A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nyilvan szamoltak azzal a szerbek, hogy lehet, hogy az USA ra tudja venni Mo-t a tamadasra, ahogy meg is probalta. Lehet epp ezert repkedtek be Mo-ra, elrettentesul. Ha agresszinek mutatja magat, kisebb esellyel tamadjak meg. Sot, meg olyan uzenete is lehetett, mintha a szerbek szeretnenek minket belerangatni (pedig dehogy akartak), nyilvan ez is segithetett Mo-t ugy donteni, hogy inkabb ne. Hiheto volt, hiszen pl. Szaddam is megprobalta Izraelt berangatni a haboruba, megha maga ellen is.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Amúgy a Carl Gustaf dologgal mi van? Megint csak én maradtam le és már megérkeztek?
Nincs Carl Gustav, gondolom nem is lesz, valoszinuleg kertek ajanlatot a svedektol, az megjott, hozzaszamoltak a svedisztani demokracia-deficitet es kijott, hogy koszi nem kell. Szerintem a program vegefele esedekes ujabb szazad vadaszgep is amcsiktol lesz... persze ez meg odebb van es csak maganvelemeny.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Nincs Carl Gustav, gondolom nem is lesz, valoszinuleg kertek ajanlatot a svedektol, az megjott, hozzaszamoltak a svedisztani demokracia-deficitet es kijott, hogy koszi nem kell. Szerintem a program vegefele esedekes ujabb szazad vadaszgep is amcsiktol lesz... persze ez meg odebb van es csak maganvelemeny.

A masodik szazad az szerintem max 4 db L39NG es hozzateszik a ket ketuleses Gripent. Hogy ezekhez meg venni Gripeneket nem tudom van-e ertelme az evi ket pilota kepzesehez. Az osszes tobbi kell helikopter es utasszallito pilotanak.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A masodik szazad az szerintem max 4 db L39NG es hozzateszik a ket ketuleses Gripent. Hogy ezekhez meg venni Gripeneket nem tudom van-e ertelme az evi ket pilota kepzesehez. Az osszes tobbi kell helikopter es utasszallito pilotanak.
En is remelem, hogy subszonikusbol 4 (max 6) darabot vesznek, mert annyi kell a kikepzesre, masra meg ne hasznlajak, ahhoz tul sokat er egy magyar pilota. De ezek utan kell meg egy szazad vadaszbombazo, ez nem is kerdes. Persze nem napjainkban, hanem 2026-ban. Es igy meg is van, hogy mit veszunk az amcsiktol. Mert Abramsot valoszinuleg nem. Tankot valoszinubb Koreatol is mint USA-tol (esetleg Torokotol, ha mar most tudjak a fiuk, hogy addigra USA es To ki fog bekulni megint.)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Már tavaly, a hír keletkezésekor kitárgyaltuk, hogy ez a második százados nyilatkozatot lehet többféleképpen is értelmezni, nem biztos, hogy +14 Griffet jelent. Meg ugye milyet? C/D már 2025 környékén kifutó lesz, fel kellene upgradelni, az E/F-nek húzós lehet az árcédula... Ráadásul, ha lesznek új szf cuccok (mbt, ifv) + még helik, ezek elviszik a Z2026ra szánt pénzt
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
En is remelem, hogy subszonikusbol 4 (max 6) darabot vesznek, mert annyi kell a kikepzesre, masra meg ne hasznlajak, ahhoz tul sokat er egy magyar pilota. De ezek utan kell meg egy szazad vadaszbombazo, ez nem is kerdes. Persze nem napjainkban, hanem 2026-ban. Es igy meg is van, hogy mit veszunk az amcsiktol. Mert Abramsot valoszinuleg nem. Tankot valoszinubb Koreatol is mint USA-tol (esetleg Torokotol, ha mar most tudjak a fiuk, hogy addigra USA es To ki fog bekulni megint.)
‘BMW’ tank lesz az, mint a helik!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
En is remelem, hogy subszonikusbol 4 (max 6) darabot vesznek, mert annyi kell a kikepzesre, masra meg ne hasznlajak, ahhoz tul sokat er egy magyar pilota. De ezek utan kell meg egy szazad vadaszbombazo, ez nem is kerdes. Persze nem napjainkban, hanem 2026-ban. Es igy meg is van, hogy mit veszunk az amcsiktol. Mert Abramsot valoszinuleg nem. Tankot valoszinubb Koreatol is mint USA-tol (esetleg Torokotol, ha mar most tudjak a fiuk, hogy addigra USA es To ki fog bekulni megint.)

