A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 769
113
De egyébként ha esetleg fel is tételezzük, hogy valóban nem is volt tervben a németek általi bekuckózás,
akkoris legalább gyanús, hogy a bombázás alatt ott voltak a hegyen, ha az apátságban nem is, és szintén
roppant gyorsan be tudtak vonulni.
Vagy csak idegenvezetésre készültek?

+bombázás: Freyberg eredetileg vadászbombázókat kért, nem tudom ki volt aki nehézbombázást kanyarított ebből végül.
De egyébként ha esetleg fel is tételezzük, hogy valóban nem is volt tervben a németek általi bekuckózás,
akkoris legalább gyanús, hogy a bombázás alatt ott voltak a hegyen, ha az apátságban nem is, és szintén
roppant gyorsan be tudtak vonulni.
Vagy csak idegenvezetésre készültek?

+bombázás: Freyberg eredetileg vadászbombázókat kért, nem tudom ki volt aki nehézbombázást kanyarított ebből végül.
Na akkor valami forrás Freyberg vadászbombázó kérésére. Oké?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na akkor valami forrás Freyberg vadászbombázó kérésére. Oké?
Ott van abban a tanulmányban, amit fentebb linkeltem.
Egyébként MoD -s, tehát nem valami gittegylet működött közre.

Szerintem ezeket elég mérvadó társaságoknak nevezhetjük ilyen dolgokban:
Author: Dr Christopher Pugsley, Department of War Studies, Royal Military Academy Sandhurst
Commonwealth War Graves Commission
Confederation of British Service and Ex-Service Organisations (COBSEO)
Department for Education and Skills
Imperial War Museum
Italy Star Association
The Monte Cassino Veterans Association
The National Archives
New Opportunities Fund
The Royal British Legion Remembrance Travel
Veterans Agency
The Victoria Cross and George Cross Association

Kikerestem neked:
Although it was not occupied by the Germans, to the soldiers struggling to reach it, it seemed inconceivable that it was not defended and in planning for its capture the acting commander of 4th Indian Division, Brigadier H K Dimoline asked that it be bombed as part of his division’s attack...
...Freyberg’s request was for fighter bombers to blast entrance holes in the monastery’s vast outer walls as the infantry fought their way onto the hill....
...Freyberg made his request that it be bombed to General Alexander, the Army Group Commander, after General Clark initially refused. Alexander agreed. The monastery was bombed on 15 February 1944, not by fighter bombers but by wave after wave of medium and heavy bombers...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha már téma
battle-of-monte-cassino-jpg.362366
279453486_518014406657000_1870433462523558912_n-jpg.385758
279482838_518014259990348_186295592321195269_n-jpg.385759
279780135_518014609990313_8304285856186472608_n-jpg.385764
280121359_518014726656968_248041350793862247_n-jpg.385766
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 769
113
Ott van abban a tanulmányban, amit fentebb linkeltem.
Egyébként MoD -s, tehát nem valami gittegylet működött közre.

Szerintem ezeket elég mérvadó társaságoknak nevezhetjük ilyen dolgokban:
Author: Dr Christopher Pugsley, Department of War Studies, Royal Military Academy Sandhurst
Commonwealth War Graves Commission
Confederation of British Service and Ex-Service Organisations (COBSEO)
Department for Education and Skills
Imperial War Museum
Italy Star Association
The Monte Cassino Veterans Association
The National Archives
New Opportunities Fund
The Royal British Legion Remembrance Travel
Veterans Agency
The Victoria Cross and George Cross Association

