A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
Szerintem a Carl Gustavokra gondolhatott, abban az esetben gyanakodnék másra, hogyha egy másik mondatban megemlíti a Carl Gustavok vételét, és utána még egyszer rátér megnevesítetlenül valamilyen páncéltörő eszköz beszerzésére, de ilyen szerintem nem volt.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
Benkőt bírom.
Megint jöttek azzal a hülyeséggel, hogy nato "kötelezettség" azt azonnal helyre tette a csajt. hogy elsősorban az ország szuverenitása miatt lesz légvédelem és a magyaroknak lesz a védelem és nem a nato seggnyalás miatt és a nato csak mellékes.
1 milliárdból meg lehet jó vasat venni, ami nem amcsi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Benkőt bírom.
Megint jöttek azzal a hülyeséggel, hogy nato "kötelezettség" azt azonnal helyre tette a csajt. hogy elsősorban az ország szuverenitása miatt lesz légvédelem és a magyaroknak lesz a védelem és nem a nato seggnyalás miatt és a nato csak mellékes.
1 milliárdból meg lehet jó vasat venni, ami nem amcsi.
Az Iris T SL szerintem valamilyen formában benne lesz a végén, lehet hogy nem MEADS, mint ahogy tippeltem először hanem Falcon + Nasams, de egyik jobb megoldás mint a másik! Az utóbbi megoldás meg elméletileg bele is férhet az 1 milliárdba bőven, és meg meg is vagyunk, multispektrális széttelepíthető korszerű vezetési pont alá integrált jó túlélőképességű eo/infra + radaros rendszerek egymást kiegészítve, nem 5 milliós rakétákkal. Ebben a térségben sokáig tenné a dolgát megnyugtatóan én azt gondolom!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Honvédelmi miniszterünkkel ma készített riport.
Megnéztem szerintem a lényeg:
1. A Zrínyi 2026 program 2026-ig szól, de 2019-20-ban már 2030-ig kell már tervezni.
2. A közepes hatótávulságú légvédelmi rendszernél, még " piackutatás folyik" , jelenleg még nincs szerződés, 1 miliárd euró körül lesz a beszerzés értéke.
Még az év első felében el fogják dönteni, szerződéskötés az év második felében.
3. Kézifegyvergyártás témában a gyártósorok az év első felében érkeznek és a sorozatgyártás az év második felében indul be.
4. Szerződéskötés volt páncéltörő eszközökre. 8 perc 20 másodpercnél a riportban. Ez a CG M4 lenne??? Vagy valami komolyabb amit még nem hoztak nyilvánosságra??
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Megy valahova gyakorlatra gondolom. Valaki esetleg tipp, hogy hova?

Lengyelországból jönnek, Kassa - Hidasnémeti - Lökösházán át Romániába mennek. Havonta 1-2 szerelvény mindig van oda-vissza. Zömében nehéz technika, de van köztük könnyű is, érdekes módon, Styker soha nincs közöttük. Én úgy tudom, hogy havonta váltogatják egymást.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Emberek, egy érdekes gondolat ötlött fel bennem. Lehet, hogy valós haszna nincs, de azért leírom.:)
Mi lenne, ha lövészdandárok (a közepes és a nehéz is) lövész zászlóaljaiban lenne egy tűztámogató (vagy valami ilyesmi) század vagy a századokon belűl egy tűztamogató szakasz (ez az a rész amihez hülye vagyok, hogy hogyan érdemes felépíteni). Ezek a kerekes APC/IFV-k 105-ös vagy 120-as löveggel.
Tehát valami ilyesmi:
search

Az alap ötlet az, hogy ezek tudnák tehermentesíteni a harckocsikat a gyalogság támogató szerepkörben. Így azok tudnának a támadással/ellentámadással foglalkozni. És ezek mehetnék a páncéltörő osztályhoz is akár. (Bár oda én csak 120-ast küldenék.)
Szóval ennek lenne gyakorlati haszna vagy túl keveset iszom?:D
Emberek, egy érdekes gondolat ötlött fel bennem. Lehet, hogy valós haszna nincs, de azért leírom.:)
Mi lenne, ha lövészdandárok (a közepes és a nehéz is) lövész zászlóaljaiban lenne egy tűztámogató (vagy valami ilyesmi) század vagy a századokon belűl egy tűztamogató szakasz (ez az a rész amihez hülye vagyok, hogy hogyan érdemes felépíteni). Ezek a kerekes APC/IFV-k 105-ös vagy 120-as löveggel.
Tehát valami ilyesmi:
search

Az alap ötlet az, hogy ezek tudnák tehermentesíteni a harckocsikat a gyalogság támogató szerepkörben. Így azok tudnának a támadással/ellentámadással foglalkozni. És ezek mehetnék a páncéltörő osztályhoz is akár. (Bár oda én csak 120-ast küldenék.)
Szóval ennek lenne gyakorlati haszna vagy túl keveset iszom?:D

A nehéz dandárba én nem látom értelmét. Oda inkább olyan ifvt tennék ami képes páncéltörő rakétát is indítani, ezzel valamelyest tehermentesítené a tankokat.

A közepes dandárba elférhet. Mondjuk én szívesebben vennék az árukból önjáró 120 milliméteres aknavetőket illetve önjáró ATGM-et.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Halfdan

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
A nehéz dandárba én nem látom értelmét. Oda inkább olyan ifvt tennék ami képes páncéltörő rakétát is indítani, ezzel valamelyest tehermentesítené a tankokat.

A közepes dandárba elférhet. Mondjuk én szívesebben vennék az árukból önjáró 120 milliméteres aknavetőket illetve önjáró ATGM-et.
Ezek mellé gondoltam.:)
Még szerintem alap az ATGM-et indító IFV.;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Vannak tuztamogato alegysegei a zaszloaljaknak :) tatan van kulon pct zaszloalj /nem csak a panceltores a feladatuk./ uj technika kell ez teny. /de a szervezeti felepitesen folosleges gondolkozni az mar reges reg ki van talalva :) /
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Centurio

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A alegysegek tuztamogato reszlegei ugy logikus ha a zaszloaljnal rendszeresitett jarmu alaptipusrait hasznalja kulonbozo felepitmemmyel. Mig panceltoro zaszloalj eseten eltero direkt erre a celra tervezett jarmu valo nem valami atalakitott felepitmenyes./ ettol motor valto hasonlok meg lehetnek azonosak valami remdszerben levo jarmujevel a konnyebb logisztika vegett de nem elsodleges feltetel. Sokkal inkabb hogy adott feladatra legyen tervezve a jarmu./
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Pct zl jarmuvei eseteben kovetelmeny a jo terepjaro kepesseg a pancelzat alljon ellen nehez gpu loszereivel szemben a minel alacsonyabb felepitmeny a minel tobb szenzor meglete a komunikacio /hiradokeszulekek magas szinvonala./ es legyen kepes olyan raketafegyverzet belsoterben valo hordozasara ami /nehez nagy hatotavolsagu./ en a furcsa nevu fenneket tartanam a legidealisabbnak ebbe a szerepkorbe./aminek a felderito valtozata mehetne a felderito ezredhez is./ igy egy viszonylag nagyobb db szammal rendelkeznenk amit mar megerne rendszeresiteni rendszerben tartani.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Vannak tuztamogato alegysegei a zaszloaljaknak :) tatan van kulon pct zaszloalj /nem csak a panceltores a feladatuk./ uj technika kell ez teny. /de a szervezeti felepitesen folosleges gondolkozni az mar reges reg ki van talalva :) /

Szerinted lenne értelme egy Stryker MGS vagy Centauro jellegű cuccnak a közepes dandárban?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Persze hogy lenne ertelme 105 os agyu vagy a 120 as aknaveto mindig jol jon. A rendszeresitett jarmu platformon. /a nagy tuzero sohase hatrany./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Styker mgs el rendelkezo alegyseg ellen harcaszkodtam. Ameddig nincsenek meglepve es azt teszik ami a dolguk tuztamogatnak nagyobb tavolsagbol tokeletesen megfelelnek. Annyi hogy nem szabad orizetlenul hagyni oket kell mellejuk nehezgeppuska vagy gepagyu mas jarmuvon mert ma kozel kerul hozzajuk az ember bena kacsak./kedvenc iranyzom /bakancstarsam szerintem a legjobb :p / egy ilyen rcsapas alklmaval 3 mgs t pattintott ki /a sal /az egesz napi termes tobb volt... Normal strykerekkel eggyut..,/ a nap vegen elvileg ongyilkosnak kellett volna lennunk parancsra .... A jarmu oda is lett a deszantal nem birtak pedig annyira nem erolkodtunk ... Csak nem adtuk olyan konnyen.,