1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hát, én azt látom, hogy mostanában már pakolgatják fel a 3-4x-es nagyítású optikákat a géppuskákra. Gondolom azért, mert szeretnének messzebbre is pontosabban lőni és a nézőke-célgömb kombót már kevésnek találják oda.
    De nem tudom.

krokomach and Ongbak1971 like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Attól,hogy optikát raksz a fegyverre nem lesz pontosabb.

fedett_mókus, honved and Kishuszár like this.
  3. wolfram

wolfram Well-Known Member

Soha nem lőttem még géppuskával, szóval fogalmam sincs, mennyire pontosak.
    Itten azt írják, hogy ember méretű célt 800 yardról el tudtak találni az M240-essel:

https://www.thetruthaboutguns.com/gun-review-m240-machine-gun/

Ongbak1971 likes this.
  4. empontipont

empontipont Well-Known Member

A tusfürdőt nem tudod rendesen lemosni magadról. valami mindig marad belőle a bőrödön. A gyártó szerint jót tesz neked.
    Szerintem meg nem.
    A nedves seggtörlőkről meg azt mondják a bőrgyógyászok, hogy mivel ott a legvékonyabb a bőröd, előbb vagy utóbb, de tutira allergiát fog okozni.
    Egyszer egy külföldi fórumon mesélte egy finn srác, hogy a húga Olaszországba ment cserediáknak. Egy olasz családnál lakott, akiknek a fia hegyivadász volt, ha jól értettem. Állítólag egyszer föllázadtak a parancsnokaik ellen, mert egy hétig fürdés és meleg kaja nélkül kellett a hegyek közt lenniük.

5. Anti

Anti Well-Known Member

Ma olvastam hogy török lézerrel lőttek le egy kínai drónt Líbiában. Azt lehet tudni hogy még Zrínyiben terveznek-e valami "lézerfegyvert" is vagy ez még túl korai?

6. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

Na ha mar ilyen témák szóba kerültek had írjak pár sort múltkori túrámról, remélem megfér. Haverral voltam az Osztrak-Alpokban vonattal, rengeteg túrám volt már de ilyen nomád, autó és szállás nélküliből az első.
    4 nap, 3 éjszaka abból az első 2 hegyi vészkunyhókba, szóval védett helyen de 0 komforttal. Jó volt nagyon, de kettő után már hiányzott a rendes ágy (derékaljat nem vittünk csak hálózsákot), így végül egy rendes menedékházba tértünk be estére. Fürdés nélkül közel 3 nap meg se kottyant, viszont a meleg étel nagyon hiányzott, második estére már fájt a hasam kicsit (nem hideg konzervre meg tartós kenyérre vagyunk tervezve)

Kb 11 kg cuccom volt egy 40 éves ndk csővázas zsákba, + 3 kg fotoscucc a vállon :D Csak a legfontosabbakat vittem így max. kenyérből vittem túl sokat, azon kívül minden kellett kivéve az eü csomag szerencsére. Kézfertőtlenítő nagyon alap, egyik legfontosabb! Viszonylag jó edzettséggel bírtuk a hegymászást, még úgy is hogy 2 éjszaka max 4 órát tudtam aludni, ez ilyen civilzációs betegség hogy csak rendes helyen tudok aludni. Jó kis talalmány a csőváz, igaz a csukjám megfájdult mindig, na majd arra kell külön edzés. Vízből fejenként 3 litert tudtunk megtölteni, ahol voltunk Raxalpe nagyon vízszegény hely, sehol egy patak, forrás tó így volt hogy kellett egy 3 órás kitérőt tenni vízért.
    Minden marha jól alakult, tanulság annyi hogy vigyetek vmi polifomot a hálózsák alá! És ami soha nem árt: plusz egy felső és plusz egy vizesüveg. 2. éjszaka marha hideg volt 1850 méteren.

7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Korai...

8. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

https://jogalappal.hu/nemzetbiztonsagi-es-honvedelmi-mozaik-2019-6/
    A Magyar Honvédség Parancsnoksága, Személyzeti Csoportfőnökség harcászati, szállító repülőgép-vezetői, vagy helikoptervezetői beosztásba kinevezhető magyar állampolgárok jelentkezését várja, akik lehetőséget kaphatnak az NFTC (NATO Flying Training in Canada), vagy más repülő-kiképzési programok teljesítésére. A felkészítési létszámkeret maximum 15 fő.

A pályázat benyújtási határideje: 2019. augusztus 16., feltétele a 2019. év december 31-ig be nem töltött 25. életév, illetve az NFTC programban a szállító repülő légijármű-vezető és helikopter-vezető képzésre tervezhetők esetében 27 éves korhatár is megadható. A képzésre polgári személyek is jelentkezhetnek.

Legalább a pilótákat már elkezdték keresni az új szállítókra (is).

rudi, honved and Kishuszár like this.
  9. HAndrás

HAndrás Active Member

rappali_, honved, Celebra and 2 others like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

Akkor ezek szerint meg lett hosszabbitva az NFTC programban a reszvetel?

Nem ugy volt eddig, hogy iden tavasszal kuldtek ki az utolso 2 embert, akik 3 ev mulva fognak vegezni?

borisz likes this.
  11. krisss

krisss Well-Known Member

[​IMG] [​IMG]

Érdekesség :
    BTR-80 átépítésnek néz ki. itt a filmhez írják . Viszont filmeshez képest elég profi a kivitel, illetve megvan neki az új típusneve, ami a Gamma zrt. többi gépéhez hasonlónan RDO-val kezdődik.

zeal and rappali_ like this.
  12. Centurio

Centurio Well-Known Member

Kísérteties a hasonlóság.:rolleyes::hadonaszos:

borisz and fedett_mókus like this.
  13. krisss

krisss Well-Known Member

A kérdés, filmkellék vagy valódi ? Vélemények?

borisz likes this.
  14. rudi

rudi Well-Known Member

Ez a hír komolyan meglepett...mentségemre legyen mondva hogy nem csak engem.
    - Igen, úgy tűnik az NFTC meg lett hosszabbítva.
    - Aki jelentkezni akar siessen mert Aug.16 a határidő
    - Szerintem jó döntés a hosszabbítás, de ezek után kérdések merülnek fel bennem mennyire lehet komolyan venni a légierő utánpótlásért felelős részlegét.
    Mi volt ez a "saját képzés" vargabetű? Végül is mekkora csődtömeget kellett ahhoz összehozni "saját képzés" címén hogy hosszabbítsanak az NFTC nél?
    Remélem hamarosan lesznek további részletek...

Nagy Csaba, borisz and Terminator like this.
  15. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Ha azt én leírnám pár ember elveszítené a munkáját szólval inkább csak érdeklődve várom ki mit szól ehhez a csodához :)

antigonosz and rappali_ like this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Na ezzel el is mondtál mindent ;) Amúgy elég magas, illetve ha jól látom az oldalán, motor és váltócsere megtörtént, ha a fékrendszert is kicserélték akkor jó is lehet. A kinézete alapján, páncél is van rajta, azt írja a súlya 21 tonna. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből.

fedett_mókus likes this.
  17. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Remélem nincs alatta a teljes btr tornyostól, amire ráheftelték a 4-es lemezt.

18. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ha van alatta akkor filmkellék és ezzel a mi érdeklődésünk iránta a végéhez is ért :D

borisz likes this.
  19. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Ok. Viszont a búvónyílás os ott van. Ha alatta a btr, hogy nyitod ki? Ha nincs ajtaja, akkor filmhez szerintem sok munka.

20. megazez

megazez Well-Known Member

Hát szerintem a boxer jobban páncélozott szóval.... Érdekes, hogy a folyamatosan dráguló btr alkatrészek miatt ilyennel kísérletezünk.
    Viszont ez az új típusú álcaminta rendszeresítve lesz? (nem tartom jónak, főleg hazai terepre)

Ezen oldal megosztása