A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 419
113
Mindegyik oldalnál előfordult ilyen. Ezt nem vitattam.
Azt vitatom, hogy rendszerszintű lett volna a csúnya angol-szászoknál...
Már bocs, de Ti állítotok valamit, ami eddig csak egy ideböfögése egy elméletnek, amit direkt
nem is támasztotok alá semmivel, pedig erős vád.

Én kértem előbb :p
De így kapásból rögtön a hb elejéről beugrik a menekülő francia civilek oszlopainak támadása.

Nem bofogtem, irtam. Es indolkoltam is, hogy miert nem kezdek bele az irkalasba. Eleg okos vagy es eleget olvasol hozza, hogy tudd. Eleg csak oreg Pumak visszaemlekezeseit elolvasni -hogy maradjunk magyar vonalon- nem legbol kapott valamit irtam le. De szerintem lepjuk is tul, mert nem fer bele az altalad idealizalt angol vilagkepbe ilyesmi. En pedig ilyesmin nem vitazom.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem bofogtem, irtam. Es indolkoltam is, hogy miert nem kezdek bele az irkalasba. Eleg okos vagy es eleget olvasol hozza, hogy tudd. Eleg csak oreg Pumak visszaemlekezeseit elolvasni -hogy maradjunk magyar vonalon- nem legbol kapott valamit irtam le. De szerintem lepjuk is tul, mert nem fer bele az altalad idealizalt angol vilagkepbe ilyesmi. En pedig ilyesmin nem vitazom.
Majd azért szólj ha eszedbe jutott, hogy RAF vadászok mikor lőttek le Puma szd ejős pilótáit.
 
  • Vicces
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 419
113
Majd azért szólj ha eszedbe jutott, hogy RAF vadászok mikor lőttek le Puma szd ejős pilótáit.

Most mar azert erzed, hogy szavakon es kedvedre kiragadott toredekeken kezdesz baszakodni… ez ilyen wilsoni sajatossag, nem kellene atvenned.
Te az idealizalt angol vilagod fenntartasat es propagalasat tartod fontosnak, nincs ezzel bajom csak egyszeruen nem erzem es nem is akarom magamenak erezni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem kell őket bántani.
Számtalan példa volt rá, hogy a pusztulat felszerelés és a még szarabb legfelsőbb vezetés ellenére
megtették, amit emberileg lehetett. Semmivel nem voltak rosszabbak más hadseregek emberállományától.

Logisztika is rémálom volt, csak puskalőszerből 3 féle volt náluk 5 féle puskához...
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Most mar azert erzed, hogy szavakon es kedvedre kiragadott toredekeken kezdesz baszakodni… ez ilyen wilsoni sajatossag, nem kellene atvenned.
Te az idealizalt angol vilagod fenntartasat es propagalasat tartod fontosnak, nincs ezzel bajom csak egyszeruen nem erzem es nem is akarom magamenak erezni.
Egyáltalán nem erről van szó.
Egyszerűen érdekel, hogy hol van arról valami kézzelfogható, hogy hivatalosan,
parancsba volt adva, hogy lőni kell.
Mert én erről nem találtam semmit.
Az meg, hogy voltak elszórt ilyen esetek, az tény és sajnálatos.

Az meg nem kedvemre kiragadott, hogy ha mondasz vmi, akkor esetleg rákérdezek :D
Hol lőtt a RAF Fighter Command magyar vadászpilótákra.
Mert erről meg aztán depláne nem hallottam :p
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Logisztika is rémálom volt, csak puskalőszerből 3 féle volt náluk 5 féle puskához...
Ebben a logisztikai csődben és a többiben erős egyébként a hasonlatosság a
Honvédséggel.
Ezzel együtt áll szerintem amit írtam az olaszokra, hogy egyénileg megtették,
amit tudtak.
Ameddig volt értelme persze, de amikor egyértelműen fölösleges volt, akkor
senki sem akart volna meghalni, így ők se.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
341
1 744
93
Talán Charles "Chuck" Yeager-nek még a legelvakultabbak is hihetnek:

During the mission briefing, he whispered to Major Donald H. Bochkay, "If we are going to do things like this, we sure as hell better make sure we are on the winning side." Yeager said, "I'm certainly not proud of that particular strafing mission against civilians. But it is there, on the record and in my memory."

tehát:
A küldetés eligazítása közben odasúgta Donald H. Bochkay őrnagynak: "Ha már ilyen dolgokat csinálunk, jobb ha biztosak vagyunk benne hogy a győztes oldalon állunk". Yeager azt mondta: "Arra a bizonyos civilek elleni alacsonytámadásra természetesen nem vagyok büszke. De ott van a jegyzőkönyvben és az emlékezetemben."
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Talán Charles "Chuck" Yeager-nek még a legelvakultabbak is hihetnek:

During the mission briefing, he whispered to Major Donald H. Bochkay, "If we are going to do things like this, we sure as hell better make sure we are on the winning side." Yeager said, "I'm certainly not proud of that particular strafing mission against civilians. But it is there, on the record and in my memory."

tehát:
A küldetés eligazítása közben odasúgta Donald H. Bochkay őrnagynak: "Ha már ilyen dolgokat csinálunk, jobb ha biztosak vagyunk benne hogy a győztes oldalon állunk". Yeager azt mondta: "Arra a bizonyos civilek elleni alacsonytámadásra természetesen nem vagyok büszke. De ott van a jegyzőkönyvben és az emlékezetemben."
Miért nem akarjátok megérteni a különbséget?
Az volt az állítás, hogy effektíve parancsba volt adva.
Ez érdekel engem, hogy milyen forrás vonatkozik erre.
Ismétlem, esetek előfordultak. Mindegyik légierőben.

Egyébként meg nem tiltotta semmilyen korabeli egyezmény az ilyet, attól
függetlenül hogy nem épp lovagias dolog.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
341
1 744
93
Miért nem akarjátok megérteni a különbséget?
Az volt az állítás, hogy effektíve parancsba volt adva.
Ez érdekel engem, hogy milyen forrás vonatkozik erre.
Ismétlem, esetek előfordultak. Mindegyik légierőben.

Egyébként meg nem tiltotta semmilyen korabeli egyezmény az ilyet, attól
függetlenül hogy nem épp lovagias dolog.
Az idézett szöveget egy eligazításon mondta. Szerinted az eligazításon miről van szó?
Yeager mint forrás neked nyílván nem elég.... Mit vársz lepecsételt aláírt parancsot másoljunk ide???

Gondolom az idézet szöveg is neked "ideböfögése" kategória.

"Atrocities were committed by both sides. That fall our fighter group received orders from the Eighth Air Force to stage a maximum effort. Our seventy-five Mustangs were assigned an area of fifty miles by fifty miles inside Germany and ordered to strafe anything that moved. The object was to demoralize the German population. Nobody asked our opinion about whether we were actually demoralizing the survivors or maybe enraging them to stage their own maximum effort in behalf of the Nazi war effort. We weren't asked how we felt zapping people. It was a miserable, dirty mission, but we all took off on time and did it. If it occurred to anyone to refuse to participate (nobody refused, as I recall) that person would have probably been court-martialed. I remember sitting next to Bochkay at the briefing and whispering to him "If we're gonna do things like this, we sure as hell better make sure we're on the winning side. That's still my view.

By definition, war is immoral; there is no such thing as a clean war. Once arimies are engaged, war is total. We were ordered to commit an atrocity, pure and simple but the brass who approved this action probably felt justified because wartime Germany wasn't easily divided between "innocent civilians" and its military machine. The farmer tilling his potato field might have been feeding German Troops. And because German industry was wrecked by constant bombing, muntions-making was now a cottage industry, dispersed across the country in hundreds of homes and neighborhood factories, which was the British excuse for staging carpet bombing and fire bombing attacks on civilian targets. In war, the military will seldom hesitate to hit civilians if they are in the way, or to target them purposely for various strategic reasons. That's been true in every war that has ever been fought and will be fought. That is the savage nature of war itself. I'm certainly not proud of that particular strafing mission against civilians. But it is there, on the record and in my memory."


