A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Például a területvédelmi tartalékosok alap kiképzését ha esetleg létszámilag megvannak akkor lehetőség szerint az alapokat helyben kapják meg. Nos nincs mindenhol laktanya helyben. A felkészítők ilyen esetben pl hogy jutnának el hozzájuk. Plusz ahogy már 1000 szer leírták...................... rengeteg egyéb tényező van ami miatt kellenek.


Nem tudom, miért nem tünik fel senkinek, hogy konkrét dolgokra kérdeztem rá. Oda is írtam, akinek nincs többlet infója, ne levelezzen, mert azzal nem jutunk előre, ha már az 1000 x leírt, általam meg olvasott dolgokat még egyszer leírja valaki. Ha senki nem tud a kérdésre válaszolni, akkor ne tegye!!!!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113

Itt a CZ-s jóember azt magyarázza, hogy a BREN 2 5,56x45-ös (CZ 806) és a 7,62x39-es (CZ 807) ugyan az a fegyver, csak csövet és závárzatot kell cserélni, a tárfészekből meg kivenni valami szűkítőt. Erről tud valaki bővebbet?
Akkor nálunk a 7,62 es lesz rendszeresítve. Szükség esetén átalakitó készlettel:) ezek szerint akadhat még bőven 7.62 es lőszer raktárron.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Úgy látom más sem tudhat itt többet mint én eddig, de köszi a választ!
Itt lényegében semmi nem elérhatő információ.Minden titkos.Miértre nincs értelmes válasz.Hüleség baxa a nyomoruságot.Szerintem nincs semmien ténylegessen létező hadseregfejlesztési koncepció.NATO nyomásra van egy fejlesztési kényszer,de elég klisészerüen.Eggyenlőre a Bren gyártását lehet jónak értékelni,de még az sem teljessen tiszta.Milyen arányban kerül hazai felhasználásra,cseheknek,vagy exportra a termelés?Mik a prioritások?Szervezeti problémák úgynézzki megmaradnak.Hadrendröl van beszéd,de eggyenlőre inkább csak átnevezéseknek tűnnek.Tippem szerint lesz egy régi kategorizálás szerint közepes súlyú gépesitett dd,dehogy mikor és milyen harcértékkel,az fejvakarás.Szóval igazábol bűzlik a hal a fejétöl továbbra is,de a hivők ezt nem hajlandóak tudomásul venni.

Itt a CZ-s jóember azt magyarázza, hogy a BREN 2 5,56x45-ös (CZ 806) és a 7,62x39-es (CZ 807) ugyan az a fegyver, csak csövet és závárzatot kell cserélni, a tárfészekből meg kivenni valami szűkítőt. Erről tud valaki bővebbet?
Ez az ujjabb fegyvereknél gyakori.Gyártásnál van inkább csak jelentősége,a csapatoknál szvsz soha nem szerelik át őket.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Itt lényegében semmi nem elérhatő információ.Minden titkos.Miértre nincs értelmes válasz.Hüleség baxa a nyomoruságot.Szerintem nincs semmien ténylegessen létező hadseregfejlesztési koncepció.NATO nyomásra van egy fejlesztési kényszer,de elég klisészerüen.Eggyenlőre a Bren gyártását lehet jónak értékelni,de még az sem teljessen tiszta.Milyen arányban kerül hazai felhasználásra,cseheknek,vagy exportra a termelés?Mik a prioritások?Szervezeti problémák úgynézzki megmaradnak.Hadrendröl van beszéd,de eggyenlőre inkább csak átnevezéseknek tűnnek.Tippem szerint lesz egy régi kategorizálás szerint közepes súlyú gépesitett dd,dehogy mikor és milyen harcértékkel,az fejvakarás.Szóval igazábol bűzlik a hal a fejétöl továbbra is,de a hivők ezt nem hajlandóak tudomásul venni.

Ez az ujjabb fegyvereknél gyakori.Gyártásnál van inkább csak jelentősége,a csapatoknál szvsz soha nem szerelik át őket.


Lehet neked van igazad. Ha már a kérdésemre adott válasz is titkos, akkor az is, hogy hány guriga toalettpapír fogy a seregben...Ilyen körülmények között tényleg átlátható infókat nem kapunk, ezért marad a foteltábornokok szubjektív elképzelése, no meg a személyeskedés. Azzal ki lehet tölteni a fehér foltokat.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
http://killermetals.blog.hu/2018/04/04/az_uj_hazai_gyartasu_kezi_lofegyverekrol_meg_egyszer

Csak hogy elhagyjuk az ügyeletes hiszti témát és érdekesebb vizekre evezzünk.


