A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Jól van nem kell ezen túlpörögni , a 2 dandár kapjon csak pzh-kat meg normális cuccokat (IFV,MBT,Spkie, stb) , az M777 pedig maradjon majd a tartalékosoknak meg a területvédelmiseknek ,szerintem dandáronként 18-18db ott is elfér. Nem lebecsülve a tábori tüzérséges de most pl 1 dandárban minek legyen pzh meg m777 is ?? kellenek de ésszel
Minek a tartalékosoknak tábori tüzérség? Ha már ott tartunk hogy a tartalékosoknak kell a területüket lefedni saját vontatott tüzérséggel akkor már nagy gebasz lenne... Akkor már nem léteznének a jól felszerelt egységeink, ami egy sokkal erősebb ellen meglétét feltételezné, és kb átmennének rajtunk mint fing a bugyin....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
M-777 Szíria,Afganisztán..........
Nem tudom hogy gondoljátok főként egy asszimetrikus hadviselésben vagy kisebb konvekcionalis konfliktusoknál hogy a "főerők" mindent elintéznek alapon.
Az oroszok is tán viccből meg elavultságból "támogaták" a vontatott tűzérséget szíriában.
Ide a térségre szerintem egy ukrán jelegu konfliktus illene a legjobban a jövőben.
Egyébként ha jól olvastam akkor vontatott eszközökkel is számolnak majd.
Komoly légimozgékonyságú csapataink nem lesznek.Nem kell nagy területű uttalan területekkel számolnunk.105ös Hawkeye bőven jó nékünk szerintem ilyen kisháborús harcra.Az még belefér a H225ös teherbirásába is,kompoláskor.Még talán a 155ös változatán is érdemes elgondolkodni.
Egyébként igazad van.Az ukrán és a jugó háború is azt mutatja,hogy nálunk is kialakulhat elhúzódó határháború,kisháború.Ezért is látnám jónak a sorköteles alapú Nemzetörség létrehozását.Mer ha 3dd lesz az MH,még az is kevés komoly háborúhoz.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Komoly légimozgékonyságú csapataink nem lesznek.Nem kell nagy területű uttalan területekkel számolnunk.105ös Hawkeye bőven jó nékünk szerintem ilyen kisháborús harcra.Az még belefér a H225ös teherbirásába is,kompoláskor.Még talán a 155ös változatán is érdemes elgondolkodni.
Egyébként igazad van.Az ukrán és a jugó háború is azt mutatja,hogy nálunk is kialakulhat elhúzódó határháború,kisháború.Ezért is látnám jónak a sorköteles alapú Nemzetörség létrehozását.Mer ha 3dd lesz az MH,még az is kevés komoly háborúhoz.
erre volt jó a D30. Nagyon is megfelelne mai napig ilyen célra. Olcsó, elterjedt típus, bár nem NATO szabvány, de nemzetőr-tartalékos egységet nem feltétlen viszünk szövetségi missziókra, így nem is feltétlen probléma. Hatásos lőtávja akár 20 km is lehet, a 105-ök max 15-17 km-énél kicsit jobb, légi szállítható, több fele alkalmazzák teherautó platón is, szóval akár mi is tudnánk ilyet létrehozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azt nem fogja szállítani a Caracal, de egy H25 platóján kiválóan mutatna és elég mozgékony is lenne.
A csökkentett hátrarugás miatt akár a körtüzelés is megoldható lenne.
Csak a 105ösre gondoltam,kompoláskor.De a 155öst is lehetne megerősitő tüzérségként rendszeresiteni,de inkább előbb a kisérő tüzérség,meg az egységek szervezetszerűen betagozott önjáró aknavetőlövegei legyenek meg.És főleg egy jóféle rakétatüzérségi rendszer ami kellene.
Területvédelemhez,Nemzetörségnek kellenének tüzérségi eszközök is.De nem az M777.Egyszeren kezelhető sorozatvetők,rakétavetők,aknavetők.Max a jó öreg D30as,esetleg annak teherautóra épitett változata.Egyszer,könnyen kezelhető,olcsó,de hatékony eszközök.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Csak a 105ösre gondoltam,kompoláskor.De a 155öst is lehetne megerősitő tüzérségként rendszeresiteni,de inkább előbb a kisérő tüzérség,meg az egységek szervezetszerűen betagozott önjáró aknavetőlövegei legyenek meg.És főleg egy jóféle rakétatüzérségi rendszer ami kellene.
Területvédelemhez,Nemzetörségnek kellenének tüzérségi eszközök is.De nem az M777.Egyszeren kezelhető sorozatvetők,rakétavetők,aknavetők.Max a jó öreg D30as,esetleg annak teherautóra épitett változata.Egyszer,könnyen kezelhető,olcsó,de hatékony eszközök.
Amivel az ukránok vagy a szandálosok boldogulnak, az megfelelne a kevéssé kiképzett tartalékos-soros egységeknek is. Max kicsit jobban használnánk...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Jól van nem kell ezen túlpörögni , a 2 dandár kapjon csak pzh-kat meg normális cuccokat (IFV,MBT,Spkie, stb) , az M777 pedig maradjon majd a tartalékosoknak meg a területvédelmiseknek ,szerintem dandáronként 18-18db ott is elfér. Nem lebecsülve a tábori tüzérséges de most pl 1 dandárban minek legyen pzh meg m777 is ?? kellenek de ésszel
Pzh is tábori tüzér eszköz.És lehet nyugodtan 8löveges ütegszervezésünk is.
Valaki magyarázza el nékem,minek nekünk M777?Légideszant dd is lesz?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 398
113
Pzh is tábori tüzér eszköz.És lehet nyugodtan 8löveges ütegszervezésünk is.
Valaki magyarázza el nékem,minek nekünk M777?Légideszant dd is lesz?
Konkrétan ez a 3-4 üteg kurva kevés. Az önjáró baromi drága. Meg be kell tömni valamivel az amcsik undok fejét :D De egyébként inkább lenne kerekes.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Minek a tartalékosoknak tábori tüzérség? Ha már ott tartunk hogy a tartalékosoknak kell a területüket lefedni saját vontatott tüzérséggel akkor már nagy gebasz lenne... Akkor már nem léteznének a jól felszerelt egységeink, ami egy sokkal erősebb ellen meglétét feltételezné, és kb átmennének rajtunk mint fing a bugyin....
-Hát gyenge egy parancsok lenne belőled.
-Megfelelő aktív dandárhoz,dandárokhoz szükség van megfelelő a lehetőségekhez képest felszerelt,kiképzett tartalékosokra is. Pont azért hogy ne menjenek csak úgy át rajtunk mint fos a libán.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
A monarchia véderővitáját azért ne elevenítsük már fel, az első világháborúban kiderült, hogy mégiscsak kellett volna az a honvédtüzérség.
100 évvel kicsit arréb vagyunk, hogy jön ez ide. XXI. század jelenkori és jövőbeni konfliktusokkal számoljunk, leirtam korábban.... erre reagálj kérlek hogy kell a tábori tüzérség??
 
