1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Van egy ilyen biztpol románia néven.

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én nem akarnék bezzeg Romániázni, de a másik irányba se boruljunk fel:
    2018 elején aláírtak egy 1Mrd USD értékű Piranha V beszerzést, nagy részét saját gyártásban.
    1,5Mrd USD Himars...
    Ahogy mi a CZ-vel, ők a Berettával (ARX-160)bútoroztak össze..
    Nem részletezem tovább, akit érdekel, itt van az Ő modernizációs programjuk.
    Nincs itt semmi para, csak maradjunk tárgyilagosak! :)

anonim999, Masztiff and krisss like this.
  3. mcs

mcs Member

Szerintem jó topikba tettem, hiszen a magyar M4 vásárlásról van benne szó.

anonim999 likes this.
  4. krisss

krisss Well-Known Member

És a másik 4 együttműködés amit aláírtak pl a rheinmetallal, airbussal stb-vel meg belengették hazai gyártásra x-y típust (pl boxer) és nem gyártottak/ szereztek belőle semmit sem?

zsolti likes this.
  5. krisss

krisss Well-Known Member

Akkor tessék emberi nyelven betenni (angolul, németül minimum ha magyar nincs) mert klingonul nem értünk.
    https://www.armyrecognition.com/sep...reign_production_of_m4_and_m4a1_carbines.html

Amúgy a különlegeseknek vettünk pár darabot, és mielőtt elkezdődne a hiszti, hogy ottmérnembrenkettő van, azért mert a NATO összes különleges alakulata M4 származékot (a szerencsésebbek HK 416-ot) használnak műveleti területen az egyszerűbb logisztikai ellátás érdekében.

borisz likes this.
  6. mcs

mcs Member

Bocsánat, hogy ott találtam meg először és nem keresgéltem tovább, de feltételeztem, hogy akit érdekel, az képes önálló feladat megoldásra.
    Látod, hogy milyen ügyes vagy, egy kis rávezetéssel Te is megtaláltad. ;)
    Egy kis kreativitás csodákra képes

7. krisss

krisss Well-Known Member

Én még délelőtt olvastam a budin csak nem találtam érdekesnek :D

borisz and pöcshuszár like this.
  8. megazez

megazez Well-Known Member

9. pöcshuszár

Ez nyilvánvaló volt a résztvevő országokból, és a beszerzés méretéből (41,9M USD).

10. mcs

mcs Member

Ja, mert másra koncentráltál. :D Stadalax! :)

krisss likes this.
  11. krisss

krisss Well-Known Member

Hát csak az, hogy veszünk 200 (mondtam egy számot) új karabélyt a különlegeseknek mert az előző adag elkopott az nem igazán nagy horderejű dolog 3-4 évente van egy ilyen beszerzés nekik.

Kishuszár likes this.
  12. Centurio

Centurio Well-Known Member

13. krisss

krisss Well-Known Member

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemelesek/kozos-celok-bovulo-egyuttmukodes/

"Benkő Tibor a honvedelem.hu kérdésére elmondta: a Visegrádi Négyek már most is nagyon sok területen működnek együtt, melyeket tovább lehet még fejleszteni. Ilyen például a különleges műveleti képességek egészségügyi biztosítása, melyet a Állandó Strukturált Együttműködés keretein belül lehet még magasabb szintre emelni. A PESCO ad teret például a tüzérségi, illetve a közös lőszerbeszerzési területek fejlesztésének, de további lehetőségek vannak még a Česká Zbrojovka fegyvergyárral kötött megállapodás értelmében.

A miniszter leszögezte: továbbra is folyamatosan fenn kell tartani a V4 EU Harccsoportot. Ehhez egy kiszámítható, rotációs váltási rendet kívánnak kialakítani, melynek értelében négy évente, tehát legközelebb 2023-ban várható ez a feladatvállalás.

Magyarország és Csehország védelmi iparának együttműködésével kapcsolatban kiemelte az új generációs kiképzőrepülőgépet, az L-39NG-t. A meglévő, illetve a 36, nemrég megrendelt katonai helikopterre utalva elmondta: mintegy 130-150 pilótára lesz szükség. „Az ő kiképzésükhöz meg lehet találni a közös képzés, felkészítés terét és eszközét is.” Emellett a kézifegyverek, a különböző kaliberű lőszerek gyártása biztosít lehetőséget a további együttműködésre, Csehország mellett Szlovákiával és Lengyelországgal is, tette hozzá a miniszter."

Terminator and Centurio like this.
  14. Centurio

Centurio Well-Known Member

Nyertem, én voltam a gyorsabb.:D

krisss likes this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Agyfasz 3... 2... 1...

Anti likes this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

17. krisss

krisss Well-Known Member

mé?

18. dudi

dudi Well-Known Member

Nem én!

19. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Köszi a választ. Akkor egyenlőre ez a Patria 6x6-os felejtős. Azért 1-2 beszerzésnél pl: az Eva. Emlékezzünk vissza, amikor nyilvánosságra hoztuk, hogy miket szerzünk be: PZH 2000-res, Leok. Egyes szlovák vélemények válaszlépést követeltek. A rakétatüzérségről ,hát szerintem, ha egyszer lesz, hogyha a szállítógép nem KC-390-es lesz akkor az brazil lesz de az is lehet ,hogy mindkettő. Minden esetre, van egy pár ország, ahonnan még biztos fogunk beszerezni valamit a közeljövőben, pl a szerbektől- Raba-ra szerelt sorozatvetőt vagy kisebb tüzérséget, a lengyelektől Rozsomokra nagy tételt nem raknék, a Grab-ot el tudnám képzelni. Persze nem tudom, hogy a PZH mellé elmenne- e még, vagy esetleg innen is kisebb tüzérség, na és ott van Izrael. Az is tuti, hogy innen is veszünk valamit, de el nem bírom képzelni, hogy mit. Spike-ot esetleg? Szerintem ennyi molyfing. Azért csapatszállítónak szerintem valami 6x6-os elmenne, mint a csehek vettek 62 db Titust, 303 millió dollárért.

Kishuszár likes this.
  20. pöcshuszár

Háát szerintem a kiképzőgépeken kívül sokkal fontosabb lehet a közös lőszerbeszerzés.
    Irdatlan pénzek elmehetnek mondjuk tüzérségi (kicsi/nagy) lőszerekre, vagy mondjuk 30mm-es lőszer beszerzésére, viszont ha végre összeraknak erre egy közös ügynökséget, akkor talán kellemesebb lehet a helyzet. Az biztos, hogy 3-4 ország már olyan tételt jelent, ami komoly kedvezményket hozhat.

Ezen oldal megosztása