A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
katonadal elmegy ... Panzerlied oké volt egy ideig.
max az zenetörténész röhög, lévén hogy a fhanszia szövegmiről is dzól... (arról nem is szólva amikor tükörfordítású ruszki dalt énekelnek a nagyonjoibbantak Waffen SS indulóként....)

Egy Erika vagy hasonló nóta elénekltetéséért az illetékes mehet a civil munakerőpiacra.

aztán idei évtől, pontosabban 2017
a katonai elhárító szolgálat hamarosan közölte, hogy a Bundeswehr szélsőjobboldali katonáival kapcsolatban 280 ügyön dolgoznak, ebből kilencvenhetet ebben az évben derítettek fel
,,,

szóban forgó ügyben hozott számos intézkedésének egyikével május elején, a szélsőjobboldali gondolkodás további terjedésének megakadályozására azonnali hatállyal betiltotta a Bundeswehrben a Daloljunk, bajtársak! című énekeskönyvet. A száztizenkilenc katonadalt tartalmazó gyűjteményt egyébként a szövetségi védelmi minisztérium adta ki 1991-ben, kimondottan belső használatra, a katonai hagyományápolás elősegítésére, százezer példányszámban, amelyből mára tízezer maradt forgalomban. A
....
A miniszteri rendelet a bevonás mellett ugyancsak azonnali hatállyal megtiltotta a könyv három dalának további éneklését. Egész pontosan az első körben a Sötétbarna a mogyoró című bakanóta, illetve a Panzerlied (Páncélosinduló) és a Westerwaldlied esett a megkezdett tisztogatás áldozatául.


Örülök hogy segíthettem.
 
M

molnibalage

Guest
Ha most jól értem arról meg a diskurzus, hogy a MH tagjainál erősen felülreprezentált a zavaros eszmékhez és árpádsávos, turulos, trianozosós, nagymagyarország kispárnás. turbós dalokat teli tolorkból énekelő egyének aránya?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
katonadal elmegy ... Panzerlied oké volt egy ideig.
max az zenetörténész röhög, lévén hogy a fhanszia szövegmiről is dzól... (arról nem is szólva amikor tükörfordítású ruszki dalt énekelnek a nagyonjoibbantak Waffen SS indulóként....)

Egy Erika vagy hasonló nóta elénekltetéséért az illetékes mehet a civil munakerőpiacra.

aztán idei évtől, pontosabban 2017
a katonai elhárító szolgálat hamarosan közölte, hogy a Bundeswehr szélsőjobboldali katonáival kapcsolatban 280 ügyön dolgoznak, ebből kilencvenhetet ebben az évben derítettek fel
,,,

szóban forgó ügyben hozott számos intézkedésének egyikével május elején, a szélsőjobboldali gondolkodás további terjedésének megakadályozására azonnali hatállyal betiltotta a Bundeswehrben a Daloljunk, bajtársak! című énekeskönyvet. A száztizenkilenc katonadalt tartalmazó gyűjteményt egyébként a szövetségi védelmi minisztérium adta ki 1991-ben, kimondottan belső használatra, a katonai hagyományápolás elősegítésére, százezer példányszámban, amelyből mára tízezer maradt forgalomban. A
....
A miniszteri rendelet a bevonás mellett ugyancsak azonnali hatállyal megtiltotta a könyv három dalának további éneklését. Egész pontosan az első körben a Sötétbarna a mogyoró című bakanóta, illetve a Panzerlied (Páncélosinduló) és a Westerwaldlied esett a megkezdett tisztogatás áldozatául.

Szánalom, ők is tudják, hogy az egész KSK-t ki kellene vágniuk ha komolyan gondolnák ezt az ideológiai tisztogatást...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Talán mert z e nem fogaskerék, és nem programozás, nem számokkal leírható mérnöki feladat.
De egy hadsereg kialakításától ezek is elválaszthatatlan fogalmak.
apropó? hány százalék a magyar honvségnél a roma kisebbség aránya?
közülük mi a legmagasabb rangú?
hogy képzeli a MH toborzásukat, beillesztésüket, milyen pályát kínál nekik?

