A haditechnikai cikkek minőségéről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 154
113
Amúgy meg ne reklamáljatok, ha elolvassátok az ilyeneket... Ki kell magatokban fejleszteni az önvédelmi reflexeket!
Én azt vettem észre magamon, hogy még az ide kötelező jelleggel becitált terminátori linkelt honvedelem.hu-s anyagokat sem vagyok már hajlandó elolvasni.
Érdektelen. A Honvédség átvett cikkekkel égeti magát a hivatalos oldalán, holott neki kellene legtöbb első kézből jövő infót kitenni.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 830
29 288
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 932
113
@nyugger

Az isten megáldjon Konstantin, most néztem épp a ma reggeli háború ukrajnábant edzés közben csilingelt a hangod, majdnem magamra ejtettem a súlyt ahogy épp magyaráztad hogy a régi Szovjet örökség betonfedezékekbe ahová elrejtik az ukik a Szu-27-jeiket, a majdan nekik szánt F-16-osok lehet nem fognak beférni :D!!!

Elmész Te a picsába, láttál már Szu-27-est, meg F-16-ost :D?! Tudod hogy hogy aránylanak egymáshoz méretben :D ?!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 830
29 288
113
@nyugger

Az isten megáldjon Konstantin, most néztem épp a ma reggeli háború ukrajnábant edzés közben csilingelt a hangod, majdnem magamra ejtettem a súlyt ahogy épp magyaráztad hogy a régi Szovjet örökség betonfedezékekbe ahová elrejtik az ukik a Szu-27-jeiket, a majdan nekik szánt F-16-osok lehet nem fognak beférni :D!!!

Elmész Te a picsába, láttál már Szu-27-est, meg F-16-ost :D?! Tudod hogy hogy aránylanak egymáshoz méretben :D ?!
Valszeg akkor a hangsáv baszódhatott el, mert szándékosan a Szu-24-ket emlegettem részben pont a has alatti beömlők miatt :D De amúgy utólag nézve ugyanúgy elbasztam, mert a 16-os még a 24-nél is kisebb, csak vmiért az volt bennem, hogy utóbbi mintha alacsonyabb lenne
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 789
17 610
113
@nyugger

Az isten megáldjon Konstantin, most néztem épp a ma reggeli háború ukrajnábant edzés közben csilingelt a hangod, majdnem magamra ejtettem a súlyt ahogy épp magyaráztad hogy a régi Szovjet örökség betonfedezékekbe ahová elrejtik az ukik a Szu-27-jeiket, a majdan nekik szánt F-16-osok lehet nem fognak beférni :D!!!

Elmész Te a picsába, láttál már Szu-27-est, meg F-16-ost :D?! Tudod hogy hogy aránylanak egymáshoz méretben :D ?!
Azért, ha olyan, mint a szerbeké (csak a gép sziluett +egy kicsi), simán lehet:
zelyou4.jpg

:D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 932
113
Valszeg akkor a hangsáv baszódhatott el, mert szándékosan a Szu-24-ket emlegettem részben pont a has alatti beömlők miatt :D De amúgy utólag nézve ugyanúgy elbasztam, mert a 16-os még a 24-nél is kisebb, csak vmiért az volt bennem, hogy utóbbi mintha alacsonyabb lenne
Mindkét Szuhoj jóval nagyobb, igen. Arra tervezték a 24-est is, hogy kurva gyorsan, lehetőleg brutál fegyverterhelés mellett, a légkör legsűrűbb, tehát leginkább nagy fogyasztást generáló alacsony magasságán behatoljon és stratégiai célpontokat támadjon.

ERGO NAGY. Baszott nagy, az F-16 meg egy light weight olcsó multirole egy hajtóműves tücsökpöcs :D !
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 050
23 469
113
Ééééééés kinn a belgorodi Il-76 esetével foglalkozó Pergőtűz
Ha megengeded, Itt reagálok ha lehet, nem az eredeti topikban.
A gratulációkat lájkokat már begyűjtötted, én inkább szapulnálak néhány észrevétellel -ismersz- teljsen baráti, épitő szándékkal :):
  1. Mi a búbánatos f@sznak kiabálsz? :D Az utolsó két videódban az az érzésem (és nem csak nekem), hogy a kedves nézőnek (azaz nekünk) az értetlen taknyos gyerek szerep jut az iskolapadban, ahogyan a tanár sokadszorra próbálja emelt hangon és indulatosan elmgyarázni, hogy mi a tényállás. Az az érzésem alakul ki hallgatva a videódat, mint ha veszekednél valakivel, vagy előtte veszekedtél volna valakivel és "akkor most utoljára elmagyarázom g@ci"... Tudom, van amikor szájba kell rágni dolgokat, de egy széles elérhetőségű tájékoztató videónak -gondolom annak szánod- olyan egyszerű tájékoztató hangnemben kellene megszületnie. Igy egy "ordibálás az egész" (most túloztam, de csak hogy érzékeltessem merrefelé kell keresni a dolgot).
  2. Mindezekhez a "karcos" :) rád oly jellemző megismételhetetlen hangod ad egy spec feelinget az egésznek, de ezzel nincs is gond.
  3. Ami a vizuált illeti, az ikonikus falilámpa elhagyása már eredmény, de bevallom a függönynél nagyobb előrelépésre számitottam. :rolleyes: Tudom nem a háttér a lényeg, de mikor megy a szöveg és nincs kiegészitő kép az ember a távolba bámul -valljuk be nem a szépséged az amiért szeretünk :oops: - és itt meg is érkeztünk a képekhez.
  4. A képanyag úgy kell ide, mint a..., nagyon. viszont jó lenne a megfelelő pillanatban bevágni, ha lehet pont annyi ideig, mig arról beszélsz, nem 5mp-re. Ezeknél is törekdhetnél a nagyobb formátumra/méretre, nem csak úgy ad hoc. Ha ez mindig valami egyen effektel jelenik meg az már azt mutatja, hogy szántál időt arra is, hogy kinézzen is valahogy a videó.
  5. A tartalomhoz meg annyi jutott eszembe, hogy a videó nagy részét elviszik a mellékszálak, magyarázatok, mire az ember a lényeghez ér már "kikiabáltad belőle" a lelket is. Önmagában nyilván az lehet a célod, hogy a kedves néző/hallgató össze tudja rakni az összképet, csak néha annyira meredek hallgatni a "kiabálást" hogy reménytelenül messzinek tűnik a videó vége, ahol a lényeget várja a kedves néző/hallgató. Szóval h a l k a b b a n :cool:
  6. Ha nem sürgős egy anyag közzététele szerintem érdemes pár emberrel lektoráltatni legalább a technikai részeket, mert én is osztom azt nézői véleményt, hogy a haditechnikai kitekintésű témáknál mint pl. H-22 is szerintem volt pár "meredek" kiejelentés, mint pl. mi mit képes lelőni nem lelőni stb.
Legvégül azért kijelenteném, hogy mindig jó ha valaki sok-sok munkával létrehoz nekünk ilyen tartalmakat és tudom, hogy a videózásban még az elején vagy, de a videó az videó, nem egy cikk,...a lehető legkorrektebb megfogalmazású és legtényszerűbb szakmai tartalmat kell közérthető, emészthető formában tálalni, ehhez pedig úgy tényleg mindennek nagyon szinkronban kell(ene) lennie. Ne "kiabálj" :), keress egy jó hátteret vagy használj virtuálisat, több időben a témához kapcsolt kép vagy videó (nem kell mindig Téged látnunk, miközben beszélsz :D) és haditech témákban azért futtasd meg az anyagot ismerősök, hozzáértők között,nem kell annyit utóvágnod ill. nem megy ki pontatlan infó.

Szval hajrá! ;)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 830
29 288
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 055
57 597
113
Amúgy megvan annak a diszkrét bája megint, hogy mikor a Kuznyával voltak bajok a fél internet rajta röhögött mert a nyugati propi telenyomta. Ám mikor a bizonyos részben hasonló módon elbaszott (gázturbinás meghajtás, síugrósánc, merthogy muh Harrier például) ganz neue britbong hordozó fossa össze magát, akkor arról alig van hír
Pontosan ez a rákfenéje az egész médiának. Nem informálni akarnak, hanem előirni, hogy azt gondold az eseményekről, ami megfelel az éppen aktuális "Jó Történetnek." (Most:eek:rosz rossz, buta,csóró, nix kulturni, a sötétség ura, wc a kert végében,ahonnan semmi jó nem jön. Nyugat:Jó, okos, erős, a jólét hazája, ahonnan minden jó jön, az igazság szeplőtlen lovaga...) :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 830
29 288
113
Ez nektek a haditechnikai cikkírás baszdmeg? Ez?

Másfél éve pofázzuk, hogy nem első vonalas technika és másfél éve pofázzuk, hogy rögtönzött tüzérség, de ezek azóta nem képesek felfogni. Sőt, egy ilyen szépséget a múltkor odakommenteltem és valszeg arra reakcióként lett a foslék cikk
Tudom, hogy a kedves szerző(k)nek lassan 2 évnyi wishful thinking után is kihívás felfogni, de ez egy tömegháború, ahol nem mindenhova kell csúcstechnika. Bizony a T-54/55 és T-62M vonalat az oroszok nem dedikált harckocsiként, hanem rögtönzött mozgó tüzérségként használják tűztámogatásra másodvonalban. Akárcsak az ukránok a Leopard 1-et, aminél amúgy még a T-55-nek is jobb páncélvédelme van,. Csak néha nem ártana gondolkodni, mielőtt írni tetszenék, hogy höhh hülye oroszoknak még tankra sem telik
Komolyan, ugyanaz a szint, mint a totalcaros idióta esetében az Armatánál, csak persze név nélkül.

Asszem meg is van a következő videó témája