Kikerestem neked:
Although it was not occupied by the Germans, to the soldiers struggling to reach it, it seemed inconceivable that it was not defended and in planning for its capture the acting commander of 4th Indian Division, Brigadier H K Dimoline asked that it be bombed as part of his division’s attack...
...Freyberg’s request was for fighter bombers to blast entrance holes in the monastery’s vast outer walls as the infantry fought their way onto the hill....
...Freyberg made his request that it be bombed to General Alexander, the Army Group Commander, after General Clark initially refused. Alexander agreed. The monastery was bombed on 15 February 1944, not by fighter bombers but by wave after wave of medium and heavy bombers...
Vadászbombázókkal a külső falakat. Gratulálok az okos meglátáshoz. Ez olyan utólagos magyarázatnak tűnik. Ráadásul azok a falak nem 38-as porotherm téglából lettek felhúzva,tehát úgy baromság,ahogy van. Szerintem azokon a régi fotókon elég jól látszik,hogy milyenek voltak azok a falak.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Vadászbombázókkal a külső falakat. Gratulálok az okos meglátáshoz. Ez olyan utólagos magyarázatnak tűnik. Ráadásul azok a falak nem 38-as porotherm téglából lettek felhúzva,tehát úgy baromság,ahogy van. Szerintem azokon a régi fotókon elég jól látszik,hogy milyenek voltak azok a falak.
Most meg ez a bajod...
Legalább a szándék megvolt Freyberg-nél.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Nem gecizesbol vagy a szokasos verszivasbol Szor, de ezt frankon vagtak a szovetsegek es pontos infoik voltak. Egyszeruen eltoroltek a fold szinerol, mert… csak.
Nem egészen, egy f@sz új-zélandi tábornok döntött úgy emlékeim szerint, hogy szarrá kell bombázni a kolostort. Aminek hatására sokkal több fedezéke lett a németeknek, és sikeresen elvérzett feleslegesen rengeteg szövetséges katona. Minden más állítás az angolok fényezése/mentegetése. (Érdekes egyébként a személyes emlékeken alapuló Monte Cassino Sven Hasseltől. Magyarul és angolul is olvashatja a szőr.)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and jani22

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
A francia-marokkói katonák által elkövetett tömeges nemi erőszakok is arrafelé történtek, nem?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem egészen, egy f@sz új-zélandi tábornok döntött úgy emlékeim szerint, hogy szarrá kell bombázni a kolostort. Aminek hatására sokkal több fedezéke lett a németeknek, és sikeresen elvérzett feleslegesen rengeteg szövetséges katona. Minden más állítás az angolok fényezése/mentegetése. (Érdekes egyébként a személyes emlékeken alapuló Monte Cassino Sven Hasseltől. Magyarul és angolul is olvashatja a szőr.)
Freyberg igen jó katona volt btw.
És mint fentebb mondtam, és citáltam forrásokat is: ő vad.bomb-okat kért, nem nehézbombázást.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Freyberg igen jó katona volt btw.
És mint fentebb mondtam, és citáltam forrásokat is: ő vad.bomb-okat kért, nem nehézbombázást.
Nem kétlem (főleg az I. világháborús tetteit tekintve). De tábornoknak nem biztos, mert többször elp@cs@zták a németek. És teljesen mindegy, milyen bombáázást kért, ő kérte a bombázást, és egy német sem volt a kolostorban - amiről tudott/tudtak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Flamand

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem kétlem (főleg az I. világháborús tetteit tekintve). De tábornoknak nem biztos, mert többször elp@cs@zták a németek. És teljesen mindegy, milyen bombáázást kért, ő kérte a bombázást, és egy német sem volt a kolostorban - amiről tudott/tudtak.
Lehet utálni, de én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem annak tudatában bombáztak, hogy
tudták egyértelműen, hogy nincsenek ott németek.
Semmi logikus magyarázatát nem látom, hogy pusztán passzióból legyakják egy annyira nem is utált nép
műemlékét.
Ráadásul magukkal b@sztak ki. Miért nehezítették volna meg a dolguk, ha tudják, hogy csak be kell sétálni?

Azért nem mindegy, hogy vadászbombázók, célzottan támadnak egy kijelölt pontot, falszakaszt
vagy X-ezer méterről nehézbombázók megszórják, úgy kábéra.

Téves feltételezések meg minden háborúban voltak, vannak és lesznek.
Szerintem senki nem akarta, Freyberg, Alexander, a németek sem, hogy így legyen.
Mi meg nem voltunk ott és nem is az összkép ismeretében, ami nekünk rendelkezésre áll,
kellett ott helyben döntést hozni.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Lehet utálni, de én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem annak tudatában bombáztak, hogy
tudták egyértelműen, hogy nincsenek ott németek.
Szerintem tudniuk kellett - több forrásból is.
Semmi logikus magyarázatát nem látom, hogy pusztán passzióból legyakják egy annyira nem is utált nép
műemlékét.
Nem a nép műemléke b+, hanem a Bencés Rend bölcsője, központja....
Ráadásul magukkal b@sztak ki.
Ebben egyetértünk.
Miért nehezítették volna meg a dolguk, ha tudják, hogy csak be kell sétálni?
Mert azt hitték (angolszászokhoz méltó nagyképűséggel), hogy az anyag-és emberfölény miatt besz@rnak a németek, majd miután ez nem jött be, azt gondolták, hogy majd jól bebombázzuk őket a hegybe, az be szokott jönni. Nem gyött be....
Azért nem mindegy, hogy vadászbombázók, célzottan támadnak egy kijelölt pontot, falszakaszt
vagy X-ezer méterről nehézbombázók megszórják, úgy kábéra.
Valóban nem, de ettől még nem lett volna intakt a kolostor.
Téves feltételezések meg minden háborúban voltak, vannak és lesznek.
Szerintem senki nem akarta, Freyberg, Alexander, a németek sem, hogy így legyen.
Az biztos, hogy nagy szégyenfolt a Szövetségesek - de főleg a britek - mundérján.
Mi meg nem voltunk ott és nem is az összkép ismeretében, ami nekünk rendelkezésre áll,
kellett ott helyben döntést hozni.
Sven Hassel ott volt;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem tudniuk kellett - több forrásból is.
Mert a németek azt mondták?
Aha... Ok.
Nem a nép műemléke b+, hanem a Bencés Rend bölcsője, központja....
Egal.
Ebben egyetértünk.