M

molnibalage

Guest
A vontatott tüzérség kapcsán el lett magyarázva.

Ha nagyhirtelen lesz tobb, mint ketszerannyi pzh 2000, mint d-20, akkor hol lenne ember es logisztika es minden mas az m777 hez? Heli nincs es nem lesz a pakolgatasahoz, ellenben kell hozzá vontató is.

Jelenleg is durván létszámhianyos a MH... Majd ha fullos allomanytablas lesz az MH új technikával akkor esetleg lehet ezen gondolkodni.

Tessek már felfogni, hogy full spektrális lefedese a kepessegeknek az min közephatalmi luxus es nem 25 eve leepulesi spiralvan levo eddig fillerbaszo orszagok sajátja.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
100 évvel kicsit arréb vagyunk, hogy jön ez ide. XXI. század jelenkori és jövőbeni konfliktusokkal számoljunk, leirtam korábban.... erre reagálj kérlek hogy kell a tábori tüzérség??
Nem válaszolsz semmi konkrétummal, ténnyel és érvvel.... miért nincs pl vontatott rendszer gyártásban európai gyártóknál? Ha tévedek kérlek cáfolj. Miért vonják ki sorban?? Miért fejlesztik inkább a mobil 120mm aknavető rendszereket? Ilyet pl jobban el tudnék képzelni a tartalékos egységeknek.... ird már le hogyan alkalmaznád a remek m777et te remek vezérőrnagy... :) tényleg szeretném látni mert lehet én tévedek, de tőled nem várok értelmes választ, ha valaki ki tudná.nekem fejteni azt komolyan megköszönném.... igy karácsonykor :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem válaszolsz semmi konkrétummal, ténnyel és érvvel.... miért nincs pl vontatott rendszer gyártásban európai gyártóknál? Ha tévedek kérlek cáfolj. Miért vonják ki sorban?? Miért fejlesztik inkább a mobil 120mm aknavető rendszereket? Ilyet pl jobban el tudnék képzelni a tartalékos egységeknek.... ird már le hogyan alkalmaznád a remek m777et te remek vezérőrnagy... :) tényleg szeretném látni mert lehet én tévedek, de tőled nem várok értelmes választ, ha valaki ki tudná.nekem fejteni azt komolyan megköszönném.... igy karácsonykor :)
Ha akkora hülyeséget írsz le, hogy nincs gyártásban vontatott rendszer európai gyártóknál, akkor talán nem itt kellene erősködnöd.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Nem vagyunk arréb, ha valaki megkérdőjelezi minek minnél több tüzérség
Nem azt kérdöjelezem meg olvasd már el mit irtam. Legyen HIMARS, önjáró aknavető, még Pzh, de vontatottra nincs szükségünk.... teljesen felesleges ebbe az irányba menni. Te meg monarchiázol itt nekem.....