Jah, aztán belerokkan a MH a 10 féle típus üzemeltetésébe... Amúgy 2024-2026-ban milyen gyártósor fog még menni a zUSAvab az F35-ön kívül?
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
‘BMW’ tank lesz az, mint a helik!
Hat arra is van esely. De a jelenlegi politika az, hogy megprobalni minel tobb nagyhatalom semlegesseget megvasarolni (ahelyett, hogy egy baratsagat probalnank elerni...). Es Del-Korea is meg USA is nagyon legyeskedik mar a Zrinyi2026 korul, raadasul ugy tunik, hogy a HM batoritja is oket. Szoval akkor mit veszunk Del-Koreatol?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Szerintem azoktól az államoktól lesz valami véve, akik ott ültek a "díszpáholyban" augusztus 20.-án, párat felsoroltam közülük.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Jah, aztán belerokkan a MH a 10 féle típus üzemeltetésébe... Amúgy 2024-2026-ban milyen gyártósor fog még menni a zUSAvab az F35-ön kívül?
F-akarmibol kazlakban allnak a hasznalt cuccok. Es USA-nak nem az a par millio dollar kell (azt o is tud nyomtatni...) hanem az, hogy ha F-akarmit uzemeltetsz, azzal deklaralod, hogy az o oldalan allsz. (hisz csak tole tudsz egy haboruban supportot kapni hozza). Szoval en hasznalt F-18 vagy hasonlora tippelek. Es hosszu tavon (tobb tiz ev) a Gripeneket is le fogjak cserelni. De mondom, ez mar nem a Zrinyi2026 kereteben lesz. De ha mondasz mast, hogy mit fogun kvenni az amcsiktol, akkor meggyozheto vagyok.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Volt ott még kínai, orosz és angol is és +2 akit nem tudtam beazonosítani, mondjuk abból a kettőből 1 civilben volt, szóval lehet nem is katonai vonalhoz tartozik
Amugy az amcsi szerintem nem a telojat nyomkodta, hanem a forditogep-et, be volt dugva a fulebe ugyanaz a headset mint par masiknak is. Azok is a kezukben tartottak a device-t (pl. Koreai). Persze elvileg lehet hogy telozott, de gyanus, hogy ugyanaz a headset volt a fejen mint a masiknak.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
F-akarmibol kazlakban allnak a hasznalt cuccok. Es USA-nak nem az a par millio dollar kell (azt o is tud nyomtatni...) hanem az, hogy ha F-akarmit uzemeltetsz, azzal deklaralod, hogy az o oldalan allsz. (hisz csak tole tudsz egy haboruban supportot kapni hozza). Szoval en hasznalt F-18 vagy hasonlora tippelek. Es hosszu tavon (tobb tiz ev) a Gripeneket is le fogjak cserelni. De mondom, ez mar nem a Zrinyi2026 kereteben lesz. De ha mondasz mast, hogy mit fogun kvenni az amcsiktol, akkor meggyozheto vagyok.

Blackhawk? :) esetleg C-130. Vagy egy rakat fegyver a Raytheontól a Griffekhez. De remélem nem szárazföldi cucc lesz tőlük... Gondolod, hogy elég lenne 2026 után venni tőlük? Trump addig beleőrül, hogy nem adunk neki dollárt :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Amugy az amcsi szerintem nem a telojat nyomkodta, hanem a forditogep-et, be volt dugva a fulebe ugyanaz a headset mint par masiknak is. Azok is a kezukben tartottak a device-t (pl. Koreai). Persze elvileg lehet hogy telozott, de gyanus, hogy ugyanaz a headset volt a fejen mint a masiknak.
Nagyon nem szeretem amerika katonapolitikáját és külpolitikáját, ezért erős a kettős mércém feléjük bármiben.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Hat arra is van esely. De a jelenlegi politika az, hogy megprobalni minel tobb nagyhatalom semlegesseget megvasarolni (ahelyett, hogy egy baratsagat probalnank elerni...). Es Del-Korea is meg USA is nagyon legyeskedik mar a Zrinyi2026 korul, raadasul ugy tunik, hogy a HM batoritja is oket. Szoval akkor mit veszunk Del-Koreatol?

Csak nehogy az legyen a vége, hogy veszünk egy század koreai T-50 Golden Eagle-t....
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Blackhawk? :) esetleg C-130. Vagy egy rakat fegyver a Raytheontól a Griffekhez. De remélem nem szárazföldi cucc lesz tőlük... Gondolod, hogy elég lenne 2026 után venni tőlük? Trump addig beleőrül, hogy nem adunk neki dollárt :D
A Griffhez fegyver nem lesz eleg, ha ugyanakkor az USA ellenfeleitol (No-Fro) is vasarolsz es Mo ugye azt teszi. Lo-ban gyartott Blackhawk-nak orulnek. Es egyetertek, 2026-ig nem lesz eleg, hiaba fedez minket mostanaban Netanjahu USA-nal. Azert o sem mindenhato.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07