ETC

na ez is hadseregfejlesztés, nem az arról álmodozás, hogy saját gyártású atombombalövő páncélököl lesz rendszeresítve...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 896
22 341
113
Talán mert z e nem fogaskerék, és nem programozás, nem számokkal leírható mérnöki feladat.
De egy hadsereg kialakításától ezek is elválaszthatatlan fogalmak.
apropó? hány százalék a magyar honvségnél a roma kisebbség aránya?
közülük mi a legmagasabb rangú?
hogy képzeli a MH toborzásukat, beillesztésüket, milyen pályát kínál nekik?

ETC

na ez is hadseregfejlesztés, nem az arról álmodozás, hogy saját gyártású atombombalövő páncélököl lesz rendszeresítve...

Miért prioritás, hogy mennyi roma van a honvédek között? És abból mennyi a tiszt?! Miért kell/kötelező beilleszteni őket,...miért kell külön pályát kinálni nekik, Ők mások mint az átlag honvéd?!...Ez most a legfontosabb a hadseregfejlesztésben?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 494
113
Talán mert z e nem fogaskerék, és nem programozás, nem számokkal leírható mérnöki feladat.
De egy hadsereg kialakításától ezek is elválaszthatatlan fogalmak.
apropó? hány százalék a magyar honvségnél a roma kisebbség aránya?
közülük mi a legmagasabb rangú?
hogy képzeli a MH toborzásukat, beillesztésüket, milyen pályát kínál nekik?

ETC

na ez is hadseregfejlesztés, nem az arról álmodozás, hogy saját gyártású atombombalövő páncélököl lesz rendszeresítve...
Ha jól tudom tábornok, vagy ezredes. Amúgy van elég szerintem köztük is, legalábbis 20 éve akadt a szerződések közt bőven. A szolgálat ehető fotorzsem is roma volt, ráadásul előtte valós volt Pesten, a kommendansoknal a százados volt pl roma.Az más kérdés mennyire azonosul valaki a roma nemzetiségűek kozuluk a hosszú szoknyás és egyéb hagyományokkal. Sok szerintem le is tagadja a származását, pl munkatarsam.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 494
113
Amúgy az IDF-nel mennyi a romák aránya? De mondok valamit nálunk pl a miniszterelnök is roma, szóval ezt uberelje bármelyik ország mielőtt nálunk kérdéseket feszeget. Ha jól tudom egyedül a franciáknál volt ilyen pár éve Sárközi személyében. Izraelben mikor lesz roma vagy netán palesztin miniszterelnöke?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 841
65 494
113
Ha jól tudom tábornok, vagy ezredes. Amúgy van elég szerintem köztük is, legalábbis 20 éve akadt a szerződések közt bőven. A szolgálat ehető fotorzsem is roma volt, ráadásul előtte valós volt Pesten, a kommendansoknal a százados volt pl roma.Az más kérdés mennyire azonosul valaki a roma nemzetiségűek kozuluk a hosszú szoknyás és egyéb hagyományokkal. Sok szerintem le is tagadja a származását, pl munkatarsam.
Szolgalatvezeto, meg vapos.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Van cigány katona, mikor a határon voltam, a debreceni alakulatban is voltak. Együtt kajáltuk velük a hideg adagot, meg a többi magyar katonával. Nem láttam hogy ki lettek volna rekesztve. Van cigány rendőr is, nálunk is van, meg korábban is volt. Nyilván nem 10% mint a lakosság arányuk, de páran vannak. Itt ugye a szűk keresztmetszet az akaraton kívül az, hogy legyen érettségi és hogy a családi háttér rendben legyen. Legalábbis pár éve még számított, tehát börtönviselt közvetlen családtagok esetén nem vették fel.