KRISS szerintem pont neked, mint hivatásosnak nincsen semmilyen jogalapja arra, hogy a kérdéseimet hisztiként reagáld le. Írjad inkább azt, én sem tudom, vagy azt hogy nem mondhatom meg. Mert Ti a felszerelésetek, ellátásotok, fizetésetek, stb... azt nem a kormánytól kapjátok bakker, hanem az olyan adófizető állampolgároktól, mint amilyen pld. én is vagyok. Ha tetszik, ha nem kérdéseket tettem fel, mert szerettem volna tudni, ebben az ártatlan ügyben, hogy végülis hová kerültek az adóforintok. Szerintem a Te mostani lesajnálásodból is látszik, hogy a szakadékot a civilek és a katonák között nemcsak a civilek mélyítik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Tobb mint 500 astra volt beszerezve a km ora tobb 100.000 atlagosan 6-800.000 (tehat hasznalva voltak/ na most jott 250 uj vitara! A fele! Feleslegessegrol szo sincs nem hogy novekedett a szemely gpk aranya ezen a teren hanem felezodott. /hogy miert azert az internet nagyban hozzajarult/es a nyugdijazasok/ off :D pro patria hokamerairol tud vakalaki valamit!? Csak mert ez mar komolyabb kepesseg mint mondjuk egy ultrakonnyu ketszemelyes kisgep a jovoben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Na akkor +10% os szemelyygepkocsiflotta bovulese miatt megy a problemazas. /mikoszben +2 uj zaszloalj alakult nem kivallasal/+tartalekos rendszer
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
KRISS szerintem pont neked, mint hivatásosnak nincsen semmilyen jogalapja arra, hogy a kérdéseimet hisztiként reagáld le. Írjad inkább azt, én sem tudom, vagy azt hogy nem mondhatom meg. Mert Ti a felszerelésetek, ellátásotok, fizetésetek, stb... azt nem a kormánytól kapjátok bakker, hanem az olyan adófizető állampolgároktól, mint amilyen pld. én is vagyok. Ha tetszik, ha nem kérdéseket tettem fel, mert szerettem volna tudni, ebben az ártatlan ügyben, hogy végülis hová kerültek az adóforintok. Szerintem a Te mostani lesajnálásodból is látszik, hogy a szakadékot a civilek és a katonák között nemcsak a civilek mélyítik.
Ez pont nem neked szólt, elnézésedet kérek miatta, csak korábban már leírtuk, hogy minek a vitara, mi helyett lesz és miért van rá szükség és valószínüleg árat is fogok tudni (csak le nem írhatom nektek), de ha abból indulunk ki, hogy a rendőrök a listaárnál jóval alacsonyabban jutottak hozzá a személygépkocsikhoz akkor jó vásárt csináltunk. Csak már nagyon túráztatja az idegeimet ez a téma. És bocsásd meg nekem és a többi hivatásosnak, hogy már a morzsák után is kapkodunk ami megkönnyíti a munkánkat, annyi év szopás után.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Akkor a 250 db VITARA lövésszállítő lesz? Vagy netán minden hadnagy kap a feneke alá egy szolgálatit? Mert én azt nem tudom elképzelni, hogy hány csapat, azaz inkább laktanya van MO-n? Egyébként egy jó elosztás mellett látnám az értelmét, de a hiten kívül tudja-e valaki, hogy hova kerülnek a VITARA-k?? Aki tudja írja meg. Minden hátsó szándék nélkül érdekel, milyen szolgálati helyekre, milyen beosztásokhoz rendelik ezeket. Főleg akkor, ha ahogy állítod, a kocsik a csapatokhoz kerülnek...

Ma délelőtt láttam pont egyet Kecskeméten a Honvédkórház előtt. Mellette meg egy régi Astrát, bár hozzáteszem, az egy szép megkímélt példány volt. (mindkettő honvédségi rendszámos, értelemszerűen :D )
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez pont nem neked szólt, elnézésedet kérek miatta, csak korábban már leírtuk, hogy minek a vitara, mi helyett lesz és miért van rá szükség és valószínüleg árat is fogok tudni (csak le nem írhatom nektek), de ha abból indulunk ki, hogy a rendőrök a listaárnál jóval alacsonyabban jutottak hozzá a személygépkocsikhoz akkor jó vásárt csináltunk. Csak már nagyon túráztatja az idegeimet ez a téma. És bocsásd meg nekem és a többi hivatásosnak, hogy már a morzsák után is kapkodunk ami megkönnyíti a munkánkat, annyi év szopás után.


