1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Milyen tűzhatásuk hasonló?

2. Negan

Negan Well-Known Member

Mi az a tűzhatás?Ami eredményt el lehet velük érni

3. dudi

dudi Well-Known Member

Te ezt most nem komolyan mondod ugye?Mert kurvára nem ugyan azt lehet velük elérni attól,hogy 155-ös mind a kettő!!!

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Fassságokat ne tessék már állítani!
    Akkor egy gondolatkísérlet:
    Jelenleg egy azaz 1 db mókus van repülőképes állapotban. És ez így van tavasz(?) óta.
    Az az 1 átalakítot - ezt te képzelődted bele - mókus fog iskolakiképzéseken, éjszakai és nappali éleslövészeteken részt venni?
    Vagy felfegyvereznéd az 5 Mi-8/17-eseket? Amiből kettő állandó SAR készenlétben van?
    Ha 1 karbantartás alatt van, akkor azt gondolod, hogy a fentmaradó 2 (+ a mókus) elegendő a teljes hajózó személyzet kiképzőrepüléseinek lebonyolítására? Valamint az új személyzet kiképzésére, iskolarepüléseire!?:eek:
    Meg ugye a mókusokat is a 2 szép szemünkért alakították volna át!? Meg ugye azokhoz vadonat új fegyvereket kellett volna rendszeresíteni. 2 gépre! Pfff... :confused:

5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

a mihu nem páncélvadász , de igazából azt nem értem minek még egy ilyen is ide? a H145M is tökéletesen fegyverezhető ,sőt , a jövőben egyre jobb játékok lesznek elvileg hozzá a többire oké gyakorolni de attól még nem gyakorló gépet vettünk
    hm, kb olyan közel vannak egymáshoz mint Budapest meg Tokyo , b@szott messze :D honnan gondolod ezt?

Centurio likes this.
  6. honved

honved Well-Known Member

Valami korszerüsítést biztos kaptak, nem csak felújítást, de arról mi nem tudunk. Amit kintről is kivehetünk a hírekből, az a páncéltörő képesség hiánya. Ez továbbra sem lett megoldva ebben az évben sem. Lehet nem is lesz. 2 gép, ahogy írjátok, meg látszik fotón, fő lapátok nélkül, leponyvázva már áll. Nem tudjuk az okát. Amennyiben meghibásodtak és nem költünk a javításukra, akkor lehet, amint a 20 db H-145 megérkezik, a MIHU megy a levesbe. Én most erre tippelek, minden egyéb belső infó nélkül.

7. Negan

Negan Well-Known Member

Lőtávolság.tüzgyorsaság,tüzcsapás képesség.Eva,NORA nem sokkal marad el a PzHtol.Románok zsidó licenc ATROMját most nem veszem ide,mert még mindig nincs sorozatgyártásban.De most a mi hatásunkra tervezik,hogy beindulnak vele.
    Larom a 160milis rakétáival 40km-re tud komoly tűzcsapást adni,és van még mellette a régebbi APR,megrendelve a HIMARS.Szlovák Moduláris lényegében egy HIMARS kópia.Szerbek reaktiv tüzérsége se kutya.
    Szóval 24 PzH minden kiválósága ellenére is még kevés a boldogsághoz.Az irány jó,de még kevés az elégedett hátradőléshez
    A Mihuk felújitásának árán vettem volna inkább még pár Mókust.Még a sima,FLIR nélküli felfegyverzett könnyű támogató változattal is jobban jártunk volna szerintem,páncélvadász kialakitásban meg főleg.De még a sima zöldrefestett polgári változattal is.Futár/felderitő/oktató/könnyű szállitónak.Spike rakétával integrálva is szállitják-ahogy a kedves vevő parancsolja.
    Ezek a mi Mihujaink ebben a formában szépek,de semmirevalók.

8. Negan

Negan Well-Known Member

Kabinkeretre rakott GPS,bagolyszemüveghez igazitott múszerfalvilágitás,nyugati NATO kompatibilis rádió-de datalink ohne.A harcrendszer az eredeti.Már akkor is elavult volt,mikor legyártották őket.
    Ha kapott volna egy komolyan vehető modernizációt....de nem kapott.Oktatógépnek,homokzsákot cihölni nem egy 10tonnás páncélozott harci heli kell.
    Ha használt Mi-17eket veszünk,és újitatjuk fel a muszkákkal,azzal is jobban jártunk volna-legalábbis szerintem.

