A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
30 éve a legalacsonyabb a munkanélküliség Németben. Egyértelműen soha nem látott munkaerőhiány van.
https://www.google.hu/publicdata/ex...0000&tend=1502661600000&hl=hu&dl=hu&ind=false
Nagyon nincs olyan amiről írsz, hogy telítődne a munkaerőpiac.

Az orvosok 99%nak a hálapénz elképesztő mód degradáló. Nem azért tanulsz 6+3+3=12évet, hogy boritékokat kelljen a zsebedbe gyömöszölni. Az "új" generáció egyértelműen inkább lelép. 99% nem akarja magát nap mint nap szembeköpni.
Nem mellesleg mellékes van sebészeten, meg nőgyógyászaton. Aneszten, Pullmanon, belgyógyon, hon, endokrinológus.... nincs.
E mellett nem kint kell 12-16ht melóznia egy orvosnak hanem itthon. A heti ~70-80h meló átlagos egy MOi korházban.
Az van, hogy a végzett orvosok 70-90+% elment az elmúlt 20+évben. Az Aneszten, Pullmanon, belgyógyon, hon, endokrinológián dolgozó orvosok... 50%+ 60évnél idősebb, lehet kapaszkodni a MOon praktizáló pl HOk 50+%a nyugdíjasként dolgozik. Tippre még 2-5évet. Ez van. És tavaly is a végzettek túlnyomó része úgy lépett, hogy még nem is volt végzett rezides/szakorvos. De már ápoló sincs.
No-ban valoban alacsony a munkanelkuliseg, de ott van Olaszo, Spanyolo, mas nagy EU-s gazdasagok, ahol meg hatalmas es akkor meg nem is emlitettuk Gorogo-t.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Egyaltalan nem. El sem tudod kepzelni, hogy a lengyelek mennyire militansak, milyen eroik vannak (meg a lengyel politikusok sem tudjak sokszor, hogy milye van a hadseregnek, mivel pl. van olyan hadosztaly(!) ami annyira titkos, hogy a tagjainak se szemelyiuk, se semmi, hivatalosan nem letezo emberek, ... ). Azt az orszagot a hadsereg hoza letre, ugy, hogy legyozte Szovjetoroszorszagot! Es a lengyelek azota is ujabb haborura keszulnek Oroszo ellen. Ma a leggyengebb haderonem a haditengereszet es kb. igy is 5-szor annyi hadrafoghato tengeralattjarojuk van mint No-nak. Az oroszok nagy elonye, sokkal tobben vannak, de ma mar Orosozrszag jo ha van 150 millio, nem 300 mint regen. Nem veletlen, hogy Oroszo tiszteli Lo-t es kb. mindent megtett azert hogy kibekuljenek, de sajnos a hulye lengyel politikusoknak ez nem kellett. Ettol fuggetlenul termeszetesen USA nyomja fel Lo-t, es nem Lo ket szep szemeert, ebben egyet ertunk, de azert az a ket fing nagyon durvan messze all a valosagtol. Azt se felejtsuk el, hogy egesz Europaban csak Lo-ban nem volt vilaggazdasagi valsag, ha kell penz fegyverre, akkor van ra penz, a legdragabbra is.

"Azt az orszagot a hadsereg hoza letre, ugy, hogy legyozte Szovjetoroszorszagot!"

Szovjetoroszország az mi? Szovjetúnióra gondoltál?
mert Lengyelország mondjuk 960tól van https://en.wikipedia.org/wiki/Mieszko_I_of_Poland
Ha meg a Szovjetunióra gondolsz az 1991ben esett szét. Nem is tudtam Lengyelek győzték le 1991ben a Szovjetuniót. Tényleg tökösek.

"leggyengebb haderonem a haditengereszet es kb. igy is 5-szor annyi hadrafoghato tengeralattjarojuk van mint No-nak."

Hát én egy hivatalosan hadrendben lévő Kilot, meg egy Kobent látok. A koben ráadásul 50+éves, de a Kilo se túl fiatal. Németeknél most van nagy sírás, hogy csak 2-3 Type212 bevethető a 6ból és ezt 4-5re kell felemelni. Nem mellesleg rendelt NO újabb +2 Type-212t, Lengyeleknél ezzel szemben én nem tudok bármi rendelésről.
(OFF: Ha jól sejtem Lengyelek nem si fogják nagyon eröltetni a felszini flottát, max 1-2 type212 kaliberű tengót vesznek. Parti vizeiket földi telepítésű NASAMSal is bőven kontroll alatt tudják tartani ha nekik nem tetszik balti tenger lezárva. És ehez elég pár eldugdosott nasams indító. Olcsó és célnak megfelel.)