OKÉ, OKÉ semmilyen formában nem mondtam, hogy felesleges lenne, de tényleg érdekelne hová, kikhez kerül. Mert a fórumon elolvasott bejegyzések ezt nem tartalmazzák. Ha már megvették, és jó áron, engem a pontos ár nem érdekel, hanem csak a szétosztás mikéntje. Minden laktanya kap mondjuk 5 db-ot! Vagy minden szd. pk. kap egyet? Vagy más módon lesz elosztva? Lehet, nem kapok, kaphatok erre választ...de a hiba bennem van, mert ennek a beszerzésnek pont ez a része érdekel....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
5 db helyorsegenkent keves. Nagyon keves. Csak szamold ki az alapokat. Hogy pk nak helyetessenek tfonoknek van sajat hasznalatu az evidesns szukseg van ra hogy mimdig rendelkezesukre alljon. Hogy a helyorsegellatos nak legyen mimdig rendelkezesre az is termeszetes hisz kaja kell targyalni kell hogy a foorvos urnak legyen egy barmikor hasznalatra ez is termeszetes. De kell meg oluszba ugyintezesre helyorseg szinten egy bizonyos keret. Alegyseg pk knak is kell meg ha kozos hasznalatu is mint az ugyintezosoke. Toborzoknak se art ahogy az tartalekosok kikepzeseert feleloseknek se. Egeszsegugyi okokra is kell hogy kegyen egy . tartalek is kell. Emellett a tiszteknek is kel kozos hasznalatra sot az altiszteknek is. Nem kell hogy egyszerre mind fusson kell keszenlet es tartalek is. Nehogy meghibasodik egy jon egy riasztas azt osszeomlik a rendszer... De a minden napos hasznalat a fo szukseglet. Persze hogy kapni fog a kieg meg ez meg az is ezzel semmi gond nincs a gond akkor lenne ha ok 8as audit kapnanak mig a helyorsegk vitarat. /vizfely van nem jo de egy estleges rendkivuli allapot beveztesekor megy a tarcsis es a civil a kikepzesre nekik is kell tiszt es ten tanar mernok 0kat kepzessel. /nem horty rendszer tartalekos tiszti vipag/
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tonyo

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
OKÉ, OKÉ semmilyen formában nem mondtam, hogy felesleges lenne, de tényleg érdekelne hová, kikhez kerül. Mert a fórumon elolvasott bejegyzések ezt nem tartalmazzák. Ha már megvették, és jó áron, engem a pontos ár nem érdekel, hanem csak a szétosztás mikéntje. Minden laktanya kap mondjuk 5 db-ot! Vagy minden szd. pk. kap egyet? Vagy más módon lesz elosztva? Lehet, nem kapok, kaphatok erre választ...de a hiba bennem van, mert ennek a beszerzésnek pont ez a része érdekel....
Az első feltevésed helyes, csak laktanyánként változó számokkal a helyi járműpark mennyiségének és öregségének függvényében.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
OKÉ, OKÉ semmilyen formában nem mondtam, hogy felesleges lenne, de tényleg érdekelne hová, kikhez kerül. Mert a fórumon elolvasott bejegyzések ezt nem tartalmazzák. Ha már megvették, és jó áron, engem a pontos ár nem érdekel, hanem csak a szétosztás mikéntje. Minden laktanya kap mondjuk 5 db-ot! Vagy minden szd. pk. kap egyet? Vagy más módon lesz elosztva? Lehet, nem kapok, kaphatok erre választ...de a hiba bennem van, mert ennek a beszerzésnek pont ez a része érdekel....

Pl: Xy bázis kap mondjuk 5db-ot. Ha a Logisztikai szd/zalj megkapja a feladatot hogy Bélának holnap menet van Kecsóra akkor a log század sofőrrel autóval biztosítja a szállítást adott helyre. Opellel,Vitaraval vagy busszal,amilyük van éppen.
A századoknak nem nagyon lesz belőlük szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal