A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Néhányan árkon túli gyepmesterként hajtják a semmit. Van olyan érzésem, hogy celebra minden katonai tudását olvasmányokból, youtube videókból meríti. Ami nem baj, csak nem kellene erőltetni, ha a többség elmagyarázza, mi miért és hogyan valójában.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Néhányan árkon túli gyepmesterként hajtják a semmit. Van olyan érzésem, hogy celebra minden katonai tudását olvasmányokból, youtube videókból meríti. Ami nem baj, csak nem kellene erőltetni, ha a többség elmagyarázza, mi miért és hogyan valójában.
Rengeteg olvasmány,meg másfél év sorkatonai szolgálat.Ami végén felajánlották a katonai akadémiát.Én marha meg elutasitottam,pedig most már a 100%nyugdij kényelmét élvezhetném.Különben tényleg van fegyveroktatói minősitésem,és sorkatonaként oktattam is lövészetet.Na azt ne forszirozzuk,hogy ha ma vizsgáznom kéne,átmennék e.((Nem).Vadász Trabitol a MAZ543ig vezettem mindenféle kacatot,csak Rábát,azt sosem.Ennyi
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
fölösleges volt bevetődni, mer báncsák a zsiráfokat.... o_O

Jó azt tisztázni és kész.
pl. én se tudtam
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
az közben beigrott, hogy anno már kb tíz éve volt róla szó, hogy érdekes a cégháttér:
Munkahigiéniai és munkabiztonsági termékek kereskedelmével foglalkozik ezentúl a Svédországból nyolc évvel ezelőtt hazatért hadiipari vállalkozó, Wilhelm Péter egyik érdekeltsége, a 2000-ben 24,8 millió forint jegyzett tőkével alapított Pro Patria Hungary Műszaki Fejlesztő, Védelemipari és Szolgáltató Rt. A Leoninus Kereskedelmi Zrt.-re átkeresztelt cégben 39 százalékos részesedéssel tulajdonossá vált Wilhelm jó barátja, Stern Péter és testvére, Stern Gábor, akiknek családi vállalkozása 14 éve gyárt munkaruhákat. "Alvó cégként a Pro Patria éppen alkalmas volt arra, hogy egy olyan vállalkozásba kezdjen, amely megfelelő alaptőkével és több mint hároméves múlttal bármilyen tenderen indulhat az évi 4-8 százalékkal bővülő piacon" - magyarázta Stern Péter, miért nem új céget alapítottak. A vezérigazgatót az sem riasztotta el az együttműködéstől, hogy Wilhelm cégcsoportjában egy éve csődbűntett gyanújával vizsgálódott a Nemzeti Nyomozó Iroda.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
az közben beigrott, hogy anno már kb tíz éve volt róla szó, hogy érdekes a cégháttér:
Munkahigiéniai és munkabiztonsági termékek kereskedelmével foglalkozik ezentúl a Svédországból nyolc évvel ezelőtt hazatért hadiipari vállalkozó, Wilhelm Péter egyik érdekeltsége, a 2000-ben 24,8 millió forint jegyzett tőkével alapított Pro Patria Hungary Műszaki Fejlesztő, Védelemipari és Szolgáltató Rt. A Leoninus Kereskedelmi Zrt.-re átkeresztelt cégben 39 százalékos részesedéssel tulajdonossá vált Wilhelm jó barátja, Stern Péter és testvére, Stern Gábor, akiknek családi vállalkozása 14 éve gyárt munkaruhákat. "Alvó cégként a Pro Patria éppen alkalmas volt arra, hogy egy olyan vállalkozásba kezdjen, amely megfelelő alaptőkével és több mint hároméves múlttal bármilyen tenderen indulhat az évi 4-8 százalékkal bővülő piacon" - magyarázta Stern Péter, miért nem új céget alapítottak. A vezérigazgatót az sem riasztotta el az együttműködéstől, hogy Wilhelm cégcsoportjában egy éve csődbűntett gyanújával vizsgálódott a Nemzeti Nyomozó Iroda.
meg anno alafahíren volt róla valami, ott leoffshore -cégezték, vissza nem térítendő állami támogatás miaatt, de volt büszek kijelentésük is hogy 400 millióü forintból akarnak"új elven működő" radart kifejelszteni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Csak megjegyeztem.
Ha török lenne vagy japán érdekeltség, akkor ugyan úgy írtam volna.
Voltak, talán most is vannak több hónapos kinti képzések.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Nem az a baj, hogy beszerzésre került, hanem legalább befestették volna, katonai színre. A buszoknál viszont az át és visszalakítható dolog, az átfestés stb. teljesen felesleges költség volt, magának a buszoknak a beszerzése szintén nem.
Más: A fenti képen van egy zöldre festett busz.. Persze van nekik is, de nagyon sok teljesen polgári jármű csak a Bundeswehr embléma van rajtuk, feleslegesen nem variáltak, célszerűen költötték rá a pénzt.
A koncepció, a felépítés és a struktura változtatása nélkül ezek a beszerzések minmális mértékben emelik a harcképességet. Szükséges volt a beszerzésük, de ha csak az elmúlt 8 évben - ha már Nemzeti Kormánynak nevezték magukat, akiknek fontos a haza védelme - akkor ezt évente simán hajcihő nélkül üzemetetten kellett volna megtenni, így csak parasztvakítás..
Hozzáteszem, hogy nem kell azzal jönni, hogy elődeik sem csináltak semmit.. Mert mindig a másik oldalra hivatkozni, hogy Ők szarok voltak mi is lehetünk, Ők loptak mi is lophatunk, ez nem opció.

