A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Nekem ez az Airbusos légvédelmi vezetési pont előre vetíti, hogy Astert fogunk venni :eek:
Amíg nem vettünk Leopárd 2A7+ t addig ez eszembe se jutott volna, de ezek után nekem ez nagyon logikusnak tűnik.
A Leopárd csomag 7.5 millió eurós darab ára pedig nagyon durva, pozitív értelemben. Elég kedvezményesnek tűnik a számomra :rolleyes:
Én még nem adnék le a NASAMS-ról sem
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Mint tüzér a reakétás részleget nem hiányolod? Vagy szerinted mennyire szükséges, illetve mi volna az optimális választás ezekből?
Hiányolom. Nincs is ezekről szó mifelénk, de ez bármikor változhat.
Jó lenne az izraeli Lynx, a Tornado G vagy a HIMARS is.
Ugye a Tornado felejtős. Talán a politika miatt nekünk is érdemes lenne a HIMARS - ot választani, de elég lenne egy osztály (18 db) .
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 896
22 341
113
Nekem ez az Airbusos légvédelmi vezetési pont előre vetíti, hogy Astert fogunk venni :eek:
Amíg nem vettünk Leopárd 2A7+ t addig ez eszembe se jutott volna, de ezek után nekem ez nagyon logikusnak tűnik.
A Leopárd csomag 7.5 millió eurós darab ára pedig nagyon durva, pozitív értelemben. Elég kedvezményesnek tűnik a számomra :rolleyes:
Mivel ugye közvetlen ellentételezés nincs, így elég komoly alkuk köttettek Magyarország és az Airbus között, semmi sincs sokkal olcsóbbért, főleg ingyen,...de lehet a fizetési konstrukció, a support az egyes cuccokra, ill. a további beszerzések párhuzamban vannak német francia beruházásokkal, adókedvezményekkel, állami támogatásokkal...,amelyeket a magyar gazdaság teljesítőképességére szabhattak. Ha ezt tényleg így összehozták, le a kalappal.
...
btw hányat alszunk még karácsonyig? :p
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 616
113
Hiányolom. Nincs is ezekről szó mifelénk, de ez bármikor változhat.
Jó lenne az izraeli Lynx, a Tornado G vagy a HIMARS is.
Ugye a Tornado felejtős. Talán a politika miatt nekünk is érdemes lenne a HIMARS - ot választani, de elég lenne egy osztály (18 db) .

Nincs Himarsra szükségünk. Románia vesz mondjuk egy és negyedmilliárd dollárért HIMARS rendszert, mi meg néhány tízmillióért annyi és olyan koplex GPS zavarót és aztán nyugodtan körbelőhetik az összes magyar bázist, feltéve, hogy ott megerősített fedezékekben van a legdrágább és pótolhatatlan haditechnika java!

Nekünk valami olyasmi kell, ami túlmutat a normál tüzérség hatótávján, PGM és tüzérségi radarral, drónokkal együttműködve max egy zászlóaljnyi méretben alkalmas arra, hogy tüzérség elleni tüzérségként funkcionáljon, Ezt akár üteg szinten szét is lehetne osztani a dandárok között. Lényeg, hogy okosan vásároljunk valamit, amivel bármilyen ellenséges tüzérségi fölényt, magabiztosan leradírozhatunk a térképről!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 896
22 341
113
Tony Stark / Vasember: "Úgy tartják, a legjobb fegyver az, amit egyszer sem kell elsütni. Ezt tisztelettel vitatnám. Ugyanis szerintem a legjobb fegyver az, amit csak egyszer kell elsütni. Apám így csinálta. Amerika is így csinálja. És ez eddig remekül be is vált."
:D
Airbusnak/Németeknek van ilyen? :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Viszont dollárban is oda van írva, ahol nincs "over", én 300Ft-os dollárral számoltam aztán így jött ki kerekítve 2,5 milliárdFt/db-ra, ami nagyjából kicsivel több mint 160milliárdFt

Nyelvtanilag nem is kell kirakni mégegyszer az over-t, de lényegtelen, idővel amúgy is kiderül az âr, részletek. Ha pl 10milla per darab, még az is jó lenne
 

juhaszgabe

New Member
2018. december 19.
6
7
3
Mivel ugye közvetlen ellentételezés nincs, így elég komoly alkuk köttettek Magyarország és az Airbus között, semmi sincs sokkal olcsóbbért, főleg ingyen,...de lehet a fizetési konstrukció, a support az egyes cuccokra, ill. a további beszerzések párhuzamban vannak német francia beruházásokkal, adókedvezményekkel, állami támogatásokkal...,amelyeket a magyar gazdaság teljesítőképességére szabhattak. Ha ezt tényleg így összehozták, le a kalappal.
...
btw hányat alszunk még karácsonyig? :p
Még nincs vége a hétnek, holnap péntek. Hány darab Tiger-t veszünk pénteken? :)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Én sokallom, netes adatok szerint ami van hozzá legjobb kumulatív fej is 500mm rha-t tud átütni, rpg7-hez meg van ennél sokkal nagyobb átütésű fej is
De ehhez van 10 másik különböző is. Élőerő ellen, fedezék ellen, stb.... igazi multi kézi tüzérség, szerintem ütős lenne...