1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

De akkor meg minek dedikalt ellenero alakulat? Kimesz holnap a gyakorloterre, a szazad egyik felet felallitod jobbra, masikat balra, aztan azt mondod az egyik felenek hogy on honved vegye elo a kanalgepet mert mostantol mersekelten lefejezos tenorista.
    De aztan nekem mindegy am mert se tobb se kevesebb, csak nem tudom minek ez a szazad mikor rendes alakulatok sincsenek feltoltve, igaz ezek is lehetnek tan harminoten. Olyba tunik nekem hogy ezeket valamikor vagy tizenot eve valami fejes kitalalta, mert hallott rola azusaban is van valami ilyesmi, ez meg igaz hogy kicsit sarga meg kicsit savanyu, de a mienk, nekunk is van am ilyen. Aztan azota is megannak.

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Remelem en is hogy valami elfoglaltsagot csak kapnanak legjobb tudasuk figyelembe vetelevel.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Az,hogy van-e valami a fegyveren vagy nincs az segítség de semmijen taktikai változást nem eredményez.A kisalegységes harcászat a világon mindenhol kb ugyan az ezt vagy elfogadod vagy nem.

4. honved

honved Well-Known Member

Szerintem mivel rendelkezünk, minden szovjet típusu kéz és némi nehéz fegyverrel is, tudjuk modellezni ,a szomszédos országok ilyen fegyverekkel felszerelt erőit. Valamint, mindenféle, félig vadember kategóriás gerillákat is, akik ellen esetleg a világ végén kerülnek bevetésre katonáink.

Loken likes this.
  5. Lator

Lator Well-Known Member

Mindenhol van ellenerő alakulat. A célja leginkább hogy század-zászlóalj-ezred szinten tudjanak készülni a katonák és főleg a parancsnokaik. Mert ahogy @dudi is írta az alapok mindenhol ugyanazok. Ha megbontasz egy századot egyik fele ide a másik oda az már nem század hanem szakasszintű felkészülés lesz.

6. Centurio

Centurio Well-Known Member

"A Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében beszerzett kézi fegyverek kezelését sajátították el február elején az MH 5. Bocskai István Lövészdandár katonái."

arcas, honved and kaktusz like this.
  7. borisz

borisz Well-Known Member

Hát mi történt ezzel a helikopterrel??

8. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Kérlek, gondolkodj el a kijelentéseden. Van róla egyáltalán fogalmad, hogy a Bakony Harckiképző Központnak mi a feladata, illetve milyen tevékenységet folytat? Kérdésedet sem értem.

9. krisss

krisss Well-Known Member

Ott rohad szegény kb 20 éve ha tippelnem kéne.

emel and fedett_mókus like this.
  10. Parapitecus

Ezt honnan vetted?

11. Parapitecus

Történt vele valami?

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem látom az oldalszámát, de Hajmáskéren van két nem repülőképes példány.
    A ki- és beszállás költséghatékony gyakorlására megfelelnek.

13. krisss

krisss Well-Known Member

Ironizál, azokra utalva akik naponta azon aggódnak, hogy régóta nem volt bejelentés vagy hogy sokára vannak berendelve az eszközök.

Loken, arcas and fedett_mókus like this.
  14. Parapitecus

Nem azért kell, mert mindenhol van, hanem, mert a kiképzéshez szükség van rá. Amikor gyerek korodban puskával szaladgáltál, akkor egyedül játszottál? Ha igen, akkor nagy bajban lehetsz.

15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Bár már temették a nagyjavítás utan, de a Mi-24V újra repül.

Loken, kaktusz and fedett_mókus like this.
  16. Parapitecus

Szerintem nem kell aggódni. Olvasgatni kell a beszerzések időzítését. Tavaj volt hiszti a Leo a4 miatt, de szó sem volt róla, hogy akkor érkeznek. Idén jönnek, év végére itt lesz mindegyik. A további bejelentés akkor lesz, ha a beszerzők meg tudnak egyezni az eladókkal. A többit már sejtjük. 10 darab Jalcin érkezik. A CG-k folyamatosan jönnek, a fegyvergyárunkban már meglehetős mennyiséget legyártottak mind az öt eszközből. Szerintem nem kell hisztizni, majd kiderül, hogy miből, mennyit rendelünk. jelentős mennyiség lesz. A rámpás repcsire még várnunk kell, addig Két Ancsa fog repkedni.

vata, Hegylakó, anonim999 and 3 others like this.
  17. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

irónia...

18. Terminator

Terminator Well-Known Member

Érdekes, hogy 2020 januárban hirtelen minden meggyógyult: mókus, szarvastehén...
    De csak így tovább.

Loken, arcas, SilvioD and 1 other person like this.
  19. krisss

krisss Well-Known Member

Pééz?

Loken and fedett_mókus like this.
  20. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Mind az 5 eszközből?
    P07/P09/S. Evo 3/Bren 2/

5.?

Ezen oldal megosztása