A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
....
- 300 eve USA szovetseges. Ez az, ami hianyzik Mo-nak: mindig mas oldalon all (ami epp jobb/kisebbik rossz) ellenben Lo mindig USA oldalon all. ....
Ja, hogy bejött nekik. Nézzünk 300 évet, vagyis 1718-tól.
- 1736-tól Lengyelország hivatalosan nem viselt semmilyen háborút, de az idegen hadseregek oda-vissza vonulgattak az országon keresztül ami elpusztította azt. A szász királyok uralkodása alatt Lengyelország egyre nagyobb mértékben vált függővé Oroszországtól
- Lengyelország első felosztása – 1772. augusztus 5. Ettől fogva Lengyelország gyakorlatilag orosz protektorátus lett
- Lengyelország második felosztása – 1793. január 23. Poroszország és Oroszország további területeket vettek el Lengyelországtól
- Lengyelország harmadik felosztása, 1795. október 24. Lengyelország megszűnt létezni.
- a függetlenség visszaszerzésének időpontjának 1918. november 11-ét tartják
- 1939 szept 1. Német megszállás
- 1945 szovjet megszállás
- Aztán rendszerváltás és itt is vagyunk.

Szóval az elmúlt 300 évben 100 évet volt Lengyelország független. USA szövettséggel is legalább akkora siker mint a Magyar. Amúgy az USA 1916-ig nem volt katonai tényező a világban.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem rosszabb a helyzet,mint Kádár alatt volt.De szerintem is valós a polgárháborus veszély.Akár végre bukik a kormány,akár megy.A MH ma sokkal rosszabb állaotban van mint az MN volt.Olyan,mint ha csak a Forradalmi ezredek maradtak volna meg az MNböl könnyűgépesitet formában,mutatóban pár egyébb alegységgel.Lájkolóbrigád meg fel se fogja,milyen veszélyes helyzetben van az ország.Sem azt,hogy az intézményrendszer működési rendje miért eredményezi ezt az állapotot.


Elvileg Mac azt írta, hétfőn kinyitják a KANTIN topicot. Erről a témáról bővebben szívesen eszmét cserélek veled....akkor és ott, mert nem akarom rongálni a topicot..
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Erodálják... a megítélését?
Gonosz leszek, de van még hová?
UI: Tisztázzunk valamit. X plusz egyezer hírt hozhatok nektek, amikor katonák fordultak a nyilvánossághoz, robbantottak ki kisebb-nagyobb botrányt, a használhatatlan felszereléstől a seregen belüli visszásságokon át a politikusi kártételig, etc.
csak pár példa...az utóbbi időkből
A Budeswehr harcképességéről, a Royal Navy állapotáról szóló hírek, az USA specforce átalakítását kritizáló nyílt levél, az izraeli izraeli hadseregen belüli problémák, az Army szexbotrányai etc (Azért igaz, a magas rang itt is nagyobb védelmet jelent)

