A haditechnikai cikkek minőségéről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Most erre mégis mit mondjak?
LKCGLVX.jpg

Megcáfolni nem cáfol meg, helyette elkezd odaköpködni a másik videóm alá, hogy hülye vagyok. Amúgy meg baszik megnézni a válaszomat. Hát akkor a jó kurva anyádat azt, önérzetes bunkó fasz
Minden jelzőt, amellyel korábban illettem, sorra felvillant magáról a kommentjeiben, kicsit megijedtem magamtól, hogy képes voltam egy cikk után két sorban ennyire pontos képet festeni erről az emberről.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nyugger, csak elöre! Heti 1 videó szerintem elég. A müszaki dolgok pont azon a szinten mozognak, amit egy laikus is meg tud èrteni. Ez Molninál nincs mindig igy. Szerintem ö nemcsak a témakörben egy szükebb szegmenst céloz ( akaratlanul?) meg.
Molni olyan videókat készít, ahol a technikai dolgok a fontosak tudható/számolható adatokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Molninál van tudás is az arcoskodás mögött...
ez nem kérdés csak nem tud emberi módon beszélni...így számomra teljesen okafogyott bármi nevű lexikális tudás tőle.....nem csak ő van a világon ....jön az általános fizikával állandóan.....az tanulható...viszont ha valaki ilyen köcsögül beszélget azokkal akik valamilyen szinten egy érdeklődési körben mozognak...na az meg kb óvodás szint..
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Molni olyan videókat készít, ahol a technikai dolgok a fontosak tudható/számolható adatokkal.
Molni benne van egy adott terület elméletében. Néha nem teljesen ok az sem, de az tény, hogy szakkönyv szinten nagyon felkészült. Ami probléma nála az a hithetelenül pocsék helyesírás, és az irgalmatlan mennyiségű sajtóhiba. Pedig mások is átnézik az anyagait. Munka az rengeteg van benne. Ami viszont nem hoz neki nézettséget: a túlzottan szakmai vonal. Igen, teljesen érthető, hogy csillió táblázati adattal és számolással dolgozik. Az adatai hitelesek. A probléma, hogy az átlag fogyasztót ez nem érdekli. Ha két oldalon keresztül levezeted, hogy x profillal, x mennyiségű üzemanyaggal, légellenállással, fogyasztással, a táblázat alapján ezek az értékek jönnek ki, az ellen oldalon meg ezek (ujabb két oldal száraz szöveg) a másik videóban meg annyi van, hogy A repülő x km, B repülő y km, tehát nem éri el, akkor az átlag fogyasztó a másodikat fogja megnézni, mert az elsőn elalszik a második diánál. Félreértések elkerülésére, nekem a tudományos vonal jobban tetszik, de értem, hogy miért nincs nézettsége. Az angolt pl. most szünteti meg.

A stílusa egy másik kérdés. Igen, én is veszekedtem már vele, és néha bicskanyitogató ahogy reagál, de hát nem lehet mindenki egyforma.

Nyugger videoi könyebben emészthetőek. A tudományos háttér viszont egy érdekes kérdés. Molninak egyszerűbb dolga van, F-15, F-16 kézikönyvek, kezelési utasítások, stb. letölthetőek, a hivatalos verziók elérhetőek kvázi szabadon. Az orosz oldalon viszont a nagy csend maximum. Nincs az a hely ahol olyan szinten hozzáférhetsz a hivatalos anyagokhoz, mondjuk a Tu-22-ről. Úgy meg nehéz hasonló videót készíteni, hogy az alap adataid nincsenek meg hozzá.

