A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Mert a németek azt mondták?
Aha... Ok.
Meg az olaszok, meg a szerzetesek (azok még könyörögtek is). Sőt! Először nem is engedélyezték (az angolok) a bombázást.....
De ha tudták, hogy nincsenek bent, akkor mitől szartak volna be a németek?
Értelmetlenséget írsz - ennek nincs köze a kolostorhoz. Ott írtam fentebb, hogy mit gondoltak (szerintem), mitől fogják a németek lefosni a bokájukat. Nem olvastad?
Meg azok a veteránok, akiknek a szervezete többek közt a szakértő az előző oldalon linkelt MoD/IWM tanulmányban.
Utólag a Vörös Hadsereg katonái sem, és a Szövetségesek sem követtek el háborús bűnöket, mindenkit virágesővel vártak. Csak közben volt egy kis unga-bunga, meg civil gyilkolászás.... Elég szelektív tud lenni az emlékezet.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha a miertre akarsz valaszt, akkor asd ki a foldbol azt a nyomorult geciladat, aki ezt parancsba adta es kerdezgesd tole. Azert mert itt nincs, mert nem is lehet aki valaszoljon neked erdemben a miertre attol meg megtortent. Mar irtam menjel el baszd meg Cassinoba, -en voltam- es akkor majd szembesulsz azzal, hogy ott is vilagosan elmondjak, hogy nemetek nem voltak a kolostorban csak amikor es amig berakodtak a mukincseket es ezt pontosan tudtak a szovetsegesek. De pfuuuujjj a kopedek szerzetesek is valoszinuleg hazudnak, az altalam linkelt honvededelem.hu iras is hazudik mindenki massal egyetemben, akik ezt az altalad felszopkodott embersegbol, humanizmusbol es mindenfele joerzesbol megbukott szart nem emeli piedesztara vagy legalabbis minimum nem azt allitja, hogy tevedes volt.
images
Nnnnaaa most engedtem el.
Akkor félreértesz. Nem azt mondtam, hogy bent voltak a németek.
Az stimmt, hogy nem.
Azzal vitatkozom, hogy ezt egyértelműen tudták volna a szövetségesek. És úgy,
hogy 10000% biztosak voltak benne, hogy üres az apátság, úgy bombázták porrá.
Ezzel kibaszva magukkal is nem mellékesen.
És nyilván tudjuk, hogy tévedés volt. Feljebb mintha én is írtam volna - nem figyelsz.
Valami, valamelyik szinten félrement. Freyberg, aki a helyszínen volt nem akarta így, az tuti.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Meg az olaszok, meg a szerzetesek (azok még könyörögtek is). Sőt! Először nem is engedélyezték (az angolok) a bombázást.....

Értelmetlenséget írsz - ennek nincs köze a kolostorhoz. Ott írtam fentebb, hogy mit gondoltak (szerintem), mitől fogják a németek lefosni a bokájukat. Nem olvastad?
Te írtad, hogy be akarták bombázni a németeket a hegybe:
esz@rnak a németek, majd miután ez nem jött be, azt gondolták, hogy majd jól bebombázzuk őket a hegybe

Közben meg azt állítod, hogy tudták nincsenek ott a németek. Akkor hogy akarták őket bebombázni a hegybe?


Utólag a Vörös Hadsereg katonái sem, és a Szövetségesek sem követtek el háborús bűnöket, mindenkit virágesővel vártak. Csak közben volt egy kis unga-bunga, meg civil gyilkolászás.... Elég szelektív tud lenni az emlékezet.
Azért ma már nem az 50-60-as éveket éljük.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Te írtad, hogy be akarták bombázni a németeket a hegybe:
esz@rnak a németek, majd miután ez nem jött be, azt gondolták, hogy majd jól bebombázzuk őket a hegybe
Na, akkor olvasd el az egészet elölről, és próbáld értelmezni, mitől fosták volna össze magukat az angolok szerint a németek. A miután szó értelmét ismered?
Közben meg azt állítod, hogy tudták nincsenek ott a németek. Akkor hogy akarták őket bebombázni a hegybe?
Csúsztatgatsz. A németek a hegyen voltak, de nem a kolostorban.
Azért ma már nem az 50-60-as éveket éljük.
Azért az ukrán háborúban előjöttek a régi jó szokások, látjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na, akkor olvasd el az egészet elölről, és próbáld értelmezni, mitől fosták volna össze magukat az angolok szerint a németek. A miután szó értelmét ismered?