De itt a hűbéruri rendszerben az hadititok, hogy hová a francba kerül elosztva pár Vitara? Mamaenejnmindenkiafrancba, nézzetek mást hülyének. Mi ez a "mundér becsülete?" Bocs, de az átlag választó szemében a honvédség a magyar fociválogatott szintjén van. Vagy ha pld leírja valaki, hogy basszátok meg, pld tüzérségünk sincs, csak pár D-20, de már meteo állmás nélkül, nincs horizonton túli tűzcsapás képesség, lőszer szinte semmi, az is lassan mind lejárt szavatosságú, szóval mi ez a borbála napi ünnepség?- az a titkot árul el és a magyar honvédség hírnevének árt..... etc etc....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem értek egyet veled. Szerintem az ország nyugodt, nincs polgárháborús veszély. Aki leszakadt a társadalom zömétől, az már elhitte, hogy nincs kitörés innen, aki szegény, az az is marad. Amíg ez a rész meg tud úgy-ahogy, alacsony szinten élni, addig nem lesz velük probléma. Akik meg a középosztályhoz tartoznak, ma meg tudnak élni, a szegéyekhez viszonyítva egészen jól. Míg ez a viszonyítási alap működik, addig ez a része a társadalomnak sem kapható semmilyen polgárháborús szervezkedésre, mert van egyértelmű veszteni valója.. A NER-esek meg ennek a kurzusnak a nyertesei. Amíg a nyertesek nyeregben vannak, a hatalmuk még szilárdabbá tételén kívül nincsen okuk arra, hogy az indulatokat felkorbácsolják. Ha a FIDESZ nyer, amit előre borítékolok, le fogják csendesíteni azokat az indulatokat, amik felkorbácsolódtak az elmúlt hónapokban. Szerintem egy igazi polgárháborús helyzet ma MO-n semelyik társadalmi szereplőnek sem az érdeke. Ez a HSZ inkább illene az MO biztpol topicba, de hát azt hiszem az le van zárva. Ha kinyitják, kérném aki teheti ne törölje, hanem mozgassa át oda ezt a beszélgetést.
Igen,ez nem ide illik.De szerintem van veszély.Ha marad a kormány,minket egy lassú bürokratikus úton karanténba zárnak az EUn belül,vagy kizárnak.EUs pénzek nélkül összeomlik az ország.Ha bukik,nem lehet tudni,mit fog tenni.Jó eséllyel ha bukik,börtönbe kerülnek.Nem hiszem,hogy az sztoikussan megvárnák.Szóval veszélyesnek itélem a helyzetet,de kifejezetten kivánom,hogy NE legyen igazam.Inkább tetszelegjek a hüle vészmadár szerebe.Még a nikkemet is átkeresztelem vészmadárnak,csak utólag nézzve bizonyuljak annak.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ha tippelhetnék, akkor azt mondom ma itthon ezen a területen ugyanaz megy mint régen a Kádár alatt (még akkor VSZ volt). Nem volt itt rendszerváltás, a HM is még a régen megszokott módon parketta tábornokokkal és főtisztekkel működik. Énnekem azért fontos rálátni a Hadseregre, mert az, hogy egy társadalom milyen kapcsolatot ápol a honvédségével, milyen infókat és hogyan oszt meg, az nem csak a honvédségi vezetésre lesz jellemző, hanem magára a társadalomra. Nekem meg kényelmes ezen a területen keresztül belelátni abba ami a leginkább izgat, hová, merre is visznek a magyar társadalomban megfigyelhető változások. Egyébiránt megdöbbentenek a polgárháborús helyzetet vízionáló hsz-ek, meg azok is, akik ilyen orbitális baromságokat lájkolnak. Egyre több az agymosott, aki át se gondolja mit jelent egy polgárháború, meg mit érnénk el vele itthon. És akik ezt itt propagálják, látják az ide feltett videókon, hová vezet egy polgárháború. Szerintem MO-n egy polgárháború csak arra lenne jó, hogy kb. 30 évvel ezelőtti szintre visszalőjük az országot. Szerintem, egy ilyen fejlemény nem az országlakosok érdeke lenne...


Látom már a jövő történelemkönyvét:
" A nagy magyar polgárháború története. 2018 április9 08:00 -2018 április 9 08:30"
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Milyen érdekes :D Megbukik a Fico kormány a szomszédban és a Gripenek helyett egyből felmerül az F-16-os :D :D gyorsan átgondolták a megmaradt vezetők.
Ez nem megy ilyen gyorsan és hirtelen, nyilván még az előző kormány kért ajánlatokat több helyről is (a SAAB se egy hét alatt válaszok ilyen üzleti érdeklődésre), és most futott be az egyik válasz ...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Igen,ez nem ide illik.De szerintem van veszély.Ha marad a kormány,minket egy lassú bürokratikus úton karanténba zárnak az EUn belül,vagy kizárnak.EUs pénzek nélkül összeomlik az ország.Ha bukik,nem lehet tudni,mit fog tenni.Jó eséllyel ha bukik,börtönbe kerülnek.Nem hiszem,hogy az sztoikussan megvárnák.Szóval veszélyesnek itélem a helyzetet,de kifejezetten kivánom,hogy NE legyen igazam.Inkább tetszelegjek a hüle vészmadár szerebe.Még a nikkemet is átkeresztelem vészmadárnak,csak utólag nézzve bizonyuljak annak.


Akiknek vaj van a füle mögött, azoknak van "B" meg "C" tervük is egy ilyen esetre. Ha rosszul sűlnének el a dolgok, akkor Svájcba, vagy tudomisénhova migrálnának politikai menedékjogot kérve. Migrálnának a migráns ellenesek. De azt hiszem erre még csak a jövőben fog sor kerülni...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért ismerjük fel az iróniát!