9. Terminator

Terminator Well-Known Member

Csak azt nem értem, hogy ezeket miért nem valamelyik magyar helikopteres topikba írjátok, ahol ott van visszamenőleg belinkelve az összes hír, videó, ötletelés és minden egyéb a témában... mintha már ez is lett volna néhányszor o_O

Kishuszár, Luthero and Ocses like this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

És szerinted ennyi?Ettő lesz hatékony egy önjáró löveg?Mert ez nagyon autóskártya megközelítés...

anonim999, svajcibeka, krisss and 2 others like this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

Csak azt nem értettem, hogy ha győz az egyik oldal, akkor mitől lesz egyensúly?! :rolleyes::confused::cool::)

tindalos and Kishuszár like this.
  12. emel

emel Well-Known Member

Mert hogy mi van (és mi lesz) azt mindig a győztes mondja meg!! Ha a győztes azt mondja hogy egyensúly van, akkor az van!!
    Punktum, egyensúly!!:D:p

tindalos, arcas and Terminator like this.
  13. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Egyelőre nincs, de én reménykedem, hogy lesz LAR még Rábán a közepeseknek, és ha már PzH, akkor MLRS lánctalpon a nehezeknek. A vontatott tüzérséget kihagynám, a kerekes önjáróra nincs ötletem (sem űrméret, sem platform). Valami egyébként biztos lesz, és szeretném, ha most sem valami félmegoldást választanának a katonáink.

Kishuszár likes this.
  14. Negan

Negan Well-Known Member

Önmagában a PzH sem lesz hatékony.Kiképzés,kiegészitő felszerelések,harcvezető rendszer,lőszerek.De mintha pont erről nyavajognék...
    Spec nékem a Lynx jobban tetszene.Egy önálló tüzérezredbe(vagy inkább dd) meg Denel T5-52 jelenleg a jelöltem.De ha valakinek jobb javallata van,nyitott vagyok rá

15. dudi

dudi Well-Known Member

De önmagában az a gép 1000 hatékonyabb.
    Azt meg idevenni,hogy kiképzettség tök hülyeség a vezetés irendszer meg hozzá van a géphez.Ne gondold,hogy azt ki lehet venni és átrakni a Zuzannába vagy fordítva.

16. dudi

dudi Well-Known Member

De abban sem vagyok biztos,hogy a Zuzanna képes minden olyan lőszert kilőni mint a PzH.

arcas likes this.
  17. Negan

Negan Well-Known Member

Egy kis magyarázat,hogy miért vagyok ráakadva a minnél jobb tüzérségre.
    Szerintem ha nincs pénz-és errefelé lényegében senkinek nincs annyi-egy kellő nagyságú és erejű légierő kiépitésére,akkor a tüzérség legyen a lehető legjobb.Mert egy jó légvédelem megvédhet a környék kis légierejeitől.NASAMS erre elég jó.De onnantol a tüzérségi fölény lessz a csatadöntő.Vegyük a mi leendő Leoinkat.Ha az ellen tüzérségi fölényben van,leválaszthatja vele a gyalogságot róla,és igy eléggé kiszolgáltatott lesz a páncélvadászoknak.Szétlőheti a logisztikát-és a Leóink elég gyorsan ágyelőteritőként végezhetik.Ha miénk a fölény,mi tehetjük ugyanezt velük-és a túzeróvel ellensúlyozhatjuk a létszámhátrányt

Kishuszár, Ocses and Hegylakó like this.
  18. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

rudi, kaktusz and geseft like this.
  19. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Hegylakó likes this.
  20. Terminator

Terminator Well-Known Member

Végigolvastam. A hozzászólásokat is. Ennyit találok belőle érdekesnek:

"Azt is pletykálják, hogy a magyarok feladták a NASAMS2 vásárlási szándékot és IRIS-T rakéta alapú SHORAD rendszert vásárol(t) Németországból."

Egyébként ugyanolyan mint a HTKA Biztpol topik, csak a másik oldalról nézve :)
    Azért összefoglalónak jó a cikk és érdekes volt olvasni mások nézeteit a világról.

Ezen oldal megosztása