1848-49 szabadságharc csatái

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Felbuzdulva, hogy minap említettem valahol,
gondoltam megtudnék kicsit többet a 48-as felmenőmről.
Ennek kapcsán tud vki segíteni, infókat merre találhatnék a cs.kir. 62./Turszky altábornagy/ gyalogezred tisztikaráról (itt volt főhadnagy) és bármi ezekhez kapcsolódót?
Később az 1. honvédzászlóalj tisztikarában szolgált szds-ként.
Várfogságra már mint dandárparancsnok-alezredes ítélte el Haynau - na ez a teljes homályos folt, hogy milyen dandár, mikortól, merre :/
Probalj rairni Loki19 felhasznalora, el tudom kepzelni rola, hogy tudna segiteni neked..... Akozepkori es kora ujkori csatak topikhoz sokszor hozzaszolt...
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 309
113
Felbuzdulva, hogy minap említettem valahol,
gondoltam megtudnék kicsit többet a 48-as felmenőmről.
Ennek kapcsán tud vki segíteni, infókat merre találhatnék a cs.kir. 62./Turszky altábornagy/ gyalogezred tisztikaráról (itt volt főhadnagy) és bármi ezekhez kapcsolódót?
Később az 1. honvédzászlóalj tisztikarában szolgált szds-ként.
Várfogságra már mint dandárparancsnok-alezredes ítélte el Haynau - na ez a teljes homályos folt, hogy milyen dandár, mikortól, merre :/
@Loki19 ha erre jársz lszi?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 309
113
Sajnos ezek nem elég részletesek, csak annyit ír, hogy a 62-esek 2 zlja átállt.
Nem is tudom, vmi ezrednapló, ezredtörténet amit talán keresek.
Bár az csak a cs.kir gyalezredbeli és utána az 1.zlj -ra adna ismeretet, a későbbi beosztásait nem tudom.

Azért a 'császár az kutya fasza' az menő :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 549
11 108
113

Mindig is mélyen lesújtott, hogy egy olyan kiemelkedő ember, mint Görgey Artúr, milyen megvetésben részesült életében. Köszönhető mindez egy olyan szószátyár balfasznak, mint Kossuth...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113

Mindig is mélyen lesújtott, hogy egy olyan kiemelkedő ember, mint Görgey Artúr, milyen megvetésben részesült életében. Köszönhető mindez egy olyan szószátyár balfasznak, mint Kossuth...
Mostanában olvastam egy regényt, anno a könyvajánló azzal a címmel született, hogy Űr Görgey csatát vállal.
Egy amerikai tengerésztiszt írta, és gyakorlatilag 1000 %, hogy az eredeti is Görgeyn alapul, mert szinte szószerinti idézetek vannak benne Görgey Életem és Működésem című könyvéből. (Jack Cambell: Rendíthetetlen)
Ehhez képest idehaza még mindig tartja magát az áruló volt szöveg.
:(
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 619
13 182
113
.


Emléxem, hogy volt egy stratégiai játék (W-7/-8/-10 ? ), ahol le lehetett játszani 48-49-csatákat, hadjáratokat, asszem' a Muhi-csatát is.

Nem találom.

Vmi neves játék-gyártó motorja volt megvéve hozzá.

Tudja esetleg valaki, hogy hol elérhető? Nosztalgiáznék egyet...

A "nemzeti" elfogultságtól függetlenül is jó volt --szerintem--, "Panzer General"-szerű üzemmóddal is.

Jut eszembe, volt vmi oldal, ahol a web-oldalas futtatással leget játszani Panzer General-t, DOOM I-t, Super Mario-t és sok klasszikust. Az hol is van?

.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
.


Emléxem, hogy volt egy stratégiai játék (W-7/-8/-10 ? ), ahol le lehetett játszani 48-49-csatákat, hadjáratokat, asszem' a Muhi-csatát is.

Nem találom.

Vmi neves játék-gyártó motorja volt megvéve hozzá.

Tudja esetleg valaki, hogy hol elérhető? Nosztalgiáznék egyet...

A "nemzeti" elfogultságtól függetlenül is jó volt --szerintem--, "Panzer General"-szerű üzemmóddal is.

Jut eszembe, volt vmi oldal, ahol a web-oldalas futtatással leget játszani Panzer General-t, DOOM I-t, Super Mario-t és sok klasszikust. Az hol is van?

.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 549
11 108
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 309
113
Nonszensz és eléggé fel is b@sztam magam rajta.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 871
8 035
113
Mostanában olvastam egy regényt, anno a könyvajánló azzal a címmel született, hogy Űr Görgey csatát vállal.
Egy amerikai tengerésztiszt írta, és gyakorlatilag 1000 %, hogy az eredeti is Görgeyn alapul, mert szinte szószerinti idézetek vannak benne Görgey Életem és Működésem című könyvéből. (Jack Cambell: Rendíthetetlen)
Ehhez képest idehaza még mindig tartja magát az áruló volt szöveg.
:(
Már bocsánat, de Görgey-t Jack Campbell Geary admirálisához hasonlítani. Egyébként megvan az egész sorozat (sajnos 4 rész magyar a többi angolul van, kurva jó, és még mindig folytatódik..) Magánban írhatunk róla, mert semmi köze 48-49-hez. Egyébként a régi rendszerben, megvédtek Görgey-t hogy nem volt áruló (szent szövetség, oroszok stb.) nos akkora 5-öst kaptam a tanártól, hogy kilógott a naplóból :)