OKé, néha nehéz... Mert egy kivülálló iróniája könnyebb eset. Egy bennfentesnek, azért komolykodni kellene. Főleg egy olyan helyzetben, mint a mai, ahol eléggé sok "hiszti" lengi körül a történéseket! Könnyű árnyékra vetődni....Ja, most vettem észre, hogy hú de konzervatív vagyok... De köszi a választ, legalább te megnyugtattál...a saját személyedet illetően...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ja, hogy bejött nekik. Nézzünk 300 évet, vagyis 1718-tól.
- 1736-tól Lengyelország hivatalosan nem viselt semmilyen háborút, de az idegen hadseregek oda-vissza vonulgattak az országon keresztül ami elpusztította azt. A szász királyok uralkodása alatt Lengyelország egyre nagyobb mértékben vált függővé Oroszországtól
- Lengyelország első felosztása – 1772. augusztus 5. Ettől fogva Lengyelország gyakorlatilag orosz protektorátus lett
- Lengyelország második felosztása – 1793. január 23. Poroszország és Oroszország további területeket vettek el Lengyelországtól
- Lengyelország harmadik felosztása, 1795. október 24. Lengyelország megszűnt létezni.
- a függetlenség visszaszerzésének időpontjának 1918. november 11-ét tartják
- 1939 szept 1. Német megszállás
- 1945 szovjet megszállás
- Aztán rendszerváltás és itt is vagyunk.

Szóval az elmúlt 300 évben 100 évet volt Lengyelország független. USA szövettséggel is legalább akkora siker mint a Magyar. Amúgy az USA 1916-ig nem volt katonai tényező a világban.


Nem?

kicsit nézz urána pld annak, hogyan került hozzájuk a Fülöp szigetek, etc:)
(pontosítsunk úgy hogy csak a 19 század végén kezdték el kiépíteni a nem csak otthoni (-krva nagy szárazföld, volt ott elég dolguk) hanem vilápolitikai szinten is tényező haderőt... flottafejelsztés, etc...)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Csak gondoltam berakom úgy miheztartás végett...
A szaúdiak most vesznek 177 db M109A6 Paladint (+ szükséges tréning, kommunikációs, parancsnoki kellékek): 1,31 milliárd USD
Ez úgy ~7,4 millió USD/db ár.
www.janes.com/article/79055/saudi-m109a6-howitzer-request-approved
Hát ott tényleg csakis önvédelemre kell ? (lásd Jemenben) ... meg hát mint tudjuk ott tényleg tökéletes a plurális demokrácia ... és a sajtószabadság is tökéletes ... meg a fékek és ellensúlyok rendszere is működik ... szóval van az a pénz, amiért Samu bácsi is becsukja a szemét hogy ne látsszon semmi csúnyaság a megrendelőnél ...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Akiknek vaj van a füle mögött, azoknak van "B" meg "C" tervük is egy ilyen esetre. Ha rosszul sűlnének el a dolgok, akkor Svájcba, vagy tudomisénhova migrálnának politikai menedékjogot kérve. Migrálnának a migráns ellenesek. De azt hiszem erre még csak a jövőben fog sor kerülni...

UI.: persze én sem szeretem a migránsokat, a sárgákat se, a sötét bőrszínűeket se, éljenek itt vagy többszáz éve. A családom tudna erről mesélni, mert szerintük rasszista vagyok, bár ők se lelkesednek azért, amiért én. Hát most ők akkor rasszisták? Csak annyira, mint én, bár ezt ma ugyanolyan könnyen rámondják bárkire, mint a "kommunista" és a "libsi" jelzőket. De, nem hiszem, hogy ez lenne MO-n a legnagyobb probléma. Ami meg lényeges lenne alig hallunk róla. Zseniális....de tényleg, ezt 10 év múlva tanítani fogják, mint az információs hadviselés egyik jellemző és hatásos példáját...
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Gondolom, az üzlet engedélyezésénél bejátszott:
- a helyi helyzet
- az óvatos, nyitás politikája, az új szaudi vezetéssel, - és azok politikai irányváltásával
- a térségbeli stratégia - iráni főmufti ép most fenyegetőzik megsemmisítéssel
- etc

(Egyébként európai cégek ajánlata is ott volt az asztalon ugyanerre a beszerzésre.... valahogy London, Berlin, Párizs se mondta az hogy nem, emberi jogok miatt ide nem adunk el..)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
UI.: persze én sem szeretem a migránsokat, a sárgákat se, a sötét bőrszínűeket se, éljenek itt vagy többszáz éve. A családom tudna erről mesélni, mert szerintük rasszista vagyok, bár ők se lelkesednek azért, amiért én. Hát most ők akkor rasszisták? Csak annyira, mint én, bár ezt ma ugyanolyan könnyen rámondják bárkire, mint a "kommunista" és a "libsi" jelzőket. De, nem hiszem, hogy ez lenne MO-n a legnagyobb probléma. Ami meg lényeges lenne alig hallunk róla. Zseniális....de tényleg, ezt 10 év múlva tanítani fogják, mint az információs hadviselés egyik jellemző és hatásos példáját...


Valamiért nekem a dél-amerikai Chavez féle választások ugranak be... az is milyen szuper ország lett, na...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 575
79 763
113
OKé, néha nehéz... Mert egy kivülálló iróniája könnyebb eset. Egy bennfentesnek, azért komolykodni kellene. Főleg egy olyan helyzetben, mint a mai, ahol eléggé sok "hiszti" lengi körül a történéseket! Könnyű árnyékra vetődni....Ja, most vettem észre, hogy hú de konzervatív vagyok... De köszi a választ, legalább te megnyugtattál...a saját személyedet illetően...

Vannak dolgok amit nehéz komolyan venni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Valamiért nekem a dél-amerikai Chavez féle választások ugranak be... az is milyen szuper ország lett, na...


Ami zseniális, az akkor is az, ha éppen rossz vagy a jó irányban van felhasználva ez(ek) a nagy ötlet(ek.). Hitler is jól el tudta adni a nemzeti szocializmust. Bár nem értek vele egyet, de a maga nemében ugyanúgy egy zseniális tervet hajtott végre, mint Sztálin, a XX. sz. másik nagy tömeggyilkosa. Persze rombolni könnyebb, mint építeni, de a maguk műfajában mindketten "maradandót" alkottak. Mert Sztálin a (rém) tettei ellenére megérte az öregkort, de Hitler is sikeres volt mindaddig, amíg túl nem tolta a saját akarata diadalát... Hát egyébként a megfelelő helyeken, mindkét idézett államférfi technikáit tanítják, és könyvtárnyi irodalma van a sikereiknek, meg azon elemzéseknek, hogy mi miért történt így, miért voltak hatásosak. Azóta persze sokan merítenek mind a mai napig a "nagy elődök" hatalomgyakorlási technikáiból.

UI.: Én csak azt mondom, mindenki menjen el ma szavazni a saját lelkiismerete és preferenciája szerint, hogy az elkövetkező négy évben ne alaptalanul fanyalogjon a jövőbeli kurzuson. Bár én nem szavaztam már 8 éve, most megtettem. Nem mondom meg kire szavaztam, mert Mac pihire küldene, mint Minsz2 fórumtársunkat, de az én voksom sem tért el az övétől. Holnaptól persze nem a választások lesz a főtéma és ez így is lesz jól. Lehet, hogy egy hét múlva T-90-esek, vagy M-1 Abramsok tapodják majd a magyar utakat? Valszeg egyik sem... Egy világpolitikailag jelentéktelen ország szavazása nem fog befolyásolni globális szinten semmit sem...
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
ohbmg.
Egy ismerős most küldte nekem a seregből, régi kép új aláírással.
"2020: NATO hadgyakorlat, a Honvédség résztvételével.
army-clown.jpg
Szóltam én is az ismerősömnek, keressen már valami f.sza tábori képet...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ja, hogy bejött nekik. Nézzünk 300 évet, vagyis 1718-tól.
- 1736-tól Lengyelország hivatalosan nem viselt semmilyen háborút, de az idegen hadseregek oda-vissza vonulgattak az országon keresztül ami elpusztította azt. A szász királyok uralkodása alatt Lengyelország egyre nagyobb mértékben vált függővé Oroszországtól
- Lengyelország első felosztása – 1772. augusztus 5. Ettől fogva Lengyelország gyakorlatilag orosz protektorátus lett
- Lengyelország második felosztása – 1793. január 23. Poroszország és Oroszország további területeket vettek el Lengyelországtól
- Lengyelország harmadik felosztása, 1795. október 24. Lengyelország megszűnt létezni.
- a függetlenség visszaszerzésének időpontjának 1918. november 11-ét tartják
- 1939 szept 1. Német megszállás
- 1945 szovjet megszállás
- Aztán rendszerváltás és itt is vagyunk.

Szóval az elmúlt 300 évben 100 évet volt Lengyelország független. USA szövettséggel is legalább akkora siker mint a Magyar. Amúgy az USA 1916-ig nem volt katonai tényező a világban.

Azon is elgondolkodtál,hogy mi okozta a lengyel nemesi állam bukását?Mert némi köze lehet hozzá a megmerevedett feudális anarhiába fulladt államrendnek,és az abbol következő, ezidőtájt már elavult hadszervezetnek.Az USA egyszerűen meg addigra erte el a fejlődéssének azt a fokát,hogy nagyhatalommá váljon