Konkrétan a rendőrség már jópár éve nagyon durva pozitiv megkülönböztetést végez csak hogy legyenek cigány rendőreink. Nagyon magas ösztöndíjtól kezdve, mindenféle támogatást kapnak. Eleve ha bármilyen eredményű érettségije van, már felveszik. És megmondták a tanárok, hogy nem rúghatják ki, nem buktathatják meg a cigány tanulókat. Szóval csak akarat kérdése a cigányok részéről, semmilyen követelménynek nem kell megfelelniük, csak cigánynak nézzenek ki....

A régebben szolgálókat jobban becsülöm, mert ők hátszél nélkül is elvégezték és van 3 is a volt kollégáim közül, aki tőlünk ment nyugdíjba.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 997
113
Ha jól tudom tábornok, vagy ezredes. Amúgy van elég szerintem köztük is, legalábbis 20 éve akadt a szerződések közt bőven. A szolgálat ehető fotorzsem is roma volt, ráadásul előtte valós volt Pesten, a kommendansoknal a százados volt pl roma.Az más kérdés mennyire azonosul valaki a roma nemzetiségűek kozuluk a hosszú szoknyás és egyéb hagyományokkal. Sok szerintem le is tagadja a származását, pl munkatarsam.
Én ismerek ezredest.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 015
113
Van cigány katona, mikor a határon voltam, a debreceni alakulatban is voltak. Együtt kajáltuk velük a hideg adagot, meg a többi magyar katonával. Nem láttam hogy ki lettek volna rekesztve. Van cigány rendőr is, nálunk is van, meg korábban is volt. Nyilván nem 10% mint a lakosság arányuk, de páran vannak. Itt ugye a szűk keresztmetszet az akaraton kívül az, hogy legyen érettségi és hogy a családi háttér rendben legyen. Legalábbis pár éve még számított, tehát börtönviselt közvetlen családtagok esetén nem vették fel.

Konkrétan a rendőrség már jópár éve nagyon durva pozitiv megkülönböztetést végez csak hogy legyenek cigány rendőreink. Nagyon magas ösztöndíjtól kezdve, mindenféle támogatást kapnak. Eleve ha bármilyen eredményű érettségije van, már felveszik. És megmondták a tanárok, hogy nem rúghatják ki, nem buktathatják meg a cigány tanulókat. Szóval csak akarat kérdése a cigányok részéről, semmilyen követelménynek nem kell megfelelniük, csak cigánynak nézzenek ki....

A régebben szolgálókat jobban becsülöm, mert ők hátszél nélkül is elvégezték és van 3 is a volt kollégáim közül, aki tőlünk ment nyugdíjba.

Miért rekesztenék ki aki normálisan dolgozik?Nálunk is van,szoktuk is szívni a vérét vele.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Miért rekesztenék ki aki normálisan dolgozik?Nálunk is van,szoktuk is szívni a vérét vele.

Én nem is vélelmeztem. Mások utaltak itt erre burkoltan, ezért is írtam.

Nálunk volt egy annyira fekete cigány rendőr, hogy Miskolcon a rendőrszakközépiskolában négernek hívták. Előttem végzett, mire kijöttem már törzsörmester volt. Soha nem mertem lenégerezni, de mondták hogy mikor a családok kerültek szóba az iskolában, az egyik hallgató felállt és hangosan közölte: " Örnagy út én biztosan tudom hogy a ....... nagyszülei még embert ettek." Mesélték hogy felugrott és ott rögtön az órán elkezdte ütni a nagypofájút. :)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Ha most jól értem arról meg a diskurzus, hogy a MH tagjainál erősen felülreprezentált a zavaros eszmékhez és árpádsávos, turulos, trianozosós, nagymagyarország kispárnás. turbós dalokat teli tolorkból énekelő egyének aránya?

Szerencsére nálunk is többségben vannak az ilyen emberek, még ha nem is ordibálnak. A hivatásos fegyveres szolgálat azért csak embert farag abból aki nem teljesen selejt.