Chuck Yeager, Leo Janos: Yeager: An Autobiography. (Bantam Books, 1986) (ISBN 0-553-256742), pgs 79-80
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az idézett szöveget egy eligazításon mondta. Szerinted az eligazításon miről van szó?
Yeager mint forrás neked nyílván nem elég.... Mit vársz lepecsételt aláírt parancsot másoljunk ide???

Gondolom az idézet szöveg is "ideböfögése" kategória.

"Atrocities were committed by both sides. That fall our fighter group received orders from the Eighth Air Force to stage a maximum effort. Our seventy-five Mustangs were assigned an area of fifty miles by fifty miles inside Germany and ordered to strafe anything that moved. The object was to demoralize the German population. Nobody asked our opinion about whether we were actually demoralizing the survivors or maybe enraging them to stage their own maximum effort in behalf of the Nazi war effort. We weren't asked how we felt zapping people. It was a miserable, dirty mission, but we all took off on time and did it. If it occurred to anyone to refuse to participate (nobody refused, as I recall) that person would have probably been court-martialed. I remember sitting next to Bochkay at the briefing and whispering to him "If we're gonna do things like this, we sure as hell better make sure we're on the winning side. That's still my view.

By definition, war is immoral; there is no such thing as a clean war. Once arimies are engaged, war is total. We were ordered to commit an atrocity, pure and simple but the brass who approved this action probably felt justified because wartime Germany wasn't easily divided between "innocent civilians" and its military machine. The farmer tilling his potato field might have been feeding German Troops. And because German industry was wrecked by constant bombing, muntions-making was now a cottage industry, dispersed across the country in hundreds of homes and neighborhood factories, which was the British excuse for staging carpet bombing and fire bombing attacks on civilian targets. In war, the military will seldom hesitate to hit civilians if they are in the way, or to target them purposely for various strategic reasons. That's been true in every war that has ever been fought and will be fought. That is the savage nature of war itself. I'm certainly not proud of that particular strafing mission against civilians. But it is there, on the record and in my memory."


Chuck Yeager, Leo Janos: Yeager: An Autobiography. (Bantam Books, 1986) (ISBN 0-553-256742), pgs 79-80
Persze, persze.
És a gonosz, gonosz Churchill, aki tengerészek vízbefojtásához hasonlította az ilyet?
Vagy Dowding, aki pont azt mondta, hogy a RAF pilóták lelövése lenne szerinte legitim a BoB alatt?
Vagy Eisenhower, aki parancsban kifejezetten megtiltotta az ilyet?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Tarawa
46b45f6c00000578-5118761-image-a-87_1511711602300-jpg.289695
46b45f4000000578-5118761-image-a-108_1511714402210-jpg.289698
itial_invaders_of_tarawa_share-m-114_1511714720769-jpg.289701
46b45f1000000578-5118761-image-a-102_1511714386896-jpg.289705
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Dehogy voltak jobbak a franciáknál. Amikor Mussolini ragaszkodott hozzá, hogy beszáll a franciaországi hadjáratba, a franciák jól elkenték a szájukat, amíg össze nem omlottak.

Hááát. Nagyjából talán pari, viszont az olaszok azért harcolgattak a vh előtt, míg a franciák nagyjából csak a Maginot-ban
üldögéltek - kis túlzással.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Dehogy voltak jobbak a franciáknál. Amikor Mussolini ragaszkodott hozzá, hogy beszáll a franciaországi hadjáratba, a franciák jól elkenték a szájukat, amíg össze nem omlottak.

Aztán a görögökkel se boldogultak....
Egyéni szinten egyes fegyvernemeknél viszont gyakran nagyszerű teljesitményt nyújtottak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo