1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Active Member

Nyilván kell, hogy gyártsunk saját fegyvereket, amit említettél APC/IFV vonal teljesen vállalható, sőt... Tüzérség, vagy épp precíziós termékek... De itt a repcsi gyártáson volt a fókusz ami szerintem is hamis álom, és felesleges is.... A szaktudás és a munkaerő hiánya már most itt van, nincs kire tervezni per pillanat... És ha már álmodozunk - azt szabad én is szoktam - akkor én a hightech gyártást valami harci drón irányába vinném... Sokkal kisebb személyzet, és egy irodából is tudna harcolni az irányító... :)

zeal and marton like this.
  2. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Remélem nem off amit írok, de mindenképpen piacot kéne szerezni a "terméknek". Konkrétan pl. Az Obama-féle embargó miatt az oroszok nem szállíthatnak fegyvert az amcsi (civil) fegyverpiacra. A redneck azonban szeret kalasnyikovval lövöldözni úgyhogy a szerbek, a bolgárok és a románok szállítanak. A lőszert meg az -ipari kolosszus- bosnyákok viszik, (vöröscsillagos-sarlókalapácsos emblémával) red army standard márkanéven. Szerintem így is életben lehet tartani egy nemzeti hadiipart. Miért van hogy, néhol piackutatást végeznek (mivel szeret lövöldözni a fegyverkedvelő), a jogszabályokat nézik (automatából félautomata), hogy eladható legyen, máshol disszertációk, újságcikkek meg hozzászólások születnek a témában?

3. Anti

Anti Well-Known Member

Szerintem ami most realitás az a "licensz alapján gyártás".
    Le kell nyelni a büszkeséget és józanul be kell látni hogy jelenleg ez a maximum.Ne akarjunk rögtön "gyártani" meg "fejleszteni"(pontosabban kísérletezni).

Bren 2 - csehek is csak másodszorra voltak képesek megalkotni, Bren 1-et szidta mindenki, pedig az "csak " egy gépkarabély és mekkora hagyománya van ott a fegyvergyártásnak...

Első körben ha gyárthatunk licenszben APC-t, IFV-t az már siker lesz. Másik dolog hogy nem kéne erőltetni egy esetleges "magyar" verziót - mint a szlovákok tették a Patriaval.

Loken, arcas, shornet24 and 2 others like this.
  4. megazez

megazez Well-Known Member

Mivel a kantin zárva lehet megfér itt is.
    Állítólag tegnap este Miskolc vasútállomáson.

Loken, arcas and Anti like this.
  5. Anti

Anti Well-Known Member

6. Centurio

Centurio Well-Known Member

Nem, Abrams. Az A4 jobb lett volna.:(:D

7. Anti

Anti Well-Known Member

Mit keres egy Abrams Miskolcon?

8. Centurio

Megy valahova gyakorlatra gondolom. Valaki esetleg tipp, hogy hova?

9. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Van több kép? Vagy csak azt mondja meg valaki, melyik alakulathoz tartoznak?

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

"US Army 1st Armored Brigade Combat Team, 1st Infantry Division arrived in Belgium on a nine-month rotation on January 20, 2019.
    This is the fourth Atlantic Resolve armored brigade combat team rotation. " ?

Románia vagy Ukrajna?

Centurio likes this.
  11. Centurio

Emberek, egy érdekes gondolat ötlött fel bennem. Lehet, hogy valós haszna nincs, de azért leírom.:)
    Mi lenne, ha lövészdandárok (a közepes és a nehéz is) lövész zászlóaljaiban lenne egy tűztámogató (vagy valami ilyesmi) század vagy a századokon belűl egy tűztamogató szakasz (ez az a rész amihez hülye vagyok, hogy hogyan érdemes felépíteni). Ezek a kerekes APC/IFV-k 105-ös vagy 120-as löveggel.
    Tehát valami ilyesmi:
    Az alap ötlet az, hogy ezek tudnák tehermentesíteni a harckocsikat a gyalogság támogató szerepkörben. Így azok tudnának a támadással/ellentámadással foglalkozni. És ezek mehetnék a páncéltörő osztályhoz is akár. (Bár oda én csak 120-ast küldenék.)
    Szóval ennek lenne gyakorlati haszna vagy túl keveset iszom?:D

Dactilus likes this.
  12. Terminator

Terminator Well-Known Member

13. Anti

Anti Well-Known Member

Dactilus likes this.
  14. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
    Megnéztem szerintem a lényeg:
    1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
    2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
    Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
    3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
    4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??

Loken, rappali_, rudi and 1 other person like this.
  15. subsonic

subsonic Active Member

Dactilus likes this.
  16. Dactilus

Dactilus Active Member

Szerintem a Carl Gustavokra gondolhatott, abban az esetben gyanakodnék másra, hogyha egy másik mondatban megemlíti a Carl Gustavok vételét, és utána még egyszer rátér megnevesítetlenül valamilyen páncéltörő eszköz beszerzésére, de ilyen szerintem nem volt.

17. igaziigaz

igaziigaz Active Member

Benkőt bírom.
    Megint jöttek azzal a hülyeséggel, hogy nato "kötelezettség" azt azonnal helyre tette a csajt. hogy elsősorban az ország szuverenitása miatt lesz légvédelem és a magyaroknak lesz a védelem és nem a nato seggnyalás miatt és a nato csak mellékes.
    1 milliárdból meg lehet jó vasat venni, ami nem amcsi.

Loken, arcas and tindalos like this.
  18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az Iris T SL szerintem valamilyen formában benne lesz a végén, lehet hogy nem MEADS, mint ahogy tippeltem először hanem Falcon + Nasams, de egyik jobb megoldás mint a másik! Az utóbbi megoldás meg elméletileg bele is férhet az 1 milliárdba bőven, és meg meg is vagyunk, multispektrális széttelepíthető korszerű vezetési pont alá integrált jó túlélőképességű eo/infra + radaros rendszerek egymást kiegészítve, nem 5 milliós rakétákkal. Ebben a térségben sokáig tenné a dolgát megnyugtatóan én azt gondolom!

rudi likes this.
  19. Centurio

20. Anti

Anti Well-Known Member

Ezen oldal megosztása