A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
De, de, ilyenkor is legyen az. Meg az eves fittsegin is , meg az olimpián is, gyorsan kihalna a berlini feminista szellem.
Ne hagyjuk, hogy a feminacik a nok ellen forditsanak minket. En tovabbra is a noket szeretem ;)
Jo peldaval kell elol jarni:
1. a noknek megadni a tiszteletet, elismerni, hogy ok ebben jobbak, abban meg gyengebbek es annak megfeleolen kovetelni toluk. Ahol ok erosebb ott toluk tobbet, ahol a ferfiak ott a ferfiaktol tobbet.
2. masik helye a jo pelda mutatasanak a birosagok targyalotermei: egy-ket bortonbontetes koedukalt cellaban par marxista feminacinak es maris jo pelda lett statualva.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Van már kép a magyar kormánygépről:
Hiába a hírzárlat: kormányzati repülőgépeket vásárol az Orbán-kormány
"Hiába azonban a példátlan információbiztonsági rendszabályok, a parlamenti szakbizottság által adott közbeszerzés alóli felmentés, a XXI. század láthatóan ezen a területen sem kedvez a titkolózásnak. A cseh szpotter képaláírása azt az információnkat is megerősítette, hogy a csődbe ment fapados légitársaság, az Air Berlin korábbi tulajdonáról (a legutóbb az Eurowingsnek lízingelt), D–ABGM lajstromjelű gépről van szó. Az Airbus ideiglenes máltai lajstrommal érkezett Csehországba Olaszországból, ahol a római Fiumicino repülőtéren megkapta a magyar festést: a katonai jelleget erősítendő a gép szürke lett, de a fotózás időpontjában a magyar felségjelek és feliratok még le voltak matricázva rajta."
https://mno.hu/kulfold/hiaba-a-hirzarlat-kormanyzati-repulogepeket-vasarolunk-2434403
25299423_1999370907004182_4401315207507164974_n_focuspoint_926x504.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az idf-ben a pilóták hány százaléka nő? Amúgy ha ez a vagyad miért nem küldted el az asszonyt pilótának?

https://www.timesofisrael.com/38-female-iaf-pilots-shatter-the-glass-firmament/
Ebben bejátszott évtizedeken át a tiltás a nőknek, hogy harci alakulatnál szolgáljanak., fegyvernem"macho" jelleme, de mint írtam, haladunk, most jár a felkészítő kurzusra az első hölgy aki jövőre átveszi az egyik vadászbombázó század parancsnokságát.

A legnagyobb számban a Border Police-nál szolgálnak, ott az állomány 37 százaléka nő, illetve a harctéri hírszerzés elit egyik elit alakulata és nagyobb részben hölgyekből áll.
plusz egyre többen választják a haditengerészetet, ott a tiszti kurzusra jelentkezők száma folyamtosan nő, emlékeim szerint már szolgálnak a Véderő mára talán legnagyobb presztízsű egységénél, a tengeralattjárósoknál, ahová legalább!! olyan szigorúak felvételi követelmények, mint a vadászpilóta képzésre.




Volt feleség nem izraeli állampolgár, tehát nehéz lett volan ötleted megvalósítani....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 732
113

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hát elég béna cikk, mit ne mondjak. Ahhoz képest, hogy már van fotó a kormánygépek egyikéről, nem is tesz róla említést, csak annyiban, hogy keresik az Ancsák váltótípusát. Kicsit le vannak maradva. Meg ha csak a képeket nézegetjük, mi a bánat az, hogy honvédségi Komondor? Van a cégnél Komondor? Ennyire le vagyok maradva? Ami viszont még új nekem az ez:
"Moszkvával a Mi–17-es szállítóhelikopterek felújításáról már megállapodott – a továbbszolgáló orosz gépek így még nyolc évig repülhetnek –, az amerikai Black Hawk helikopterek török licencváltozatából pedig a következő években vásárolna."
Ha török blekhókokat vennénk, az érdekes lenne. A gírdóknak is be lenne tömve a szája, meg nem kéne fizetni az amerikai védelmi pénzt. Még.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Valaki magyarázza már meg, milyen ütőképes hadseregről hadoválnak? A térségben utolsók vagyunk s maradunk is ilyen "fejlesztésekkel".... Vagy ez is tényleg csak Soros bácsi ellen szól? xD

Ütőképes hadsereggé tennék a magyar honvédséget

http://hvg.hu/itthon/201750__honvedseg__zrinyi_2026__komondorok__sorozos


mindenki kap egy kalapácsot vagy baseballütőt...
Ez a HVG cikk egy szemét. Innen-onnan összeollóztak félinfókat. A KOMONDOR sincs rendszeresítve.


szövegértelmezés rulez:

gy a következő években egyre nagyobb számban tűnhetnek majd fel a katonai konvojokban a Komondor névre hallgató, magyar fejlesztésű páncélozott harci járművek.