Pont ezért - noha nagyon jók a légvédelm rakétás videoi Molninak, nehogy abbahagyja őket - de kicsit kérdéses a hitelessége az adatainak. Igen, ennyi hozzáférhető, de ismerjük a szovjet hozzáállást, ahol még a térképek is direkt rosszak voltak, az ellenség megtévesztésére. Ez nem Molni hibája, ilyen a rendszer.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Molni benne van egy adott terület elméletében. Néha nem teljesen ok az sem, de az tény, hogy szakkönyv szinten nagyon felkészült. Ami probléma nála az a hithetelenül pocsék helyesírás, és az irgalmatlan mennyiségű sajtóhiba. Pedig mások is átnézik az anyagait. Munka az rengeteg van benne. Ami viszont nem hoz neki nézettséget: a túlzottan szakmai vonal. Igen, teljesen érthető, hogy csillió táblázati adattal és számolással dolgozik. Az adatai hitelesek. A probléma, hogy az átlag fogyasztót ez nem érdekli. Ha két oldalon keresztül levezeted, hogy x profillal, x mennyiségű üzemanyaggal, légellenállással, fogyasztással, a táblázat alapján ezek az értékek jönnek ki, az ellen oldalon meg ezek (ujabb két oldal száraz szöveg) a másik videóban meg annyi van, hogy A repülő x km, B repülő y km, tehát nem éri el, akkor az átlag fogyasztó a másodikat fogja megnézni, mert az elsőn elalszik a második diánál. Félreértések elkerülésére, nekem a tudományos vonal jobban tetszik, de értem, hogy miért nincs nézettsége. Az angolt pl. most szünteti meg.

A stílusa egy másik kérdés. Igen, én is veszekedtem már vele, és néha bicskanyitogató ahogy reagál, de hát nem lehet mindenki egyforma.

Nyugger videoi könyebben emészthetőek. A tudományos háttér viszont egy érdekes kérdés. Molninak egyszerűbb dolga van, F-15, F-16 kézikönyvek, kezelési utasítások, stb. letölthetőek, a hivatalos verziók elérhetőek kvázi szabadon. Az orosz oldalon viszont a nagy csend maximum. Nincs az a hely ahol olyan szinten hozzáférhetsz a hivatalos anyagokhoz, mondjuk a Tu-22-ről. Úgy meg nehéz hasonló videót készíteni, hogy az alap adataid nincsenek meg hozzá.

Pont ezért - noha nagyon jók a légvédelm rakétás videoi Molninak, nehogy abbahagyja őket - de kicsit kérdéses a hitelessége az adatainak. Igen, ennyi hozzáférhető, de ismerjük a szovjet hozzáállást, ahol még a térképek is direkt rosszak voltak, az ellenség megtévesztésére. Ez nem Molni hibája, ilyen a rendszer.
Szerintem nem is az átlagembernek készíti a videóit, hanem a nagybetűs technika iránt érdeklődőknek.
Az orosz forrásairól nem tudok nyilatkozni, gondolom HPASP segít neki. Ha jól tudom, ő tud oroszul szakmailag is meg vannak/lehetnek infói is, nyilván nem a legutolsó fejlesztésekről. (Csak néztem itt, hogy valami új fejlesztés képéről mennyi mindent kisakkozott anno.)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Nem tudom, hogy alapvetően a Youtube algoritmus szarakszik most vagy engem nem kedvel, de a legutóbbihoz képest eléggé erőteljesen letekerte a megtekintési/megjelenítési számokat. Persze gondolom az is benne van, hogy 2 hét kimaradt és ilyenkor nem szereti ha legalább a heti egyet nem tartod, plusz a hétfő reggel sem feltétlen a leginkább optimális a megjelenésnek.

De akkor is kb 27 óra alatt 18,9 ezer megtekintés az az első kettő kísérleti jellegű videót leszámítva sereghajtó a saját statisztikát nézve. Na és itt az én kérdésem, hogy nektek mennyire hozta elő a Youtube a videót? Vagy csak szimplán maga a téma nem annyira érdekes és azért kevesebb a megtekintés?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 851
113
Nem tudom, hogy alapvetően a Youtube algoritmus szarakszik most vagy engem nem kedvel, de a legutóbbihoz képest eléggé erőteljesen letekerte a megtekintési/megjelenítési számokat. Persze gondolom az is benne van, hogy 2 hét kimaradt és ilyenkor nem szereti ha legalább a heti egyet nem tartod, plusz a hétfő reggel sem feltétlen a leginkább optimális a megjelenésnek.

De akkor is kb 27 óra alatt 18,9 ezer megtekintés az az első kettő kísérleti jellegű videót leszámítva sereghajtó a saját statisztikát nézve. Na és itt az én kérdésem, hogy nektek mennyire hozta elő a Youtube a videót? Vagy csak szimplán maga a téma nem annyira érdekes és azért kevesebb a megtekintés?
Az egy főre jutó megtekintési időtartam hogyan viszonyul a többihez képest?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Nem tudom, hogy alapvetően a Youtube algoritmus szarakszik most vagy engem nem kedvel, de a legutóbbihoz képest eléggé erőteljesen letekerte a megtekintési/megjelenítési számokat. Persze gondolom az is benne van, hogy 2 hét kimaradt és ilyenkor nem szereti ha legalább a heti egyet nem tartod, plusz a hétfő reggel sem feltétlen a leginkább optimális a megjelenésnek.

De akkor is kb 27 óra alatt 18,9 ezer megtekintés az az első kettő kísérleti jellegű videót leszámítva sereghajtó a saját statisztikát nézve. Na és itt az én kérdésem, hogy nektek mennyire hozta elő a Youtube a videót? Vagy csak szimplán maga a téma nem annyira érdekes és azért kevesebb a megtekintés?
Nekem feldobta magától.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Az egy főre jutó megtekintési időtartam hogyan viszonyul a többihez képest?
Maga a megtekintési időtartam szerencsére nem lett rosszabb - jelenleg 12:30 -, ami kb beilleszthető az eddigi 11:30-13 perces sávba. Csak két kivétel van, az egyik az Armata a 18 percével, ami az 1+ óra miatt érthető, a másik meg a Lynx 8:53-al. Inkább az átkattintási arány, ami alacsony, mindössze 8,9%, ez azért 10 felett szokott lenni
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 290
113
Nem tudom, hogy alapvetően a Youtube algoritmus szarakszik most vagy engem nem kedvel, de a legutóbbihoz képest eléggé erőteljesen letekerte a megtekintési/megjelenítési számokat. Persze gondolom az is benne van, hogy 2 hét kimaradt és ilyenkor nem szereti ha legalább a heti egyet nem tartod, plusz a hétfő reggel sem feltétlen a leginkább optimális a megjelenésnek.

De akkor is kb 27 óra alatt 18,9 ezer megtekintés az az első kettő kísérleti jellegű videót leszámítva sereghajtó a saját statisztikát nézve. Na és itt az én kérdésem, hogy nektek mennyire hozta elő a Youtube a videót? Vagy csak szimplán maga a téma nem annyira érdekes és azért kevesebb a megtekintés?
Én stréber vagyok, feliratkoztam, rányomtam a csengőre, feldobta.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 830
113
Nem tudom, hogy alapvetően a Youtube algoritmus szarakszik most vagy engem nem kedvel, de a legutóbbihoz képest eléggé erőteljesen letekerte a megtekintési/megjelenítési számokat. Persze gondolom az is benne van, hogy 2 hét kimaradt és ilyenkor nem szereti ha legalább a heti egyet nem tartod, plusz a hétfő reggel sem feltétlen a leginkább optimális a megjelenésnek.

De akkor is kb 27 óra alatt 18,9 ezer megtekintés az az első kettő kísérleti jellegű videót leszámítva sereghajtó a saját statisztikát nézve. Na és itt az én kérdésem, hogy nektek mennyire hozta elő a Youtube a videót? Vagy csak szimplán maga a téma nem annyira érdekes és azért kevesebb a megtekintés?
Nekem rendesen hozta a YT. Ja ès jó is lett a videó. Ment a lájk!
Egy ötlet, Ha többekhez is el akaraz jutni es ha már úgyis megírod a Scriptet azt akár egy indexes blog.hu felületen is megjeleníthetnéd írott formában a videóval beágyazva. Az ilyen blog cikkek rendre kikerülhetnek az index címlapra is pörgetve az elérést.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: nyugger and fishbed

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Nekem rendesen hozta a YT. Ja ès jó is lett a videó. Ment a lájk!
Egy ötlet, Ha többekhez is el akaraz jutni es ha már úgyis megírod a Scriptet azt akár egy indexes blog.hu felületen is megjeleníthetnéd írott formában a videóval beágyazva. Az ilyen blog cikkek rendre kikerülhetnek az index címlapra is pörgetve az elérést.
Köszi az elismerést és a tippeket a forrásokra, volt azért munka vele :D A script esetében pedig az a megállapodás Stierrel, hogy cserébe a saját projektért az írott verzió a moszkvater-en jelenik meg.

Egyben szolgálati közlemény: valszeg a hétvégén nem tud kijönni az Iljusin anyag, cserébe mivel a hétfő az egy rossz statisztikájú nap, kedd reggelre időzítem be.