1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

9К123 "Khrizantema/S" (AT-15 Springer)

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - boki által indítva @ 2014. december 3..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Szerinted...Tekintve,hogy még egészen kis távolságból sem haladta meg a páncéltörő lőszer átütése a 300mm-t így ez elég nevetséges állítás.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Jóóó..., akkor...., akkor... egy IL-2-sel is ki lehet lőni egy tankot és lehet földi csapatokat támogatni.

3. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Elvileg egy 122/152mm-es romboló lőszer direkt találata lerepítette még egy tigris tornyát is a helyéről.

Jó lesz az kilencvenes éveknek is, ráadsául a Krizantema mégiscsak radarirányításos, vagyis a szélt leszámítva legalább az időjárás hátráltató tényezőit kiküszöböli, de a lényeget osztom.

4. dudi

dudi Well-Known Member

tarzaan

Mert a Tigris olyan modern...

Mackensen

Elfogytak az érvek,hogy elkezdtél blődségeket állítani?

5. Mackensen

Inkább vess egy pillantást a kvízjátékre.

6. Mackensen

Aki meg akarta érteni, annak átjött a lényeg. A régebbi fegyverek is hatásosak. Új fegyverek azért lettek fejlesztve, mert azok mégtöbbet nyújtanak mint a régiek.

7. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Én is kezdem elveszteni a fonalat... :)

<i>"Jóóó..., akkor...., akkor... egy IL-2-sel is ki lehet lőni egy tankot és lehet földi csapatokat támogatni."</i>
    +
    <i>Aki meg akarta érteni, annak átjött a lényeg. A régebbi fegyverek is hatásosak. Új fegyverek azért lettek fejlesztve, mert azok mégtöbbet nyújtanak mint a régiek. </i>

Azért ugye nem túl jó hasonlat, mert a lényeg, hogy kornettel is el lehet érni ua vagy kicsivel rosszabb eredményt. Nyílván sok régi fegyverrel nem, de ugye itt nem erről van szó.
    Azt még érteném, hogy azért fontosabb a felülről támadó megoldások, mert a jövő fejlesztései arra mennek, hogy csak ez lehet hatékony vagy legalábbis jóval hatékonyabb.

A másik ez az 50% találati aránynál nem lehet jobb, mert 2-őt indítanak mindig... Node és ha mind2 talál? :)

8. Mackensen

Elmagyarázom.
    A Khrizantemaval nincs az ég adta világon semmi baj. Az egész vita onnan indúlt, hogy én és többen elvárnánk az orosz hadiipartól, hogy előálljon végre egy új generációs felülről támadó rakétával. És ezt az elvárásunkat azzal támasztjuk alá, hogy a világon gyakorlatilag mindenki ilyen rendszereket fejlesz/gyárt/tart rendszerben stb.
    Dudi azzal érvel, hogy ez is elég jó mivel ezzel is ki lehet lőni egy tankot. Viszont ezzel nyított kapukat dönget. Igen, ki lehet. Egy IL-2-sel is ki lehet. Akibe meg belelőnek egy Gewehr 98-assal az nem fog reklamálni, hogy egy első világháborús puskával lőtték meg. Új dolgok nem csak azért jelennek meg, mert a régiek nem lennének hatásosak, hanem azért mert az újjak még hatásosabbak.

9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Csakhogy a jelek szerint ez az állításod nem igaz.

10. zotyek78

@Macki
    <i>"Az egész vita onnan indúlt, hogy én és többen elvárnánk az orosz hadiipartól, hogy előálljon végre egy új generációs felülről támadó rakétával. És ezt az elvárásunkat azzal támasztjuk alá, hogy a világon gyakorlatilag mindenki ilyen rendszereket fejlesz/gyárt/tart rendszerben stb..."</i>

Én a hozzászólásokból azt szűrtem le -lehet, hogy rosszul-, hogy vannak ilyen fejlesztések több országban is, a hatákonyság növekedése viszont vita tárgya.
    Tehát nekem inkább tűnik próbálkozásnak, irányzatnak -amely esetben persze megértem, hogy hiányolod az orosz megoldásokat is-, és bár szerintem is nyílvánvalóan hatékonyság növekedéssel jár ez a megoldás, viszont akkor is még kérdés, hogy milyen áron, és megéri-e, hogy ennyivel drágább.
    El tudom képzelni, hogy az oroszok egyszerűen nem tartották fontosnak -egyelőre- az ilyen irányú fejlesztéseket, mivel a hatékonyság növelése még akkor is aránytalanul nagyobb költséggekkel jár, ha párossával indítják a régebbi típusokat.

11. dudi

dudi Well-Known Member

molni

Nem igaz?Megint kezdjem el elemezni harmadjára a találatokat?Inkább olvass vissza.

zotyek78

Akkor is az jelenik meg a statisztikában,hogy két indított rakéta egy kilőtt harckocsi.

12. zotyek78

@Dudi
    Így vili, csak nem reális akkor... :) Mert ugye ha mindkettő rakéta talált, de mindkettő ua. a tankon, az nem a rakéta hatékonyságára mutató. :)

13. dudi

dudi Well-Known Member

molni

A Challanger 2-höz elég volt 750mm(teknő homlokpáncél)ezek a rakéták 1000mm* feletti átütőerővel bírnak szóval mindent át lehet lőni szemből velük nagy eséllyel a tornyot is.

*Kornet:1200-1300mm változattól függően
    9M123 Khrizantema:1200mm.

14. Mackensen

<i>Én a hozzászólásokból azt szűrtem le -lehet, hogy rosszul-, hogy vannak ilyen fejlesztések több országban is, a hatákonyság növekedése viszont vita tárgya.</i>

Nem csak fejlesztések vannak, hanem 80-as évek óta hadrendben állnak. Aki pedíg fejleszt gyakorlatilag csak ilyet fejleszt. Ezek hatékonyságát nem nagyon vitatja senki, mert talán a Hellfieren kívül egyet sem nagyon vetettek be nagyobb számban. A vita a meglévő hagyományosabb rendszerek hatékonysága körül folyik.

15. nyugger

nyugger Well-Known Member

16. boki

boki Well-Known Member

Vojennaja Prijemka legújabb adása. <b>Kryzantema-Sz</b>a tankgyilkos. 1,2 m vastag acélt képes átutni.
    https://www.youtube.com/watch?v=52RaRxh_XsM

17. fip7

fip7 Well-Known Member

Gyári leírás:
    http://www.kbm.ru/en/production/ptrk/479.html

18. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

19. ghostrider

20. ghostrider

9P157-2 jármű, 9K123 Khrizantema-S ATGM komplexum