Magyarul: csakazértis venének belőle pár darabot a következő években.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 168
113
Hát elég béna cikk, mit ne mondjak. Ahhoz képest, hogy már van fotó a kormánygépek egyikéről, nem is tesz róla említést, csak annyiban, hogy keresik az Ancsák váltótípusát. Kicsit le vannak maradva. Meg ha csak a képeket nézegetjük, mi a bánat az, hogy honvédségi Komondor? Van a cégnél Komondor? Ennyire le vagyok maradva? Ami viszont még új nekem az ez:
"Moszkvával a Mi–17-es szállítóhelikopterek felújításáról már megállapodott – a továbbszolgáló orosz gépek így még nyolc évig repülhetnek –, az amerikai Black Hawk helikopterek török licencváltozatából pedig a következő években vásárolna."
Ha török blekhókokat vennénk, az érdekes lenne. A gírdóknak is be lenne tömve a szája, meg nem kéne fizetni az amerikai védelmi pénzt. Még.
Az Airbusok nem az Ancsák váltótípusai, talán ezért nem említi. És ahogy írtad, inkább kormánygépek. A katonai szállítók majd később jönnek, és új gépek lesznek, ha jut rá a keretből. Mondjuk azt nem tudom, hogy a Komondorokról és a Blackhawkokról honnan értesült?
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and Pal

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
mindenki kap egy kalapácsot vagy baseballütőt...



szövegértelmezés rulez:

gy a következő években egyre nagyobb számban tűnhetnek majd fel a katonai konvojokban a Komondor névre hallgató, magyar fejlesztésű páncélozott harci járművek.

Magyarul: csakazértis venének belőle pár darabot a következő években.
Csakazértis a szart veszik, holott ha minden igaz a gyártó cég fiókjaiban egy kidolgozott gumikerekes APC/IFV is lapul, de nem, véletlenül se arra adjunk pénzt aminek nagyobb a harcértéke mint egy felfegyverzett Humvee-nek.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Pal

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Csakazértis a szart veszik, holott ha minden igaz a gyártó cég fiókjaiban egy kidolgozott gumikerekes APC/IFV is lapul, de nem, véletlenül se arra adjunk pénzt aminek nagyobb a harcértéke mint egy felfegyverzett Humvee-nek.
Elméletileg olcsóbb ép ezért bólogatnak rá :D Vagy lehet valakinek az érdekszférájába került a gyártás. Inkább az utóbbi.
Ahhoz hogy a térség "legütősebb" operet hadserege legyen. Ahhoz pénz is kellene meg nagyon nagyon de sokk minden a pénzen kívül. Csak pénzből kellene 4-5 milliárd euro. Tehát 1200-1500 milliárd ft. Nem 400-500 millió euro a végére 8 év alatt és kezdhetünk elölről mindent.
Ez pont olyan szöveg az éterbe mint az a 5000 fős tartalékos amit megálmodtak papíron évégére. A valóságban jó van 1000-2000 fő.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
A Nyíregyházi Egyetem 3 féléves, nappali, önköltséges képzést indít
2017/2018 tanév II. félévében légiközlekedési-hajózó szakmérnöki szakirányú továbbképzési szakon.
A képzés költsége: 5,5 millió forint/félév.
Minden évben indul. És van rá jelentkező ebből következik hogy van rá igény. Onnét tudom hogy repkednek a fejem felett. Néha elgondolkodtam rajta hogy egy 20 millis flakkal milyen lehetne odapörkölni. Főleg akkor mikor nyári esténként, éjszakába nyúlóan repkednek feletedd. Szerencséjükre egy idő után az ember kényszerből megszokja.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 604
76 540
113
Minden évben indul. És van rá jelentkező ebből következik hogy van rá igény. Onnét tudom hogy repkednek a fejem felett. Néha elgondolkodtam rajta hogy egy 20 millis flakkal milyen lehetne odapörkölni. Főleg akkor mikor nyári esténként, éjszakába nyúlóan repkednek feletedd. Szerencséjükre egy idő után az ember kényszerből megszokja.

Köszönöm, nem tudtam hogy minden évben van ilyen. Azt gondoltam hogy megugrott az igény és reagáltak rá.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Valaki magyarázza már meg, milyen ütőképes hadseregről hadoválnak? A térségben utolsók vagyunk s maradunk is ilyen "fejlesztésekkel".... Vagy ez is tényleg csak Soros bácsi ellen szól? xD

Ütőképes hadsereggé tennék a magyar honvédséget

http://hvg.hu/itthon/201750__honvedseg__zrinyi_2026__komondorok__sorozos

Hova sullyedt a HVG? Ez a cikk egy kormanyzati kozlemenyekbol osszeollozott zero hattermunkat mutato gyemge kiserlet. Ugy probalja nevetsegesse tenni az amugy jelenleg tenyek szempontjabil lathatatlan Zrinyi 2026ot hogy kozben inkabb sajat magat jaratja le.