Csúsztatgatsz. A németek a hegyen voltak, de nem a kolostorban.
Legyen
Azért az ukrán háborúban előjöttek a régi jó szokások, látjuk.
Történelemről van szó, nem aktuálpolitikáról.
Attól meg, hogy ez a periódus Mo-n kb az aktuálpolitika része, máshol már nem az. És nem is tabu.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem - végigtekintve a történelmen - a kolléga az angolszászok eddigi ügyködésére gondol világviszonylatban,
Háború volt, amiben -fenntartom, hogy ez is az volt- előfordul tévedés/félreértés/téves helyzetértékelés.
Az eddigi 'ügyködés' meg még így is bőven-bőven a + -os mezőben van.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Én már korábban tovább akartam lépni.
Történelemről van szó, nem aktuálpolitikáról.
Ez egy példa volt, mert éppen történik, és nem a 60-as években. De ha gondolod, nézd meg azt, mit csinálnak a katonák Mianmarban (neked Burma, volt angol gyarmat).
Attól meg, hogy ez a periódus Mo-n kb az aktuálpolitika része, máshol már nem az. És nem is tabu.
Egyáltalán nem ebből a szempontból írtam, ld. fentebb.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Háború volt, amiben -fenntartom, hogy ez is az volt- előfordul tévedés/félreértés/téves helyzetértékelés.
Az eddigi 'ügyködés' meg még így is bőven-bőven a + -os mezőben van.
Erről azért elég sok népnek más a véleménye..... Azt, hogy mi a jó egy idegen nemzetnek, nem biztos, hogy Londonban vagy Washingtonban tudják megmondani....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én már korábban tovább akartam lépni.

Ez egy példa volt, mert éppen történik, és nem a 60-as években. De ha gondolod, nézd meg azt, mit csinálnak a katonák Mianmarban (neked Burma, volt angol gyarmat).
Arra írtam, hogy nem 50-60-as évek, hogy már nem kell ideologiákhoz ragaszkodva írni a 2.vh-ról.
Lehet kritikusan is, ahogy meg is teszik. Nyugati történészek is.
Egyáltalán nem ebből a szempontból írtam, ld. fentebb.
Akkor hogy? Fogalmazz kérlek számomra is egyértelműen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Erről azért elég sok népnek más a véleménye..... Azt, hogy mi a jó egy idegen nemzetnek, nem biztos, hogy Londonban vagy Washingtonban tudják megmondani....
Ez megint visszavezet a gyarmatosításokra, az meg megint off lesz.
Ha meg 45 utáni, akkor meg semmi köze a topichoz ismét.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Bocs, szerintem elég egyértelmű voltam. Szóval, a viszonylag kevés időmet a HTKA-n szeretném értelmes dolgok olvasásával, nem ilyen értelmetlen vitával tölteni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 467
113
Akkor félreértesz. Nem azt mondtam, hogy bent voltak a németek.
Az stimmt, hogy nem.
Azzal vitatkozom, hogy ezt egyértelműen tudták volna a szövetségesek. És úgy,
hogy 10000% biztosak voltak benne, hogy üres az apátság, úgy bombázták porrá.
Ezzel kibaszva magukkal is nem mellékesen.
És nyilván tudjuk, hogy tévedés volt. Feljebb mintha én is írtam volna - nem figyelsz.
Valami, valamelyik szinten félrement. Freyberg, aki a helyszínen volt nem akarta így, az tuti.

