1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

9K33 Osza

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - ghostrider által indítva @ 2016. október 17..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Amikor egy szinte teljesíthetetlen feladatot bíznak rád - sőt, az volt, mert platformot váltottak és átírták a műszaki tartalmat (!) - és közlöd előre felfelé, hogy nem akarsz részt venni, mert tudod, hogy ez mission impossible...

Fogalmazzunk úgy, hogy kurva nagy arccal jelentetted ez ki...
    Mindezt úgy, hogy kommentjeid alapján olyan sok közöd nincs a műszaki tudományokhoz...

Na ez a kemény, nem a kád széle.
    Mi lesz a következő lépés? Munkatáborba küldjük műszakilag analfabéta és/vagy ostoa kommentelőket is...?
    Hajjajj. Elég nagy a merítés ehhez csak a HTKA-n is.

2. dudi

dudi Well-Known Member

A teszt arra való,hogy kiderüljön,hogy el fog süllyedni...
    Gulág akkor járt volna ha a sorozattgyártott gépek süllyednek el.

3. papi

papi Well-Known Member

Nagyon jó volt olvasni! Köszönöm szépen!

Nagyon pici, építő jellegű kritika. Itt-ott előfordult elgépelés, kis és nagybetű tévesztés, néhol a mondatok nem teljesen "kerekek". A barna hátterűt olvastam.

4. molnibalage

Sajnos minden erőfeszítés ellenére is benne maradnak ilyenek. Hivatásos lektorra nincs forrás, de adományokat elfogadunk. :)

Nagy Csaba and papi like this.
  5. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Sajnos mikor ezen dolgoztam a typeomat csináltam, így nem nagyon voltam benne fejben - és még így is sok hiba javítva lett.
    A mondatok hidd el, így is finomítva vannak, az orosz doksi nagyon meredek körmondatokkal volt tele - néha egész bekezdés volt egy mondat XD

Nagy Csaba and papi like this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Nagyon jó példa erre az elsüllyedt dologra:

Amikor a KGP-9-et tervezték akkor az Istennek sem akart arra kivetődni az üres hüvely amerre a tervezők szerették volna.Ez úgy kell elképzelni,hogy amikor egy fegyvert terveznek akkor bizony azt is megtervezik,hogy milyen irányba repüljön ki a hüvely a fegyverből(nem vagyok mérnök de gondolom erővektorokkal számolnak 500 oldalt és így kapják meg a kívánt hüvelykivető formát).Ennél a szerencsétlen géppisztolynál hiába számolták át ötször és kaptak olyan hüvelykivető formát ami elvben arra veti ki a hüvelyt amerre ők akarják a valóság mindig rájuk cáfolt.Erre montdta azt egy öregebb fegyvertervező mérnök,hogy nem kell kéttségbe esni a fegyver mindig jobban tudja a fizikát,hagyták a számolgatást a fenébe és elkezdtek formákkal próbálkozni addig amíg a kívánt irányba nem repült kia a hüvely*.

*Aki látott már KGP-9 hüvelykivetőt az mostmár tudja,hogy miért olyan fura alakja van.

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

A gulág azért járt volna, mert egy focimeccs miatt senki se volt a gyárban.

silurusglanis likes this.
  8. molnibalage

Ez megint vicces komment. A futballmeccsek jellemzően munkaidő utén vannak és egy fejlesztő üzem nem 0/24 órásban dolgozó valami.
    A körülményeket nem ismerem pontosan se te, se én, de egyből Gulágozol. Mindezt egy elvileg szabad országban.

Valahol egészen elképesztőnek találom, hogy egy papíron demokratikus országban van arcbőre valakinek leírni, hogy ki érdemel Gulágot és ki nem.

9. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Szerintem úgy értette, hogy az a fajta elszámolatlan hanyagság, hogy egy hadiüzemben a darabra meglevő foglalkoztatottság olyan trehányságot eredményezett, hogy a melósok munkaidőben inkább focimeccset néztek, érdemel úgymond Gulágot. Nem a tervezők megfelelni nem tudása a lehetetlen és folyton variált koncepcióknak. Annak ugyanis senki se tud.

gacsat likes this.
  10. molnibalage

De az sem derül ki, hogy munkaidőben volt meccs. Az is lehet, hogy főnököt nem érdekelte a foci és önként bent volt, túlóra. Mert építeni akart a szovjet rendszert. Honnan tudjam...

Ahogy írtam, nem derül ki a szövegből egyértelműen. Ez kb. olyasmi, hogy azért gulagra küldeni embereket, mert este 6-8 magasságában nincsenek ott. Mert focimeccs munkaidő után van sanszosan a munkások paradicsomában is. A szövegből ilyen finomságok nem derültek ki, és én meg nem álltam ott, ahogy gacsat sem...

A zsebdiktátor mentalitás az, amitől a falra mászok már első körben. Akkor ezentúl minden technikai alanfabétát bannounlk, aki 0 tudássál áll bele műszaki

11. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

.... ellenőrzés nélkül bejutottak a gyárba.

gacsat likes this.
  12. molnibalage

Azért meg nem a dolgozót, hanem a biztonságért felelőst kell seggbe rúgni...
    Ez kb. olyan, mintha a CNC programozót rúgnád ki, mert a security nem végezte a dolgát...

13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Na mindegy, bárhogy is volt, jó kis anyag született, kéne propagálni szélesebb körben is, hadd terjedjen a tudomány magyar nyelven is.

molnibalage, Nagy Csaba and fip7 like this.
  14. molnibalage

Hát, gyurmáztunk is vele jó sokat.

Megkereshetem az összes oldalt akik a HTÖ-t kitették ajánlóba, hogy kitennék-e ezt is. A lemil sanszosan ki fogja, a többiben nem vagyok annyira biztos. Pár FB csoportban is meg lehet osztani.

15. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Osza-AK kezelőpult...
    ... kipróbálható a SAM SIMULATOR-ban.
    :hadonaszos:

fishbed, fip7, superjet100 and 2 others like this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az egész cikkben egy kép se volt a belsejéről. Egy szó sem arról, hogy kinek mit kellett csinálni hány mp alatt.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Magyarázat nélkül egy szót sem értek.

18. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

van a szimulátorhoz magyar nyelvű doku, ami lépésről lépésre elmagyarázza a teendőket...
    :cool:

19. molnibalage

1. Az ilyen kommentek helyett talán figyelhetnél is.
    2. A HTÖ-re visszautal, ahol el vannak magyarázva részletesebben dolgok.
    3. SAMsim manul is a HTÖ melléklete.
    4. A belseje nélkül nem érthető a szöveg, ami a fejlesztésről szólt?
    5. Köszönöm kérdésed.
    De tudod mit? Adok neked anyagod, van annyi mint a nyű, írjál belőle nyers változatot, aztán meglátjuk, hogy mit lehet kigyurmázni belőle.

Csak picit bőszítő, amit itten előadsz az gulágozástól kezdve mindennel...

20. dudi

dudi Well-Known Member

Lehet kritikát megfogalmazni,teszem azt: Miért nem fért bele a kezelők feladata és a kezelőszervek bemutatasa?Vagy:sokan örültek volna a kezelőszervek bemutatásának és a kezelők munkájának bemutatásának.Vagy valami,de semmiképpen nem úgy ahogy előadtad!

Nagy Csaba, fishbed and molnibalage like this.

Ezen oldal megosztása