9K33 Osza / 9K33 Osa / SA-8 Gecko (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Köszönöm, jó olvasmány. A cikkben szerepeltek de berakom ide is ezeket a képeket. Azért az elég meredek lehetett mikor az úszópróba alatt elsüllyedt az Objekt 1040 proto. Ott alaposan át kellett értékelni a dolgokat.

09837c53ac8ba7944c1667f5d6e160a0.jpg

abe38ae35179113bdb8934a718c10eed.jpg

1337274474_truck-auto.info_kaz-obekt-1040-1045_2.jpg
Azért próba. Ellenben a gyárnak en block kijárt volna a gulág.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
Azért próba. Ellenben a gyárnak en block kijárt volna a gulág.
Persze próba, de akkor is előzetesen úgy ítélték még, hogy el fogja bírni és élesben derült ki, hogy nem. Azért a gyár védelmében legyen mondva, hogy folyamatosan azzal küzdöttek, hogy az egész felépítmény túlsúlyos volt. Nem tudom ezen az ominózus úszópróbán mekkora volt a ballaszt súlya de gondolom több mint amire eredetileg tervezve lett a jármű.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Azért próba. Ellenben a gyárnak en block kijárt volna a gulág.
Amikor egy szinte teljesíthetetlen feladatot bíznak rád - sőt, az volt, mert platformot váltottak és átírták a műszaki tartalmat (!) - és közlöd előre felfelé, hogy nem akarsz részt venni, mert tudod, hogy ez mission impossible...

Fogalmazzunk úgy, hogy kurva nagy arccal jelentetted ez ki...
Mindezt úgy, hogy kommentjeid alapján olyan sok közöd nincs a műszaki tudományokhoz...

Na ez a kemény, nem a kád széle.
Mi lesz a következő lépés? Munkatáborba küldjük műszakilag analfabéta és/vagy ostoa kommentelőket is...?
Hajjajj. Elég nagy a merítés ehhez csak a HTKA-n is.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nagyon jó volt olvasni! Köszönöm szépen!

Nagyon pici, építő jellegű kritika. Itt-ott előfordult elgépelés, kis és nagybetű tévesztés, néhol a mondatok nem teljesen "kerekek". A barna hátterűt olvastam.
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon jó volt olvasni! Köszönöm szépen!

Nagyon pici, építő jellegű kritika. Itt-ott előfordult elgépelés, kis és nagybetű tévesztés, néhol a mondatok nem teljesen "kerekek". A barna hátterűt olvastam.
Sajnos minden erőfeszítés ellenére is benne maradnak ilyenek. Hivatásos lektorra nincs forrás, de adományokat elfogadunk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and papi

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 359
113
Nagyon jó volt olvasni! Köszönöm szépen!

Nagyon pici, építő jellegű kritika. Itt-ott előfordult elgépelés, kis és nagybetű tévesztés, néhol a mondatok nem teljesen "kerekek". A barna hátterűt olvastam.

Sajnos mikor ezen dolgoztam a typeomat csináltam, így nem nagyon voltam benne fejben - és még így is sok hiba javítva lett.
A mondatok hidd el, így is finomítva vannak, az orosz doksi nagyon meredek körmondatokkal volt tele - néha egész bekezdés volt egy mondat XD
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and papi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Nagyon jó példa erre az elsüllyedt dologra:

Amikor a KGP-9-et tervezték akkor az Istennek sem akart arra kivetődni az üres hüvely amerre a tervezők szerették volna.Ez úgy kell elképzelni,hogy amikor egy fegyvert terveznek akkor bizony azt is megtervezik,hogy milyen irányba repüljön ki a hüvely a fegyverből(nem vagyok mérnök de gondolom erővektorokkal számolnak 500 oldalt és így kapják meg a kívánt hüvelykivető formát).Ennél a szerencsétlen géppisztolynál hiába számolták át ötször és kaptak olyan hüvelykivető formát ami elvben arra veti ki a hüvelyt amerre ők akarják a valóság mindig rájuk cáfolt.Erre montdta azt egy öregebb fegyvertervező mérnök,hogy nem kell kéttségbe esni a fegyver mindig jobban tudja a fizikát,hagyták a számolgatást a fenébe és elkezdtek formákkal próbálkozni addig amíg a kívánt irányba nem repült kia a hüvely*.