Gondolom akkor peldaul az americanherritage is egy hazug szar oldal. Olvasgasd el milyen korrekt kis arc volt az ember akit itt futtatsz. Okadok tole, egy telibekurt haborus bunos volt, egy gerinctelen fereg. Es akkor ezzel a link meg is mutatja a miert kerdesedre a valaszt…
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Gondolom akkor peldaul az americanherritage is egy hazug szar oldal. Olvasgasd el milyen korrekt kis arc volt az ember akit itt futtatsz. Okadok tole, egy telibekurt haborus bunos volt, egy gerinctelen fereg. Es akkor ezzel a link meg is mutatja a miert kerdesedre a valaszt…
Már bocs, de ebben is azt írják, hogy Freyberg vadászbombázókat kért.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 467
113
Már bocs, de ebben is azt írják, hogy Freyberg vadászbombázókat kért.

Te vagy szarabbul olvasol angolul, mint en -amit ketlek- vagy mint Freyberg! Gratulalok!

“I want the convent attacked,” Freyberg replied.
Did he mean the abbey of Monte Cassino?
“Yes,” Freyberg said. “I want it bombed. The other targets are unimportant, but this one is vital. The division commander who is making the attack feels that it is an essential target, and I thoroughly agree.”


Elotte azonban:

Several days later, when the two officers conferred on the new attack, Clark learned that Freyberg was concerned about the abbey of Monte Cassino. Freyberg, as Clark reported the conversation, “expressed some apprehension that the monastery buildings were being used by the Germans and stated that in his opinion, if necessary, they should be blown down by artillery or bombardment.”
Clark disagreed. The subject had been thoroughly discussed several weeks earlier, and American commanders felt that firing against the abbey was unwarranted. Civilians from the surrounding countryside were known to be taking shelter there. And the Americans doubted that enemy troops were using the building in any way. The Germans had no need of the abbey—the hill itself offered excellent sites for individual foxholes and for weapons emplacements, while higher hills nearby gave even better observation over the approaching Allied troops.

Egy hazug gecilada volt. Egy szar. Egy fereg. Egy senkihazi haborus bunos, akit le kellett volna fokozni es sittre vagni.

Es itt befejeztem veled ezt a temat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Te vagy szarabbul olvasol angolul, mint en -amit ketlek- vagy mint Freyberg! Gratulalok!

“I want the convent attacked,” Freyberg replied.
Did he mean the abbey of Monte Cassino?
“Yes,” Freyberg said. “I want it bombed. The other targets are unimportant, but this one is vital. The division commander who is making the attack feels that it is an essential target, and I thoroughly agree.”


Elotte azonban:

Several days later, when the two officers conferred on the new attack, Clark learned that Freyberg was concerned about the abbey of Monte Cassino. Freyberg, as Clark reported the conversation, “expressed some apprehension that the monastery buildings were being used by the Germans and stated that in his opinion, if necessary, they should be blown down by artillery or bombardment.”
Clark disagreed. The subject had been thoroughly discussed several weeks earlier, and American commanders felt that firing against the abbey was unwarranted. Civilians from the surrounding countryside were known to be taking shelter there. And the Americans doubted that enemy troops were using the building in any way. The Germans had no need of the abbey—the hill itself offered excellent sites for individual foxholes and for weapons emplacements, while higher hills nearby gave even better observation over the approaching Allied troops.

Egy hazug gecilada volt. Egy szar. Egy fereg. Egy senkihazi haborus bunos, akit le kellett volna fokozni es sittre vagni.

Es itt befejeztem veled ezt a temat.
“I desire that I be given air support tomorrow,” Freyberg said, “in order to soften the enemy position in the Cassino area. I want three missions of twelve planes each; the planes to be Kitty Bombers carrying thousand-pound bombs.”

Ez meg vágod, hogy mi?
A Kittyhawk.
aircraft_kittyhawk_2.jpg.webp