A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Dudi

Pl. Thunder Run, gyak. egy hangya nem akart ellenállni senkinek. Ez egy normális Blitzkrieg, azaz összhaderőnemi hadviselés. De azért a légierő kapja a legnagyobb publicitást, ézért torzul a közvélemény. A napi többezer kilőtt tüzérségi lövedékkel a kutya sem foglalkozik - kivéve a célterületen lévőket - de attól még van.
Ekkora légierőt fenntartani nekünk nagy luxus lenne.

Én is néhány korábban hozzászóló véleményével értek egyet: Az 1 szd. gripent kiélezni légifölény feladatra míg 2szd. valamilyen könnyű csapásmérőt beszerezni. Így lehetne biztosítani a viszonylag folyamatos légi tűztámogatást a légi fedezet mellett. Nem terhelnék annyira le a pílótákat sem.
Ha a tüzérség (ha lenne csöves és rakéta) is kapna precíziós lövedékeket akkor kis mennyiségben is igen nagy tűzerőt képviselnének együtt a repülőkkel - viszonylag kis pénzből.

A pénzügyekről meg annyit, hogy akkor sem ment rosszabbul, amikor 2-2.5% kapott a Honvédelem, így nem gondolom, hogy romba dőlne az ország, ha visszaállítanák. Ennyiből pedig azért jutna mindenre.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
<i> "1 hk dandár az kb 200 harckocsi. 2 gl dandár meg kb 1200 ifv. Ennyije még Németországnak sincs."
</i>
Bőven van Németországnak ennyi...

HK dandár, kb., 120 harckocsi, nem 200.
Lövész dandár, kb., 150 páncélozott gyalogsági harcjármű, nem 1200. Valamint még sok egyéb más nehézfegyver és katona..., :)
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
"A lengyelek most szereznek be újabb 116 Leo2, amivel egy második dandárt szerelnek fel."

A 200db-ot én is kicsit erősnek érzem, de az 1200 IFV-t is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
3 páncélos dandár van jelenleg aktív állapotban a Bundeswehrben. Ezeknél van összesen, 350 Leopárd 2. ( A/5, A/6, )
Én így tudom.
Amíg a tatai dandár is harckocsizó dandár volt, ha jól emlékezem 120 db T-72-es harckocsi volt az állományában.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
pela3

Úgy tűnik.
Olvasd el az előző hozzászólásokat is!
Ott lett leírva , hogy 200 db hk alkot egy dandárt. Erre írtam ,hogy a lengyelek 116 db-ból szerelnek fel egy dandárt. Mivel nálunk már nincs hk dandár, ezért írtam a lengyel példát, ami ráadásul friss.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
reagálva feljebb, ha már izraeliek és tankok jöttek szóba: ld az ő páncélosegységeik átszabását.
vhol van fenn link.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
alfa: Szarkazmust kerestem benne.. főleg,hogy 1200as ifvre nem emlékszem.. :)



Én ugyan nem ismerem,hogy mitől lesz dandár a dandár,de sógorék is 80-100 körüli Leoval dolgozhatnak és ők is kb 600 ifv/apcvel,csak náluk az Alpok az ország jelentős részét adja, nem úgy mint nálunk. De,mint többen leírták a sík terep miatt ugye nálunk talán indokolt lenne az erős összhaderőnem viszont a folyami flottillának én nem látom értelmét.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
pela3 !

A dandár erő akkor is dandár erő csak, ha az ország területe sík, mint az asztal lapja. A dandár erő szervezeti felépítése nem az ország domborzati viszonyaitól függ. :) Egy hadrendi elem, aminek megvannak a határai. Van egy pont, amin túl vezetés, irányítás szempontjából nagyon körülményes lenne. Próbálj utána nézni alaposabban és érteni fogod.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 140
7 264
113
A folyami naszádjaink elsősorban akanarakó, akna kereső hajók, aminek mindenképpen van értelme.
Egyrészt évente több világháborús aknát találnak még mindig, másrészt ezek is telepíthetnek aknákat.

Másik feladatuk lehet jól képzett felderítő egységek szállítása, azok meg hidakat robbanthatnak fel ...

Egyébként úgy tudom, hogy a NATO európai erői között csak Magyarországnak vannak folyami hadihajói. Ezt olvastam, ha nem így van cáfoljátok.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A folyami naszádjaink elsősorban akanarakó, akna kereső hajók, aminek mindenképpen van értelme.
Egyrészt évente több világháborús aknát találnak még mindig, másrészt ezek is telepíthetnek aknákat.

Másik feladatuk lehet jól képzett felderítő egységek szállítása, azok meg hidakat robbanthatnak fel ...

Egyébként úgy tudom, hogy a NATO európai erői között csak Magyarországnak vannak folyami hadihajói. Ezt olvastam, ha nem így van cáfoljátok.

Magyarországon már évek óta nincs Flottilla, a meglévő hajók a tűzszerész-alakulat állományában vannak, időnként "horgásznak" is jó méretes bombákat a Dunából, mint pl. a világháborúból maradt 454 kg-os amerikai bombát az északi vasúti hídnál, ami annak idején szerencsére csak a vizet találta el.
Folyami hadiflottája meg a NATO-n belül Romániának van, nem is akármilyen.
Üdv ML
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 367
68 773
113
Tetszenek az AM hajók, van is bennem nosztalgia kicsit ha már tengeri nem lehet legyen folyami. Csak hát... Ha jól tudom aluból vannak, azért is volt nagy kereslet rájuk többek közt. 3 db nem sok minden ha már van. 1 rohad még pesten látványosan,a múltkor el is süllyedt vagy mi... :/ Igazából tetszik de nem sok értelmüket látom, érdekes módon a duna németországi -ausztriai szakaszán is megoldják az aknamentesítést. A partról meg kilőhető. Max átkelést fedezhetne, vagy nem tudom... De ha csak ők lennének a legértelmetlenebb alakulatunk... Van más fantomalakulat épp elég.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 367
68 773
113
Nem tudom mennyire vad egy ötlet de inkább el tudnám képzelni őket valami légvédelmi hajónak a duna hidak védelmére....
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Folyami hadihajózásnak egyetlen értelme van , hogy egy fegyvernemet ne veszítsünk el. Ha ma lekapod őket a hajóról holnap senki sem fog tudni hadihajót vezetni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tökéletes mozgó célpontok a repülőgépeknek,helikoptereknek,harckocsiknak,páncéltörő rakétáknak....

Ezeknek a hajóknak elsősorban nem háborús harctevékenység a feladatuk , hanem békebeli akna és bombamentesítés !!!
ML
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 140
7 264
113
Az aknamentesítő hajóinkon vannak tűzszerész búvárok is, akik értenek a vízalatti robbantáshoz. Ezeket egy esetleges ellenség kezén lévő híd megsemmisítéséhez célszerű egy fegyveres hajóval a cél közelébe juttatni.