Mert azt hitték (angolszászokhoz méltó nagyképűséggel), hogy az anyag-és emberfölény miatt besz@rnak a németek, majd miután ez nem jött be, azt gondolták, hogy majd jól bebombázzuk őket a hegybe, az be szokott jönni. Nem gyött be....
De ha tudták, hogy nincsenek bent, akkor mitől szartak volna be a németek?
Valóban nem, de ettől még nem lett volna intakt a kolostor.
Jobban festett volna pár ledőlt fal, mint amit sikerült összehozni.
Az biztos, hogy nagy szégyenfolt a Szövetségesek - de főleg a britek - mundérján.

Sven Hassel ott volt;)
Meg azok a veteránok, akiknek a szervezete többek közt a szakértő az előző oldalon linkelt MoD/IWM tanulmányban.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 445
113
Szor, most mar igen gaz, amit csinalsz ezzel a bombazassal kapcsolatban. El kellene engedned. Nincs igazad es tudod is… lazulj el, kerj elnezest, valts temat.
CreamyScaryImperialeagle-max-1mb.gif
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: fishbed and Flamand

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szor, most mar igen gaz, amit csinalsz ezzel a bombazassal kapcsolatban. El kellene engedned. Nincs igazad es tudod is… lazulj el, kerj elnezest, valts temat.
CreamyScaryImperialeagle-max-1mb.gif
Már meg miért?
Mert a források egyik fele azt mondja, hogy tévedés volt, egy része meg hogy csak kedvtelésből?
Inkább hiszek az IWM-nek ha megbocsátasz.

Egyébként meg meg sem próbáltok vmi ész érvet mondani, a többszöri kérdésemre, hogy miért?
Csak elküldtök a picsába, meg mert hogy az angolok ilyenek.

De a békesség kedvéért szerintem is engedjük el.
images
PS: a keleti csajok amúgy sem zsánerem :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 445
113
Már meg miért?
Mert a források egyik fele azt mondja, hogy tévedés volt, egy része meg hogy csak kedvtelésből?
Inkább hiszek az IWM-nek ha megbocsátasz.

Egyébként meg meg sem próbáltok vmi ész érvet mondani, a többszöri kérdésemre, hogy miért?
Csak elküldtök a picsába, meg mert hogy az angolok ilyenek.

De a békesség kedvéért szerintem is engedjük el.
images
PS: a keleti csajok amúgy sem zsánerem :D
Ha a miertre akarsz valaszt, akkor asd ki a foldbol azt a nyomorult geciladat, aki ezt parancsba adta es kerdezgesd tole. Azert mert itt nincs, mert nem is lehet aki valaszoljon neked erdemben a miertre attol meg megtortent. Mar irtam menjel el baszd meg Cassinoba, -en voltam- es akkor majd szembesulsz azzal, hogy ott is vilagosan elmondjak, hogy nemetek nem voltak a kolostorban csak amikor es amig berakodtak a mukincseket es ezt pontosan tudtak a szovetsegesek. De pfuuuujjj a kopedek szerzetesek is valoszinuleg hazudnak, az altalam linkelt honvededelem.hu iras is hazudik mindenki massal egyetemben, akik ezt az altalad felszopkodott embersegbol, humanizmusbol es mindenfele joerzesbol megbukott szart nem emeli piedesztara vagy legalabbis minimum nem azt allitja, hogy tevedes volt.
images
Nnnnaaa most engedtem el.