*Aki látott már KGP-9 hüvelykivetőt az mostmár tudja,hogy miért olyan fura alakja van.
 
M

molnibalage

Guest
A gulág azért járt volna, mert egy focimeccs miatt senki se volt a gyárban.
Ez megint vicces komment. A futballmeccsek jellemzően munkaidő utén vannak és egy fejlesztő üzem nem 0/24 órásban dolgozó valami.
A körülményeket nem ismerem pontosan se te, se én, de egyből Gulágozol. Mindezt egy elvileg szabad országban.

Valahol egészen elképesztőnek találom, hogy egy papíron demokratikus országban van arcbőre valakinek leírni, hogy ki érdemel Gulágot és ki nem.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Szerintem úgy értette, hogy az a fajta elszámolatlan hanyagság, hogy egy hadiüzemben a darabra meglevő foglalkoztatottság olyan trehányságot eredményezett, hogy a melósok munkaidőben inkább focimeccset néztek, érdemel úgymond Gulágot. Nem a tervezők megfelelni nem tudása a lehetetlen és folyton variált koncepcióknak. Annak ugyanis senki se tud.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Szerintem úgy értette, hogy az a fajta elszámolatlan hanyagság, hogy egy hadiüzemben a darabra meglevő foglalkoztatottság olyan trehányságot eredményezett, hogy a melósok munkaidőben inkább focimeccset néztek, érdemel úgymond Gulágot. Nem a tervezők megfelelni nem tudása a lehetetlen és folyton variált koncepcióknak. Annak ugyanis senki se tud.
De az sem derül ki, hogy munkaidőben volt meccs. Az is lehet, hogy főnököt nem érdekelte a foci és önként bent volt, túlóra. Mert építeni akart a szovjet rendszert. Honnan tudjam...

Ahogy írtam, nem derül ki a szövegből egyértelműen. Ez kb. olyasmi, hogy azért gulagra küldeni embereket, mert este 6-8 magasságában nincsenek ott. Mert focimeccs munkaidő után van sanszosan a munkások paradicsomában is. A szövegből ilyen finomságok nem derültek ki, és én meg nem álltam ott, ahogy gacsat sem...

A zsebdiktátor mentalitás az, amitől a falra mászok már első körben. Akkor ezentúl minden technikai alanfabétát bannounlk, aki 0 tudássál áll bele műszaki
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
De az sem derül ki, hogy munkaidőben volt meccs. Az is lehet, hogy főnököt nem érdekelte a foci és önként bent volt, túlóra. Mert építeni akart a szovjet rendszert. Honnan tudjam...

Ahogy írtam, nem derül ki a szövegből egyértelműen. Ez kb. olyasmi, hogy azért gulagra küldeni embereket, mert este 6-8 magasságában nincsenek ott. Mert focimeccs munkaidő után van sanszosan a munkások paradicsomában is. A szövegből ilyen finomságok nem derültek ki, és én meg nem álltam ott, ahogy gacsat sem...

A zsebdiktátor mentalitás az, amitől a falra mászok már első körben. Akkor ezentúl minden technikai alanfabétát bannounlk, aki 0 tudássál áll bele műszaki
.... ellenőrzés nélkül bejutottak a gyárba.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Na mindegy, bárhogy is volt, jó kis anyag született, kéne propagálni szélesebb körben is, hadd terjedjen a tudomány magyar nyelven is.
Hát, gyurmáztunk is vele jó sokat.

Megkereshetem az összes oldalt akik a HTÖ-t kitették ajánlóba, hogy kitennék-e ezt is. A lemil sanszosan ki fogja, a többiben nem vagyok annyira biztos. Pár FB csoportban is meg lehet osztani.