Mike Whitney Interview with Ron Unz
www.unz.com
Csak az érdekesebb, illetve újdonság kijelentések:
David Lough No More Champagne című könyvében valójában sokkal szélsőségesebb, mint amit Irving csaknem három évtizeddel korábban leírt, sőt a szerző még azt is sugallja, hogy Churchill pénzügyi kockázatvállalása szinte példátlan volt bárki számára a köz- vagy magánéletben.
Könyve legelején Lough például kifejti, hogy Churchill 1940. május 10-én lett miniszterelnök, ugyanazon a napon, amikor a német erők megkezdték az inváziót Németalföld és Franciaország ellen. De ezeken a hatalmas katonai és politikai kihívásokon kívül Nagy-Britannia új háborús vezetője egy egészen más válsággal is szembesült: nem tudta fedezni személyes számláit, adósságkamatait és adófizetéseit, amelyek mindegyike a hónap végén esedékes volt, így kénytelen volt kétségbeesetten hatalmas titkos fizetést szerezni ugyanattól az osztrák zsidó üzletembertől, aki korábban anyagilag megmentette őt. Az ehhez hasonló történetek felfedhetik a nagyobb geopolitikai fejlemények rejtett oldalát, amelyek néha csak sok évtizeddel később derülnek ki.
Hasonló lehet a saját nemzeti vezetőinknek nyújtott titkos kifizetések be nem vallott befolyása is. Jonathan Turley, a George Washington jogászprofesszora, egy igen neves mainstream jogi szakértő nemrégiben a The Hill című lapban megjelentetett egy rovatot, amelyben teljes felháborodásának adott hangot amiatt, hogy az amerikai média teljesen figyelmen kívül hagyta a Biden család tagjait érintő hatalmas korrupciós botrányt, akik legalább 10 millió dollárnyi titkos pénzügyi kifizetést kaptak tengerentúli érdekeltségektől. Néhány nappal ezelőtt pedig megtudtuk, hogy ezeket a kifizetéseket a Bidenéknek egy ukrán milliárdos fizette, ami talán segít megmagyarázni a jelenlegi katonai konfrontációnkat Oroszországgal az ország miatt. Az elmúlt évben Joseph Bident néha úgy dicsérték, mint egy másik Winston Churchillt, és ez a jellemzés valóban helytálló lehet, de nem a szándékolt módon.
Lehetséges, hogy Roosevelt elképzelte, hogy egy európai háború az iparosodott Európa mint versenytárs megsemmisüléséhez és az amerikai globális hegemónia megteremtéséhez vezetne. De úgy gondolom, hogy az amerikai háborús részvétel motivációja valójában ennél sokkal egyszerűbb volt.
Amerikát különösen keményen sújtotta a nagy gazdasági világválság, és bár Roosevelt annak ígérete alapján jutott be a Fehér Házba, hogy véget vet ennek, öt év hivatalban töltött idő után politikája nagyrészt kudarcot vallott. [...] Flynn 1938. januári beszámolója szerint tehát Roosevelt és tanácsadói eredetileg a Japán elleni esetleges háborút tekintették Amerika gazdasági fellendülésének kulcsának, de később inkább a Németország elleni európai háborúra helyezték át a hangsúlyt, és úgy gondolom, hogy a fordulópontot a német zsidók ellen 1938 novemberében kitört széles körű kristályéjszakai zavargások jelenthették, miután egy zsidó aktivista meggyilkolt egy német diplomatát. Ezek a támadások felháborították Amerika és Európa igen befolyásos zsidó közösségeit, teljesen semmissé tették a néhány hónappal korábbi müncheni megállapodás minden pozitív következményét, és heves nemzetközi ellenségeskedést váltottak ki Hitler Németországa ellen, amely korábban viszonylag barátságos viszonyt alakított ki kisszámú zsidó lakosságával, miközben fontos gazdasági partnerséget alakított ki a felemelkedő cionista mozgalommal. Ironikus módon Irving igen részletes rekonstrukciója szerint Hitlernek semmi köze nem volt a zsidóellenes zavargásokhoz, és amint azok elkezdődtek, sürgősen igyekezett elfojtani azokat. Ehelyett úgy tűnik, hogy a támadásokat Joseph Goebbels, a nagyhatalmú propagandaminisztere szervezte meg, aki nemrég esett kegyvesztetté egy cseh színésznővel folytatott nagy visszhangot kiváltó szerelmi viszonya miatt, ami Hitler közeli barátjának, feleségének keserű panaszaihoz vezetett. Goebbels nyilvánvalóan azt remélte, hogy a zsidóellenes zavargásokat arra használhatja fel, hogy helyreállítsa befolyását a náci hierarchiában, ehelyett azonban katasztrofális következményekkel jártak, így felvetődött annak a figyelemre méltó lehetősége, hogy egy házasságon kívüli viszony politikai következményei döntő szerepet játszhattak a II. világháború kitörésében.