A tehergépjárművekról: A RÁBÁ-k nem a Z2026 részei, csak úgy adják be. Az a még elvetélt, és elhúzodott gépjárműbeszerzési program részei, mint anno a Kronsberg rádiók voltak.. Jó régei program és végül fele sem lett igaz, most meg eladják mintha a haderőreform része lenne. ..
250 db kedvéért a Suzuki nem fog új festékkel kiserletezgetni szerintem. Vannak kintről behozott kocsik közt matt olivzoldek, de gondolom nem ilyen kis tétel bravat vették húsz éve az olaszok vagy focust a németek. Max le lehetne foliazni őket,az meg nem vészes árban.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and aquarell

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Rossz helyen kérdeztek és ha jem kaptok választ kitaláltok valamit majd ha ezt szóvátesszük mi vagyunka buták.

DUDI, tőled sem vártam, hogy meg fogsz szólalni. Feltettem egy kérdést, miért rossz helyen? Szerintem KRISS-vel volt két kommentváltás, amiből két dolgot értettem meg.

1. Kb. hova kerülnek a VITARA-k.
2. Meg pontos számok biztos titkok, azért KRISS is csak utal a dolgokra. (Bár nem hiszem, hogy ezen a területen titkolózni kellene.)

Itt be lehetett volna fejezni a témát, de jött itt 100-an, akik a hsz-ekből látva amit írtak, csak valami libsi provokációt láttak az egészben. Ezen igazán megdöbbentem, mert nem gondoltam, hogy itt is zéró tolerancia, polgárháborús hiszti hangulat van, és egy kérdésre indulatok fakadnak. Hát tegnap úgy látszik, én voltam az itteniek szemében a SOROS... Azok fújták fel az egész dolgot, akiknek nulla info tartalma volt a válaszának, de minősítettek, csak azért, amiért kérdeztem...Jó példa, vitakultúrából, toleranciából egyest kaptatok a tegnapiak miatt tőlem.

De miért, hol kellett volna egyébként feltenni a kérdésemet????
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egyébként erősen Izrael-érdekelt a cég.

Nem fikázás, csak fáj olvasni az értetlenkedést. Elmondják, amit tudnak, elmondhatnak. Valaki rákérez megint. Megint válaszolnak. Másvalaki megint rákérdez. Mit vársz, Kossuth-díjat?


Csak azért írtad, hogy mindenki lássa, milyen vicces fiú vagy? Egyéb értelme úgysem volt. Csak tölteni a tárhelyet.. Kár volt...ezért...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Csak azért írtad, hogy mindenki lássa, milyen vicces fiú vagy? Egyéb értelme úgysem volt. Csak tölteni a tárhelyet.. Kár volt...ezért...
Ez nem igaz, engem pl. érdekel hogy miért Izrael érdekelt cég. Jó ezeket a dolgokat letisztázni. Nem csípem ha zsiráfozik valaki, mert szerintem tiszteletlen, s semmi értelme egyetlen egy néppel sem összerúgni a port, de attól még érdekel hogy milyen és milyen mértékű kapcsolódása van egy külső államnak egy hazai fegyvergyártó cégben.

Csak a tisztánlátás végett.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez nem igaz, engem pl. érdekel hogy miért Izrael érdekelt cég. Jó ezeket a dolgokat letisztázni. Nem csípem ha zsiráfozik valaki, mert szerintem tiszteletlen, s semmi értelme egyetlen egy néppel sem összerúgni a port, de attól még érdekel hogy milyen és milyen mértékű kapcsolódása van egy külső államnak egy hazai fegyvergyártó cégben.

Csak a tisztánlátás végett.

Bocs, akkor tévedtem...
 
  • Tetszik
Reactions: Pal