A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Meg minden költségvetésben van komoly tartalékképzés!
Olyannyira nincs, hogy ha emlékszel a tavalyi költségvetésben is tervezett költségvetésen felül kellett beletolni + forrást, az elkerülhetetlen beszerzések ütemezése/összetorlódása miatt.
Azt is el tudom képzelni, hogy esetleg az előző eresztés "krézigránát" is ott figyel a raktárban érintetlenül. (nem tudom, csak tippelek!!!)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 598
14 920
113
Szivesen olvasnék még pár sort néhány részletről, ergonómia, összeszerelés és anyagok minősége,...úgy általában milyen érzés volt kézbe véve az 1-es.


Nekem kimondottan bejött.
A minőségre nem éreztem semmilyen problémát.
Látszott, hogy egy sportlövészetre használt példány volt, amire kellőképp vigyáztak.
Dobozból ki lövészet elején, dobozba vissza a végén.
Egy karcolás sem volt rajta.
Semmi nem lötyögött vagy zörgött.
Nekem a válltámasz ránézésre sosem volt szimpatikus, de lövészet közben nem éreztem hátrányát.
Kicsi (8as) a kezem ezért a mutató ujjammal nem értem el a tárkioldót. Nem tudom ez nagyobb kezűeknek megy e.

Jó szórása volt. Főleg mellette lőttünk amdvel. Ahoz képest.Bár az meg egy ütött kopott példány volt. Kitudja mennyi lövéssel a csövében.

Akadályom 1 volt. Saját balfaszságból, a balkezem hüvelykujjamra nem figyeltem így azt a felhúzó kar lövés közben megütötte.
Ekkor nem töltött csőre.

Nem tudom hadi használatban mennyire strapabíró. De egy rövid lövészeten élmény volt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 598
14 920
113
Az ellen a kedvedért 700-800 méterről integetni fog,hogy itt vagyok,ide lőjj!?


Gondolom a különböző dmr puskák azért terjedtek el mert elég a 300mes lőtáv. És afölé nem lőnek.:cool:

És ha 3-400mre lőssz optikával akkor is pontosabb leszel.

Vagy akkor szedesd le az szvd-kről is. Úgysem pontosabbak optikával.

Maga a fegyver nem pontosabb. De a fegyver+lövész kombó igen.

De valószínű mindenhol hülyék ahol raknak a gpukra.:D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 360
113
Gondolom a különböző dmr puskák azért terjedtek el mert elég a 300mes lőtáv. És afölé nem lőnek.:cool:

És ha 3-400mre lőssz optikával akkor is pontosabb leszel.

Vagy akkor szedesd le az szvd-kről is. Úgysem pontosabbak optikával.

Maga a fegyver nem pontosabb. De a fegyver+lövész kombó igen.

De valószínű mindenhol hülyék ahol raknak a gpukra.:D
Szerintem inkább csak arra célzott, hogy 7-800 méterre inkább csak területtüzet lősz.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 510
79 604
113
Gondolom a különböző dmr puskák azért terjedtek el mert elég a 300mes lőtáv. És afölé nem lőnek.:cool:

És ha 3-400mre lőssz optikával akkor is pontosabb leszel.

Vagy akkor szedesd le az szvd-kről is. Úgysem pontosabbak optikával.

Maga a fegyver nem pontosabb. De a fegyver+lövész kombó igen.

De valószínű mindenhol hülyék ahol raknak a gpukra.:D

A DMR fegyverek nem azért terjednek (csak nyugaton terjednek,az oroszok nem tüntették el őket a szakaszokból/rajokból) mert nőtt a lőtáv hanem azért mert rájöttek nyugaton hogy szükség van raj/szakasz szinten is olyan képességre amivel biztosított a kulcsfontosságú élőerő gyors és nagyeséjű leküzdése.Erre a DMR fegyver sokkal alkalmasabb mint egy géppuska.Az ami TGY 5,56-os DMR fegyvert rendszeresített aminek konkrétan kisebb a hatásos lőtávja mint a könnyü-géppuskáknak.Ennyit arról,hogy a nagy céltáv az ok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 493
93 680
113
Itt olyan 30 éve nem vót XD
Pedig idén rekordtartalek van:
https://m.portfolio.hu/gazdasag/harom-abra-arrol-mi-folyik-a-koltsegvetesben.333789.html

Tavaly is a tartalék terhére hoztuk előre a haditechnikai fejlesztéseket. Azért volt a karácsonyi bejelentési bumm.
Idén eddig faszán állunk. A német visszaesés ellenére még hasitunk.
eugdp180914evev-20190814.png

eurgdp190814nevnev-20190814.png


Ráadásul az allampapirhozamok is beszakadtak, soha nem finanszírozta a hiteleinket ilyen olcsón.
https://m.portfolio.hu/deviza-kotve...tovabb-szakadnak-a-magyar-hozamok.334335.html
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 598
14 920
113
A DMR fegyverek nem azért terjednek (csak nyugaton terjednek,az oroszok nem tüntették el őket a szakaszokból/rajokból) mert nőtt a lőtáv hanem azért mert rájöttek nyugaton hogy szükség van raj/szakasz szinten is olyan képességre amivel biztosított a kulcsfontosságú élőerő gyors és nagyeséjű leküzdése.Erre a DMR fegyver sokkal alkalmasabb mint egy géppuska.Az ami TGY 5,56-os DMR fegyvert rendszeresített aminek konkrétan kisebb a hatásos lőtávja mint a könnyü-géppuskáknak.Ennyit arról,hogy a nagy céltáv az ok.

Mire gondolsz. M27?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 493
93 680
113
Hogy is mondtátok, hogy a z2026-ra tuti lesz pénz :rolleyes:
Mivel a kormány mindig nagy visszafogott, konzervatív költségvetést tervez, benne lehet pénzügyi takarékosság a pakliban, de a honvédség a prio 3-ban most bent van, tehát ha nem romlanak továbbra sem jelentősen az adatok, lesz zsé. No parao_O
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Pedig idén rekordtartalek van:
https://m.portfolio.hu/gazdasag/harom-abra-arrol-mi-folyik-a-koltsegvetesben.333789.html

Tavaly is a tartalék terhére hoztuk előre a haditechnikai fejlesztéseket. Azért volt a karácsonyi bejelentési bumm.
Idén eddig faszán állunk. A német visszaesés ellenére még hasitunk.
eugdp180914evev-20190814.png

eurgdp190814nevnev-20190814.png


Ráadásul az allampapirhozamok is beszakadtak, soha nem finanszírozta a hiteleinket ilyen olcsón.
https://m.portfolio.hu/deviza-kotve...tovabb-szakadnak-a-magyar-hozamok.334335.html
Off: max 2-3 évig. Addig talán még van lendület a gazdaságban ha a német (eu) beesik. Nem tudom hogy a gdp hez a "gyenge" forint euró árfolyam hogyan járult hozzá. Inkább folytassuk a beszélgetőben.