"kb. mindent megtett azert hogy kibekuljenek"

Most a 2.vhu beli eseményekre gondolsz? LO lerohanása aztán Katin, Varsó... majd LO megszállása? lehet ennyi után a 90-91ben felszabadult Lengyelo nem szeretne úgy járni mint egy vele szomszédos ország, hogy anektálgat belölle Oroszo? Én megértem őket.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
No-ban valoban alacsony a munkanelkuliseg, de ott van Olaszo, Spanyolo, mas nagy EU-s gazdasagok, ahol meg hatalmas es akkor meg nem is emlitettuk Gorogo-t.

Ez az egy állam bőven elég a Magyar 150nettosnak. Nem mellesleg nekünk tényleg kézenfekvő Ausztria is.
Amúgy máshol is szépen jön vissza a munkanélküliek száma, közmunka nélkül is. Spanyoloknál ugye 2010ben katsztrófa volt és nagyon szépen jönnek vissza. https://www.google.hu/publicdata/ex...0000&tend=1500069600000&hl=hu&dl=hu&ind=false
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 887
113
Nem a munkanélkülikkel lesz baj az euban. Hanem az eltartottakal. Nyugdijasok,potya lesső bevándorlok, stb. Nem beszélve a biztonságról. De egyébként megint elkanyarodtunk a topiktól.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 887
113
Meg kell szűrni a 150-ből azt a 30-at aki motivált a többit pedig el kell zavarni(erre egyébként a 6 hónap próbaidő elég kell,hogy legyen).Így is eleget költ az állam(a te adódból)olyanokra a Honvégségben akik csak kihasználják azt,hogy emberhiány van és wlmwgy katonának mert úgy sem rúgják ki.El sem tudod képzelni mennyi olyan van aki a civil szférában egy hétig sem húzná....Gyakorlatilag a te pénzed is ilyen formán semmirekellők zsebébe vándorol...
Ez az anyagi ellenérv.A szakmai meg az,hogy ezek a nevezzük utasoknak nem fogják elsajátítani azt amit kell tehát semmire nem leaznek használhatók.
Amikor működött javában a sorkatonai rendszer szerinted mennyi pénz folyt ki a csatornákon. És hàny meg hány olyan tiszt volt akik kihasználták az "ingyenes" sorkatonai munkát egy kis mellékesből esett építkezésen. Betakaritáskor egy kis zsákolás stb. Potyalesők mindig is lesznek.
De nem akarok igy késő este eszmecserét folytatni. Maradjunk anyiban. Mindkettőnknek van jó és rosz tapasztalata. Reméljük egyszer eljutunk az arany középútra.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Nem a munkanélkülikkel lesz baj az euban. Hanem az eltartottakal. Nyugdijasok,potya lesső bevándorlok, stb. Nem beszélve a biztonságról. De egyébként megint elkanyarodtunk a topiktól.

Ez egy általános van/volt/lesz probléma EUban, Oroszoknál, Kínában, ROKban, japánban.... talán még fejlett világon US áll a legjobban.

Nálunk pl 2016ban ~93.000en születtek és 150.000en mentek nyugdíjba. 2020 után elmúlnak a "ratkó unokák" 40évesek evvel a születés szám 70.000fő alá csökken, a nyugdíjba menők száma kb stagnál. Innen kb fordítani is nehéz lesz a népes ratkó unokák utáni generáció már jóval kissebb.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
"Azt az orszagot a hadsereg hoza letre, ugy, hogy legyozte Szovjetoroszorszagot!"

Szovjetoroszország az mi? Szovjetúnióra gondoltál?
mert Lengyelország mondjuk 960tól van https://en.wikipedia.org/wiki/Mieszko_I_of_Poland
Ha meg a Szovjetunióra gondolsz az 1991ben esett szét. Nem is tudtam Lengyelek győzték le 1991ben a Szovjetuniót. Tényleg tökösek.

"leggyengebb haderonem a haditengereszet es kb. igy is 5-szor annyi hadrafoghato tengeralattjarojuk van mint No-nak."

Hát én egy hivatalosan hadrendben lévő Kilot, meg egy Kobent látok. A koben ráadásul 50+éves, de a Kilo se túl fiatal. Németeknél most van nagy sírás, hogy csak 2-3 Type212 bevethető a 6ból és ezt 4-5re kell felemelni. Nem mellesleg rendelt NO újabb +2 Type-212t, Lengyeleknél ezzel szemben én nem tudok bármi rendelésről.
(OFF: Ha jól sejtem Lengyelek nem si fogják nagyon eröltetni a felszini flottát, max 1-2 type212 kaliberű tengót vesznek. Parti vizeiket földi telepítésű NASAMSal is bőven kontroll alatt tudják tartani ha nekik nem tetszik balti tenger lezárva. És ehez elég pár eldugdosott nasams indító. Olcsó és célnak megfelel.)

"kb. mindent megtett azert hogy kibekuljenek"

Most a 2.vhu beli eseményekre gondolsz? LO lerohanása aztán Katin, Varsó... majd LO megszállása? lehet ennyi után a 90-91ben felszabadult Lengyelo nem szeretne úgy járni mint egy vele szomszédos ország, hogy anektálgat belölle Oroszo? Én megértem őket.
Jaj-jaj-jaj... Nem tudod mi az a Szovjetoroszorszag? Az kerlek egy allam volt ami idoben Oroszorszag es a Szovjetunio kozott letezett. Igen, Lo eltunt a terkeprol kb. 200 evre es ujra meg kellett alapitani, ahogy pl.: Izraelt is. Ehhez Szovjetoroszorszagot kellett legyozni (mas is kellett hozza, de az most nem lenyeges).
Felejts el kb. mindent amit a szocializmusban tanultal altalanos iskolaban, foleg ha meg wikipedia-t is olvastal...
A tobbi baromsagodat mar igazabol el sem olvasom, ott basztad el, hogy kb. 1000000 -szor tobbet tudok nalad, mert
1. tanultam torit egyetemen, nem wikipediabol
2. lengyel (is) vagyok.
ebben a topikban off, nem is kellett volna szoba hozni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez az egy állam bőven elég a Magyar 150nettosnak. Nem mellesleg nekünk tényleg kézenfekvő Ausztria is.
Amúgy máshol is szépen jön vissza a munkanélküliek száma, közmunka nélkül is. Spanyoloknál ugye 2010ben katsztrófa volt és nagyon szépen jönnek vissza. https://www.google.hu/publicdata/ex...0000&tend=1500069600000&hl=hu&dl=hu&ind=false
Jezus Krisztus, 17% -os munkanelkuliseg Spanyolban es erre mondod, hogy szepen jon vissza?????? Kozgazdasagtant sem tanultal, ugye? A Spanyolok mar a V4 orszagokba mennek dolgozni (meg az Olaszok is), mert kulonben ehenhalnak, mig a V4-ben rekordalacsony a munkanelkuliseg. Ennyit az EU-rol.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Ez nem igaz!!!!
Én voltam bennt a toborzóban és én direkt többet akartam szolgálni, hogy legyen egy kis pénzem az iskola mellé. Mondták, hogy ez max az ÖMT nél lehetséges.


.......idézek:
A hkfp szerint '3 évente 6 hónap' ez az egyetlen szabály. Pont. Lehet mondani, ígérgetni mindenfélét, de ez a valóság.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 447
113
.......idézek:
A hkfp szerint '3 évente 6 hónap' ez az egyetlen szabály. Pont. Lehet mondani, ígérgetni mindenfélét, de ez a valóság.

Van egy szerződés, melyben a munkáltató vállalja, hogy 20 napra elengedi a delikvenst, melyért kompenzálják. Pont.
Ha katasztrófa, rendkívüli stb helyzeten felül töbet követelnének akkor szerződésszegést követne el a Honvédség, nem?

Az ÖTT nem különleges alakulat, de nem gondolnám, hogy számtalan kávéfőző alezredesnél majd rosszabb harcértéket képviselnének.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 887
113
Hagyd trollkodni jött. Az a szabály ismét leírom ÖMT re vonatkozik. Az ÖTT re külön szabály vonatkozik. Igen van ilyen szabály függetlenül attól hogy arra a szabályra hivatkozol! Tehát évi 20 nap kiképzés felkészítés. Utána is negyedévente 5- (10) nap lehet maximum mint felkészítés,társadalmi munka. Pl okáért a kiképzésre felkészítésre már előtte jelezni kell legalább 30 (60) nappal felém és a munkáltató felé ha van munkáltató szerződésed hogy most be kellene "vonulni" 5 napra. Még egy koszúrozáshoz is jeleznie kell felém hogy ekkor és ekkor menni kell állni.
A kollégám ÖMT re akart menni. De egyrészt "erősen" nem ajánlották neki. Pont azért mert dolgozik. Így szerinted a munkáltató elengedné 1 hónapra? Rögtön élne elsőre az elutasítás jogával. Utána meg a munkavállaló mehetne elbeszélgetésre.
Az ÖMT tartalékos szolgálati forma akiknek jó:
-Olyan embereknek akiknek van évi 30 esetleg 60 nap szabadidejük: Vállalkozok,tanárok a nyári szünetben, társadalmi szerepvállalást vállaló képviselők
-Olyan fiatalok akiknek szintén megtehetik hogy évente elmenjenek 30 esetleg 60 napra: Tanulok,unatkozó eltartót "kölykök" kalandvágyó (csalódásra vágyók).
-Járadékban részesülő nyugdíjas volt katonák,rendőrök tűzoltók. Akik 50-55 évesre még nem koptak szét és a 16% os adójukat vissza akarják kapni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Azt az orszagot a hadsereg hoza letre, ugy, hogy legyozte Szovjetoroszorszagot!"

Szovjetoroszország az mi? Szovjetúnióra gondoltál?
mert Lengyelország mondjuk 960tól van https://en.wikipedia.org/wiki/Mieszko_I_of_Poland
Ha meg a Szovjetunióra gondolsz az 1991ben esett szét. Nem is tudtam Lengyelek győzték le 1991ben a Szovjetuniót. Tényleg tökösek.

"leggyengebb haderonem a haditengereszet es kb. igy is 5-szor annyi hadrafoghato tengeralattjarojuk van mint No-nak."

Hát én egy hivatalosan hadrendben lévő Kilot, meg egy Kobent látok. A koben ráadásul 50+éves, de a Kilo se túl fiatal. Németeknél most van nagy sírás, hogy csak 2-3 Type212 bevethető a 6ból és ezt 4-5re kell felemelni. Nem mellesleg rendelt NO újabb +2 Type-212t, Lengyeleknél ezzel szemben én nem tudok bármi rendelésről.
(OFF: Ha jól sejtem Lengyelek nem si fogják nagyon eröltetni a felszini flottát, max 1-2 type212 kaliberű tengót vesznek. Parti vizeiket földi telepítésű NASAMSal is bőven kontroll alatt tudják tartani ha nekik nem tetszik balti tenger lezárva. És ehez elég pár eldugdosott nasams indító. Olcsó és célnak megfelel.)

"kb. mindent megtett azert hogy kibekuljenek"

Most a 2.vhu beli eseményekre gondolsz? LO lerohanása aztán Katin, Varsó... majd LO megszállása? lehet ennyi után a 90-91ben felszabadult Lengyelo nem szeretne úgy járni mint egy vele szomszédos ország, hogy anektálgat belölle Oroszo? Én megértem őket.

Oh, te lemaradtál a múltkori nagy vitánkról. Pál szerint a lengyelek az egyedüli ország, akik Oroszországot legyőzték a történelemben (1920-ban igaz is, csak ezt árnyalja, hogy már 1918-ban a Központi-hatalmak is legyőzték, plusz forradalom is volt). Ráadásul, szerinte a németeket is legyőzték volna 1939-ben, ha a szovjetek nem avatkoznak be. És természetesen most is jóval erősebb Lengyelország, mint Németország.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
...visszakanyarodnék a topik témájához azzal, hogy egy BM-21 upgradet kivitelezhetőnek tartanék hazai fejlesztési és gyártási háttérrel, V-4-ben meg főleg.

"Kis" kitartással (politikusok figyelem, ;) ) egy többcélú rakétatüzérségi eszközt lehetne/kellene létrehozni, ami -verziótól függően- 4, 12, stb, 120 km max. lőtávval bír (Irán épített 70 km lőtávval!!!, rakétahajtóművel, Akkor nekünk Kötelezően tudni kellene!).

Többféle harcifejjel (butától a okosakig, ATGM pl. akár), sok hagyományos eszközt ki lehetne váltani, tudásához képest(!!!) "olcsón"!



Egy moduláris "LEGO"-val elég jó (piacképes???) eszközt lehetne létrehozni:

-kivető töltet, 2-3 féle; indítás függőlegesen("földhözragadt" hordozó eszköz), helikopter(0-350km/h), repülőgépek (200-850km/h)
- gyorsító hajtómű "torló"-hoz/rövid lőtáv(2-4 km?)
- menet hajtóművek 8-45km-ig kb.(addig egyszerű, nem megy a harci fej méret rovására)
-40-120km-ig(vagy ameddig futja a "nafta" :) ) torlósugárhajtómű

Harcifejek, van "pár" alkalmazi terület ahol hiányosak vagyunk, javaslatok? :D
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
kimaradt az ötleelésből a beépített konzervnyitó/dugóhúzó és chatfunkció.
az ötlet kb olyan , mintha azt mondanám építsünk egy olyan olyan Porsche 911-et amin emelt padlójú, offroad, de ússzon is a vízen ha kell, és vertikálisan fel is tudjon szállni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 186
10 942
113
Oh, te lemaradtál a múltkori nagy vitánkról. Pál szerint a lengyelek az egyedüli ország, akik Oroszországot legyőzték a történelemben (1920-ban igaz is, csak ezt árnyalja, hogy már 1918-ban a Központi-hatalmak is legyőzték, plusz forradalom is volt). Ráadásul, szerinte a németeket is legyőzték volna 1939-ben, ha a szovjetek nem avatkoznak be. És természetesen most is jóval erősebb Lengyelország, mint Németország.

Nincs több kérdésem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 833
113
Na ne akarjuk mar tulszarnyalni az irani hadiipart... Magasan felettunk jar es meg jo par europai orszag felett vagy jobbanmondva a vilag tobb mint felenel nagyobb hadiipar az irani /meg ha nehany dolog takom bakomnak is tunik.../
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and vilmoci

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Na ne akarjuk mar tulszarnyalni az irani hadiipart... Magasan felettunk jar es meg jo par europai orszag felett vagy jobbanmondva a vilag tobb mint felenel nagyobb hadiipar az irani /meg ha nehany dolog takom bakomnak is tunik.../


Miért is ne akarjunk jobbak lenni?
Csak "kicsit" nem értem a hozzáállást.

Egyszer régen egy Líbia részére indult elektronikai/rádiótechnikai fejlesztés közel világszinvonalú lett. Videoton-BEAG-stb... csapat.

Az iráni szint nem rossz, pont jó kitűzött célnak! :D
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/66685_azt_a_fegyvertarat_is_fel_kell_toltenunk_ami_a_szivunkben_van
A lenyege: "A miniszter részletesen szólt az elért eredményekről. Kiemelte, hogy erősödött a honvédség megtartóképessége: miközben 2015-ben 70 fővel több távozott a haderőből, mint ahányan érkeztek, a tavalyi évet már 440 fős, az ideit pedig 1015 fős pozitív mérleggel zárta a szervezet. Szintén bővülés tapasztalható az új, területvédelmi alapokra helyezett önkéntes tartalékos rendszerben, amelynek keretében ma már több mint hatezren veszik ki részüket a haza védelméből." -tehat tartalakosok nelkul 2 eve no a hadero letszama. Amugy kb. nekem is ilyen szamok tunnek realisnak az utobbi idok hirei alapjan, pl: a kulonleges dandar osszerakasakor is kb. 350-400 fovel nott (megha ok nagyobb reszben masik alakulattol is jottek), vagy szinte nincs nap "bevonult", "feleskudott",... satobbi hir nelkul, megha kozben nyilvan kifele is van mozgas a rendszerbol.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 384
7 887
113
Az a hatezer fő max akik érdeklődtek a rendszer íránt és nyilvántartásba vették őket. A tényleges létszám akik tényleges szerződéssel rendelkeznek mint ÖTT-és mint ÖMT-és nagyjábból ezer,ezer fő lehet. A trükk ott van a rendszerben hogy a tartalékosok egy része még mindig nyugállományuak a 16% ék miatt. Ha őket kíveszűk a rendszerből máris majdnem 1000 fővel kevesebb.
Ami várható jövő évtől. Az egyetemekken,főiskolákon még intezivebben fognak nyomulni. Magyarán toborozni. Kell a fiatal a rendszerbe. A középiskolák se fognak kimaradni. Csak ott finomabban fogják csinálni.
Azzon se lepődnék meg. Ha felajánlják azt a lehetőséget. Hogy aki érettségi után elmegy egy 120 órrás vagy egy 8-10 hetes alapkiképzésre azzokat felvételi plusz pontokba jutalmaznàk. Igy már esetleg talán elérhetik egy két év múlva azt az 5000 ezres ösznépi tartalékos létszámot.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek and zeal