A II. világháború magyar vonatkozású katonai eseményei

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 112
22 932
113
Szóval "hogy merjük a TAS koncepciót, a hőn imádott, dicsőséges, néha néha lerohadó Pantherhez hasonlítani".


Igen udvariassan felhívtam figyelmedet arra hogy nincs igazad.


Nem jelenik meg senkinek se nedves álmában. Büszkék vagyunk rá hogy hadi iparunk, Trianonnal, háborúval,nyersanyag hiánnyal együtt 1944-re már olyan tankot tervezet és prototípus szintén épített amihez hasonlót csak a nagyok voltak képesek.
Olaszok max teljesítménye egy Turán II, és III közti "nehéz" tank makett volt. Van mire büszkének lennünk.

Amúgy, mivel frontális páncélzata jobb volt mint a Párducnak, lövege és páncélgránátja szintúgy felülmúlta a Párduc lövegét, mondhatjuk azt hogy magasabb harci értéket képviselt volna mint a Párduc D,A, és G verziók.
Továbbra sem értem miként állíthatod, hogy egy soha be nem indított, soha saját erejéből nem mozgó, toronnyal, ágyúval és sok egyébbel nem rendelkező és a kész prototípusig el nem jutó valami, amiből egyet nem sikert legyártani az egy a “Panther szintű” harckocsi. Valójában semmi nem volt, mert még kipróbálni és tesztelni sem lehetett nemhogy valós ütközetben látni mit tud. Kizárólag papírokon szereplő számok alapján próbálsz okoskodni és úgy csinálsz mintha azok valós kipróbált képességek lennének.
Olyan nem szokott lenni, hogy a papíron szereplő dolgok a valóságban nem úgy, részben vagy egyáltalán sehogy nem működnek, nyilván a Tasnak nem lettek volna gyerekbetegségei sem, mert überkirálymagyarvolt te pedig egy korszakos zseni lévén a fennmaradt dátumokból, minimál dokumentumokból, részinformációkból és műszaki leírásokból, kizárólag elméletben szereplő technikai paraméterek alapján a cáfolhatatlan mindentudás és egyetlen igazság birtokában vagy. Gratulálok és egyben részemről ezt a témát elengedtem, mert értelmetlen tovább fokozni.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 135
7 570
113
Továbbra sem értem miként állíthatod, hogy egy soha be nem indított, soha saját erejéből nem mozgó, toronnyal, ágyúval és sok egyébbel nem rendelkező és a kész prototípusig el nem jutó valami, amiből egyet nem sikert legyártani az egy a “Panther szintű” harckocsi.
Ezt Ravenlord monta. Én azt mondtam hogy
múgy, mivel frontális páncélzata jobb volt mint a Párducnak, lövege és páncélgránátja szintúgy felülmúlta a Párduc lövegét, mondhatjuk azt hogy magasabb harci értéket képviselt volna mint a Párduc D,A, és G verziók.
Kizárólag papírokon szereplő számok alapján próbálsz okoskodni és úgy csinálsz mintha azok valós kipróbált képességek lennének.
Löveg, páncélgránát létezett és rendszeresített volt légvédelmi lövegként

Olyan nem szokott lenni, hogy a papíron szereplő dolgok a valóságban nem úgy, részben vagy egyáltalán sehogy nem működnek, nyilván a Tasnak nem lettek volna gyerekbetegségei sem,
A csoda német tankok mindvégig megoldatlan gyermekbetegségekkel küzködtek. Oroszok T-34-es tankjai jó ideig hézagos hegesztéssel és lövés utáni füstött a küzdőtérbe visszaengedő lövegekkel harcoltak. Persze hogy lettek volna gyermekbetegségei. És?
Gratulálok és egyben részemről ezt a témát elengedtem, mert értelmetlen tovább fokozni.
Nem én mondtam félkész prototípusra hogy nem jutott tovább papírnál. Hanem te.