1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. pela3

pela3 Well-Known Member

Csak náluk azért van még katonaság, nem is gyenge... meg felszerelések.. a katonák is ki vannak képezve, nem hülyék. Ráadásul ott még sorkatonaság is van! (Ismerősöm most fog bevonulni.) No meg a keleti részeken nem sz***al gurigáznak, ott ha jól tudom, túl nyomó többségében különlegesek állomásoznak.. azokat csak át kell tolni.. amúgy meg én biztos vagyok benne, hogy akik igazán kellenek a sikerhez, azok a helyükre fognak kerülni vagy van helyettük más, igazán kockázatos szitukba meg ők sem fognak fejest ugrani, mert ott sem szeretik a halott katonákat.... ellenben a terroristát mikor meghalt, csak kidobták a kukába 1 kórházból... szóval ott azért lesz nekik támogatás és motiváció is. Pénz, technika, motiváció és tudás is van, no meg a török hadiiparnak értékes tapasztalatok...

2. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szóval kukába Oroszországgal, és az ukránok toloncolják át az ottani magyar kisebbséget a határon_?

és mi lesz Svájccal?

endre and sirdavegd like this.
  3. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Én voltam, ahogy a visszaáll a Nagy-Magyarországot is én írtam, de én is inkább egy gazdaságilag és társadalmilag sikeres országot szeretnék mint területileg nagyot. Egyébként területileg max az 1941-es határokat tartanám megalapozottnak, ami főként etnikailag magyar többségű területekből állt.

alfa74, fip7, anonim999 and 4 others like this.
  4. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Az a baj, hogy a környező szláv népek annyira gyűlölték minket mint Izraeli az arabok

5. LMzek

LMzek Well-Known Member

Cserélnék!
    :D

sirdavegd likes this.
  6. borisz

borisz Well-Known Member

Én a vezetőket cserélném.

sirdavegd and silurusglanis like this.
  7. Sharid

Sharid Well-Known Member

OFF
    Izraeli arabok jó részének esze ágában sincs elköltözni onnan, rühelli a palesztinoaet, lenézi a szomszéd arab rendszerek állampolgárait.

(Azt hiszem ma láttalak téged, te vezetted azt a Nagymagyarország matricás Dacia Logant,
    (Csomagtartón a márkajelzés árpádsávosra matricázva.)

antigonosz likes this.
  8. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Az nem én voltam.

9. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Azt mondod a sovén nacionalizmus csak az európai népeknél üldözendő?

10. LMzek

LMzek Well-Known Member

Én is: náluk is(pl: csak "ügyfélfogadási időben" van légierő!!! t é n y l e g !!!),
    Nálunk is(...túl hosszú felsorolás ...:()

11. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Uraim!! Esetleg a Honvédség fejlesztéséről valaki? ......

alfa74 and endre like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Mit szeretnél tudni a semmiről?

fishbed, fip7, LMzek and 4 others like this.
  13. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Kerékpáros MANPAD :)
    Kerékpáros ATGM :)
    Az egri várból kihozott tüzérség :)
    Római kori "aknavető" :)
    1848 M. mintájú ruházat :)
    stb.
    Így jó lesz, Dudi? :)

fishbed, fip7, antigonosz and 3 others like this.
  14. arpikav

arpikav Well-Known Member

"E területen a páncélozott gépjárműpark és egyéb védelmi technológiák modernizációjában látják Szlovákia és Magyarország együttműködésének lehetőségét. A szlovák tárcavezető megemlítette, hogy Szlovákia különböző tüzérségi rendszerek és a Kelet-Európában kiváló referenciákkal bíró Božena aknakereső felajánlásával tudna hozzájárulni a magyar védelmi eszköztár bővítéséhez."

http://infostart.hu/kulfold/2018/01..._peldat_vehet_a_v4-ek_kozti_egyuttmukodesrol/

https://www.kotadef.sk/fotogaleria/prospekty-produktov/

fip7, borisz, antigonosz and 3 others like this.
  15. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Ami az USA-nak az ACDC-Thunderstruck, a briteknek az Iron Maiden- Aces high, nekünk mi? Van bármi amivel menőn lehetne reklámozni a honvédséget? Ugye nem a Kowalskiék rambóríggató új száma akar ez lenni?

16. ijasz

ijasz Well-Known Member

Az AC/DC ausztrál. Egyébként Pokolgép: éjszakai bevetés

fip7, borisz, Telak2 and 1 other person like this.
  17. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Nálunk ezek a Mennyország Touristnak felelnek meg. De az nem lenne túl szerencsés a Honvédség reklámdalának :D

fip7, LMzek, szegcsab and 2 others like this.
  18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Most már az a kérdés hogy lengyel vagy szlovák önjárokat fogunk e beszerezni? A Dana vagy a zuzanna nem is rosz cucc.
    APC (IFV) "aknavető il egyébb légvédelem?" vonalon nagyon nagy esélyel maradunk a lengyel vonalnál.
    A Rosomákra már van egy kezdeti reményünk. (Csapatszállító, 120 as aknavető)
    A csehek se fognak kimaradni. Több mint valószínű hogy a visszaérkezett mihukat ők fogják nvg re modernizálni. Valamint a gyalogsági fegyverekről se feledkezünk meg. Arra is már kezdődő remény van.

honved, marton and krisss like this.
  19. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Miert "kerekparos..."? Nem az volt egy hirben, hogy megint lesznek lovak?

fip7, antigonosz, LMzek and 4 others like this.
  20. Fade

Fade Well-Known Member

Először ki kéne találni mit várunk el a honvédségtől. Aztán ha megvana cél akkor aki ahoz nem kell (vízfej) elküldeni most aztán munkát taláni se nehéz. Eközben megalkotni, hogy a célhoz milyen fejlesztések, rendszer kell. Ha ez megvan indulhat a buli. Amíg az eleje nincs meg fölös adhoc vásárolgatni mert annyi értelme lesz mint a mi24 felújításnak. Semmi. Persze ha az a cél, hogy rémisztgessék a migránsokat abban a 3-5évben amiben rendszerben lesznek hát 3-5évre még akkor is ez is csak egy végtelen pazarlás.

Ezen oldal megosztása