A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A szerkezet miatt gondolom speciális "mélyített" trélert igényelt. Ha normál tréleren szállították volna a magasság miatt megeshetett volna egy két vezeték,közlekedési lámpa beakadás.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Ha jól rémlik azóta már változott egyszer a váll lap divat. Az a tartalékos vállap még az ötágú csillag idejében volt.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
https://444.hu/2017/11/30/fantaszti...tes-tartalekos-kamukatonakat-a-magyar-videken

.....hogy az önkéntes haderő megteremtése és feltöltése kormányzati politikai program, amit tűzön-vizen át meg kell valósítani. Mármint Patyomkin-módon, hogy a számok stimmeljenek, hiszen azt maguk a program lebonyolítói is jól tudják, hogy a modern háborúk korában mennyi gyakorlati értelme van egy ilyen önkéntes területvédelmi hadseregnek.

.....http://www.honvedelem.hu/cikk/66466...o_alappillere_az_onkentes_tartalekos_rendszer
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Egyik sincs rendszeresítve csak az acél, maximum beszerezve.

Értem, de minek ez a kavalkád. Nem lehetne kikötni egy típusnál ? Még azt értem, hogy a különleges erőknek van saját sisakjuk, olyan amerikai, amilyen. Viszont azt nem nagyon fogom fel, miért kell szinte minden alakulatnak más, más, típus. Mert lassan ez a helyzet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Értem, de minek ez a kavalkád. Nem lehetne kikötni egy típusnál ? Még azt értem, hogy a különleges erőknek van saját sisakjuk, olyan amerikai, amilyen. Viszont azt nem nagyon fogom fel, miért kell szinte minden alakulatnak más, más, típus. Mert lassan ez a helyzet.
Mert vagy adomány vagy valami olcsó alkalmi vétel.Ne gondold már azt a butaságot,hogy itt bárki bármit koncepcionálisan csinál.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Értem, de minek ez a kavalkád. Nem lehetne kikötni egy típusnál ? Még azt értem, hogy a különleges erőknek van saját sisakjuk, olyan amerikai, amilyen. Viszont azt nem nagyon fogom fel, miért kell szinte minden alakulatnak más, más, típus. Mert lassan ez a helyzet.
Szerintem az egyendizajn hianya jelenleg a legkisebb problema. Remeljuk, majd ha a komolyabb dolgok rendben lesznek akkor az eltero , kisdarabszamu cuccok mennek a tartalekba/inkurrenciaba es csak ott marad meg az elteres, ahol jogos.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
maguk a program lebonyolítói is jól tudják, hogy a modern háborúk korában mennyi gyakorlati értelme van egy ilyen önkéntes területvédelmi hadseregnek.
Ez hulyeseg. A napjainkban zajlo sziriai vagy iraki haboru eleg modern szerintem. Es nagyjabol minden torzs sajat maga szervezi meg a sajat terulete vedelmet. Aztan eldonti, hogy Asszaddal vagy a dzsihadistakkal mukodik egyutt hivatalosan. A gyakorlatban meg mindneki sajat magat vedi. Pl: a keresztenyek mar nem leteznenek Sziriaban/Irakban, ha nem vedenek meg magukat, de nekik is ugyanugy megvannak a sajat, onszervezodo alakulatai mint a szunniknak, sitaknak, stb. Csak nincsenek a nyugati hirekben, hiszen az nem lenne jo, ha a nyugat latna, hogy keresztenynek is opcio az onvedelem.Nyilvan nem kapnak a kozponti hatalomtol tankokat/legierot, de karabelyokkal/... is megvedik magukat.
Irak: http://shoebat.com/2015/03/12/six-h...put-on-their-foreheads-the-mark-of-the-beast/
Sziria: http://propheticwitnessmovementnewp...5/11/an-amazing-report-from-syria-as-500.html
 
  • Tetszik
Reactions: marton and tonyo

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Egy ILYEN területvédelmi hadseregnek...
kiemelés tőlem.

De engedd csak össze a szíriai, iraki önkényeseket egy valóban modern, nem az emberi jogvédők, és a rossz értelemben liberális média/politika kegyeit keresően harcoló hadsereggel.

A fenti két link pedig...khmmmm
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Egy ILYEN területvédelmi hadseregnek...
kiemelés tőlem.

De engedd csak össze a szíriai, iraki önkényeseket egy valóban modern, nem az emberi jogvédők, és a rossz értelemben liberális média/politika kegyeit keresően harcoló hadsereggel.
Az ILYEN területvédelmi egységek is jók az esetleges fosztogatók ellen. Nem tudom miért vizionálod hadseregnek? Az meg, hogy egy modern hadsereggel hasonlítod össze az iraki/szír önkénteseknek a képességeit , azzal magadról állitól ki gyenge bizonyítványt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal