Vagy rövidebben fogalmazva az érdekszférába kerülést simán összemosták azzal, hogy pusztítás és népirtás van. Holott Bulgária példája azt mutatja, hogy ezek nem kéz a kézben járnak. Csak persze nem kell hozzá fejjel a falnak rohanni vágyálmokat kergetve és szimpátia alapján.
(Meg aztán magyar hatóságok voltak igen lelkesek a német kérések teljesítésében.)
Kezdésként leszögezem, hogy én is brutálisan nagy hibának tartom azt, hogy beléptünk a Szu ellen 1941-ben. Ha akkor nem lépünk be, akkor nyertes oldalon fejezzük be a háborút és a területeink is sanszosan megmaradtak volna. Én viszont ezt már csak a következmények ismeretében mondom ilyen könnyen. Akkor nem tudta senki, mi lesz.
De, akkor kicsit elemezzük azt a helyzetet ami 1941-ig volt.
Ugye ami az 1. vh-ban nem történt meg, az 1940-ben röpke 1 hónap alatt megtörtént. A franciák kapituláltak. A britteken és a szovjeteken kívül teljes Európa vagy német megszállás alatt volt, vagy német szövetséges vagy erősen kaccsingatott a német oldal felé (pl. a spanyolok és a svédek).
Szárazföldön már csak a Szu tudott volna ellenállni a németeknek. Az a Szu, akiket Oroszország név alatt 20 évvel korábban a németek legyőztek német részről sokkal rosszabb erőviszonyok ellenére is. A németektől elszenvedett vereség után kemény polgárháborőn mentk keresztül, majd a lengyelektől is kikaptak és még területeket is veszítettek el.
1941 tavaszán az addigi németbarát jugoszláv vezetést megpuccsolták és bár az új vezetés esküdözött rá, hogy jóban akar lenni Németországgal (szövetséget akartak velük kötni), a németek 11 nap alatt lerendezték őket. CSAK azért mert nem bíztak bennük.
A Barbarossa azzal indult, hogy a románok, szlovákok, horvátok rögtön hadat üzentek.
Na ezekkel az előzményekkel szerinted ki gondolta volna, hogy a németek veszítenek. Továbbá ki mert volna bizalmatlanságot kelteni Hitlerben?
Továbbá ne felejtsük el, hogy az első világháború gy zajlott, hogy a nagyhatalmak nem kellett elfoglalták egymás területeit ahhoz, hogy kikapjanak. Horthy azt hitte, hogy eza háború is úgy ér véget, mint az elöző, valamelyik fél teljesen kimerül és megadja magát. Abból indult ki, hogy ha valahogy mégis a németek kapnának ki, akkor is a front nem fog idáig elérni. A franc gondolta volna még akkor, hogy a németek a végsőkig kitartanak és csak az utolsó német város elesése után ér véget a háború.