+éve is elképzelhetetlen volt. Persze mindig vannak csodák láttam én olyat, hogy internetre kötött üzleti rendszernél még SSL 3an voltak miközben a poodle egy ~5éves dolog. Jah poodle is egy tipikus beékelösödős MITM támadás.

De cikkben is leírnak pár pldat pl session hijackot. Nekem a kedvenceim mindig a root certifikációs esetek. pl https://en.wikipedia.org/wiki/Kazakhstan_man-in-the-middle_attack Csodálatos, na ezt védd ki.

15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Beszélgetés Rogozinnal

gacsat likes this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

8-10 évmúlva embert küldhetnek a Marsra de nagyon drága lesz

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az már Muszklié.

18. jani22

jani22 Well-Known Member